Czy rosnący ślad węglowy Internetu (Tak, Istnieje) jest powodem do niepokoju? Czy prosta wtyczka do optymalizacji obrazu naprawdę pomaga zmniejszyć emisję dwutlenku węgla? Wszystko jest odsłonięte poniżej.

Prawdę mówiąc, byłem przerażony, aby napisać i opublikować ten post.

W rzeczywistości większość zespołu blogów nie chciała mieć z tym nic wspólnego.

Dlaczego?

Ponieważ część artykułu dotyka tematu…

(Boję się nawet napisać słowa!).

Zmiany Klimatu.

Ale nie pozwól, aby te dwa kontrowersyjne słowa zniechęciły Cię do dalszej lektury. To nie jest próba przeforsowania agendy lub uzyskania nadmiernej polityki.

I proszę oprzeć się pokusie, aby przejść od razu do komentarzy, aby zobaczyć wszystkie argumenty, które prawdopodobnie rozwijają się w tej chwili.

(To jest jak wypadek samochodowy, nie można pomóc, ale patrzeć!)

Z całą powagą, celem tego artykułu jest po prostu poinformowanie Cię o niesamowitym fakcie, którego niedawno dowiedzieliśmy się o jednej z naszych wtyczek WordPress. Taki, którym wszyscy jesteśmy zachwyceni w WPMU DEV.

Ponieważ jak sugeruje tytuł tego artykułu, dowodzi to, że nasze wtyczki mogą być czymś więcej niż tylko superbohaterami dla Twoich stron internetowych.

Mogą być również legalnymi superbohaterami w prawdziwym życiu.

Więcej O Tym, Jak Smush Pomaga Uratować Świat Wkrótce, Ale Najpierw…

Is climate change a joke? Or a real problem?

Pozbądźmy się rozmowy o globalnym ociepleniu.

Nie będę się wypowiadał na ten temat. To nie jest nasza mocna strona i nie twierdzimy, że jesteśmy autorytetami w tej sprawie.

Tworzenie stron internetowych, Internet i wtyczki do WordPressa… to nasz chleb powszedni i to, czego będziemy się trzymać.

Poza tym, jeśli desperacko chcesz dowiedzieć się więcej o zmianach klimatu, NASA wyjaśnia to znacznie lepiej.

Zamiast tego porozmawiajmy o mało znanym fakcie o Internecie. Takiego, którego nie spodziewasz się po naszym niewidzialnym cyfrowym przyjacielu.

Tak, Internet ma ślad węglowy … i jest większy niż myślisz

Chociaż nie sądzisz, że Internet ma jakikolwiek wpływ na zmiany klimatu – możesz być zaskoczony, jak duży jest jego ślad węglowy.

(Cue the mind blowing stats):

Według climatecare.org Internet odpowiada obecnie za około 2% wszystkich globalnych emisji CO2. Zrównując przemysł lotniczy (mówimy o emisjach z ogromnych samolotów, odrzutowców itp.).

Ilość CO2, za którą odpowiada Internet (300 mln ton rocznie), odpowiada również ilości węgla, ropy i gazu spalanego w Turcji i Polsce – i ponad połowie paliw kopalnych spalanych w Wielkiej Brytanii.

Ale czekaj, będzie lepiej:

Szacuje się, że Internet może stanowić 3,5% globalnej emisji dwutlenku węgla w ciągu najbliższych 10 lat

Mimo to nadal chodzi w dużej mierze niezauważony, ponieważ nie jest to coś, co normalnie kojarzysz ze szkodliwym środowiskiem.

To znaczy, to nie jest tak, że widoczna chmura dymu leci do atmosfery za każdym razem, gdy otwierasz swój laptop (*jeśli twój tak, powinieneś to sprawdzić).

Nasuwa się pytanie:

W jaki sposób Internet cyfrowy Wytwarza CO2?

Szybka i brudna odpowiedź to: Elektryczność.

Internet wymaga energii elektrycznej … która w większości jest nadal wytwarzana w elektrowniach przez elektromechaniczne generatory … które są napędzane przez gigantyczne silniki cieplne wykorzystujące paliwa kopalne…

I Wallah! Ślad węglowy w Internecie.

Electricity still plays a big part in CO2 emissions

Oto kolejna straszna myśl:

Gdyby Internet jako całość był krajem, zajmowałby szóste miejsce wśród krajów świata pod względem zużycia energii elektrycznej. Zrównując cały kraj z Niemcami.

Zużycie energii przez Internet można zawęzić do trzech głównych sprawców.

  1. Urządzenia
  2. Sieci
  3. Centra Danych
You break the energy usage of the internet down to three main sectors
Obraz: climatecare.org

Szybko podsumujmy każdy:

Urządzenia są dość proste, używasz energii elektrycznej do ich zasilania, niezależnie od tego, czy jest to laptop, czy telefon. Potem jest produkcja tych urządzeń i fabryki, w których są produkowane.

Centra danych to gigantyczne farmy technologiczne, w których żyją wszystkie dane w Internecie. Miliony serwerów na całym świecie wymagają nie tylko zasilania, ale także systemów klimatyzacji, aby zapobiec przegrzaniu.

A look at Facebook's data centers
Jedno z centrów danych Facebooka w Lulea w Szwecji. Obraz: www.independent.co.uk

Wreszcie, sieci komunikacyjne dostarczają dane z centrów do naszych urządzeń. Są one połączone ze sobą za pomocą niekończących się kilometrów kabli, przełączników i routerów – co znowu – wszystko to wymaga góry energii do działania.

W skrócie… im bardziej możemy zmniejszyć obciążenie i stres urządzeń, sieci i centrów danych – tym mniej energii elektrycznej i mniej węgla emitowanego do naszej biednej starej atmosfery.

UFF! Wiem, to dużo do przyjęcia.

Co To Wszystko Ma Wspólnego Ze Stronami Internetowymi I Obrazami?

Według archiwum HTTP średnia strona internetowa osiąga ponad dwa megabajty.

Dlaczego jest to ważne?

Ponieważ nadęte strony internetowe prowadzą do spowolnienia czasu ładowania, sfrustrowanych użytkowników i całej masy zmarnowanej energii.

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie wydajności witryny jest zmniejszenie ilości transferu danych. Pozbawienie go jak największej ilości niepotrzebnych danych.

Oto (skrajny) przykład z Fundacji Musk:

The
Strona internetowa Fundacji Musk jest tak minimalistyczna, jak to tylko możliwe.

Tak, to dosłownie cała strona…

Oczywiście tego typu podejście nie zadziała w przypadku większości stron internetowych. A rzeczywistość jest taka, że nie musisz być tak drastyczny, aby znacznie zmniejszyć zużycie energii w witrynie.

W rzeczywistości coś tak prostego jak kompresja i optymalizacja obrazów w Twojej witrynie może mieć ogromną różnicę.

Co W Końcu Prowadzi Nas Do Naszego Superbohatera Smush!

A look at our Smush plugin, which just so happens to be saving the world right now

Po tym, jak dowiedzieliśmy się, że optymalizacja obrazów może pomóc zmniejszyć ślad węglowy witryny, wiedzieliśmy, że musimy przetestować Smush.

Jeśli jesteś tu nowy… Smush to wtyczka do optymalizacji obrazu numer jeden w WordPress, z ponad milionem instalacji. Jest również najstarszą osobą WPMU DEV i wszyscy jesteśmy dumnymi rodzicami.

Oto jak przebiegł Test emisji dwutlenku węgla:

Do tego testu użyliśmy: www.websitecarbon.com -poręczna strona internetowa, która oblicza ślad węglowy Twojej witryny (pamiętaj, aby przeprowadzić test!).

Czyni to, biorąc pod uwagę pięć kluczowych elementów danych:

  1. Transfer danych przez przewód
  2. Energochłonność danych internetowych
  3. Źródło energii wykorzystywane przez centrum danych
  4. Intensywność emisji dwutlenku węgla energii elektrycznej
  5. Ruch na stronie

Poniższy zrzut ekranu podsumowuje test, ale oto krótkie podsumowanie tego, co zrobiliśmy:

Najpierw porównaliśmy oszczędności CO2 zarówno na stronie Smush, jak i “Smush-less”.

Następnie opracowaliśmy średnie odsłony typowej witryny (na podstawie naszej usługi analitycznej i 12 000 witryn naszych klientów) dziennie i miesięcznie.

To dało nam odczyt na ile CO2 plugin oszczędza na stronie internetowej miesięcznie.

Razy tę liczbę przez ilość stron, które mają aktywne Smush i bum! Masz ilość CO2, którą oszczędzasz.

Co osiągnęło łącznie 1690 ton CO2 miesięcznie.

A look at some of the data we gathered from our CO2 test

Ale jeśli jesteś podobny do mnie, nie masz pojęcia, co oznacza 1690 ton metrycznych, ani ile to naprawdę jest…

Aby dać ci lepszy obraz tego, ile CO2 Smush pomaga zaoszczędzić, zamieniłem miesięczne oszczędności Smusha na roczne oszczędności – które wynoszą 20 280 ton metrycznych.

Następnie odkryłem, że przeciętny samochód zużywa około 4,6 tony CO2 rocznie.

Policz, a odkryjesz, że:

Ilość CO2 Smush oszczędza odpowiada rocznej emisji 4409 samochodów

Ale czekaj … czy rzeczywisty akt “rozmazywania” nie wyczerpie też dużo energii?

Okazuje się, że nie tak bardzo!

Smush API używa ok .03 ton miesięcznie, co daje około 5 633 333% netto ujemnych.

Bez względu na twoje poglądy na temat zmian klimatu, musisz przyznać, że jest to niesamowity wyczyn dla prostej wtyczki WordPress.

4 Dodatkowe wskazówki dotyczące zmniejszenia śladu węglowego witryny

Podczas gdy wszyscy byliśmy mile zaskoczeni mocą Smush, optymalizacja obrazów w witrynie to tylko jeden z wielu sposobów na zmniejszenie śladu węglowego witryny.

Oto kilka innych prostych sposobów, aby Twoja witryna była bardziej energooszczędna:

1. Up your SEO Game

Zmniejszenie zużycia energii poprzez zastosowanie lepszych taktyk SEO jest proste. Celem SEO jest pomóc użytkownikom znaleźć to, czego szukają tak szybko i łatwo, jak to możliwe.

Dlatego mniej czasu spędzonego na stronie, a także mniej czasu spędzonego na lądowaniu na nieistotnych stronach = mniejsze zużycie energii.

2. Skróć Czas Wyświetlania Wideo, Jeśli Jest To Praktyczne

Wideo przejęło już znaczną część Internetu i stanowi 80% wszystkich przesyłanych danych online. 60% z tego odbywa się za pośrednictwem serwisów streamingowych, takich jak NetFlix, YouTube i Vimeo.

Oczywiście, ponieważ wideo jest tak skuteczne, tylko sprawia, że marki chcą produkować więcej. I nie ma w tym nic złego.

Ale jeśli chcesz zmniejszyć zużycie energii w witrynie, zrobienie czegoś tak prostego, jak usunięcie funkcji “automatycznego odtwarzania” filmów może przejść długą drogę. Możesz również zachować swoje treści wideo krótkie i słodkie, co jest obecnie solidną taktyką (z uwagi na coraz krótszy zasięg odbiorców).

3. Wyczyść Swój Kod

Pisanie czystego i usprawnionego kodu powinno być łatwe, niezależnie od tego, czy chcesz, aby Twoja strona była bardziej energooszczędna, czy nie.

Dotyczy to nie tylko kodu, który sam piszesz, ale także przypadków, w których pożyczasz kod. Chcesz również upewnić się, że wszelkie wtyczki WordPress nie dodają niepotrzebnej wagi do twojej witryny za pomocą kodu.

4. Użyj “Zielonego Hosta”

Wielu dostawców hostingu używa standardowej energii elektrycznej z sieci i nie ma nic do powiedzenia ani udziału w tym, skąd pochodzi ich energia.

Ale istnieje cała masa firm “Zielonego hostingu”, które zapewniają, że ich centra danych są prowadzone przez energię odnawialną.

Nasi przyjaciele z GreenGeeks są świetnym przykładem. Mają również inicjatywę, dzięki której 300% zużycia energii na twoim koncie jest kompensowane przez kredyty energii odnawialnej.

Green Geeks are a great example of a green hosting company

Zazwyczaj możesz zidentyfikować zieloną firmę hostingową po ich odznakach i certyfikatach” zielonej strony”.

It's usually easy to tell if a host is "green" and certified

Centra danych Google są również znane z wykorzystywania zielonej energii.

Firma jest jednym z liderów w tej dziedzinie i postanowiła osiągnąć 100% energii odnawialnej na całym świecie-co udało się osiągnąć w 2017 roku.

Google's data centers run on renewable energy

Obecnie Google dostarcza ponad 3,5 razy więcej mocy obliczeniowej niż pięć lat temu – wykorzystując taką samą ilość energii elektrycznej.

Ich centra danych zużywają średnio o 50% mniej energii, a w 2016 r. ich emisja dwutlenku węgla była bardzo duża.

Nie będziemy wredni, jeśli nie będziesz Zielony

Jak powiedziałem na początku tego artykułu, nie chodzi o przesuwanie planów, po prostu pomyśleliśmy, że to całkiem niesamowite, że nasz Smush robi swoją część, aby uratować planetę.

To, co zdecydujesz się zrobić z tymi informacjami, zależy wyłącznie od Ciebie.

BTW, jeśli jeszcze nie zainstalowałeś Smush, A szukasz łatwego sposobu na pomoc środowisku-zainstaluj wtyczkę na swojej stronie od razu.

(Przepraszam, musiałem to zrobić).

Jeśli chodzi o zmniejszenie roli internetu w zmianie klimatu, to z pewnością liczą się małe rzeczy.

Takie rzeczy jak ograniczenie czasu urządzenia, optymalizacja wydajności witryny i wybór Zielonego hosta mogą przejść długą drogę.

Ale jeśli nie chcesz, to też spoko

Cholera, jeśli Wszystko inne zawiedzie, zawsze możesz zrównoważyć emisję CO2 sadząc kilka drzew.

To pewny sposób, aby poczuć się lepiej po tym całym tym bzykaniu na YouTube.

Czy podejmujesz świadome wysiłki, aby zmniejszyć swój ślad węglowy? A może myślisz, że to kupa bzdur? Daj nam znać poniżej!

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…