Czy wiesz, że możesz zabezpieczyć hasłem swoje posty WordPress? Domyślnie WordPress nie pokazuje użytkownikom zawartości chronionego postu, chyba że zostanie wprowadzone hasło. Istnieje jednak kilka sposobów ochrony hasłem postów, jednocześnie pokazując zwiastun lub fragment. W tym artykule pokażemy, jak pokazać fragment postu chronionego hasłem w WordPress.

Showing excerpt for password protected posts

Metoda 1: Ręczne wyświetlanie fragmentu chronionego postu

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to skopiować i wkleić ten fragment kodu w funkcjach motywu podrzędnego.plik php lub wtyczka WordPress specyficzna dla witryny.


function wpb_protected_excerpt ($excerpt ) {
if (post_password_required() ) {
$post = get_post();
$excerpt=$post - >post_excerpt;
}
return $ excerpt;
}
add_filter ('the_excerpt', 'wpb_protected_excerpt');

function wpb_protected_excerpt_posts ($content ) {
if (post_password_required () & & is_single() ) {
$post = get_post();

return $post->post_excerpt.$content;
}}
add_filter ('the_content', 'wpb_protected_excerpt_posts', 10) ;

Teraz przejdź do ekranu postów w WordPress, aby edytować post chroniony hasłem i kliknij przycisk Opcje ekranu na górze strony. Spowoduje to wyświetlenie menu z kilkoma opcjami. Musisz upewnić się, że pole wyboru obok fragmentu jest zaznaczone.

Enabling excerpt meta box on post edit screen in WordPress

Spowoduje to wyświetlenie pola meta fragmentu pod edytorem postów. W tym polu możesz wpisać fragment swojego posta.

Adding excerpt for your password protected post in WordPress

Przed opublikowaniem postu upewnij się, że jest chroniony hasłem. Teraz możesz odwiedzić swoją stronę, a będziesz mógł zobaczyć fragment chronionego hasłem postu w WordPress.

Showing excerpt for a password protected post in WordPress

Metoda 2: używanie wtyczki do ograniczania zawartości

Korzystanie z postów chronionych hasłem jest łatwiejsze, ale nie daje kontroli, której potrzebujesz, aby upewnić się, że odpowiedni użytkownicy mają dostęp do postu.

Jeśli prowadzisz witrynę WordPress dla wielu użytkowników lub chcesz otworzyć swoją witrynę do rejestracji, znacznie lepszym rozwiązaniem jest użycie wtyczki do ograniczenia dostępu do postów.

Pozwala kontrolować, którzy użytkownicy mają dostęp do chronionych postów i możesz łatwo kontrolować, ile treści chcesz pokazać innym użytkownikom. Pomyśl o tym jak o witrynie członkowskiej z wieloma poziomami subskrypcji.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Restrict Content Pro. Po aktywacji musisz odwiedzić Ogranicz ” Ustawienia aby skonfigurować wtyczkę.

Restricted content settings

Musisz podać wiadomość, którą użytkownicy zobaczą, gdy nie mają uprawnień do wyświetlania chronionej treści. Po zakończeniu wystarczy kliknąć przycisk Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

Teraz możesz utworzyć nowy post lub edytować istniejący post, który chcesz chronić. Po prostu dodaj zawartość, którą chcesz wyświetlić jako fragment w obszarze zawartości postu, a następnie zawiń resztę zawartości, między którymi chcesz się ukryć [restrict] [/restrict] tagi.

Restrict Content shortcode

Ważne: Nie musisz tworzyć hasła postu chronionego hasłem z menu publikuj.

Możesz również pokazać fragment wszystkim użytkownikom i dać dostęp tylko zalogowanym użytkownikom, korzystając z pola Ogranicz zawartość Meta pod edytorem postów. Po prostu zaznacz pole obok fragmentu i wybierz rolę użytkownika.

Wybór roli użytkownika subskrybenta pozwoli wszystkim zarejestrowanym użytkownikom na twojej stronie, aby zobaczyć post po zalogowaniu. Niezalogowani użytkownicy będą mogli zobaczyć tylko fragment.

Allowing only logged in users to view content

Sprzedaż treści Premium na twojej stronie

Ogranicz zawartość Pro umożliwia również sprzedaż członkostwa dla zawartości premium. Możesz akceptować płatności za pomocą Stripe, PayPal i Braintree.

Accepting payments for protected content with Restrict Content Pro

Możesz tworzyć pakiety subskrypcyjne dla użytkowników, które mogą wybrać podczas rejestracji w Twojej witrynie. Możesz zdecydować, do których treści użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp dla swojego poziomu subskrypcji. Możesz również mieć wiele poziomów subskrypcji.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym ograniczania treści do zarejestrowanych użytkowników w WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci pokazać fragment chronionych hasłem postów w WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę przydatnych narzędzi 40 do zarządzania i rozwijania swojego bloga WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…