Chcesz nauczyć się kodować stronę internetową? Za kulisami większość kodu strony zawiera HTML, CSS i JavaScript.

Jako początkujący, nauka tych języków programowania (nawet na poziomie początkującym) wymaga godzin nauki i praktyki.

Dobrą wiadomością dla właścicieli firm jest to, że istnieją doskonałe narzędzia, które umożliwiają tworzenie dowolnego rodzaju strony internetowej (bez pisania kodu).

W tym obszernym przewodniku omówimy, jak kodować stronę internetową za pomocą narzędzi przeciągnij i upuść, które tworzą cały kod dla Ciebie.

Dla tych, którzy chcą kodować stronę internetową od podstaw, podzielimy się, jak nauczyć się podstaw kodu, więc możesz to zrobić.

How to Code a Website (Beginner's Guide)

Kreatorzy witryn vs. Koduj stronę od podstaw

W początkach Internetu budowanie strony internetowej było trudne. To dlatego, że programiści musieli kodować stronę od zera, co zajęłoby godziny, jeśli nie tygodnie.

Właściciele firm nie mieli innej opcji, jak zapłacić tysiące dolarów, aby ktoś zbudował / zakodował stronę internetową.

Nawet gdy wprowadzono twórców stron internetowych, wiele firm wolało zatrudnić profesjonalnych programistów do budowania swoich stron internetowych, ponieważ te narzędzia po prostu nie mogły oferować tej samej jakości.

Jednak w 2020 roku to się zmieniło.

Wielu programistów korzysta teraz z WordPress i innych platform CMS (ramy do tworzenia stron internetowych), aby przyspieszyć proces tworzenia stron internetowych.

Ponad 62,9% wszystkich stron internetowych w Internecie jest zbudowanych na frameworku strony internetowej, więc innymi słowy większość programistów nie musi już wiedzieć, jak zbudować stronę internetową od podstaw.

Prawda jest taka, że w 95% przypadków możesz zbudować tak samo dobrą stronę internetową za pomocą kreatorów witryn lub rozwiązań bez kodu, jak pisanie kodu witryny od podstaw i szybsze uruchamianie witryny.

Ponieważ czas jest naszym najcenniejszym zasobem, pokażemy Ci najszybsze sposoby kodowania strony internetowej za pomocą narzędzi, które wykonają pisanie kodu za Ciebie(metoda 1 i Metoda 2 obejmą to).

W metodzie 3 udostępnimy zasoby na temat tworzenia strony internetowej od podstaw. Jest to idealne rozwiązanie dla studentów, którzy chcą nauczyć się programowania.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak kodować stronę internetową.

1. Kod niestandardowej strony internetowej z WordPress

WordPress jest najpopularniejszą platformą do tworzenia stron internetowych, ponieważ zasila ponad 40% wszystkich stron internetowych w Internecie.

Zawiera wiele narzędzi, które pozwalają stworzyć niestandardową stronę internetową od podstaw bez uczenia się kodowania.

Nasz numer 1 to Beaver Builder framework.

The Beaver Builder theme's website

Aby rozpocząć korzystanie z WordPress, potrzebujesz nazwy domeny i hostingu. Zalecamy korzystanie z Bluehost. Oferują naszym czytelnikom bezpłatną nazwę domeny i zniżkę 60% na hosting ($2.75 / miesiąc).

Jeśli chcesz spojrzeć na niektóre alternatywy, zalecamy SiteGround lub jedną z tych innych najlepszych firm hostingowych WordPress.

Po uzyskaniu domeny i hostingu następnym krokiem jest zainstalowanie WordPressa (we właściwy sposób).

Następnie musisz uzyskać wtyczkę Beaver Builder. To najlepszy WordPress przeciągnij i upuść narzędzie do tworzenia stron dla WordPress. Możesz nawet użyć go do stworzenia własnego niestandardowego motywu WordPress od podstaw.

Jest wyposażony w interfejs przeciągania i upuszczania, który jest łatwy dla początkujących, ale wystarczająco potężny dla programistów. Możesz go użyć do stworzenia niestandardowego projektu strony internetowej, w tym menu nawigacyjnego, pasków bocznych i stopek oraz całej zawartości strony.

Editing homepage in Beaver Builder

Dlatego wielu profesjonalnych programistów używa go na całym świecie. Nawet Programiści w dużych firmach, takich jak WP Engine (ponad $100 milionów przychodów), używają Beaver Builder do budowy swojej głównej strony internetowej, ponieważ pozwala na szybkie wdrożenie i dostosowanie.

Alternatywy dla Beaver Builder

Istnieje kilka innych popularnych kreatorów stron WordPress, których możesz użyć. Poniżej przedstawiamy nasze najlepsze propozycje dla początkujących, aby kodować stronę od zera bez pisania kodu.

  • Divi Builder – przeciągnij i upuść motyw i Kreator stron
  • SeedProd-najszybszy WordPress Landing Page builder
  • Astra-wysoce konfigurowalny motyw, który pochodzi z gotowych witryn startowych, które można zainstalować za pomocą 1 kliknięcia.

Chociaż jesteśmy stronniczy w stosunku do WordPressa, popularność platformy mówi sama za siebie. Wiele dużych firm korzysta z WordPressa, takich jak BBC, Microsoft, Facebook, The New York Times itp.

Potrzebujesz pomocy w konfiguracji WordPress? Nasz zespół ekspertów może pomóc w bezpłatnej konfiguracji bloga WordPress.

2. Zakoduj stronę za pomocą Kreatora Stron Constant Contact

Web.com Website Builder Landing Page

Jeśli nie chcesz kłopotów z uzyskaniem domeny, hostingiem i instalowaniem różnych programów, takich jak WordPress, możesz użyć Web.com Kreator stron internetowych.

Jest to świetna platforma do budowania prostych stron biznesowych i sklepów internetowych. Mają nawet asystenta, który pomaga w tym procesie.

Web.com plany zaczynają się od $1.95 miesięcznie i obejmują bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny SSL, dziesiątki szablonów i wszystkie funkcje potrzebne do szybkiego rozpoczęcia.

Po prostu wybierz z ich tysięcy gotowych szablonów i dostosuj projekt do potrzeb Twojej marki za pomocą jednego kliknięcia.

Web.com Website Builder Templates

Kreator zawiera wszystkie zaawansowane funkcje, których można się spodziewać, w tym możliwość dodawania galerii zdjęć, filmów, suwaków z referencjami, formularzy kontaktowych, lokalizacji map, przycisków mediów społecznościowych i innych.

Web.com Website Builder

Nie musisz martwić się o aktualizacje, zabezpieczenia ani kopie zapasowe. Web.com załatwia to wszystko za Ciebie. Oferują również czat 24/7, e-mail i wsparcie telefoniczne.

Alternatywy dla Web.com

Istnieje wiele różnych rozwiązań w jednym. Oprócz stałego kontaktu, poniżej przedstawiamy nasze najlepsze propozycje dla łatwych kreatorów stron internetowych, które nie są WordPress.

  • Gator by HostGator – w pełni hostowany Kreator stron internetowych z narzędziami przeciągnij i upuść oraz szablonami.
  • Domain.com Kreator stron internetowych-hostowany Kreator stron internetowych z dziesiątkami pięknych szablonów dla wszystkich typów stron internetowych
  • BigCommerce-w pełni hostowany Kreator stron internetowych do tworzenia sklepów eCommerce.

Aby uzyskać więcej opcji, zobacz nasze porównanie najlepszych kreatorów stron internetowych z zaletami i wadami.

Chcesz, aby ekspert zaprojektował dla ciebie niestandardową stronę internetową? Zespół w Web.com oferuje również niestandardowe usługi projektowania stron internetowych, a oni dają naszym użytkownikom ekskluzywną ofertę. Uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś.

3. Naucz się kodować stronę od podstaw

Jeśli jesteś studentem i chcesz nauczyć się kodować witrynę od zera, musisz zrozumieć podstawy tworzenia stron internetowych, takie jak HTML5, CSS3 i inne.

Chociaż istnieje wiele darmowych i płatnych kursów, najlepszym, który znaleźliśmy, jest ten Na Code Academy.

Ukończenie zajmuje około 9 godzin, ale pod koniec nauczyłbyś się kodować niestandardową responsywną witrynę od podstaw za pomocą HTML, CSS i Bootstrap.

Nawet po zakończeniu kursu będziesz potrzebować godzin praktyki, aby naprawdę stać się skutecznym w kodowaniu stron internetowych od podstaw.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się kodować stronę internetową. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik na temat zwiększania ruchu w witrynie i najlepszych narzędzi dla freelancerów, projektantów i programistów.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…