Czy podczas przerwy świątecznej jadłeś za dużo indyka i ciastek z owocami i przytyłeś kilka kilogramów? Czy podjąłeś postanowienie noworoczne, aby w 2015 roku zacząć prawidłowo ćwiczyć?

Dla wielu osób śledzenie jest kluczem do sukcesu. Chociaż dostępnych jest kilka świetnych narzędzi, takich jak Fitbit, Lifesum i inne aplikacje i urządzenia, wciąż nie widzimy prawdziwej, spersonalizowanej aplikacji globalnej. Na przykład możesz śledzić liczbę napojów bezalkoholowych, które pijesz, rejestrować, jak stresujący był twój dzień i tak dalej.

Z pomocą WordPress, darmowej wtyczki Advanced Custom Fields i odrobiny kodowania, stworzymy prosty, ale potężny dziennik ćwiczeń w dzisiejszym weekendowym projekcie WordPress. Zaczynajmy.

Nasze Środowisko

Będę pracować z całkowicie świeżą instalacją WordPressa. Jeśli chcesz zachować ten dziennik prywatny, możesz użyć wtyczki tylko dla zarejestrowanych użytkowników lub zainstalować WordPress lokalnie. Upewnij się, że zainstalowałeś wtyczkę Advanced Custom Fields i aktywowałeś ją.

Będziemy używać Twenty Fifteen, nowy domyślny motyw WordPress, ale stworzymy motyw potomny, ponieważ zmodyfikujemy go trochę. Utwórz nowy folder w wp-content / themes directory-name it workout-diary. W nowym folderze utwórz dwa pliki: styl.css oraz funkcje.php.

Otwórz nowy arkusz stylów i wklej następujący:

Ładowanie gist df3c87c0529b2cf26c23

Możesz modyfikować szczegóły, jedyną ważną linią do zachowania jest “szablon”, w którym definiujemy, że motyw Twenty Fifteen jest motywem nadrzędnym. Po zakończeniu otwórz plik new functions i wklej następujący plik:

Ładowanie gist df3c87c0529b2cf26c23

Powyższy kod ładuje arkusz stylów motywu nadrzędnego. Dzięki temu możemy modyfikować wygląd, a nie odtwarzać go od zera.

Planowanie Naszego Pamiętnika

Następnie stwórzmy pola, których będziemy używać do pamiętnika. Aby je dodać, musimy najpierw wiedzieć, czym są. Musimy również zdecydować, do czego zostanie użyty post. Czy powinniśmy używać posta na jeden dzień i dodawać do niego wszystkie nasze informacje (potencjalnie wiele treningów), czy też jeden post powinien być treningiem lub innym wydarzeniem?

Potraktujmy każdy post jako własne wydarzenie. Podzielimy posty na trzy kategorie: “treningi”, “posiłek” i “sen” – to trzy najważniejsze aspekty zdrowego stylu życia.

Każda kategoria będzie miała swoje własne ustawienia. Oto szybki podział:

 • Treningi
  • Typ
  • Czas trwania
  • Odległość
  • Kalorie
  • Link
 • Posiłek
  • Kalorie
  • Tłuszcz
  • Białko
  • Węglowodany
  • Cholesterol
 • Sen
  • Start
  • End

Na podstawie tej listy możemy skonfigurować nasze pola za pomocą ACF. Utworzę grupę opcji dla każdej kategorii i upewnij się, że skonfigurowałem ACF, aby pokazywał tylko grupę dla właściwej kategorii.

Pamiętaj, aby utworzyć kategorie przed utworzeniem pól, aby móc je wybrać w regułach wyświetlania.

Custom Workout Fields

Następnie utwórz post i wybierz jedną z kategorii. Powinieneś zobaczyć listę pól do wypełnienia pojawiających się pod edytorem postów. Proszę je wypełnić.

Jako opcjonalny dodatek, znajdź ładny polecany obraz dla swojego postu i dodaj go również.

Post Fields

Jeśli podgląd postu powinien już wyglądać całkiem dobrze, ale nie ma żadnych informacji, które wprowadziliśmy. Zmieńmy to i upewnijmy się, że wszystko jest wyświetlane.

Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić, najbardziej oczywistą jest modyfikacja pliku, który wyświetla naszą zawartość. Możesz również skorzystać z funkcje.php plik do podłączenia do the_content filtr lub można napisać plugin. Przejdźmy do pliku funkcji.

Będziemy musieli dodać jedną funkcję, która prepends nasze szczegóły treningu pod naszych postów treningowych. Zaczyna się.:

Ładowanie gist df3c87c0529b2cf26c23

Ta funkcja musi zwrócić pełną treść postu. W naszym przypadku byłaby to treść edytora postów z naszymi dodatkowymi danymi. Przede wszystkim sprawdzam, czy rzeczywiście jest to post treningowy. Jeśli tak, zbieram wszystkie dane z ACF do tabeli. Następnie zwracam oryginalną treść i poprzedzam do niej nasz pamiętnik.

Ważną funkcją jest get_field(). Przekaż tę dowolną nazwę pola (z naszego zaplecza pól niestandardowych), aby pobrać dane dla tego pola. Możesz użyć tej metody do posiłków i postów snu, jak również:

Ładowanie gist df3c87c0529b2cf26c23

A oto jak wygląda nasz dziennik treningowy na front-endzie:

Workout Post

Wniosek

Korzystanie z tej metody i modyfikowanie jej do swoich potrzeb pozwala stworzyć elastyczną i bogatą w informacje platformę dla siebie, gdzie można rejestrować wszystkie rzeczy ważne w swoim życiu.

To, co najbardziej lubię w tworzeniu takich mini pamiętników, to Personalizacja, elastyczność i przyszłe zastosowania, które oferuje. Po pierwsze, nikt nie mówi ci, jakie informacje powinny być dla Ciebie ważne. Jeśli chcesz zapisać liczbę ptaków, które policzyłeś podczas jazdy na łyżwach, jest to łatwe.

Ten prosty system jest w rzeczywistości dość elastyczny. Ponieważ przechowujesz wszystko jako dyskretne dane, Twoje informacje mogą być łatwo rysowane na wykresach, wykresach słupkowych, mapach i innych narzędziach do wizualizacji.

Ciekawi mnie, jakie zastosowania można znaleźć w tak elastycznym i konfigurowalnym systemie dzienników. Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…