Niedawno jeden z naszych czytelników zapytał nas, jak dodać adres e-mail w WordPress? Utworzenie łącza do adresu e-mail pozwala użytkownikom wysłać wiadomość e-mail za pomocą kliknięcia. W tym artykule pokażemy, jak połączyć się z adresem e-mail w WordPress.

How to link to an email address in WordPress

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Tworzenie linku do adresu e-mail w WordPress

Dodanie linku do adresu e-mail jest bardzo podobne do dodawania innych linków w WordPress. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, Jak Dodać link w WordPress.

Podczas dodawania linku do dowolnej innej strony internetowej, Zwykle dodajesz http:// lub https:// następnie reszta adresu url. Na przykład, http://www.example.com

Adding link in WordPress

Podobnie podczas dodawania łącza do adresu e-mail należy zastąpić część http mailto: prefiks, po którym następuje adres e-mail, do którego chcesz się połączyć. Oto przykład:

mailto:john@example.com

Oto jak dodasz go w poście WordPress.

Zaznacz tekst, do którego chcesz dodać link, a następnie naciśnij CTRL+K (Command+K na komputerze Mac) lub kliknij przycisk “Wstaw Link” w edytorze postów.

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okienka Wstaw link, w którym musisz dodać link mailto. Kliknij przycisk Zastosuj, aby zamknąć wyskakujące okienko Wstaw łącze.

Adding a link to an email address in WordPress

Jak widać w animacji powyżej, dodaliśmy link do adresu e-mail. WordPress automatycznie wykryje, że tekst, który próbujesz połączyć, jest adresem e-mail i doda prefiks mailto: do adresu e-mail.

Możesz dodać link e-mail do dowolnego tekstu. Jeśli tekst nie jest prawidłowym adresem e-mail, musisz dodać kompletny link. O tak.:

Adding email link to any text in WordPress

Jeśli chcesz dodać link do wiadomości e-mail w widżecie tekstowym lub pliku motywu WordPress, musisz dodać link, pisząc kod HTML.

Oto jak dodać link e-mail za pomocą HTML:

<a href="mailto:john@example.com" > napisz do mnie< / a>

Adding an email link in plain HTML

Dlaczego powinieneś unikać dodawania linków e-mail w postach i stronach WordPress?

Minusem dodania łącza e-mail jest to, że adres e-mail staje się publicznie widoczny. Pozwala to na zbieranie botów do skrobania wiadomości e-mail, co oznacza, że otrzymasz mnóstwo spamu na te adresy e-mail.

Inną Wadą jest to, że użytkownicy są mniej skłonni do przełączania aplikacji (z przeglądarki na klienta poczty e-mail) w celu wysłania wiadomości e-mail. Większość użytkowników może nie chcieć używać podstawowego adresu e-mail do wysyłania wiadomości e-mail.

Możesz tego łatwo uniknąć, dodając formularz kontaktowy zamiast łącza e-mail.

Zalecamy korzystanie z WPForms. Jest to najbardziej przyjazna dla początkujących wtyczka do formularzy kontaktowych na rynku.

Zobacz nasz samouczek krok po kroku, jak utworzyć formularz kontaktowy w WordPress.

Innym sposobem na pokonanie botów e-mail jest kodowanie adresów e-mail. Sprawdź nasz samouczek, jak chronić wiadomości e-mail przed spamerami za pomocą WordPress email encoder.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak połączyć się z adresem e-mail w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik po 14 wskazówkach dotyczących opanowania edytora wizualnego WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…