Dobra struktura witryny ułatwia czytelnikom znalezienie Twoich treści. Dlatego WordPress oferuje kategorie i tagi, aby prawidłowo zorganizować swoje treści. Aby dowiedzieć się więcej na ich temat, zajrzyj do poradnika kategorie vs Tagi. Wraz z rozwojem witryny może pojawić się potrzeba zmiany nazwy kategorii i/lub połączenia ich z innymi kategoriami. W tym artykule pokażemy, jak prawidłowo zmienić nazwy kategorii w WordPress bez wpływu na strategie SEO.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

WordPress ma ładny obszar zarządzania kategoriami, położony na Posty ” Kategorie.

Category menu under posts in WordPress admin dashboard

Na tej stronie możesz zarządzać kategoriami WordPress, edytować istniejące kategorie i usuwać niechciane kategorie. Istnieją dwa sposoby zmiany nazwy kategorii, Szybka Edycja sposób, który pozwala szybko zmienić nazwę kategorii i slug.

Quick edit name and slug of a category

Dzięki szybkiej edycji możesz zmienić nazwę kategorii i slug, ale jeśli chcesz dodać opis do kategorii, musisz kliknąć na Edycja. Przeniesie cię to na stronę edycji kategorii, gdzie możesz zmienić nazwę kategorii, ślimak i opis. Możesz również wybrać kategorię nadrzędną na tej stronie.

Edit a category's name, description, slug, and parent

Możesz także łączyć i masowo edytować swoje kategorie i tagi. Scalając, możesz połączyć dwie lub więcej kategorii w jedną.

Jedną z rzeczy, o których warto pamiętać, jest to, że zmiana ślimaka kategorii zmieni adres URL kategorii. Więc jeśli używasz tego adresu URL w menu WordPress, link w menu nie zaktualizuje się. Musisz ręcznie zaktualizować ten link do adresu url nowej kategorii.

Po zmianie nazwy kategorii WordPress musisz skonfigurować odpowiednie przekierowanie dla wyszukiwarek i użytkowników. Skorzystaj z naszego samouczka, jak śledzić strony 404 i przekierowywać je w WordPress. Ta metoda pozwala przekierować użytkowników pochodzących z innych witryn, a także wyszukiwarek do właściwego adresu URL kategorii.

WordPress pozwala również na zmianę / Kategoria/ prefiks w kategorii adresy URL. Nazywa się to bazą kategorii. Aby to zmienić przejdź do Ustawienia ” Permalinks i przewiń w dół do Opcjonalne. Tam zobaczysz formularz do zmiany bazy kategorii i bazy tagów. Na przykład możesz zmienić http://www.example.com/category/your-category-slug / do http://www.example.com/topics/your-category-slug/

Changing category base in WordPress Category URL

Używanie odpowiednich słów kluczowych w nazwach kategorii może zwiększyć ranking SEO witryny. Umożliwia również użytkownikom łatwe poruszanie się po zawartości witryny. Jak często odwiedzasz obszar zarządzania kategoriami, aby zmienić nazwy kategorii lub dodać opisy kategorii? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…