Czy chcesz dowiedzieć się, jak ręcznie aktualizować wtyczki WordPress przez FTP? Czasami aktualizacja wtyczki 1-click WordPress nie powiedzie się, co może złamać Twoją witrynę. Jedynym sposobem na naprawienie tego jest ręczna aktualizacja wtyczki. W tym artykule pokażemy, jak ręcznie aktualizować wtyczki WordPress za pośrednictwem FTP bez łamania witryny.

Manually updating WordPress plugins via FTP

Dlaczego Aktualizować Wtyczki WordPress Ręcznie?

WordPress jest wyposażony we wbudowany system do zarządzania aktualizacjami rdzenia, motywu i wtyczek. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć link aktualizacji, a to zaktualizuje wtyczki. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat prawidłowego aktualizowania wtyczek WordPress.

Jednak czasami te aktualizacje mogą się nie powieść z powodu nieprawidłowych uprawnień do plików, nieprawidłowego numeru wersji lub innych czynników konfiguracji serwera.

Jeśli aktualizacja zostanie przerwana w połowie drogi, skończy się to uszkodzoną stroną. Błąd zaplanowanej konserwacji, błąd składni lub wewnętrzny błąd serwera może być chwilowo niedostępny.

Jedynym sposobem, aby to naprawić, jest ręczna aktualizacja wtyczki WordPress przez FTP. W ten sposób będziesz mógł naprawić te błędy i kontynuować korzystanie z najnowszej wersji wtyczki.

Przyjrzyjmy się, jak ręcznie aktualizować wtyczki WordPress za pośrednictwem FTP.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Ręczne aktualizowanie wtyczek WordPress przez FTP

Najpierw musisz pobrać najnowszą wersję wtyczki, którą próbujesz zaktualizować. Jeśli jest to darmowa wtyczka, możesz ją pobrać z WordPress.org strona wtyczki.

downloading a free WordPress plugin

Jeśli jest to wtyczka premium, możesz pobrać najnowszą wersję ze strony konkretnej wtyczki. Musisz zalogować się na swoje konto i pobrać wtyczkę na swój komputer.

Wszystkie wtyczki wchodzą .pliki zip, więc musisz je rozpakować.

Unzip plugin file

Następnie będziesz potrzebował klienta FTP. W naszym przykładzie użyjemy Filezilli, ale możesz użyć dowolnego klienta FTP.

Aby połączyć się z witryną za pomocą FTP, musisz wprowadzić nazwę witryny w nazwie hosta z nazwą użytkownika i hasłem FTP.

Connecting FTP client to your website

Jeśli nie znasz nazwy użytkownika lub hasła FTP, sprawdź wiadomość e-mail wysłaną przez firmę hostingową WordPress podczas rejestracji. Zwykle zawiera nazwę użytkownika i hasło FTP.

Alternatywnie możesz również znaleźć te informacje na pulpicie nawigacyjnym cPanel swojego konta hostingowego.

Po połączeniu się z witryną przez FTP, musisz przejść do / wp-content / wtyczki/ folder.

Zobaczysz różne foldery dla wszystkich wtyczek zainstalowanych w witrynie WordPress. Kliknij prawym przyciskiem myszy wtyczkę, którą chcesz zaktualizować, a następnie wybierz “Zmień nazwę”.

Rename old plugin folder

Teraz zmień nazwę tej wtyczki, po prostu dodając-old do nazwy folderu wtyczki. Na przykład wpforms-old.

Następnie musisz pobrać przemianowany folder na komputer jako kopię zapasową. Pozwoli to na powrót do starej wersji w razie potrzeby.

Backup old version of plugin

Po pobraniu starej wtyczki na komputer Możesz ją usunąć ze swojej strony internetowej.

Delete old version of plugin from your website

Chcemy również upewnić się, że wtyczka jest dezaktywowana w bazie danych WordPress. Aby to zrobić, musisz po prostu zalogować się do obszaru administracyjnego WordPress i odwiedzić stronę wtyczek.

Zobaczysz błąd, że wtyczka została wyłączona z powodu błędu.

Deactivated

Teraz, gdy usunęliśmy starą wersję, nadszedł czas, aby zainstalować najnowszą wersję wtyczki.

Przełącz się na klienta FTP i w sekcji “lokalny” Znajdź nowy folder wtyczek na swoim komputerze. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz “Prześlij” z menu FTP.

Upload new version of the plugin

Klient FTP rozpocznie przenoszenie folderu wtyczek z komputera do witryny.

Po zakończeniu możesz zalogować się do obszaru administracyjnego WordPress i przejść do Wtyczki strona. Musisz znaleźć nowo zainstalowaną wtyczkę i ją aktywować.

Activate the latest version of plugin

Możesz teraz sprawdzić zaktualizowaną wersję wtyczki, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.

To wszystko, pomyślnie zaktualizowałeś wtyczkę WordPress przez FTP.

To naprawdę ważne dla bezpieczeństwa WordPress, aby zawsze korzystać z najnowszej wersji WordPress. Równie ważne jest również aktualizowanie wtyczek i motywu WordPress.

Jeśli wtyczka WordPress przestaje działać po aktualizacji, możesz cofnąć wtyczkę i zgłosić problem twórcy wtyczki.

Nie ma jednak powodu, aby nadal używać nieaktualnej wersji. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany w odpowiednim czasie, powinieneś poszukać alternatywnej wtyczki do wykonania pracy.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak ręcznie aktualizować wtyczki WordPress za pośrednictwem FTP. Możesz również zobaczyć naszą listę najczęstszych błędów WordPress i jak je naprawić.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…