Czy chcesz używać markowych krótkich adresów URL na swoim blogu? Używamy wpbeg.in tworzenie własnych, niestandardowych krótkich adresów URL. Te krótkie adresy URL są łatwe do zapamiętania i wzmacniają rozpoznawalność marki wśród użytkowników. W tym artykule pokażemy, jak łatwo tworzyć własne niestandardowe krótkie adresy URL dla swojego bloga.

How to create customized short URLs for your blog

Dlaczego warto używać markowego spersonalizowanego krótkiego adresu URL w WordPress?

Być może zauważyłeś, jak popularne strony internetowe, takie jak New York Times, Twitter, Facebook, TechCrunch, używają markowych krótkich adresów URL w mediach społecznościowych.

The New York times używa nyti.ms, TechCrunch wykorzystuje tcrn.ch, a WPBeginner wykorzystuje wpbeg.in nazwa domeny dla krótszych niestandardowych adresów URL.

WPBeginner's branded short URL on Twitter

Te markowe nazwy domen nazywane są hackami domen. Są one tworzone przez połączenie nazwy marki i domeny TLD, aby sprytnie przeliterować nazwę marki.

Ponieważ większość witryn używa .com jako głównej domeny, jest to dobry sposób na utworzenie krótkiego adresu url dla witryny WordPress. Zobacz nasze wskazówki dotyczące wyboru najlepszej domeny dla Twojego bloga.

Korzystanie z własnego spersonalizowanego krótkiego adresu URL poprawia rozpoznawalność marki wśród użytkowników. Umożliwia również tworzenie krótszych adresów URL w celu łatwego udostępniania na platformach społecznościowych. Co najważniejsze, możesz łatwo śledzić te adresy URL, aby zobaczyć, ile kliknięć uzyskałeś podczas udostępniania adresu URL.

Powiedziawszy to, zobaczmy, jak stworzyć własne, niestandardowe krótkie adresy URL w WordPress.

Krok 1: Kup krótki adres URL lub krótką nazwę domeny

Większość z nas nie ma krótkiego adresu URL jako podstawowej nazwy domeny. Oznacza to, że musisz zarejestrować nową nazwę domeny, która jest znacznie krótsza niż obecna domena.

Na przykład przy wyborze Markowej krótszej domeny dla WPBeginner.com zarejestrowaliśmy się WPBeg.in. to sprawiło, że nasz krótki adres URL jest krótszy o 6 znaków niż nasza domena podstawowa.

Istnieje wiele darmowych generatorów nazw domen, które umożliwiają automatyczne generowanie sugestii nazw domen. Zobacz naszą listę 14 najlepszych darmowych generatorów nazw domen.

Domainr jest Tym, który specjalizuje się w pomaganiu w znalezieniu krótkich domen.

Domainr

Wypróbuj różne kombinacje i odkrywaj kreatywne sposoby pisowni swojej marki.

Po znalezieniu nazwy domeny, która spełnia Twoje potrzeby i jest dostępna, możesz ją zarejestrować na dowolnym z najlepszych rejestratorów domen, takich jak:

  • Domain.com -uzyskaj 25% zniżki za pomocą naszego Domain.com kod kuponu
  • Rozwiązania sieciowe – użytkownicy WPBeginner uzyskać 25% z naszych rozwiązań sieciowych kupon
  • GoDaddy

Koszt rejestracji nazwy domeny zależy od wybranego TLD. Krajowe domeny TLD kosztują nieco więcej niż inne nowe domeny TLD.

Po zarejestrowaniu nazwy domeny będziesz mógł zarządzać nią z Panelu sterowania rejestratora domeny.

Krok 2: skonfiguruj swoją domenę niestandardową w Bitly

Bitly to popularna usługa skracania adresów URL, która umożliwia zarządzanie i śledzenie linków. Używamy go do skracania naszych adresów URL WordPress i zarządzania nimi.

Najpierw musisz utworzyć konto Bitly, a następnie kliknij Ustawienia konta.

Bitly settings

W menu Ustawienia należy wybrać Ustawienia Zaawansowane ” Markowe Krótkie Domeny a następnie dodaj swoją niestandardową krótką domenę.

Bitly short domain settings

Zobaczysz instrukcje jak skonfigurować rekordy DNS A i skierować je do bitowych serwerów. Poniżej możesz po prostu dodać swoją markową nazwę domeny.

Teraz, zanim będziesz mógł kliknąć zweryfikuj, musisz skonfigurować rekordy DNS.

Krok 3: Ustaw rekord DNS do wskazywania Bit.ly

Przejdź do obszaru zarządzania domeną w witrynie rejestratora domen i poszukaj rekordów DNS. Jeśli skorzystałeś z naszej porady i zarejestrowałeś swoją domenę w GoDaddy, znajdziesz ją w sekcji domeny.

Dodaj adresy IP skopiowane ze strony Bitly jako rekordy pod DNS.

GoDaddy DNS

Jeśli używasz na przykład subdomeny on.wsj.com, następnie należy ustawić rekord CNAME i skierować go do cname.bitly.com

Po dodaniu rekordów DNS możesz wrócić na stronę Bitly i kliknąć przycisk zweryfikuj. Jeśli zobaczysz błąd, odczekaj kilka godzin i spróbuj ponownie.

Krok 4: Skonfiguruj krótki adres URL w swojej witrynie WordPress

Najlepszą częścią korzystania z Bitly jest to, że możesz łatwo zarządzać, udostępniać i śledzić krótkie adresy URL bezpośrednio z witryny WordPress.

Po pierwsze, co musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę WP Bitly. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia ” Pisanie strony i przewiń w dół do sekcji “WP Bitly Options”.

WP Bitly settings

Tutaj skonfigurujesz ustawienia wtyczki i połączysz się nieco z witryną WordPress.

Najpierw musisz podać token dostępu. Możesz go znaleźć odwiedzając swoje konto Bitly i klikając na Ustawienia ” Ustawienia Zaawansowane. Na dole menu zobaczysz link do aplikacji OAuth.

Get Bitly OAuth access token

Spowoduje to przejście do nowej strony, na której musisz podać swoje bitowe hasło, a następnie kliknąć przycisk Generuj.

Generate Bitly access token

Bitly wygeneruje dla ciebie token dostępu. Musisz skopiować i wkleić go na stronie ustawień wtyczki w Twojej witrynie WordPress.

Nie zapomnij kliknąć przycisku zapisz zmiany, aby zapisać swoje ustawienia.

Wtyczka rozpocznie teraz generowanie niestandardowych krótkich adresów URL. Możesz je zobaczyć, odwiedzając Pulpit Nawigacyjny Bitly.

Wtyczka WP-Bitly pokaże również statystyki BitLy dla każdego postu. Możesz zobaczyć te statystyki edytując post i poszukaj WP Bitly metabox.

Bitly stats for WordPress stats

Pozwoli Ci to śledzić, ile razy Twój krótki adres URL do tego posta został kliknięty i z jakich stron internetowych.

To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się tworzyć własne niestandardowe krótkie adresy URL w WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę najlepszych programów do webinarów i Najlepszych Usług e-mail marketingowych, w których możesz użyć krótkich linków, aby uzyskać większą sprzedaż.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…