Jedno z najczęstszych pytań, jakie dostaję od moich uczniów kończących kurs WordPress multisite w Akademia czy to: jak przenieść istniejącą witrynę WordPress do sieci Multisite?

Ten post odpowiada na to pytanie i przeprowadzi Cię przez kroki, które musisz wykonać, aby przenieść witrynę do sieci. Spojrzę na:

  • Jak korzystać z narzędzia Import/Eksport do migracji zawartości.
  • Jak korzystać z wtyczki Ustawienia widżetów do migracji widżetów.
  • Jak posprzątać po wszystkim.

Wybór metody migracji

W tym poście pokażę Ci łatwy sposób na migrację witryny za pomocą dwóch wtyczek. Ma to tę zaletę, że jest szybkie i łatwe, a dla większości witryn będzie migrować prawie wszystko, czego potrzebujesz.

Ale jeśli dokonałeś wielu dostosowań w swojej witrynie za pomocą narzędzia dostosowującego lub spędziłeś dużo czasu na konfigurowaniu wtyczek, ta metoda nie spowoduje migracji tego wszystkiego. Możesz poświęcić trochę czasu na dostosowanie wszystkiego ponownie (Zobacz ostatnią część tego postu) lub ręcznie przenieść witrynę, kopiując odpowiednie tabele bazy danych.

Migracja tabel bazy danych wymaga użycia phpMyAdmin do pobrania tabel bazy danych, edycji wynikowego pliku SQL i ponownego przesłania go za pomocą phpMyAdmin ponownie. Oszczędza to konieczności sprzątania na końcu, ale może być nieco zniechęcające. Omówię to w osobnym poście-jeśli nie czujesz się na siłach, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami tutaj.

Więc zaczynajmy!

Zanim Zaczniesz

Ale czekaj. Zanim zaczniesz, musisz zrobić bardzo ważną rzecz. Utwórz kopię zapasową swoich witryn. Zrób kopię zapasową witryny, którą chcesz przenieść i swojej sieci. Na wszelki wypadek. Użyj ulubionej wtyczki do tworzenia kopii zapasowych (to Snapshot Pro, prawda?).

Gotowy? Teraz możesz zacząć.

Eksportowanie zawartości ze starej strony

WordPress zapewnia narzędzie, za pomocą którego można łatwo importować i eksportować treści. Zacznijmy od tego. Otwórz swoją stronę startową. Oto moje:

Starting site for migrating

Na ekranach administratora przejdź do Narzędzia > Eksport:

WordPress exporter screen

Chyba że chcesz tylko wyeksportować niektóre typy postów, zachowaj Wszystkie treści opcja zaznaczona i kliknij Pobierz Plik Eksportu guzik. WordPress utworzy plik XML i pobierze go na komputer.

Tworzenie nowej strony w sieci

Teraz otwórz sieć, do której chcesz zaimportować witrynę. Zacznij od stworzenia nowej strony w normalny sposób.

Instalowanie i aktywowanie wtyczek i motywów

Przed zaimportowaniem zawartości zainstaluj ten sam motyw, którego używałeś w starej witrynie w sieci i aktywuj go dla nowej witryny. Zrób to samo dla wszelkich wtyczek.

Jeśli nie wiesz, jak zainstalować i aktywować motywy i wtyczki w sieci, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym konfigurowania wielu witryn.

Importowanie zawartości do nowej witryny

Teraz, zanim zaimportujesz zawartość ze swojej starej witryny, przejdź do listy postów i stron na ekranach administratora i usuń wszelkie fikcyjne treści. Są to posty i strony, które są tworzone automatycznie po skonfigurowaniu witryny. Usuń też wszelkie widżety. Powinieneś dążyć do posiadania pustej strony.

Zanim będziesz mógł zaimportować zawartość ze swojej starej witryny, musisz zainstalować wtyczkę WordPress Importer. Przejdź do swojej Wtyczki Ekran w adminie sieciowym i zainstaluj to (wyszukaj Importer WordPress).

Teraz na ekranach administracyjnych nowej witryny przejdź do Narzędzia > Import i przewiń w dół do WordPress na dole listy. Kliknij na Uruchom Importera link.

WordPress poprosi Cię o wybranie pliku do przesłania:

WordPress importer screen

Kliknij na Wybierz Plik przycisk, a następnie wybierz Plik z komputera(będzie w folderze Pobrane, chyba że go przeniosłeś). Pamiętaj, że szukasz pliku XML. Gdy już to zrobisz, kliknij Prześlij plik i importuj guzik.

Importer chce teraz wiedzieć, czy chcesz przypisać zawartość do istniejących autorów w sieci, czy też zaimportować starych autorów:

Importing authors using the Import tool

Wybierz odpowiednią opcję. Przypisuję moje posty do mojej istniejącej nazwy użytkownika, ale jeśli korzystasz z witryny dla wielu autorów, może być konieczne zaimportowanie autorów.

Na koniec wybierz Pobieranie i importowanie załączników do plików opcja kopiowania plików multimedialnych ze starej witryny i wstawiania ich we właściwym miejscu w nowej. Jest to jedna z najbardziej przydatnych funkcji importera. Jeszcze nigdy nie natknąłem się na stronę, na której nie zaznaczyłem tego pola!

Kliknij Kontakt a importer będzie działał magicznie.

W końcu zobaczysz Gotowe! wiadomość. Spójrz na swoje Posty ekran administratora, aby zobaczyć zaimportowane posty: znajdziesz też strony.

Więc to twoja zawartość importowana. Następnie zaimportujmy widżety. Możesz to zrobić za pomocą innej wtyczki.

Migracja Widżetów

Przed migracją widżetów upewnij się, że w nowej witrynie są aktywowane te same motywy i wtyczki, co w oryginalnej witrynie. Podczas dodawania wtyczek zainstaluj wtyczkę Importuj/Eksportuj ustawienia widżetu i aktywuj ją w nowej witrynie.

Uwaga: widżety przechodzą do obszarów widżetów zdefiniowanych przez motyw, więc jeśli nie aktywowałeś WŁAŚCIWEGO motywu, ten krok nie zadziała poprawnie. A jeśli są jakieś widżety dostarczane przez wtyczki, nie będą importowane, jeśli nie zainstalowałeś wtyczki w nowej witrynie.

Teraz przejdź do ekranów administracyjnych dla swojej starej witryny i zainstaluj i aktywuj wtyczkę ustawień widżetu. Przejdź do Narzędzia > Eksport Ustawień Widżetów aby zobaczyć ekran eksportera:

Widget export screen

O ile nie chcesz wybrać tylko niektórych widżetów ze starej witryny (a nie wszystkich), wybierz Wybierz WSZYSTKIE AKTYWNE Widżety checkbox. Kliknij na Eksportuj Ustawienia Widżetu przycisk, aby pobrać plik eksportu.

Teraz przełącz się na nową stronę i przejdź do Narzędzia > Import Ustawień Widżetów:

Kliknij na Wybierz plik przycisk i znajdź plik, w którym go pobrałeś. Zauważ, że tym razem szukasz pliku JSON, a nie pliku XML. Następnie kliknij Pokaż ustawienia widżetu przycisk, aby zobaczyć widżety w pliku:

Widget import screen

Wybierz widżety, które chcesz zaimportować, lub po prostu kliknij na Wybierz WSZYSTKIE AKTYWNE Widżety przycisk i sprawdź Wyczyść Bieżące Widżety Przed Importem opcja. Następnie kliknij Importuj Ustawienia Widżetu guzik.

Teraz trafiłeś na nową stronę i sprawdź, jak podobna jest do starej:

final-site

Sprzątanie

Dwie wtyczki importera, których użyłeś, importują zawartość starej witryny do nowej, ale nie importują wszystkich ustawień. Oznacza to, że musisz dokonać ręcznych poprawek, zanim skończysz.

Może to obejmować:

  • Edycja tytułu i opisu strony.
  • Dokonywanie jakichkolwiek dostosowań do projektu witryny, który mogłeś wykonać na ekranach opcji dostosowywania lub motywu.
  • Edycja dowolnych ustawień wtyczki. Otwórz obie witryny w oddzielnych oknach w przeglądarce (lub w osobnych przeglądarkach) i sprawdź ustawienia starej witryny, a następnie zaimplementuj je w nowej.
  • Sprawdzanie, czy dodano prawidłowe menu nawigacyjne do odpowiednich obszarów w Twoim motywie. Wtyczka importera kopiuje menu w poprzek, ale może nie przypisać prawego do głównego menu, jeśli masz go ponad.

Jeśli masz domenę, którą chcesz przenieść ze starej witryny, musisz również zmapować ją do nowej witryny w sieci. Po skopiowaniu wszystkiego musisz edytować DNS dla swojej domeny, aby skierować ją na swoją sieć. Musisz także skonfigurować mapowanie domen dla wielu witryn, aby wszystko działało poprawnie w Twojej sieci.

Migracja do sieci jest łatwiejsza niż myślisz

Wiem z pytań Wiele osób pytało mnie o to, że perspektywa przeniesienia witryny do sieci Multisite może być przerażająca. Ale jak już wiesz, to nie musi być trudne. W rzeczywistości Dodaj do zakładek ten samouczek, aby mieć go pod ręką, gdy następnym razem chcesz przenieść samodzielną witrynę do wielu witryn.

Postępując zgodnie z powyższymi instrukcjami, możesz przenieść swoją witrynę (lub witrynę klienta) do sieci Multisite przy minimalnym wysiłku.

Jak korzystać z Multisite? Czy migracja witryn do i z niej jest czymś, nad czym zastanawiałeś się? Daj nam znać w komentarzach!

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…