Prawidłowe dodawanie Google AdSense w WordPress

Google AdSense to jeden z najpopularniejszych sposobów zarabiania na swojej stronie.

Pozwala automatycznie sprzedawać przestrzeń reklamową swojej witryny reklamodawcom i otrzymywać wynagrodzenie. AdSense jest jednym z najprostszych sposobów, aby zacząć zarabiać pieniądze w Internecie z witryny.

W tym artykule pokażemy, jak dodać Google AdSense w WordPress wraz z najlepszymi praktykami i wskazówkami, aby zwiększyć swoje zarobki.

Properly adding Google AdSense in WordPress

Co To jest Google AdSense?

Google AdSense to sieć reklamowa prowadzona przez Google, która umożliwia blogerom i właścicielom witryn zarabianie pieniędzy poprzez wyświetlanie tekstu, obrazu, wideo i innych interaktywnych reklam na swoich stronach internetowych. Reklamy te są kierowane przez zawartość witryny i odbiorców, więc są bardzo trafne.

Google AdSense jest bezproblemowy, ponieważ nie masz do czynienia z reklamodawcami lub martwić się o zbieranie pieniędzy. Google administruje i utrzymuje relacje z reklamodawcami. Pobierają płatność, pobierają opłatę za zarządzanie i wysyłają resztę pieniędzy do ciebie.

AdSense oferuje cost-per-click ads (CPC), co oznacza, że zarabiasz pieniądze za każdym razem, gdy użytkownik kliknie reklamę w Twojej witrynie. Kwota otrzymana za kliknięcie różni się w zależności od różnych czynników.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Pierwsze kroki z AdSense

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zarejestrować konto Google AdSense. Jeśli masz konto Gmail, możesz użyć istniejącego konta, aby się zarejestrować.

Po przesłaniu wniosku będziesz musiał poczekać, aż zespół Google AdSense go przejrzy. Dla niektórych wydawców może to potrwać od kilku godzin do kilku tygodni.

Po jego zatwierdzeniu możesz zalogować się na swoje konto AdSense i uzyskać kod reklamowy. Jest to kod, który musisz umieścić w swojej witrynie, aby wyświetlać reklamy.

Ostatnio Google AdSense ogłosił reklamy automatyczne, co oznacza, że wklejasz tylko jeden kawałek kodu, a Google automatycznie decyduje, kiedy, gdzie i ile reklam ma się wyświetlać na każdej stronie.

Jednak większość wydawców nadal używa ręcznej metody indywidualnego umieszczania reklam na swojej stronie internetowej.

Pokażemy Ci obie metody. Zalecamy najpierw ręczne umieszczanie reklam. Po rozpoczęciu zarabiania możesz eksperymentować z automatycznymi reklamami, aby porównać je samodzielnie.

1. Ręcznie umieść kod reklam Google AdSense w WordPress

Rozpoczniesz od kliknięcia menu reklamy w lewej kolumnie, a następnie przejścia do zakładki “według jednostki reklamowej”. Stąd musisz kliknąć “Utwórz nową reklamę”.

Zostaniesz poproszony o wybranie typu reklamy. Możesz wybrać “reklamy wyświetlane”, “reklamy w kanale” i “reklamy w artykułach”.

Jeśli nie masz pewności, zacznij od reklam displayowych.

Choose ad type

Następnie musisz podać nazwę tej jednostki reklamowej oraz wybrać rozmiar i typ reklamy.

Name ad unit and choose ad type

Nazwa reklamy jest używana tylko do celów wewnętrznych, więc możesz nazwać ją tak jak “SiteName Sidebar”.

Kolejną opcją jest wybór rozmiaru reklamy. Podczas gdy Google oferuje szeroką gamę rozmiarów reklam, istnieją pewne rozmiary, które są wymienione w sekcji zalecane, ponieważ są najbardziej popularne wśród reklamodawców.

Możesz także wybrać, czy chcesz, aby Twoja reklama była responsywna, czy stała. Zalecamy wybór reklam responsywnych, ponieważ działają one dobrze na wszystkich urządzeniach i rozmiarach ekranu.

Następnie kliknij przycisk Utwórz, aby kontynuować.

AdSense wygeneruje dla Ciebie kod reklamowy. Zawiera unikalny identyfikator jednostki reklamowej i identyfikator wydawcy.

Copy ad code

Jeśli Twoja witryna ma wersję Google AMP, możesz również skopiować kod dla swoich stron AMP.

Wystarczy skopiować kod reklamy i wkleić go do zwykłego edytora tekstu, takiego jak Notatnik lub TextEdit. Będziesz go potrzebował w następnym kroku.

Dodawanie Google AdSense w WordPress

Musisz określić, gdzie chcesz wyświetlić reklamę w swojej witrynie. Reklamy są najczęściej wyświetlane na pasku bocznym. Możesz dodać Google Adsense na pasku bocznym za pomocą widżetów WordPress.

Po prostu przejdź do Wygląd ” Widgety strona w obszarze administracyjnym WordPress. Następnie przeciągnij i upuść widżet “Niestandardowy HTML” do odpowiedniego obszaru widżetu i wklej tam kod Google AdSense.

Paste Google AdSense code in WordPress sidebar

Aby uzyskać lepszą kontrolę nad umieszczaniem i śledzeniem, zalecamy sprawdzenie wtyczki AdSanity WordPress. (Zobacz: najlepsze rozwiązania do zarządzania reklamami WordPress)

2. Dodaj Auto-Ads kod AdSense w WordPress

Dodawanie indywidualnych reklam do różnych obszarów witryny zajmuje dużo czasu. Większość początkujących ma problemy ze znalezieniem najlepszych lokalizacji do wyświetlania reklam na swoich stronach.

Aby rozwiązać ten problem, Google wprowadził auto-reklamy. Dzięki temu możesz po prostu dodać jeden fragment kodu do swojej witryny i pozwolić Google AdSense dowiedzieć się o najwyższej płatnej lokalizacji, rozmiarze i typie reklamy.

Wadą tej metody jest to, że masz mniejszą kontrolę nad umieszczaniem reklam w swojej witrynie.

Jeśli chcesz dodać funkcję Użyj automatycznych reklam, w ten sposób dodasz Google AdSense do swojej witryny.

Najpierw zaloguj się na swoje konto Google AdSense i kliknij kartę Reklamy. Następnie musisz kliknąć przycisk Pobierz kod, aby wygenerować kod automatycznych reklam.

Generate auto-ads code for Google AdSense

AdSense wygeneruje teraz fragment kodu z identyfikatorem wydawcy i wyświetli go na ekranie. Możesz teraz skopiować i wkleić ten kod w edytorze tekstu.

Auto ads code

Dodawanie kodu AdSense Auto-reklamy w WordPress

Kod auto-ads wykorzystuje pojedynczy fragment kodu do generowania reklam wszędzie w Twojej witrynie WordPress. Oznacza to, że musisz dodać kod do wszystkich stron, na których chcesz wyświetlić reklamę.

Jednym ze sposobów jest dodanie kodu w nagłówku motywu WordPress.plik php. Jednak wadą tej metody jest to, że kod reklamowy zniknie, jeśli zaktualizujesz lub zmienisz swój motyw.

Najlepszym sposobem na dodanie kodu dla całej witryny do witryny jest użycie wtyczki, takiej jak Wstaw nagłówki i stopki.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Wstaw nagłówki i stopki. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji przejdź do Ustawienia ” Wstawianie nagłówków i stopek strona. Stąd musisz wkleić swój kod Google AdSense w sekcji nagłówka.

Insert ad code in header

Nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz”, aby zapisać zmiany.

Wtyczka doda teraz kod reklamowy na wszystkich stronach Twojej witryny. Google AdSense może kiedyś zacząć wyświetlać reklamy.

Najlepsze praktyki AdSense i Często zadawane pytania

Przez lata odpowiedzieliśmy na kilka pytań związanych z AdSense. Korzystając z AdSense na kilku naszych stronach w przeszłości, nauczyliśmy się wiele o optymalizacji. Poniżej znajdują się najlepsze praktyki AdSense i najczęściej zadawane pytania.

Jaki jest najlepszy rozmiar reklam AdSense?

Chociaż umieszczenie reklamy jest kluczowe, odkryliśmy, że najlepsze rozmiary to 336×280 i 300×250. Reklamy te zazwyczaj pasują do większości rozmiarów ekranu i mają również najlepszą stawkę płacy.

Jakie jest najlepsze miejsce docelowe AdSense?

To całkowicie zależy od układu. Celem jest uzyskanie większej liczby kliknięć, dzięki czemu chcesz umieścić swoje reklamy w bardziej widocznym miejscu. Odkryliśmy, że reklamy w treści postu u góry ekranu mają tendencję do uzyskiwania większości kliknięć.

Kilku użytkowników zapytało nas o dodanie AdSense w pływającym widżecie, ponieważ będzie on bardzo widoczny. Zdecydowanie odradzamy, ponieważ nie jest to dozwolone przez Warunki korzystania z usługi Google. Jeśli naruszysz ich TOS, możesz zostać zbanowany z programu.

Czy Mogę klikać własne reklamy Google AdSense?

Często początkujący są kuszeni, aby kliknąć na własne reklamy lub poprosić członków rodziny, aby kliknęli na ich reklamy. Proszę, nie rób tego. Algorytm Google jest bardzo inteligentny i wie, kiedy klikasz własną reklamę. To może cię zbanować z programu.

Co to jest Page RPM w Google AdSense?

RPM oznacza przychód na Mille, co oznacza przychód na 1000 wyświetleń. Jest to określane przez pomnożenie całkowitej liczby kliknięć i kosztu za kliknięcie, a następnie podzielenie go przez całkowitą liczbę przeglądów stron.

Czy mogę korzystać z mojego konta Blogger lub YouTube AdSense w WordPress?

Możesz. Jeśli zacząłeś używać AdSense na jednej z hostowanych platform Google, takich jak Blogger lub YouTube, możesz zmienić typ konta AdSense i używać go z WordPress. Musisz podać Google AdSense z adresem URL witryny, którą chcesz zarabiać, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Po prostu zaloguj się na swoje konto AdSense, a następnie w sekcji “Moje reklamy” kliknij opcję “Inne produkty”. Następnie kliknij “Uaktualnij teraz” i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Co to jest CTR w Google AdSense?

CTR lub click-through-rate różnią się znacznie dla różnych rodzajów stron internetowych. Kliknięcia reklam zależą od wielu czynników, takich jak tematy witryny, Typ odbiorców, umieszczenie reklam w witrynie i inne. Idealny CTR dla Google AdSense jest naprawdę trudny do zdefiniowania, ponieważ nie masz dostępu do stawek kliknięć innych stron internetowych, takich jak twoja własna.

Jednak Google AdSense ma wbudowane narzędzia, które zaczną wyświetlać wiadomości, Jeśli Twoja witryna nie otrzymuje dobrego CTR. Możesz postępować zgodnie z przewodnikami optymalizacji wyświetlanymi na pulpicie nawigacyjnym Google AdSense, aby zwiększyć przychody z reklam.

Kiedy i jak Google AdSense płaci wydawcom?

Co miesiąc Google AdSense oblicza zarobki z poprzedniego miesiąca i pokazuje je na stronie “Transakcje”. Jeśli Twoje zarobki odpowiadają wymaganemu progowi, twoja płatność zostanie przetworzona i zwolniona do 21 dnia tego miesiąca.

Dostępnych jest wiele metod płatności, w tym bezpośredni przelew elektroniczny, przelew bankowy, czek, Western Union i inne.

Dlaczego Google AdSense odrzucił moją aplikację?

Google Adsense może odrzucić Twoją aplikację, jeśli Twoja witryna nie spełnia zasad programu AdSense lub ich warunków.

Jakie są wymagania, aby uzyskać zatwierdzenie aplikacji Google AdSense?

Oto minimalne wymagania, aby uzyskać aplikację konta Google AdSense zatwierdzone.

  • Twoja witryna i cała jej zawartość muszą być zgodne z zasadami i warunkami programu AdSense.
  • Twoja strona powinna mieć co najmniej 6 miesięcy.
  • Osoba ubiegająca się o wizę musi mieć ukończone 18 lat.

Uwaga: nawet jeśli Twoja aplikacja spełnia wszystkie wymagania, Google AdSense nadal zastrzega sobie prawo do odrzucenia Twojej aplikacji.

Czy Mogę dodać Google AdSense w moim WordPress.com blog?

WordPress.com nie pozwala na dodanie Google AdSense do swojej witryny, chyba że uaktualnisz do biznesplanu. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz nasz przewodnik na temat różnicy między WordPress.com vs WordPress.org.

Jaka jest różnica między Google AdSense a Google AdWords?

Google AdWords umożliwia reklamowanie się na innych stronach internetowych, w tym na tych, które uczestniczą w programie Google AdSense.

Google AdSense pozwala zarabiać na swojej stronie internetowej, wyświetlając reklamy na swojej stronie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dodać Google AdSense w swojej witrynie WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem, jak zwiększyć ruch na blogu i najlepsze usługi e-mail marketingu, aby zwiększyć liczbę subskrybentów.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…