Czy chcesz przejść z Weebly na WordPress? Tak, możliwa jest migracja wszystkich treści Weebly do WordPress bez zatrudniania programisty lub wiedzy o kodowaniu. Zbudowaliśmy darmowe narzędzie Weebly to WordPress importer, które robi to wszystko za Ciebie. W tym artykule pokażemy, jak prawidłowo przejść z Weebly na WordPress (krok po kroku).

Weebly to WordPress

Z naszego doświadczenia wynika, że większość ludzi nie wybiera najlepszej platformy blogowej, gdy dopiero zaczynają. Zamiast tego częściej korzystasz z jednego z wielu hostowanych rozwiązań, takich jak Weebly, ponieważ słyszałeś, jakie to było łatwe i że było bezpłatne.

Gdy już zajmiesz się blogowaniem i dowiesz się o SEO, monetyzacji, dostosowywaniu itp., masz to oops moment, bo zdajesz sobie sprawę, że dokonałeś złego wyboru.

I wtedy zaczynasz panikować, bo nie chcesz, żeby twoja ciężka praca poszła na marne.

Nie martw się, nie będzie. pomogliśmy setkom osób przejść z Weebly na WordPress. Nie, Nie musisz znać żadnego kodu. Jeśli możesz postępować zgodnie ze wskazówkami i wskaż i kliknij, możesz przenieść witrynę Weebly do WordPress.

Tak, prawidłowa migracja z Weebly na WordPress zajmie ci około godziny, ale całkowicie warto.

Darmowa Oferta Bonusowa: Ponieważ wielu z Was o to prosiło, oferujemy teraz bezpłatną usługę migracji Weebly do WordPress w ramach naszej bezpłatnej usługi konfiguracji bloga WordPress. Oznacza to, że jeden z członków naszego zespołu ekspertów wykona całą migrację ZA CIEBIE (100% za darmo). Tak, możesz dosłownie przełączyć się z Weebly na WordPress bez żadnego ryzyka.

Jeśli jednak jesteś kimś, kto lubi uczyć się i robić rzeczy samemu, możesz postępować zgodnie z naszym tutorialem krok po kroku poniżej.

Gotowy? Zaczynajmy.

Weebly do WordPress samouczek wideo

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie lubisz samouczków wideo lub chcesz poruszać się we własnym tempie, Kontynuuj czytanie poniższych instrukcji.

Punkt 1. Pierwsze Kroki

Aby założyć blog WordPress, potrzebujesz dwóch rzeczy:

  • Nazwę domeny (jest to nazwa Twojego bloga tzn. wpbeginner.com)
  • Konto hostingowe (to miejsce, gdzie Twoja strona żyje w Internecie)

Podczas gdy sam WordPress jest darmowy, zarówno domena, jak i hosting są płatne ($14.99 / rok dla domeny i $7.99 / miesiąc dla hostingu).

Na szczęście Bluehost, oficjalny dostawca hostingu zalecany przez WordPress zgodził się zaoferować naszym użytkownikom Darmowa nazwa domeny i ponad 60% zniżki na hosting www.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz innych opcji, możesz spojrzeć na naszą listę najlepszych firm hostingowych WordPress.

Po skonfigurowaniu domeny i hostingu następnym krokiem jest zainstalowanie WordPressa. Mamy przewodnik krok po kroku, jak zainstalować WordPress.

Po zakończeniu instalacji WordPress możesz przejść do następnego kroku, którym jest przeniesienie treści Weebly do WordPress.

Punkt 2. Eksportuj Zawartość Ze Swojej Witryny Weebly

W przeszłości użytkownikom zbyt trudno było przejść z Weebly na WordPress, ponieważ nie było łatwo wyeksportować danych z Weebly.

Postanowiliśmy rozwiązać ten problem i opracowaliśmy darmowy Importer Weebly do WordPress.

Jest to bezpłatne narzędzie online, które importuje treści z Weebly i konwertuje je do formatu importu zgodnego z WordPress. Nie wprowadza żadnych zmian w istniejącej witrynie Weebly, więc jest całkowicie bezpieczna w użyciu.

Przejdź do strony importera Weebly to WordPress i wprowadź adres URL witryny Weebly.

Weebly to WordPress Importer

Zostaniesz poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz o wybranie formatu eksportu.

Domyślną opcją jest format WXR i nie należy go zmieniać, chyba że później napotkasz problem.

Następnie musisz wybrać, czy chcesz dołączyć strony do pliku eksportu. Domyślną opcją jest ” tak ” i nie musisz jej zmieniać, chyba że naprawdę nie chcesz eksportować stron Weebly.

Następnie kliknij przycisk “Eksportuj moją witrynę Weebly”.

Importer Weebly to WordPress pobierze teraz zawartość ze strony Weebly i przekonwertuje ją na plik eksportu zgodny z WordPress.

Download your Weebly export file

Zobaczysz przycisk, aby pobrać plik eksportu Weebly. Musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać “Zapisz link jako” z menu.

Spowoduje to pobranie eksportu.plik xml do komputera.

Punkt 3. Importuj zawartość Weebly do WordPress

Teraz, gdy masz swoją zawartość Weebly w formacie zgodnym z WordPress, nadszedł czas, aby zaimportować ją do WordPress.

Zaloguj się do swojego panelu administracyjnego i przejdź do Narzędzia ” Import strona.

Zobaczysz listę importerów dostępnych dla różnych platform. Musisz przewinąć w dół do WordPress, a następnie kliknąć link “Zainstaluj teraz”.

Install WordPress importer

WordPress pobierze teraz wtyczkę importera i zainstaluje ją w swojej witrynie WordPress bez przeładowywania strony. Po zainstalowaniu musisz kliknąć “Uruchom importera”, aby go uruchomić.

Run WordPress importer

Spowoduje to przejście do strony importera WordPress. Śmiało i kliknij przycisk “Wybierz plik”, aby wybrać eksport.pobrany wcześniej plik xml.

Następnie kliknij przycisk “Prześlij plik i Importuj”, aby kontynuować.

Importer WordPress będzie teraz przesyłać plik eksportu i analizować go. Na następnym ekranie poprosi Cię o przypisanie autorów.

Import authors and media attachments

Możesz zaimportować autora ze swojej witryny Weebly, utworzyć nowego autora lub przypisać całą zawartość do istniejącego użytkownika WordPress.

Nie zapomnij zaznaczyć pola obok opcji “Pobierz i importuj załączniki plików”. Pobierze obrazy z twojej witryny Weebly do biblioteki multimediów WordPress, dzięki czemu będziesz mógł z nich korzystać później.

Możesz teraz kliknąć przycisk Wyślij, aby uruchomić importera. WordPress będzie teraz importować zawartość z pliku eksportu do bazy danych WordPress. Spróbuje również pobrać obrazy powiązane z postami i stronami na blogu Weebly.

Po zakończeniu zobaczysz komunikat o sukcesie.

Successfully imported Weebly data into WordPress

Gratulacje, pomyślnie zaimportowałeś zawartość ze swojego bloga Weebly do WordPress. Możesz teraz przejść do postów, stron i kategorii w obszarze administratora WordPress, aby sprawdzić, czy wszystkie Twoje treści tam są. Sprawdź także bibliotekę multimediów, aby zobaczyć obrazy importowane z witryny Weebly.

Jeśli proces importu nie powiedzie się w środku, wtedy zawsze możesz uruchomić go ponownie. Importer jest wystarczająco inteligentny, aby wykryć duplikaty treści i je pominąć. Zaimportuje tylko zawartość, która nie została pomyślnie zaimportowana podczas poprzedniej próby.

Punkt 4. Ustawianie przekierowań

Jeśli korzystasz z niestandardowej domeny w witrynie Weebly (np. yoursite.com), następnie musisz wskazać go swojemu dostawcy hostingu WordPress.

Najpierw musisz zalogować się na swoje konto Weebly i przejść do strony domeny. Kliknij nazwę domeny, którą chcesz edytować, a następnie na stronie ustawienia domeny kliknij przycisk Zmień obok opcji serwery nazw.

Na następnym ekranie musisz wprowadzić serwery nazw nowego hosta WordPress. Dla Bluehost są to ns1.bluehost.com oraz ns2.bluehost.com.

Changing name servers

Kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia.

Zmiany w serwerze nazw mogą trochę potrwać, zanim rozprzestrzenią się w Internecie. Po wprowadzeniu zmian użytkownicy zaczną widzieć Twoją witrynę WordPress.

Jeśli używałeś adresu URL subdomeny w swojej witrynie Weebly (jak http://example.weebly.com), następnie tutaj jest jak można skonfigurować przekierowanie.

Zaloguj się do Pulpitu nawigacyjnego Weebly i edytuj swoją witrynę. Następnie musisz kliknąć Ustawienia, a następnie kartę SEO.

Subdomain redirect

Teraz przewiń w dół do opcji kod nagłówka i dodaj tę linię kodu:

< meta http-equiv= "refresh" content = " 0; url = http: / / www. yourdomain. com/">

Zastąp yourdomain.com z nową nazwą domeny witryny WordPress.

Nie zapomnij kliknąć przycisków Zapisz i opublikuj, aby zapisać zmiany.

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę Weebly, która odświeży i przekieruje do witryny WordPress.

Punkt 5. Konfigurowanie Permalinków

Witryna Weebly może mieć inną strukturę adresów URL dla postów na blogu i stron. Zazwyczaj jest to coś takiego:

Dla wpisów na blogu: http://example.com/blog/your-post-title/
Dla stron: http://example.com/page-title.html

Jeśli korzystasz z niestandardowej domeny w swojej witrynie Weebly, użytkownicy odwiedzający post na starym blogu Weebly zobaczą błąd 404.

Oto jak upewnisz się, że użytkownicy są przekierowywani do poprawnego postu.

Musisz odwiedzić Ustawienia ” Permalinks strona. Przewiń w dół i wybierz opcję “Niestandardowa struktura”, a następnie dodaj / blog/ % postname% w polu tekstowym obok.

Permalinks

Nie zapomnij kliknąć przycisku zapisz zmiany, aby zaktualizować linki bezpośrednie.

Teraz musisz dodać .html na końcu adresów URL dla stron WordPress.

Musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Add Any Extension to Pages. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia ” Dodaj dowolne rozszerzenie do stron. Wystarczy wejść .html w ustawieniach wtyczki i kliknij przycisk “Aktualizuj Ustawienia”.

Add .html to pages in WordPress

Teraz musisz odwiedzić Ustawienia ” Permalinks stronę i kliknij przycisk Zapisz zmiany, aby zaktualizować strukturę linku permalink.

Punkt 6. Rozwiązywanie problemów

Oto kilka rzeczy, które mogą być potrzebne po przeniesieniu witryny z Weebly na WordPress.

1. Importowanie lub zastępowanie obrazów

Podczas importu WordPress spróbuje zaimportować obrazy z twojej witryny Weebly do WordPress. Jeśli jednak obrazy nie zostaną pobrane do biblioteki multimediów, musisz je zaimportować. Zobacz nasz przewodnik, jak importować obrazy zewnętrzne w WordPress, aby uzyskać szczegółowe instrukcje krok po kroku.

2. Naprawianie błędów w WordPress

Jeśli widzisz jakieś błędy w swojej witrynie WordPress po przeniesieniu, udaj się do naszego ostatecznego przewodnika na temat typowych błędów WordPress i jak je naprawić.

3. Rzeczy do zrobienia po zainstalowaniu WordPress

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będziesz teraz gotowy, aby dostosować swoją nową stronę internetową i skorzystać z ogromnej elastyczności WordPress. Zobacz naszą listę ważnych rzeczy do zrobienia po zainstalowaniu WordPressa.

To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci prawidłowo przejść z Weebly na WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę 24 musi mieć wtyczki WordPress dla stron biznesowych.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…