Raport słów kluczowych

Czy chcesz utworzyć portal klienta w WordPress?

Portal klienta umożliwia utworzenie dedykowanego obszaru dla klientów, w którym mogą się oni zalogować, aby uzyskać dostęp do dokumentów, plików, pomocy technicznej i nie tylko.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo utworzyć portal klienta w WordPress.

Creating a client portal in WordPress

Dlaczego i kto potrzebuje portalu klienta w WordPress?

Portal klienta umożliwia wydajne zarządzanie zasobami klientów w trybie online. Zmniejsza to liczbę żądań wsparcia, umożliwia klientom samodzielną pomoc i zapewnia im lepsze wrażenia użytkownika.

Na przykład, jeśli prowadzisz witrynę fotograficzną, Twoi klienci mogą pobierać lub przesyłać pliki za pośrednictwem pulpitu klienta.

Podobnie, jeśli prowadzisz agencję zajmującą się projektowaniem graficznym lub projektowaniem stron internetowych, możesz skorzystać z portalu klienta, w którym klienci mają dostęp do wszystkich potrzebnych im plików i informacji.

Example of a client area created in WordPress

Każda firma, która musi komunikować się z klientami online, może skorzystać na utworzeniu portalu klienta w WordPress.

Jak utworzyć portal klienta w WordPress

Każda firma ma inne wymagania dotyczące swojego portalu klienta. Dlatego potrzebujesz rozwiązania, które jest elastyczne, współpracuje z innymi wtyczkami WordPress i można je łatwo rozszerzyć, aby pasowało do Twojej firmy.

W tym samouczku będziemy używać MemberPress . Jest to najlepsza wtyczka członkostwa WordPress na rynku i umożliwia łatwe tworzenie treści tylko dla członków, tworzenie strony konta, formularzy logowania i rejestracji oraz nie tylko.

Zawiera zaawansowane reguły wyświetlania, pełne zarządzanie członkostwem i możliwość tworzenia różnych poziomów planów członkostwa.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę MemberPress . Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku dotyczącym instalacji wtyczki WordPress .

Po aktywacji należy odwiedzić stronę MemberPress »Ustawienia , aby wprowadzić klucz licencyjny. Możesz znaleźć te informacje na swoim koncie na stronie internetowej MemberPress.

MemberPress license key

Następnie musisz przejść do zakładki „Płatności” i wybrać metodę płatności, aby akceptować płatności za subskrypcje członkowskie. Możesz także tworzyć bezpłatne plany subskrypcji, jeśli chcesz, lub ręcznie dodawać członków samodzielnie.

MemberPress payment

MemberPress obsługuje PayPal i Stripe . Możesz także korzystać z Authorize.net z ich planami Plus i Pro.

Po wybraniu metody płatności zostaniesz poproszony o podanie szczegółów konta. Po zakończeniu kliknij przycisk „Opcje aktualizacji”, aby zapisać zmiany.

Następnie możesz utworzyć plan członkostwa. To jest plan subskrypcji, do którego dodasz swoich klientów.

Po prostu przejdź do strony MemberPress »Memberships i kliknij przycisk Add New.

Add a membership plan

Na następnym ekranie możesz nadać planowi członkostwa nazwę i ustawić opcję cenową. W zależności od tego, jak zarządzasz umowami z klientami, możesz wybrać plany dożywotnie, wygasające lub stałe wygasające.

Client subscription plan

Następnie musisz stworzyć reguły dostępu. Pozwala to kontrolować, które części witryny mają być chronione i dostępne tylko dla członków.

Po prostu przejdź do strony MemberPress »Rules i kliknij przycisk Dodaj nowy u góry.

Add new rule

Na następnym ekranie musisz najpierw wybrać zawartość, którą chcesz ograniczyć w sekcji „Treść chroniona”.

MemberPress oferuje całą gamę opcji. Możesz wybrać posty pasujące do określonych tagów, kategorii, stron znajdujących się pod tą samą stroną nadrzędną, pojedynczych postów lub dowolnego adresu URL.

Set up access rules

Na przykład, jeśli używasz wtyczki bazy wiedzy WordPress do zarządzania dokumentacją dla klientów, możesz ograniczyć te artykuły do ​​planu członkostwa. Podobnie możesz również ograniczyć dowolny post, stronę, kategorię lub tag tylko do klientów.

Poniżej musisz wybrać, kto będzie miał dostęp do chronionych treści. Wybraliśmy plan członkostwa, który stworzyliśmy wcześniej dla naszych klientów.

Po dodaniu reguł dostępu kliknij przycisk Zapisz regułę, aby zapisać ustawienia.

Tworzenie strony konta klienta w MemberPress

MemberPress umożliwia łatwe tworzenie i zarządzanie stroną konta. To jest strona, którą zobaczą Twoi klienci, logując się na swoje konto klienta.

Najpierw przejdź do strony MemberPress »Ustawienia i przejdź do zakładki„ Strony ”. Tutaj możesz wybrać stronę, której chcesz użyć jako strony konta.

Set up client account page

Domyślnie MemberPress tworzy i używa strony „Konto”. Jeśli chcesz, możesz użyć innej strony. Następnie wystarczy kliknąć przycisk Edytuj, aby otworzyć stronę i edytować ją.

Możesz edytować stronę tak samo, jak każdą stronę WordPress. Wszelkie treści, które tu dodasz, będą widoczne dla wszystkich, a nie tylko dla Twojego klienta.

Editing the Account page in MemberPress

Możesz jednak dodać tutaj własny tekst i użyć skrótu „[mepr-account-form]”, aby wyświetlić formularz logowania w dowolnym miejscu.

Account page preview

Dostosowywanie strony konta klienta w MemberPress

Jednym ze sposobów dostosowania strony konta w MemberPressie jest po prostu jej edycja. Jednak wszelkie wprowadzone tutaj zmiany będą widoczne dla wszystkich, a nie tylko dla Twoich klientów.

Aby dodać zawartość, która jest widoczna tylko dla twoich klientów, możesz ją ukryć za pomocą skrótów MemberPress.

Na przykład, jeśli chcesz wyświetlać tylko część treści klientom w ramach planu członkostwa VIP, zapakuj zawartość w ten sposób:

[członkostwo mepr-active = '186']

W tym miejscu znajduje się tylko treść klienta

[/ mepr-active]
 

Nie zapomnij zastąpić numeru 186 własnym identyfikatorem członkostwa. Możesz zobaczyć identyfikator członkostwa dla dowolnego planu, odwiedzając stronę MemberPress »Memberships .

Finding a membership plan ID in MemberPress

Zapisz zmiany wprowadzone na stronie Konto i odwiedź swoją witrynę internetową, aby zobaczyć, jak działa. Musisz zalogować się na konto z dostępem do utworzonego wcześniej planu członkostwa.

Account preview with members only content

Dodawanie kart do strony kont w MemberPress

Domyślnie, MemberPress pokaże zakładki Strona główna, Subskrypcje, Płatności i Wylogowanie. Jeśli nie masz nic przeciwko dodawaniu niestandardowego kodu, możesz to dostosować, aby dodać więcej kart i wyświetlać tam więcej treści skoncentrowanych na kliencie.

Dodajmy kartę z formularzem kontaktowym i kolejną, aby wyświetlić listę dokumentów, do których klienci mają dostęp ze swojego pulpitu nawigacyjnego.

Po prostu dodaj następujący kod do pliku functions.php swojego motywu lub wtyczki specyficznej dla witryny .

function mepr_add_some_tabs ($ user) {
 $ support_active = (isset ($ _ GET ['action']) && $ _GET ['action'] == 'premium-support')? 'mepr-active-nav-tab': '';
 ?>
  
    Premium Support 
  
 
  
    Dokumentacja 
  
 
  
// Twój krótki kod formularza kontaktowego tutaj
// krótki kod dostarczony przez wtyczkę bazy wiedzy do wyświetlania listy artykułów lub ręcznego dodawania treści tutaj

Jak widać, utworzyliśmy dwie zakładki, jedną do wyświetlania naszego formularza kontaktowego utworzonego za pomocą WPForms, a drugą do wyświetlania artykułów naszej bazy wiedzy.

Użyliśmy w kodzie skrótów dostarczonych przez obie te wtyczki. Możesz jednak ręcznie dodać dowolne inne treści, które chcesz tutaj.

Nie zapomnij zapisać zmian i wyświetlić podgląd strony swojego konta. Tak to wyglądało na naszej stronie demonstracyjnej:

Account page tabs

Dodawanie niestandardowej zawartości dla klienta indywidualnego

MemberPress umożliwia także ręczne modyfikowanie strony Konto dla poszczególnych członków i klientów. Po prostu przejdź do strony Użytkownicy »Wszyscy użytkownicy i kliknij łącze„ Edytuj ”poniżej użytkownika, którego chcesz zmienić.

Edit user account

Przewiń w dół do „Custom MemberPress Account Message” i dodaj treść, którą chcesz pokazać temu konkretnemu klientowi.

Adding content for specific clients

Ten obszar działa jak zwykły edytor WYSIWYG z paskiem narzędzi formatowania u góry. Możesz także dodawać obrazy, linki, skróty, galerie, wideo, audio i nie tylko.

Nie zapomnij kliknąć przycisku „Aktualizuj użytkownika”, aby zapisać zmiany.

Client specific message on the account page

Dodawanie łącza do obszaru klienta za pomocą MemberPress

Teraz, gdy utworzyłeś i dostosowałeś obszar klienta. Najwyższy czas, aby była ona łatwo dostępna dla Twoich klientów.

Po prostu przejdź do strony Wygląd »Menu i dodaj utworzoną wcześniej stronę Konto do menu nawigacyjnego.

Adding the client area link to your navigation menu

Możesz kliknąć element menu, aby zmienić jego tytuł. Na przykład tutaj zmieniliśmy to na strefę klienta.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz menu, aby zapisać ustawienia. Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę internetową, aby zobaczyć, jak działa obszar klienta.

Client area

Kliknięcie odsyłacza przeniesie użytkowników do strony konta, na której po zalogowaniu mogą uzyskać dostęp do skrótów klienta.

Rozszerzanie portalu klienta o MemberPress

MemberPress to niezwykle wydajna i bardzo elastyczna platforma do tworzenia portalu klienta w WordPress.

Pozwala nie tylko łatwo ograniczać dostęp tylko do zasobów klientów. Ułatwia również dodawanie dowolnych funkcji do portalu klienta.

1. Pobieranie plików

Chcesz umożliwić swoim klientom łatwe pobieranie plików z Twojej witryny internetowej? MemberPress zawiera dodatek do pobierania plików, który pomaga w łatwym zarządzaniu tylko pobieraniem klientów.

The download page for the MemberPress file

Aby uzyskać szczegółowe informacje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem , jak zarządzać pobieraniem plików w WordPress .

2. Dodaj kursy szkoleniowe

MemberPress jest także najlepszą wtyczką WordPress LMS na rynku. Umożliwia łatwe tworzenie kursów online i powiązanie ich z planami członkostwa. Zapewnia to Twoim klientom łatwy dostęp do zasobów edukacyjnych w Twojej witrynie, a jednocześnie umożliwia łatwe zarządzanie tymi zasobami.

MemberPress Courses Preview

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz samouczek dotyczący łatwego tworzenia kursów online w WordPress .

3. Dodaj formularze do obszaru klientów

MemberPress współpracuje z WPForms , który jest najłatwiejszym dostępnym wtyczką do tworzenia formularzy WordPress .

To pozwala na tworzenie formularzy opinii, formularzy referencyjnych, przeprowadzanie ankiet klientów lub dodawanie formularzy zgłoszeń serwisowych.

Potrzebujesz klientów również do przesyłania plików? WPForms umożliwia łatwe tworzenie formularzy przesyłania plików w witrynie internetowej. Następnie możesz osadzić ten formularz na stronie konta lub dowolnej stronie tylko dla członków w swojej witrynie.

4. Pobieraj płatności i produkty do sprzedaży wyższej

Jako właściciel firmy możesz chcieć promować inne produkty i usługi swoim obecnym i byłym klientom.

Używanie MemberPress jako portalu klienta umożliwia integrację z najlepszymi usługami marketingu e-mailowego . Dzięki temu możesz skuteczniej utrzymywać kontakt z klientami i promować inne produkty i usługi.

MemberPress współpracuje również ze wszystkimi popularnymi bramkami płatniczymi, takimi jak Stripe i PayPal. W ten sposób możesz łatwo zbierać płatności za inne usługi, sprzedając je jako abonament.

Alternatywnie możesz również dodać sklep internetowy używając WooCommerce i sprzedawać dowolne produkty na tej samej stronie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się tworzyć portal klienta w WordPress. Możesz również chcieć zobaczyć nasze porównanie najlepszych usług telefonicznych dla firm dla małych firm i najlepszego oprogramowania chatbota , aby zaoferować lepsze wsparcie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube z samouczkami wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Facebooku .

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…