:(

Czy chcesz skonfigurować Google AMP na swojej stronie WordPress? Przyspieszone strony mobilne lub AMP to sposób na szybsze ładowanie witryny na urządzeniach mobilnych. Szybkie ładowanie stron internetowych oferuje lepsze wrażenia użytkownika i może poprawić ruch. W tym artykule pokażemy, jak skonfigurować Google AMP w WordPress.

Google AMP for WordPress

Czym jest Google AMP?

Google AMP to skrót od Accelerated Mobile Pages. Jest to inicjatywa open source wspierana przez firmy technologiczne, takie jak Google i Twitter. Celem projektu jest przyspieszenie ładowania treści internetowych dla użytkowników mobilnych.

Dla wielu użytkowników mobilnych czytanie w Internecie jest często powolne. Większość stron bogatych w treść trwa kilka sekund, pomimo wszelkich wysiłków podejmowanych przez właścicieli witryn, aby przyspieszyć ich witrynę.

Accelerated Mobile Pages (AMP) in search and browser view

Przyspieszone strony mobilne lub AMP używają minimalnego HTML i ograniczonego Javascript. Dzięki temu zawartość może być hostowana w pamięci podręcznej Google AMP. Google może następnie udostępnić tę buforowaną wersję użytkownikom natychmiast po kliknięciu Twojego linku w wynikach wyszukiwania.

Jest bardzo podobny do artykułów błyskawicznych na Facebooku. Jednak artykuły błyskawiczne są ograniczone tylko do platformy Facebooka, a dokładniej do ich aplikacji mobilnej.

Przyspieszone strony mobilne są niezależne od platformy i mogą być używane przez dowolną aplikację, przeglądarkę lub przeglądarkę internetową. Obecnie jest używany przez Google, Twitter, LinkedIn, Reddit i inne.

Plusy i minusy Google AMP (Accelerated Mobile Pages)

Eksperci SEO twierdzą, że przyspieszone strony mobilne pomogą ci uzyskać wyższą pozycję w Google i poprawią wrażenia użytkowników mobilnych przy wolnych połączeniach internetowych. Jest to jednak kilka wyzwań dla właścicieli witryn, blogerów i marketerów.

AMP wykorzystuje ograniczony zestaw HTML, JavaScript i CSS. Oznacza to, że nie można dodawać niektórych widżetów i funkcji do witryny mobilnej AMP. Ogranicza to możliwość dodawania inteligentnych formularzy optin e-mail, skrzynek typu Facebook i innych dynamicznych skryptów.

Chociaż Google AMP obsługuje Google Analytics, nie obsługuje wielu innych platform analitycznych. To samo dotyczy opcji reklamowych, które są ograniczone do kilku wybranych platform reklamowych.

Pomimo swoich ograniczeń, Google popycha strony AMP, dając im impuls w wyszukiwaniu mobilnym.

Jeśli znaczna część Twojego ruchu pochodzi z wyszukiwań mobilnych, możesz skorzystać z dodania wsparcia AMP, aby poprawić i utrzymać swoje SEO.

Uwaga: Pojawiło się kilka skarg na Google AMP przez blogerów.

Pierwszy to Alex Kras, który twierdzi, że możesz potencjalnie stracić ruch mobilny, jeśli włączysz Google AMP. Przeczytaj dokładnie artykuł, ponieważ jest to ogromny problem i pomimo tego, co powiedział lider Google Tech dla projektu AMP, nie ma dobrych rozwiązań, które rozwiązałyby ten problem naszym zdaniem.

Drugi to Terrence Eden, który podkreśla trudności z powrotem z Google AMP, jeśli zmienisz zdanie w przyszłości. Nie wierzymy, że jest to poważny problem, ponieważ możesz zrobić przekierowanie 301, które kilka zwróciło uwagę w sekcji komentarzy jego postów na blogu, ale mimo to jest to coś, o czym musisz pomyśleć.

Z powyższych powodów nie przełączamy WPBeginner na Google AMP.

Jednak ponieważ kilku naszych czytelników zapytało o to, jak skonfigurować Google AMP w WordPress, stworzyliśmy proces krok po kroku, jak skonfigurować przyspieszone strony mobilne w WordPress.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Konfigurowanie przyspieszonych stron mobilnych lub AMP w WordPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę AMP. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji możesz udać się do Wygląd ” AMP strona, aby zobaczyć, jak twoja strona wygląda na urządzeniach mobilnych za pomocą AMP.

Settings page for WordPress AMP plugin

Możesz zmienić tło nagłówka i kolor tekstu na tej stronie. Wybrany kolor tła nagłówka będzie również używany dla linków.

Wtyczka będzie również używać ikony lub logo Twojej witryny, jeśli twój motyw ją obsługuje. Zobacz nasz przewodnik, Jak dodać favicon lub ikonę witryny w WordPress, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz, aby zapisać zmiany.

Chcesz jeszcze bardziej dostosować swoje strony AMP? Istnieje wiele wtyczek, które pozwolą Ci dodawać powiązane posty, widżety stopki, a nawet ikony mediów społecznościowych do stron AMP.

Musisz jednak upewnić się, że strony AMP są poprawne po zainstalowaniu wtyczek dodatkowych.

Możesz teraz odwiedzić dowolny post na swojej stronie i dodać / amp/ na końcu adresu URL. O tak.:

http://example.com/2016/10/my-blog-post/amp/

To pokaże rozebraną wersję AMP tego samego postu.

AMP mobile preview

Jeśli przeglądasz kod źródłowy oryginalnego postu, znajdziesz tę linię w HTML:

< link rel = "amphtml"href =" http://example.com/2016/10/my-blog-post/amp/" / >

Ta linia mówi wyszukiwarkom i innym aplikacjom / usługom amp, gdzie szukać wersji AMP strony.

Rozwiązywanie problemów:

Jeśli widzisz Błąd 404 podczas próby wyświetlenia wersji amp, oto, co musisz zrobić.

Odwiedź Ustawienia ” Permalinks strona w panelu administracyjnym WordPress i kliknij przycisk “Zapisz zmiany”. Pamiętaj, nie zmieniaj niczego tutaj, po prostu naciśnij przycisk Zapisz. To odświeży strukturę permalink witryny.

Wyświetlanie przyspieszonych stron mobilnych w Google Search Console

Chcesz wiedzieć, jak Twoje przyspieszone strony mobilne radzą sobie w wyszukiwarce Google? Możesz to łatwo sprawdzić za pomocą Google Search Console.

Zaloguj się do Pulpitu nawigacyjnego Google Search Console, a następnie kliknij Wygląd Wyszukiwania ” Przyspieszone Strony Mobilne.

Accelerated mobile pages in Google Search Console

Nie martw się, jeśli nie widzisz wyników AMP od razu. Google może trochę potrwać, zanim zindeksuje przyspieszone strony mobilne, a następnie wyświetli dane w Search Console.

Uzyskiwanie dokładnych analiz na stronach AMP

Jednym z głównych problemów z AMP jest to, że może przekrzywiać dane Google Analytics. Odwiedzający Twoje strony AMP nie są dokładnie śledzeni, a nawet mogą być podwójnie liczeni.

Aby uzyskać najdokładniejszą analizę, zalecamy korzystanie z MonsterInsights. Jest to najlepsza wtyczka Google Analytics dla WordPress.

Dodatek MONSTERINSIGHTS AMP automatycznie naprawi śledzenie, dzięki czemu uzyskasz rzeczywiste statystyki odwiedzających.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak skonfigurować przyspieszone strony mobilne (AMP) na WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę przydatnych wskazówek, aby przyciągnąć ruch do swojej witryny WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…