Łatwo rank nowe treści WordPress szybko

Czy chcesz szybciej oceniać nowe treści WordPress?

Czasami Wyszukiwarki potrzebują trochę czasu, aby zindeksować nową zawartość, więc Twoja witryna WordPress może nie pojawiać się w wynikach wyszukiwania lub początkowo uzyskać duży ruch.

W tym przewodniku pokażemy, jak łatwo oceniać nowe treści WordPress szybciej dzięki praktycznym wskazówkom.

Easily rank new WordPress content quickly

Dlaczego warto oceniać nowe treści?

Jako właściciel witryny WordPress stracisz mnóstwo ruchu, jeśli nie będziesz pracować nad rankingiem treści Od pierwszego dnia.

Gdy to zrobisz, Twoje treści mogą uzyskać wyższe rankingi wyszukiwania i uzyskać większy ruch od samego początku. Później twoje rankingi będą się poprawiać, ponieważ Twoja strona zyskuje większą wiarygodność w wyszukiwarkach.

Jednak wiele stron internetowych ma problemy z natychmiastowym uzyskaniem bardziej organicznego ruchu na ich treści.

Na szczęście istnieje kilka łatwych do wdrożenia najlepszych praktyk SEO WordPress, które mogą pomóc. Po prostu wykonaj poniższe czynności, aby uporządkować nową zawartość i od razu zacząć generować większy ruch.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak łatwo uporządkować nową zawartość WordPress szybciej.

1. Zainstaluj wszystko w jednym SEO dla WordPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować All in One SEO dla WordPress. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

All in One SEO for WordPress

All in One SEO (AIOSEO) to najlepsza wtyczka SEO WordPress na rynku. Pozwala łatwo zoptymalizować WordPress SEO bez żadnych specjalnych umiejętności.

Uwaga: dostępna jest również darmowa wersja All in One SEO. Zalecamy jednak korzystanie z wersji premium, aby w pełni wykorzystać jej potencjał.

Po aktywacji wtyczka uruchomi kreatora konfiguracji, który przeprowadzi Cię przez proces, aby rozpocząć. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie,a wszystko będzie gotowe za pomocą kilku kliknięć.

AIOSEO setup wizard

Konfiguracja AIOSEO automatycznie zajmie się wieloma ważnymi zadaniami związanymi z optymalizacją pod kątem wyszukiwarek. Na przykład, jeśli w starszym poście na blogu brakuje tytułu lub opisu SEO, wtyczka może automatycznie wygenerować je dla ciebie.

Jest jednak o wiele więcej, co możesz zrobić z wtyczką, która jeszcze bardziej zwiększy rankingi wyszukiwania dla nowej treści.

Aby uzyskać instrukcje krok po kroku i więcej wskazówek, zobacz nasz kompletny przewodnik, Jak skonfigurować wszystko w jednym SEO.

2. Dodaj swoją stronę do Google Search Console

Google Search Console to bezpłatne narzędzie dostarczane przez Google, które pomaga właścicielom witryn monitorować wydajność ich witryny w wynikach wyszukiwania.

Pozwala śledzić rankingi wyszukiwania i otrzymywać powiadomienia, gdy Google nie jest w stanie indeksować ani indeksować żadnej strony w witrynie. Będziesz także mógł powiadamiać Google o każdej nowej treści publikowanej automatycznie za pomocą mapy witryny.

Najpierw musisz odwiedzić witrynę Google Search Console i kliknąć przycisk Rozpocznij teraz.

Następnie musisz podać adres URL swojej witryny i kliknąć przycisk Kontynuuj.

Add website URL

Teraz zostaniesz poproszony o zweryfikowanie własności Twojej witryny. Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić, ale pokażemy metodę znaczników HTML, ponieważ jest ona najłatwiejsza.

HTML tag method

Kliknij znacznik HTML, aby go rozwinąć, a następnie skopiuj kod wewnątrz niego.

Wszystko w jednym SEO dla WordPressa zawiera wbudowane narzędzie do łatwego dodania tego kodu do swojej witryny. Po prostu przełącz się do obszaru administracyjnego swojej witryny WordPress i przejdź do Wszystko w jednym SEO ” Ustawienia Ogólne strona.

Adding Search Console HTML tag in WordPress

Z tego miejsca musisz przejść do strony narzędzi dla webmasterów i kliknąć pole Google Search Console, aby dodać kod weryfikacyjny search console.

Nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz zmiany, aby zapisać swoje ustawienia.

Możesz teraz przełączyć się z powrotem na kartę Google Search Console i kliknąć przycisk zweryfikuj.

Verify search console HTML tag

To wszystko! Pomyślnie dodałeś swoją witrynę do Google Search Console.

3. Dodaj mapy witryn XML do Google Search Console

Mapa witryny XML to plik, który wyświetla całą zawartość witryny w formacie XML, dzięki czemu wyszukiwarki takie jak Google mogą łatwo wykrywać i indeksować treści.

WordPress ma własne podstawowe mapy witryn XML,które można znaleźć, dodając wp-sitemaps.xml na końcu adresu witryny (na przykład, https://example.com/wp-sitemap.xml).

Jeśli jednak korzystasz z AIOSEO, generuje on własne mapy witryn XML, które są bardziej wydajne. Zawiera mapy witryn XML, mapy witryn wideo,mapy witryn wiadomości i mapy witryn RSS.

Mapy witryn AIOSEO są również w pełni konfigurowalne, dzięki czemu możesz dokładnie zdecydować, którą zawartość uwzględnić. Możesz nawet użyć mapy witryny, aby ukryć określone strony przed Google.

Możesz przeglądać mapy witryn i zarządzać nimi, odwiedzając Wszystko w jednym ” Sitemaps.

View sitemap

Aby wyświetlić mapę witryny, po prostu kliknij przycisk Otwórz mapę witryny lub możesz po prostu dodać mapę witryny.xml na końcu domeny witryny (na przykład, https://example.com/sitemap.xml).

Następnie zaloguj się do Pulpitu nawigacyjnego konta Google Search Console, a następnie kliknij menu mapy witryn w lewej kolumnie. Następnie musisz dodać mapę witryny.xml “w polu” Dodaj nową mapę witryny”.

Add new sitemap

Kliknij przycisk Wyślij, aby kontynuować.

Dodaj RSS Sitemap do Google Search Console

Wszystko w jednym SEO jest również wyposażony w funkcję RSS Sitemap, która zawiera najnowsze posty na blogu.

Wyszukiwarki zalecają również dodanie mapy witryny RSS do twojej witryny. Jest to mniejszy plik, a Wyszukiwarki mogą uzyskać do niego dostęp częściej, aby szukać nowej treści.

Po pierwsze, musisz odwiedzić Wszystko w jednym SEO ” Sitemaps strony i przełącz na kartę RSS Sitemap.

RSS sitemap

Stąd musisz się upewnić, że opcja Mapa strony RSS jest włączona. Możesz kliknąć przycisk Otwórz mapę witryny, aby go wyświetlić.

Domyślnie adres URL mapy witryny RSS ma mapę witryny.rss dodany do nazwy domeny (np. https://example.com/sitemap.rss).

Teraz możesz przełączyć się z powrotem na pulpit nawigacyjny Google Search Console i kliknąć menu mapy witryn. Stąd dodaj ‘ sitemap.rss ” w opcji Dodaj nową mapę witryny, a następnie kliknij przycisk Wyślij.

RSS sitemap

To wszystko. Google zacznie teraz korzystać z map witryn, aby szybciej znaleźć nową zawartość w witrynie.

4. Zoptymalizuj swoją nową zawartość pod kątem rankingu

Pierwsze trzy wskazówki wymienione powyżej zapewniają, że wyszukiwarki mogą szybko znaleźć Twoje treści. Porozmawiajmy teraz o tym, jak przygotować nową zawartość do szybszego pozycjonowania na wyższych pozycjach.

Wszystko w jednym SEO pozwala łatwo dodać meta tytuł i opis do dowolnego posta lub strony w polu ustawień AIOSEO poniżej treści.

All in One SEO settings

Poniżej możesz dodać frazy kluczowe, dla których chcesz ustawić rangę.
Pozwala to wszystko w jednym SEO analizować treść pod kątem tych słów kluczowych i daje sugestie, aby poprawić optymalizację.

Focus keywords

Możesz wyświetlić ogólny wynik SEO w prawym górnym rogu ekranu.

Kliknięcie na niego pokaże Ci również przydatne wskazówki, które możesz zastosować, aby poprawić swoje treści.

SEO score

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz naszą listę kontrolną dotyczącą poprawy postów na blogu pod kątem SEO.

5. Dodaj Linki Wewnętrzne

Link wewnętrzny to link do innej strony na własnej stronie internetowej. Wewnętrzne linkowanie do własnych treści ma ogromny wpływ na SEO.

Aby poprawić swoje SEO, dobrze jest nawyk dodawania linków do najważniejszych treści w każdej nowej treści, którą piszesz. Może to pomóc w zwiększeniu rankingów starszych treści.

Ważne jest jednak również dodawanie wewnętrznych linków, które wskazują na nową zawartość podczas jej publikowania.

Make internal linking a habit

Możesz to zrobić, edytując starsze artykuły, aby dodawać linki do nowszych treści za każdym razem, gdy publikujesz. Wielu udanych blogerów poświęca czas na dodawanie wewnętrznych linków do nowych artykułów co tydzień lub co miesiąc.

6. Udostępnij Swoje Treści

Innym szybkim sposobem promowania nowych postów na blogu jest udostępnianie ich obserwującym na platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Pinterest i inne.

Aby uzyskać jak największe zaangażowanie w mediach społecznościowych, chcesz mieć pewność, że Twoje treści wyglądają dobrze na każdej platformie.

Tutaj pojawia się All in One SEO. AIOSEO umożliwia kontrolowanie wyglądu Treści udostępnianych w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter.

Możesz dodać metadane Open Graph, aby dołączyć odpowiednie miniatury dla każdego artykułu w Twojej witrynie.

Social settings

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz naszą kompletną ściągawkę do mediów społecznościowych dla WordPress z instrukcjami krok po kroku dotyczącymi promowania Twoich treści w mediach społecznościowych.

Bonus: Śledź Ruch Na Stronie

Na koniec potrzebujesz sposobu, aby upewnić się, że nowa zawartość jest odpowiednio indeksowana i klasyfikowana.

Najprostszym sposobem na śledzenie tego jest użycie MonsterInsights. Jest to najlepsza wtyczka Google Analytics dla WordPress i pozwala łatwo monitorować ruch w witrynie i rankingi.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę MonsterInsights. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik na temat instalacji Google Analytics w WordPress.

Po skonfigurowaniu MonsterInsights możesz wyświetlać wydajność swojej witryny bezpośrednio z pulpitu WordPress.

MonsterInsights reports overview

MonsterInsights pokazuje również twoje rankingi w wyszukiwarkach, dzięki czemu możesz śledzić wydajność swoich treści i upewnić się, że są one prawidłowo indeksowane.

MonsterInsights search console data

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak szybciej oceniać nową zawartość WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, jak rozpocząć własny podcast, lub nasze porównanie ekspertów najlepszych usług e-mail marketingu dla małych firm.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Zarabianie Na Swoim Blogu: Tworzenie Odpowiednich Treści

W artykule: Przeczytaj inne posty z tej serii o zarabianiu pieniędzy na…

Jak utworzyć wyskakujące okienko WordPress na podstawie lokalizacji (krok po kroku)

W artykule: Czym Są Wyskakujące Okienka Oparte Na Lokalizacji?Po co dodawać wyskakujące…