Zawsze zalecamy naszym użytkownikom regularne wykonywanie pełnych kopii zapasowych WordPress. Ale co, jeśli nieświadomie użyłeś jednej z darmowych wtyczek, które tworzą tylko kopie zapasowe bazy danych? W tym artykule pokażemy, jak przywrócić witrynę WordPress za pomocą kopii zapasowej bazy danych. Nie będzie to całkowite przywrócenie, ale pokażemy Ci, jak możesz zminimalizować szkody.

Recovering a WordPress site from a database backup alone

Pierwsze Kroki

Ze względu na ten samouczek Zakładamy, że masz kopię zapasową bazy danych WordPress w pliku zip. Jeśli jeszcze go nie masz, oto jak ręcznie wykonać kopię zapasową bazy danych WordPress.

Jeśli odzyskujesz złe doświadczenia z dostawcą usług hostingowych, prawdopodobnie nadszedł czas, aby znaleźć lepszego hosta. Wybraliśmy jednych z najlepszych dostawców hostingu WordPress. Są to firmy, z którymi współpracowaliśmy i którym ufamy przy własnych projektach.

Zobacz także: kluczowe wskaźniki 7, Kiedy należy przełączyć hosting WordPress.

Przygotowanie do przywrócenia kopii zapasowej bazy danych WordPress

Najpierw musisz utworzyć nową bazę danych. Po prostu zaloguj się na swoje konto cPanel i kliknij bazy danych MySQL w sekcji bazy danych.

MySQL databases in cPanel

Następnie podaj nazwę swojej bazy danych, a następnie kliknij przycisk Utwórz bazę danych.

Creating new MySQL database

Teraz, gdy utworzyłeś bazę danych, potrzebujesz użytkownika MySQL, który otrzyma wszystkie uprawnienia do pracy na nowo utworzonej bazie danych.

Na tej samej stronie bazy danych MySQL przewiń w dół do sekcji Użytkownicy MySQL i dodaj nowego użytkownika.

Adding a new MySQL user

Podaj nazwę użytkownika i silne hasło dla użytkownika bazy danych, a następnie kliknij przycisk Utwórz użytkownika.

Następnie musisz dodać tego użytkownika do bazy danych MySQL. Przewiń w dół do sekcji “Dodaj użytkownika do bazy danych”i wybierz użytkownika wraz z bazą danych z rozwijanego menu, a następnie kliknij przycisk Dodaj.

Adding a user to database

Twoja nowa baza danych jest już gotowa na WordPress.

Importowanie Kopii Zapasowej Bazy Danych WordPress

Najpierw musisz odwiedzić dashbaord cPanel. W sekcji bazy danych kliknij phpMyAdmin.

Launching phpMyAdmin from cPanel

Następnie wybierz bazę danych utworzoną wcześniej na stronie phpMyAdmin, a następnie kliknij przycisk Importuj.

Teraz musisz kliknąć przycisk Wybierz plik, aby przesłać plik kopii zapasowej bazy danych WordPress. Po prostu kliknij przycisk go na dole strony, aby rozpocząć importowanie.

importdb

Po zakończeniu zadania importu zostanie wyświetlony komunikat o powodzeniu.

Pomyślnie zaimportowałeś swoją bazę danych WordPress. Teraz następnym krokiem jest zainstalowanie WordPressa przy użyciu nowej bazy danych.

Przywracanie Witryny WordPress

Aby ręcznie przywrócić WordPress, musisz ręcznie zainstalować WordPress na swoim serwerze. Odwiedź nasz samouczek instalacji krok po kroku WordPress i przejdź do sekcji “Jak zainstalować WordPress za pomocą FTP”, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Podczas instalacji, gdy dojdziesz do kroku “Utwórz plik konfiguracyjny”. Wprowadź nazwę bazy danych i użytkownika utworzonego wcześniej.

Creating configuration file step during WordPress installation

Zobaczysz teraz komunikat, że WordPress może połączyć się z Twoją bazą danych i możesz teraz uruchomić instalację.

Kliknięcie przycisku Zainstaluj spowoduje wyświetlenie komunikatu “już zainstalowane”.

Already installed message

To wszystko, co możesz teraz zalogować się do swojej witryny WordPress.

Rozwiązywanie Problemów Z Przywracaniem

Ponieważ nie masz starych plików WordPress, będzie brakować kilku rzeczy. Niektóre z nich można łatwo przywrócić, podczas gdy inne będą nieco trudne. Przejrzymy je wszystkie jeden po drugim.

1. Temat

Po prostu zainstaluj świeżą kopię starego motywu WordPress. Jeśli dokonałeś bezpośrednich zmian w plikach motywów, wszystkie te zmiany znikną.

Będziesz musiał przejść przez opcje motywu, aby skonfigurować go tak, jak wcześniej.

2. Widgety

Widżety odgrywają ważną rolę w motywach WordPress. Na szczęście są one przechowywane w bazie danych WordPress, a przejście na stary motyw przywróci niektóre widżety.

Zawsze możesz iść do Wygląd ” Widgety aby dodawać i zmieniać układ widżetów na paskach bocznych.

Niektóre wtyczki WordPress mają własne widżety. Aby korzystać z tych widżetów, musisz najpierw zainstalować i aktywować te wtyczki.

3. Permalinks

Struktura linków stałych witryny jest również przechowywana w bazie danych i zostanie automatycznie przywrócona. Jeśli jednak widzisz błędy 404 na interfejsie witryny, musisz odświeżyć ustawienia permalink.

Po prostu przejdź do Ustawienia ” Permalinks i kliknij przycisk Zapisz zmiany bez zmiany czegokolwiek. Spowoduje to odświeżenie struktury adresu url WordPress.

4. Wtyczki

WordPress przechowuje zapis aktywnych wtyczek Twojej witryny. Kiedy odwiedzasz stronę wtyczek po raz pierwszy, WordPress pokaże Ci listę błędów dla każdej wtyczki, która była w bazie danych, ale nie jest już zainstalowana.

Deactivated plugins

Skopiuj wszystkie nazwy wtyczek i zacznij instalować i aktywować je jeden po drugim.

Odzyskiwanie utraconych obrazów dla witryny WordPress

Znalezienie i zastąpienie utraconych obrazów w witrynie byłoby najtrudniejszą częścią odzyskiwania. W zależności od tego, ile masz treści i obrazów, może to zająć dużo czasu.

Niestety, nie ma łatwego sposobu obejścia tego. Będziesz musiał użyć różnych narzędzi, aby wyodrębnić obrazy z różnych źródeł. Twoje szanse na odzyskanie wszystkich obrazów są dość niskie.

1. Szukaj w pamięci podręcznej przeglądarki

Jeśli niedawno straciłeś swoją witrynę, możesz zajrzeć do pamięci podręcznej przeglądarki.

Użytkownicy Firefoksa mogą pobrać dodatek CacheViewer2, aby łatwo znaleźć obrazy ze swojej strony internetowej przechowywane w pamięci podręcznej przeglądarki.

Finding cached images in Firefox

Możesz po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy obraz i wybrać Zapisz jako z menu.

Użytkownicy Google Chrome w systemie Windows mogą wypróbować przeglądarkę pamięci podręcznej Chrome.

Użytkownicy Google Chrome na Macu nie będą mieli szczęścia. Nie byliśmy w stanie znaleźć żadnego rozsądnego rozwiązania do przeglądania, podglądu i zapisywania obrazu z pamięci podręcznej Google Chrome na komputerze Mac.

2. Szukaj zdjęć w pamięci podręcznej

Istnieje kilka usług internetowych, które przechowują buforowane wersje stron internetowych. Możesz zacząć od Wyszukiwania zdjęć w wyszukiwarce obrazów Google. Po prostu wprowadź adres URL swojej witryny, a będziesz mógł zobaczyć obrazy znalezione przez Google w Twojej witrynie.

Finding your images in Google Image search

Możesz kliknąć obraz, aby zobaczyć większy podgląd i zapisać obraz.

Jeśli przywracasz znacznie starszą witrynę i nie możesz znaleźć obrazów w Google lub Bing, możesz spróbować Archive.org. jest to organizacja non-profit, która przechowuje migawki stron internetowych do celów historycznych.

Internet Archive Way Back Machine

Znajdowanie i zastępowanie zdjęć w witrynie

Jeśli nie masz zbyt wiele treści w swojej starej witrynie, możesz ręcznie zastąpić obrazy w swoich postach. Jeśli jednak masz dużo treści, ręczne wyszukiwanie i zastępowanie obrazów będzie trudne.

Oto jak możesz łatwo zlokalizować uszkodzone obrazy i je zastąpić.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Broken Link Checker. Po aktywacji wystarczy przejść do Narzędzia ” Broken Links Checker strona. Wtyczka pokaże Ci listę wszystkich niedziałających linków w Twojej witrynie.

Find and replace missing images in WordPress

Uszkodzone obrazy są również uważane za uszkodzone linki, więc pojawią się również na liście. Możesz kliknąć kolumnę tekstu łącza, aby posortować listę uszkodzonych linków, aby najpierw wyświetlić obrazy.

Teraz możesz zastąpić obrazy, które odzyskałeś, edytując posty. W przypadku obrazów, których nie udało się odzyskać, możesz spróbować je odtworzyć lub po prostu odłączyć.

Wskazówka Bonusowa

Trudno będzie odzyskać wszystkie utracone dane. Twoja witryna może nawet wyświetlać błędy i wpływać na wrażenia użytkownika. Dlatego widzisz, że wielu ekspertów zdecydowanie wzywa cię do skonfigurowania automatycznych kopii zapasowych.

Zalecamy korzystanie z BackupBuddy. Jest to wtyczka do tworzenia kopii zapasowych Premium WordPress z łatwymi opcjami przywracania i możliwością automatycznego tworzenia i zapisywania kopii zapasowych w chmurze.

To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci przywrócić witrynę WordPress z kopii zapasowej bazy danych. Możesz również zobaczyć naszą listę najważniejszych wskazówek i hacków 13, aby chronić swój obszar administracyjny WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…