Niedawno jeden z naszych użytkowników zapytał nas, jak mogą powstrzymać Wyszukiwarki przed indeksowaniem i indeksowaniem ich witryny WordPress? Istnieje wiele scenariuszy, w których chcesz powstrzymać Wyszukiwarki przed indeksowaniem witryny lub umieszczaniem jej w wynikach wyszukiwania. W tym artykule pokażemy, jak powstrzymać Wyszukiwarki przed indeksowaniem witryny WordPress.

Stop search engines from crawling your WordPress site

Dlaczego I kto chciałby zatrzymać Wyszukiwarki

Dla większości stron internetowych wyszukiwarki są największym źródłem ruchu. Można zapytać, Dlaczego ktoś chciałby zablokować Wyszukiwarki?

Na początku wielu ludzi nie wie, jak stworzyć lokalne środowisko programistyczne lub miejsce postoju. Jeśli rozwijasz swoją witrynę na żywo w publicznie dostępnej nazwie domeny, prawdopodobnie nie chcesz, aby Google indeksowało Twoją stronę w budowie lub w trybie konserwacji.

Istnieje również wiele osób, które używają WordPressa do tworzenia prywatnych blogów i nie chcą, aby te indeksowane były w wynikach wyszukiwania, ponieważ są prywatne.

Również niektórzy ludzie używają WordPress do zarządzania projektami lub intranetu, a ty nie chciałbyś, aby twoje wewnętrzne dokumenty były publicznie dostępne.

We wszystkich powyższych sytuacjach prawdopodobnie nie chcesz, aby Wyszukiwarki indeksowały Twoją stronę.

Częstym błędem jest to, że jeśli nie mam linków wskazujących na moją domenę, Wyszukiwarki prawdopodobnie nigdy nie znajdą mojej strony internetowej. Nie jest to do końca prawda.

Istnieje wiele sposobów, w jakie wyszukiwarki mogą znaleźć stronę internetową, do której prowadzą linki w innym miejscu. Na przykład:

  1. Twoja nazwa domeny mogła być wcześniej własnością kogoś innego i nadal mają linki prowadzące do twojej witryny.
  2. Wyniki niektórych witryn wyszukiwania domen mogą zostać zindeksowane za pomocą Twojego linku.
  3. Istnieją dosłownie tysiące stron z listą nazw domen, Twoja strona może pojawić się na jednej z nich.

W sieci dzieje się wiele rzeczy, a większość z nich nie jest pod twoją kontrolą. Jednak Twoja strona jest nadal pod twoją kontrolą i możesz poinstruować wyszukiwarki, aby nie indeksowały ani nie śledziły Twojej witryny.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Blokowanie wyszukiwarek przed indeksowaniem i indeksowaniem witryny WordPress

WordPress ma wbudowaną funkcję, która pozwala instruować wyszukiwarki, aby nie indeksowały Twojej witryny. Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić Ustawienia ” Czytanie i zaznacz pole obok opcji widoczność wyszukiwarki.

Search engine visibility setting in WordPress

Gdy to pole jest zaznaczone, WordPress dodaje tę linię do nagłówka witryny:

< meta name= 'roboty' content = 'noindex, follow' / >

WordPress modyfikuje również roboty Twojej witryny.pliku txt i dodać do niego te linie:

User-agent: *
Disallow: /

Te linie proszą roboty (roboty indeksujące), aby nie indeksowały Twoich stron. Jednak to całkowicie do wyszukiwarek, aby zaakceptować tę prośbę lub ją zignorować. Mimo że większość wyszukiwarek szanuje to, niektóre strony lub losowe obrazy z twojej witryny mogą zostać zindeksowane.

Jak upewnić się, że Twoja strona nie pojawia się w wynikach wyszukiwania?

Domyślne ustawienia widoczności WordPress instruują wyszukiwarki, aby nie indeksowały Twojej witryny. Jednak wyszukiwarki mogą nadal indeksować i indeksować stronę, plik lub obraz z twojej witryny.

Jedynym sposobem, aby upewnić się, że wyszukiwarki nie indeksują ani nie indeksują Twojej witryny, jest ochrona hasłem całej witryny WordPress na poziomie serwera.

Oznacza to, że gdy ktoś próbuje uzyskać dostęp do twojej witryny, jest proszony o podanie nazwy użytkownika i hasła jeszcze przed dotarciem do WordPress. Dotyczy to również wyszukiwarek. Po niepowodzeniu logowania wyświetlany jest Błąd 401, A boty odwracają się. Oto jak zabezpieczyć hasłem całą witrynę WordPress.

Metoda 1: Ochrona hasłem całej witryny za pomocą cPanel

Jeśli twój dostawca usług hostingowych WordPress oferuje dostęp cPanel do zarządzania kontem hostingowym, możesz chronić całą witrynę za pomocą cPanel. Wszystko, co musisz zrobić, to zalogować się do Pulpitu nawigacyjnego cPanel, a następnie kliknąć ikonę “Ochrona katalogów hasłem” w sekcji “Bezpieczeństwo”.

Password protect directories

Następnie musisz wybrać folder, w którym zainstalowałeś WordPress. Zazwyczaj jest to folder public_html.

Select the root folder

Jeśli masz zainstalowanych wiele witryn WordPress w katalogu public_html, musisz kliknąć ikonę folderu, aby przeglądać i wybrać folder witryny, którą chcesz chronić hasłem.

Na następnym ekranie, trzeba wprowadzić nazwę chronionego katalogu i kliknij na ‘Zapisz’ przycisk.

Enter a name for protected directory

Twoje informacje zostaną zapisane, a cPanel przeładuje stronę. Następnie musisz dodać autoryzowanego użytkownika, wprowadzając Nazwę użytkownika i hasło.

Add authorized user

To wszystko, pomyślnie dodałeś ochronę hasłem do swojej witryny WordPress.

Teraz, gdy użytkownik lub wyszukiwarka odwiedza Twoją witrynę, zostanie poproszony o wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła utworzonego wcześniej, aby wyświetlić witrynę.

Password protected website

Metoda 2: ochrona hasłem WordPress z wtyczką

Jeśli korzystasz z zarządzanego rozwiązania hostingowego WordPress, czasami nie masz dostępu do cPanel.

W takim przypadku masz możliwość korzystania z różnych wtyczek WordPress, aby chronić swoją witrynę hasłem. Poniżej dwa najpopularniejsze rozwiązania:

  1. SeedProd – to # 1 coming soon I tryb konserwacji wtyczki do WordPress, używane na ponad 800,000 + stron internetowych. Jest wyposażony w pełną kontrolę dostępu i funkcje uprawnień, których możesz użyć, aby ukryć swoją witrynę przed wszystkimi, w tym wyszukiwarkami. Mamy przewodnik krok po kroku dla SeedProd.
  2. Chronione Hasłem – jest to bardzo prosty sposób na ochronę hasłem witryny WordPress za pomocą jednego hasła (bez tworzenia użytkownika). Zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak chronić hasłem witrynę WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci powstrzymać Wyszukiwarki przed indeksowaniem lub indeksowaniem Twojej witryny WordPress. Możesz również zobaczyć nasz najlepszy przewodnik bezpieczeństwa krok po kroku WordPress dla początkujących.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…