Rozpoczynając swój blog, często początkujący używają funkcji subskrypcji e-mail JetPack. Jednak wraz z rozwojem bloga szybko zdajesz sobie sprawę, że potrzebujesz prawdziwej i potężnej usługi subskrypcji poczty e-mail. Niedawno jeden z naszych użytkowników zapytał nas, czy istnieje sposób, aby przenieść swoich subskrybentów JetPack do dostawcy poczty e-mail, takiego jak MailChimp, AWeber itp. W tym artykule pokażemy Ci, jak przełączyć się z subskrypcji JetPack na MailChimp, AWeber itp., abyś mógł mieć pełną kontrolę nad swoją listą e-mail i uzyskać maksymalne korzyści.

Po co zmieniać JetPack na MailChimp lub Aweber?

JetPack ułatwia dodawanie postów przez subskrypcję e-mail do twojej witryny. Jeśli jednak chcesz wysyłać ekskluzywne treści tylko do newslettera, mieć auto-responder, wysyłać ukierunkowane kampanie itp., potrzebujesz czegoś mocniejszego.

Potrzebujesz prawdziwego dostawcy usług e-mail marketingu, aby zbudować swoją listę e-mail.

Dlaczego warto dbać o budowanie listy e-mail

E-mail jest najważniejszym narzędziem marketingowym i komunikacyjnym w Internecie. Badania wykazały, że e-mail bije media społecznościowe, blogi i każde inne narzędzie marketingu i komunikacji online pod względem skuteczności, kosztów, niezawodności i dostarczalności.

Jeśli nie budujesz swojej listy e-mail, sprawdź, dlaczego od razu powinieneś zacząć budować listę e-mail.

Jak przenieść subskrybentów JetPack do MailChimp lub innej usługi e-mail

Aby przełączyć się z subskrypcji JetPack na MailChimp, AWeber lub innego dostawcę usług e-mail, potrzebujesz listy subskrybentów poczty e-mail.

Najpierw musisz uzyskać e-maile wszystkich istniejących subskrybentów. Zaloguj się do swojej witryny WordPress i przejdź do JetPack ” Statystyki Strony. Na stronie statystyk witryny musisz przewinąć w dół do pola subskrybenci na dole strony.

JetPack Subscribers

Kliknij na subskrybentów bloga, a JetPack pobierze listę subskrybentów. Gdy to zrobisz, zauważysz, że istnieją dwie listy subskrybentów. Pierwsza lista jest dla WordPress.com użytkowników. Nie będziesz mógł zobaczyć adresów e-mail tych użytkowników ani ich wyeksportować.

Druga lista jest przeznaczona tylko dla subskrybentów poczty e-mail. Są to subskrybenci, którzy wyłącznie wpisali swój adres e-mail w polu subskrypcji JetPack. Możesz wyeksportować tych subskrybentów, klikając na “Pobierz wszystkich obserwujących tylko przez e-mail jako CSV” link.

Downloading the list of your JetPack Subscribers

Teraz, gdy masz swoich subskrybentów wiadomości e-mail, możesz je zaimportować do dowolnej usługi e-mail marketingu, którą chcesz. Większość dostawców usług poczty e-mail oferuje narzędzia importu umożliwiające przesyłanie pliku csv zawierającego informacje o subskrybencie. Pokażemy Ci, jak zaimportować subskrybentów do MailChimp.

Zaloguj się na swoje konto MailChimp, a następnie kliknij na listy. Na stronie listy zobaczysz strzałkę rozwijaną obok nazwy listy. Kliknij strzałkę, a następnie kliknij Import.

Importing subscribers into MailChimp

Na stronie importu zobaczysz wiele różnych aplikacji, z których możesz importować. Pierwszą opcją na liście jest import z pliku CSV lub tekstowego.

Import from CSV

Następnie musisz po prostu przesłać pobrany wcześniej plik CSV. To wszystko.

MailChimp automatycznie pobierze adresy e-mail i doda je jako subskrybentów do listy e-mail.

Metoda jest podobna dla AWeber, MadMimi i prawie każdego innego dostawcy.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci przejść z subskrypcji JetPack na MailChimp, AWeber itp. Po przeniesieniu się do dostawcy usług e-mail możesz zintegrować optin forms na pasku bocznym i formularzu komentarza. Możesz nawet użyć OptinMontser, aby zwiększyć liczbę rejestracji e-mail.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla naszych samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…