Czy chcesz zmienić swoją witrynę LiveJournal na WordPress? Podczas gdy LiveJournal jest miłym miejscem do publikowania wpisów w dzienniku, jest bardzo ograniczony, dlatego wielu użytkowników przechodzi do WordPress. Niedawno jeden z naszych czytelników zapytał, Czy możemy stworzyć przewodnik krok po kroku na temat migracji z LiveJournal do WordPress. W tym artykule pokażemy Ci, jak przenieść swój blog z LiveJorunal na WordPress.

Moving a journal from LiveJournal to WordPress

Problemy z przeniesieniem LiveJournal do WordPress

W przeciwieństwie do innych platform, LiveJournal nie pozwala na konfigurację przekierowań. Oznacza to, że użytkownicy odwiedzający twoją starą witrynę LiveJournal nie będą automatycznie przekierowywani do Twojej własnej hostowanej WordPress.org miejsce.

Twoją jedyną nadzieją jest usunięcie konta LiveJournal i oczekiwanie na indeksowanie i pozycjonowanie nowej strony przez wyszukiwarki. Nawet jeśli usuniesz swoje stare konto LiveJournal, wyszukiwarki będą wyświetlać je w wynikach przez jakiś czas.

Inną kwestią jest to, że importer WordPress nie zaimportuje twoich obrazów. Możesz pobrać swoje obrazy z LiveJournal i przesłać je ręcznie, lub możesz postępować zgodnie z instrukcjami w naszym samouczku na temat importowania zewnętrznych obrazów w WordPress.

Dlaczego warto przejść z LiveJournal na WordPress?

Po pierwsze, wyjaśnijmy sobie, że kiedy mówimy WordPress, mamy na myśli self-hosted WordPress.org strona a nie za darmo WordPress.com blog. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat różnicy między WordPress.com vs WordPress.org miejsce.

LiveJournal zawiera funkcje takie jak chronione posty, przyjaciele, społeczności itp. Jest to jednak bardzo ograniczone pod względem sposobu wyświetlania lub kontrolowania dziennika. Podstawowy darmowy plan jest jeszcze bardziej ograniczony niż płatne plany.

Z drugiej strony WordPress pozwala tworzyć posty chronione hasłem (wpisy do czasopism nazywane są postami w WordPress). Ma zagnieżdżone komentarze tak jak LiveJournal. Nie ma funkcji społeczności, ale możesz połączyć swoją witrynę WordPress z innymi społecznościami online, a nawet uruchomić własną za pomocą wtyczki forum WordPress.

WordPress jest open source i wolny (jak w wolności). Posiadasz swoje treści i możesz z nimi robić, co chcesz. Możesz rozszerzyć swój dziennik w dowolny sposób. Możesz nawet zarabiać na swojej witrynie WordPress.

Nadal nie jesteś przekonany? Zobacz nasz przewodnik, dlaczego powinieneś używać WordPressa, aby uzyskać więcej powodów do zmiany.

Zanim Zaczniesz

Aby rozpocząć korzystanie z WordPress, pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest dobra firma hostingowa WordPress i własna nazwa domeny. Gorąco polecamy Bluehost, ponieważ dadzą Ci darmową domenę i 50% zniżki na ich plan hostingowy (specjalny dla użytkowników WPBeginner). Bluehost jest również oficjalnie zalecanym dostawcą hostingu WordPress.

Jeśli chcesz alternatywę Bluehost, spójrz na Siteground, który oferuje również tę samą ofertę specjalną dla użytkowników WPBeginner.

Po zarejestrowaniu się na hosting WordPress i skonfigurowaniu nazwy domeny następnym krokiem jest zainstaluj WordPress na twoim koncie hostingowym. Mamy tutorial krok po kroku, jak zainstalować WordPress. Po zainstalowaniu WordPress nadszedł czas, aby przenieść zawartość z LiveJournal do WordPress.

Importowanie treści z LiveJournal do WordPress

WordPress jest wyposażony w sprytne narzędzie importu, które automatycznie importuje wpisy, komentarze i tagi LiveJournal do WordPress. Po prostu odwiedź Narzędzia ” Import strona i kliknij na LiveJournal.

LiveJournal Import tool in WordPress

WordPress pokaże teraz wyskakujące okienko, aby zainstalować wtyczkę LiveJournal importer. Możesz zobaczyć ostrzeżenie o wtyczce nie testowanej z twoją wersją WordPress. Możesz to zignorować i kliknąć przycisk Zainstaluj teraz.

Install LiveJournal Importer

Wtyczka LiveJournal Importer zostanie teraz zainstalowana w Twojej witrynie WordPress. Musisz kliknąć na aktywuj wtyczkę i uruchom link importera.

Activate and run LiveJournal importer

Zobaczysz teraz Stronę LiveJournal importera, na której musisz wprowadzić swoją nazwę Użytkownika i hasło do LiveJournal. Dzięki temu Twoja witryna WordPress ma dostęp do treści na LiveJournal.

LiveJournal Importer settings

Jeśli masz chronione hasłem posty na swojej stronie LiveJournal, musisz wprowadzić hasło, które będzie używane na wszystkich chronionych postach.

Po zakończeniu kliknij przycisk “Połącz się z LiveJournal i importuj”. WordPress rozpocznie teraz importowanie treści. Proces jest podzielony na różne etapy i może zająć dużo czasu, jeśli masz wiele wpisów i komentarzy. Jeśli podczas importu ulegnie nagłemu awarii, możesz bezpiecznie spróbować ponownie. Importer jest na tyle inteligentny, aby uniknąć duplikatów wpisów.

Po zakończeniu pracy importera zostanie wyświetlony komunikat o sukcesie.

Import finished

Możesz teraz odwiedzić sekcję posty, aby zobaczyć wszystkie swoje posty.

Dostosowywanie WordPress

Pierwszym dostosowaniem, które większość początkujących chce wypróbować, są motywy WordPress. Istnieją tysiące darmowych i płatnych motywów WordPress, które możesz zainstalować na swojej stronie. Zobacz nasz przewodnik na temat wyboru idealnego motywu dla WordPress.

Prawdziwa moc WordPressa polega na wtyczkach. Istnieją tysiące darmowych wtyczek WordPress, które można od razu zainstalować w swojej witrynie WordPress. Zobacz naszego eksperta-Wybierz 20 musi mieć wtyczki WordPress dla 2015 lub spójrz na wtyczki, których używamy w planie Wpbeginnera.

Rozumiemy, że większość początkujących będzie potrzebować pomocy z nową platformą. WPBeginner to największa nieoficjalna strona z zasobami WordPress na świecie. Mamy Darmowe samouczki, przewodniki i filmy, które pomogą Ci szybko nauczyć się WordPress. Zobacz, jak w pełni wykorzystać darmowe zasoby WPBeginner.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci przejść z LiveJournal na WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę przydatnych narzędzi 40 do zarządzania i rozwijania swojego bloga WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…