Czy chcesz pokazać podsumowanie swojego artykułu na swojej stronie głównej z linkiem Czytaj więcej? WordPress jest wyposażony w dwie wbudowane metody, które pozwalają to zrobić. Jedna z tych metod jest znana jako Więcej Tagów. W tym artykule pokażemy Ci, jak prawidłowo używać tagu więcej w WordPress.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Dodawanie znacznika więcej w WordPress

Dodanie znacznika więcej w swoich postach jest dość proste. Po prostu zacznij od napisania nowego posta lub edytuj istniejący.

Po zakończeniu pisania musisz kliknąć wiersz, w którym chcesz zakończyć podsumowanie i pokazać link Czytaj więcej. Następnie kliknij przycisk Więcej znaczników na pasku narzędzi.

Adding the more tag in a WordPress post using the visual editor

Zauważysz, że przerywana linia z “Więcej” w środku pojawi się w Twoim poście na blogu. Możesz wstawić znacznik więcej w dowolnym miejscu postu, na przykład w środku zdania, w środku akapitu lub po pierwszym akapicie.

Jeśli używasz edytora tekstu, możesz użyć przycisku “więcej” na pasku narzędzi lub ręcznie wprowadzić znacznik więcej w ten sposób:

<!-- więcej-->

Jaka jest zaleta używania więcej tagów vs fragmenty

Pamiętaj wcześniej wspomnieliśmy, że WordPress jest wyposażony w dwie wbudowane metody wyświetlania podsumowania postu z linkiem Czytaj więcej. Te metody są bardziej znacznikami i fragmentami.

Możesz dodać fragment dla dowolnego postu, korzystając z pola fragment na ekranie edytora postów. Jeśli nie widzisz tego pola, kliknij kartę Opcje ekranu w prawym górnym rogu i zaznacz opcję fragment.

Spowoduje to wyświetlenie pola meta fragmentu pod edytorem postów.

Excerpt meta box below post editor in WordPress

Chociaż fragmenty mogą brzmieć jak łatwiejsza opcja, istnieją dwie wady korzystania z fragmentu.

Po pierwsze, fragmenty są całkowicie zależne od tematu. Jeśli twój motyw nie używa the_excerpt tag, bez względu na to, co wpisujesz w polu fragment, Twój motyw pokaże pełną treść Twojego postu na stronie głównej i stronach archiwum.

Drugą wadą korzystania z fragmentów jest to, że nie pokazują obrazów ani żadnego innego formatowania. Są one wyświetlane jako zwykły tekst.

Podczas gdy Tag More jest całkowicie niezależny od tematu, co oznacza, że będzie działał na wszystkich dobrze zakodowanych motywach WordPress. Po drugie, pozwala wyświetlać obrazy i wszystkie formatowanie postów, takie jak linki, cytaty, pogrubienie/kursywa itp.w podsumowaniu postu.

Jakie są minusy używania More Tag

Największym minusem korzystania z tagu WordPress More jest to, że jest to coś, co musisz ręcznie wprowadzić we wszystkich swoich postach, podczas gdy fragmenty są zautomatyzowane.

Podczas gdy WordPress pozwala wprowadzić niestandardowe fragmenty w polu fragment, może również automatycznie wygenerować fragment na podstawie liczby postaci.

W zależności od preferencji może to być minusem.

Innym minusem używania znacznika More jest użycie motywu, który używa fragmentów, a następnie nadpisze znacznik More i zapewni fragment o długości określonej przez motyw.

Niezależnie od tego, czy używasz więcej tagów, czy fragmentów, ważne jest, aby pokazywać podsumowanie na stronie głównej i stronach archiwalnych, a nie pokazywać pełną treść. Zobacz nasz artykuł na ten temat, pełny tekst vs podsumowanie (fragment) na stronach archiwum WordPress.

Wspólne WordPress Więcej Problemów Z Tagiem

Największym problemem, który słyszymy z WordPress WIĘCEJ Tag nie działa, jeśli chodzi o strony.

Domyślnie nie można używać tagu więcej na stronach WordPress. Istnieje jednak szybka poprawka, która pozwala dodać tag Czytaj więcej na stronach WordPress.

Innym częstym problemem jest bardziej tag nie działa na stronie głównej. Jeśli używasz strony statycznej jako niestandardowej strony głównej, powyższy link powinien rozwiązać problem.

Jedynym innym powodem, dla którego tag more nie działa na stronie głównej, jest to, że motyw został zaprojektowany tak, aby wyświetlał fragmenty na stronie głównej, w którym to przypadku tag more jest nadpisywany i powinieneś zamiast tego używać fragmentów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak prawidłowo używać tagu więcej w WordPress. Możesz także sprawdzić naszą CSS Hero, wtyczkę WordPress, która ułatwia dostosowywanie projektu – zobacz naszą pełną recenzję CSS Hero.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…