Przeniesienie witryny na inny serwer lub do innego rodzaju instalacji WordPress może być czasochłonnym koszmarem, jeśli nie masz odpowiednich narzędzi. Ale dzięki naszej wtyczce do migawek doświadczenie jest bardziej słodkim snem.

Od czasu uruchomienia migawki dodaliśmy wiele nowych rzeczy! Przejdź do strony projektu, aby sprawdzić wszystkie nowe funkcje. Sprawdź migawkę

Podczas Migawka początkowo nie była zaprojektowana z myślą o migracji witryny, od tego czasu opracowaliśmy ją, aby uwzględnić ten najważniejszy wymóg, ponieważ tak wielu z was prosiło o tę funkcję i oczywiście chcemy, aby nasi członkowie byli zadowoleni!

Migracja jest mało znaną funkcją migawki, więc w tym samouczku omówię, jak to zrobić. Pokażę Ci, jak przenieść pojedynczą instalację i instalację Multisite WordPress, a następnie jak przenieść jedną witrynę z wielu witryn do pojedynczej instalacji WordPress.

Jeśli po drodze musisz zmienić nazwę domeny, dam ci wskazówki, jak to zrobić.

Migawka nie służy już tylko do tworzenia kopii zapasowych i przywracania, więc bez dalszej zwłoki przyjrzyjmy się, jak przeprowadzić migrację witryny.

Aktualizacja: chcesz przenieść swoją witrynę do nowego hosta? Spedytor Kasy! Nasza nowa wtyczka do migracji witryny umożliwia przenoszenie witryn WordPress za pomocą jednego kliknięcia.

Wszystko zaczyna się od kopii zapasowej

Po pierwsze: jeśli chcesz przenieść witrynę za pomocą migawki, musisz wykonać kopię zapasową witryny. Ale zanim to zrobisz, musisz zainstalować i aktywować migawkę. Możesz to zrobić za pomocą wtyczki dev Dashboard WPMU w zapleczu swojej witryny lub pobierając bezpośrednio migawkę.

Zanim przejdziemy dalej, warto zauważyć na początku, że czasami migawka może napotkać problemy, jeśli masz niewystarczający limit pamięci w instalacji WordPress. Aby to obejść, sprawdź nasz post, Jak zwiększyć maksymalny limit przesyłania i pamięci PHP w WordPress. Zajmie to tylko minutę i tak warto to zrobić, ponieważ możesz napotkać problemy z limitem pamięci w przyszłości, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Po zainstalowaniu i aktywacji migawki nadszedł czas, aby ją skonfigurować. Możesz dowiedzieć się, jak to zrobić w jednym z naszych innych postów o nazwie Jak wykonać kopię zapasową witryny WordPress (i wielu witryn) za pomocą migawki.

The "Add New" snapshot page with a site selected and name filled out.
Wybierz witrynę, którą chcesz przeprowadzić migrację, jeśli jej nie ma na liście.

Oto jak utworzyć kopię zapasową: przejdź do Migawki > Dodaj Nowy w swoim (super, jeśli masz Multisite) panelu administratora.

Jeśli adres URL witryny jest nie wyświetlane pod Blog do backupu, kliknij Zmiana przycisk, aby wybrać inną witrynę, jeśli używasz wielu witryn. Nie będzie to problemem przy pojedynczych instalacjach.

Następnie wprowadź nazwę migawki i opcjonalne notatki, które chcesz dodać jako prywatne przypomnienie o tym, dlaczego utworzono ten profil kopii zapasowej.

The archive section of the "Add New" snapshot page with "include selected files" clicked.
Wszystkie Twoje pliki muszą zostać zapisane, aby udana migracja witryny była udana.

Wybierz Dołącz wybrane pliki od Jakie pliki archiwizować sekcji, a następnie kliknij Wszystkie Pola wyboru, które pojawiają się dynamicznie dla odpowiednich plików.

Aby pomyślnie przeprowadzić migrację witryny, musisz zapisać wszystko. Jeśli wybierzesz jedną z innych opcji, wprowadzone zmiany niestandardowe nie zostaną skopiowane.

Jeśli planujesz wykonać kopię zapasową na Dropbox, możesz zostawić Archiwum opcja jako domyślna zamiast Mirror / Sync opcja.

W następnej sekcji kliknij Dołącz wybrane tabele bazy danych do tej migawki przycisk radiowy.

The "Include selected database tables in this Snapshot" button has been selected and the "Select all" link beside the WordPress core tables section is highlighted.
Nie zapomnij wybrać tabel.

Gdy tabele bazy danych pojawią się dynamicznie jako lista, kliknij Zaznacz wszystko linki do automatycznego zaznaczania wszystkich pól. Wykonanie tego kroku zapewnia utworzenie kopii zapasowej wszystkich tabel, dzięki czemu witryna wygląda tak samo po zakończeniu migracji.

Możesz również wybrać środkowy przycisk radiowy, aby automatycznie włączyć wszystkie stoły bloga bez konieczności zaznaczania ich wszystkich, ale wybranie wszystkich stołów oznacza, że masz dodatkową pewność,że wszystko jest zabezpieczone. To od Ciebie zależy, który z nich chcesz wybrać.

Pod Interwał Kopii Zapasowej, keep the Uruchom Natychmiast wybór i wpisanie odpowiedniej liczby w Maksymalna liczba lokalnych archiwów pole. Zwykle wpisuję 2 tak więc tylko dwie kopie zapasowe są przechowywane jednocześnie dla tego konkretnego profilu migawki.

Jeśli wpiszesz dużą liczbę lub 0 aby zachować wszystkie kopie zapasowe, upewnij się, że masz wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie ich wszystkich.

The "Backup Destination" field with the drop down box clicked.
Wybierz miejsce docelowe kopii zapasowej dla migawki.

Wybierz swój Miejsce Docelowe Kopii Zapasowej klikając rozwijane pole i wybierając jedną z opcji, które wcześniej skonfigurowałeś.

Jeśli nie masz zapisanych miejsc docelowych i nie chcesz kopii zapasowej na serwerze, pomiń tę sekcję na razie.

Po dokonaniu wyboru kliknij Tworzenie Migawki przycisk na dole strony. Migawka tworzona jest na następnej stronie.

Nie martw się, jeśli zajmie to kilka minut, szczególnie w przypadku większych witryn, ponieważ jest to normalne. To nie powinno potrwać zbyt długo, ale możesz napić się drinka lub zrobić sobie zasłużoną przerwę, czekając.

Po wyświetleniu komunikatu o sukcesie u góry ekranu Tworzenie migawki jest zakończone. Przejdź do Migawki > Wszystkie Migawki żeby zobaczyć to na liście.

Na koniec sprawdź stan migawki pod Archiwum kolumna. Powinien wyświetlać status kopii zapasowej dla wybranego miejsca docelowego.

The "Destination" and "Archives" columns.
Sprawdź, czy migawka została wysłana do miejsca docelowego.

If it lists Miejsce Docelowe: 1 Oczekujące oznacza to, że migawka jest przesyłana do miejsca docelowego. W moim przypadku oznacza to, że jest w trakcie synchronizacji z moim kontem Dropbox.

Po zsynchronizowaniu migawki z miejscem docelowym możesz rozpocząć migrację witryny.

Migracja Witryny

Teraz, gdy masz już gotowy migawkę, zainstaluj zupełnie nową witrynę WordPress (lub instalację Multisite) na nowym serwerze.

Zainstaluj i aktywuj te same motywy i wtyczki w nowej instalacji, które są obecnie dołączone i aktywowane w witrynie, którą chcesz przenieść.

Następnie zainstaluj i Aktywuj motyw, którego chcesz użyć w migrowanej witrynie. Musi zostać aktywowana przed migracją witryny, nawet jeśli jest dołączona do migawki. Wykonanie tego kroku oznacza, że witryna może być gotowa natychmiast po migracji.

Zainstaluj i aktywuj migawkę w tej nowej witrynie, jeśli nie masz jej jeszcze aktywnej.

Snapshot's "Import" page.
Importowanie migawki.

Następnie przejdź do Migawki > Import wprowadź publiczny adres URL lub ścieżkę pliku do migawki.

Oznacza to, że jeśli kopię zapasową wysłałeś do Dropbox, Amazon S3 lub innych miejsc docelowych, musisz tymczasowo upublicznić plik, udostępnić go za pomocą łącza lub zapisać w innej lokalizacji.

Jeśli masz migawkę na serwerze, po prostu wpisz ścieżkę pliku do kopii zapasowej.

Snapshot import completed successfully.
Migawka została pomyślnie zaimportowana.

Po wpisaniu migawki w polu import kliknij przycisk Skanowanie / Importowanie Migawek guzik.

Komunikat “sukces” powinien być wyświetlany na dole strony. Jeśli wprowadzono ścieżkę do pliku, może pojawić się więcej niż jeden komunikat. Teraz nadszedł czas, aby zakończyć migrację witryny, przechodząc do Migawki > Wszystkie Migawki.

The mouse is hovering over the imported snapshot and a menu appears below the snapshot title.
Kliknij Przywróć aby zakończyć migrację witryny.

Znajdź migawkę na liście, a następnie najedź kursorem na tytuł i wybierz Przywróć link. Jeśli nie masz pewności, która jest która, spróbuj dopasować nazwę pliku migawki do nazwy w folderze docelowym.

Następnie powinieneś zostać przekierowany na stronę archiwum dla wszystkich kopii zapasowych wybranego profilu migawki.

Mam tylko jedną migawkę w moim archiwum, ale możesz mieć więcej wymienionych. Wybierz ten, którego chcesz użyć, a następnie najedź kursorem na tytuł migawki.

Archived snapshots list
Wybierz, aby przywrócić wybraną migawkę.

Kliknij na Przywróć link, który się pojawi. Na następnej stronie możesz przejrzeć opcje i to, co chcesz przenieść.

The "Change" button is highlighted next to the "Site URL" label.
Możesz przenieść witrynę do innego adresu URL.

Zakończenie migracji i zmiana domeny

Przewiń w dół do Przywróć Opcje Bloga sekcji i kliknij na Zmiana przycisk obok adresu URL witryny etykiety. W tym miejscu możesz zmienić adres URL plików kopii zapasowej, aby Twoja stara witryna mogła być używana z nową domeną.

W polu, które pojawia się dynamicznie, możesz wprowadzić identyfikator witryny lub ścieżkę bloga nowej witryny, którą utworzyłeś, aby zastąpić ją migawką. Kliknij na Wyszukiwanie przycisk i powinieneś zobaczyć witrynę, którą wybrałeś, teraz wyświetlaną.

W następnej części zatytułowanej Jakie tabele przywrócić? kliknij opcję dla Przywracanie wybranych tabel bazy danych.

The "Restore selected database tables" and "Select All" buttons are highlighted.
Nie wybieraj pierwszej opcji przywracania wszystkich tabel bloga, ponieważ niektóre tabele są wykluczone.

Kliknij na Zaznacz Wszystko link obok etykiety Tabele Globalne WordPress. Pozostałe tabele powinny być domyślnie zaznaczone, ale jeśli nie, również Kliknij Zaznacz Wszystko linki.

The "Turn off all plugins" checkbox is highlighted along with the "Restore Snapshot" button at the bottom of the page.
Upewnij się, że motyw, którego chcesz użyć w migrowanej witrynie, jest już zainstalowany i aktywowany.

Wybierz Dołącz wybrane pliki opcja w następnej sekcji i upewnij się, aby zaznaczyć wszystkie pola. Jeśli nie migrujesz do witryny głównej, wybierz Przywróć wszystkie pliki opcja zamiast.

W ostatniej części strony wybierz motyw, którego chcesz użyć z listy dostępnych w bieżącej instalacji.

Upewnij się również, że pole wyboru dla Wyłącz wszystkie wtyczki is nie zaznaczone, w przeciwnym razie migrowana witryna może nie wyświetlać się poprawnie.

Na koniec kliknij Przywróć Migawkę przycisk na dole strony.

The snapshot migration has completed with a "success" message at the top of the page.
Po zakończeniu migracji migawki powinien pojawić się komunikat o powodzeniu.

Na następnej stronie, która się ładuje, powinieneś zobaczyć listę tabel i plików z paskiem ładowania, aby wyświetlić postęp przesyłania. Po zakończeniu migracji na górze strony pojawi się komunikat o sukcesie, dzięki któremu będziesz wiedzieć, że to koniec.

Łatwa Migracja z migawką

Twoja nowo migrowana witryna jest teraz gotowa do pracy i wygląda dokładnie tak samo na nowym serwerze, a nawet z nową domeną. Z łatwością migrowałeś swoją witrynę za pomocą migawki w ciągu kilku godzin, które zajęłoby to wykonanie ręcznie.

Istnieje również inny sposób, w jaki możesz łatwo skopiować dowolną witrynę w sieci Multisite za pomocą kilku kliknięć i to dzięki naszej wtyczce Cloner. Aby zobaczyć, jak możesz skopiować witrynę, wprowadzić zmiany, a następnie wypchnąć nową witrynę na żywo za pomocą kilku kliknięć, sprawdź jeden z naszych innych postów: szybkie i niezawodne testowanie błędów z Cloner for WordPress Multisite.

Czy korzystałeś z migawki do migracji witryny? Czy masz jakieś prośby o funkcje migawki? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…