Jak umożliwić użytkownikom przesyłanie postów do witryny WordPress

Szukasz sposobu, aby treści przesłane przez użytkowników na swojej stronie?

Umożliwienie użytkownikom przesyłania treści, takich jak posty gości, Zdjęcia i filmy, pomaga publikować więcej treści w witrynie i zwiększać liczbę odbiorców.

W tym artykule pokażemy, jak umożliwić użytkownikom przesyłanie postów na blogu do twojej witryny WordPress.

How to Allow Users to Submit Posts to WordPress Site

Po co pozwalać użytkownikom na przesyłanie postów?

Treści generowane przez użytkowników są bardzo przydatne w przyciąganiu nowych użytkowników witryny i rozwijaniu firmy.

Możesz zezwolić użytkownikom na przesyłanie postów gości, dodawanie zdjęć do galerii lub tworzenie nowych ofert firm w katalogu firm.

W ten sposób otrzymasz więcej treści do publikowania w swojej witrynie i omówisz różne tematy w swojej niszy. Pomaga również zwiększyć czytelnictwo i uzyskać różne perspektywy na ważne tematy.

Dzięki treściom generowanym przez użytkowników możesz nawet stworzyć społeczność i dać im platformę do dzielenia się swoimi poglądami i pomysłami.

Powiedziawszy to, spójrzmy na trzy sposoby zezwalania użytkownikom na przesyłanie postów w witrynie WordPress bez pisania kodu.

  • Front-end WordPress przesyłanie postów z WPForms
  • Akceptuj treści generowane przez Użytkownika z wtyczką User Submitted Posts
  • Umożliwienie użytkownikom rejestracji i przesyłania postów w WordPress

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Metoda 1: Front-end WordPress przesyłanie postów z WPForms

Ta metoda pozwala użytkownikom przesyłać posty z przodu witryny bez odwiedzania obszaru administracyjnego witryny WordPress. Możesz nawet akceptować posty na blogu od użytkowników, nie prosząc ich o rejestrację.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę WPForms. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

WPForms to wtyczka premium WordPress forms. Będziesz potrzebował wersji Pro wtyczki, aby uzyskać dostęp do dodatku do przesyłania postów.

Po aktywacji musisz odwiedzić WPForms ” Ustawienia strona, aby wprowadzić klucz licencyjny. Możesz uzyskać ten klucz ze swojego konta na stronie WPForms.

Po wprowadzeniu klucza kliknij przycisk “zweryfikuj klucz”.

Enter WPForms license key

Po weryfikacji musisz odwiedzić WPForms ” Dodatki strona. Przewiń w dół do “Dodaj zgłoszenie” i kliknij przycisk “Zainstaluj dodatek”.

Install Post Submissions addon

WPForms zainstaluje i aktywuje dla Ciebie dodatek do przesyłania postów. Po zainstalowaniu zobaczysz Status Aktywny.

Teraz jesteś gotowy, aby utworzyć formularz zgłoszenia postu na swojej stronie internetowej.

Aby rozpocząć, po prostu przejdź do WPForms ” Dodaj Nowy strona, która uruchomi interfejs kreatora formularzy WPForm.

Najpierw musisz podać nazwę formularza, a następnie wybrać szablon “formularz zgłoszenia postu na blogu” w sekcji Wybierz szablon.

Select Blog Post Submission Form template

WPForms załaduje teraz szablon formularza w kreatorze formularzy.

Możesz dodawać nowe pola z panelu po lewej stronie, usuwać istniejące pola i zmieniać ich kolejność za pomocą Kreatora przeciągania i upuszczania.

Add new form fields

WPForms pozwala użytkownikom wybierać kategorie postów, dodawać polecane obrazy, zamieszczać fragmenty, a nawet dodawać niestandardowe pola.

Możesz także edytować pola formularza, klikając na nie. Daje to opcje zmiany nazwy pola, zmiany jego formatu, dodania opisu, edycji jego rozmiaru, włączenia logiki warunkowej i nie tylko.

Edit each form field

Gdy będziesz zadowolony z formularza, kliknij kartę Ustawienia w lewym menu.

W Ustawieniach “ogólne” możesz zmienić nazwę formularza, dodać opis, edytować tekst przycisku Wyślij, włączyć dynamiczne pola, włączyć przesyłanie formularzy AJAX i wiele innych.

Domyślnie WPForms włącza opcję ochrony antyspamowej. Dzieje się tak dlatego, że pomaga zapobiegać wysyłaniu spamu na blogu. Możesz jednak wyłączyć tę opcję na karcie Ustawienia Ogólne.

General Form Settings

Następnie możesz przejść do zakładki “powiadomienia” i edytować wiadomość e-mail, na którą otrzymasz powiadomienie, gdy ktoś wyśle formularz.

WPForms będzie używał Twojego adresu e-mail Administratora jako domyślnego. Możesz to zmienić na dowolną inną wiadomość e-mail, a jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o wielu wiadomościach e-mail, po prostu oddziel je przecinkiem.

Notification settings in WPForms

Następnie przejdź do zakładki “potwierdzenia”, aby skonfigurować wiadomość, którą użytkownicy zobaczą po przesłaniu formularza. Możesz wyświetlić wiadomość, wyświetlić stronę lub skierować użytkowników do określonego adresu URL.

Confirmations settings in WPForms

W zakładce “Post Submissions” możesz mapować każde pole do odpowiednich pól post w WordPress. WPForms doskonale sprawdza się w dopasowywaniu pól w szablonie formularza.

Domyślnie posty przesłane przez Użytkownika będą zapisywane jako “wersje robocze” w oczekiwaniu na recenzję. Możesz jednak również zmienić typ postu i zezwolić użytkownikom na przesyłanie treści do niestandardowych typów postów.

Change the Post Submission settings

Następnie nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz” w prawym górnym rogu ekranu, aby zapisać formularz.

Teraz możesz kliknąć przycisk zamknij, aby wyjść z kreatora formularzy i dodać formularz do swojej witryny.

Możesz utworzyć nową stronę lub edytować istniejącą. Aby rozpocząć, przejdź do edytora WordPress, a następnie kliknij przycisk plus (+) U góry, aby dodać blok WPForms na swojej stronie.

WPForms block

Następnie możesz wybrać formularz zgłoszenia postu z rozwijanego menu w bloku WPForms.

Select your post submission form from the dropdown menu

Teraz zapisz lub opublikuj swoją stronę, a następnie odwiedź swoją witrynę, aby zobaczyć formularz zgłoszenia postu w akcji.

Post submission form example

Metoda 2: Akceptuj treści generowane przez Użytkownika z wtyczką Submitted Posts

Innym sposobem na akceptację treści przesłanych przez użytkownika na swojej stronie jest użycie wtyczki User Submitted Posts.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę User Submitted Posts. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia ” Wysłane Posty Przez Użytkownika i przejdź do ustawień wtyczki, aby skonfigurować wtyczkę.

User Submitted Posts settings

W ustawieniach wtyczki możesz wybrać pola, które chcesz wyświetlić w formularzu przesyłania postów i ukryć pola, których nie chcesz, aby użytkownicy widzieli.

Możesz wybrać domyślnego autora dla wszystkich treści przesłanych przez użytkownika. Zalecamy jednak utworzenie nowego użytkownika gościa w witrynie WordPress i przypisanie mu wszystkich przesłanych przez użytkownika postów.

Możesz także zezwolić użytkownikom na przesyłanie obrazów i ustawić limit liczby obrazów i maksymalnego rozmiaru obrazu. Możesz nawet ustawić obraz przesłany przez użytkownika jako polecany obraz.

Po przejrzeniu wszystkich ustawień wtyczki kliknij przycisk Zapisz Ustawienia, aby zapisać zmiany.

Jesteś teraz gotowy, aby dodać formularz postów przesłanych przez użytkownika do swojej witryny.

Po prostu utwórz nową stronę w WordPress lub edytuj istniejącą stronę, na której chcesz wyświetlić formularz. W edytorze bloków WordPress po prostu Dodaj blok skrótów, a następnie wprowadź ten krótki kod:

[user-submitted-posts]

Adding a shortcode block using the WordPress block (Gutenberg) editor

Możesz teraz zapisać lub opublikować swoją stronę i odwiedzić stronę, aby zobaczyć w akcji formularz wysłanych przez użytkownika postów.

User Submitted Posts example

Metoda 3: umożliwienie użytkownikom rejestracji i przesyłania postów w WordPress

WordPress ma wbudowane role i możliwości użytkownika, które pozwalają na uruchomienie witryny WordPress z wieloma autorami.

Możesz zezwolić użytkownikom na rejestrację w swojej witrynie i tworzenie treści za pomocą interfejsu administratora WordPress o ograniczonych możliwościach.

Najpierw musisz włączyć rejestrację użytkownika na swojej stronie. Przejdź do Ustawienia ” Ogólne strona i sprawdź “Każdy może się zarejestrować” obok Członkostwo opcja. Wybierz “Autor” lub “Contributor” jako domyślna rola użytkownika.

Allow user registration on WordPress site

Nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz zmiany”, aby zapisać zmiany.

Użytkownicy mogą teraz zarejestrować się w witrynie WordPress, odwiedzając strony logowania i rejestracji WordPress. Możesz nawet utworzyć niestandardowy formularz rejestracyjny użytkownika w WordPress.

Po zarejestrowaniu użytkownicy mogą zalogować się do witryny WordPress i przesyłać posty.

Problemy z tą metodą:

Wielu początkujących uważa tę metodę za nieco trudną z różnych powodów.

Na przykład, jeśli używasz uwierzytelniania dwuetapowego w witrynie WordPress, użytkownicy mogą mieć trudności z zalogowaniem się.

Wiele stron internetowych hasło ochrony WordPress admin katalogu. Umożliwienie użytkownikom rejestracji i korzystania z obszaru administracyjnego WordPress oznacza, że będziesz musiał udostępnić im to hasło.

Zarejestrowani użytkownicy z rolami autora mogą zobaczyć, jakie inne posty masz na swojej stronie.

Jeśli te problemy ci przeszkadzają, możesz użyć metod # 1 lub # 2, aby umożliwić użytkownikom przesyłanie postów WordPress bez logowania się do obszaru administracyjnego.

To wszystko. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak umożliwić użytkownikom przesyłanie postów do twojej witryny WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat uruchamiania własnego podcastu lub naszym porównaniem najlepszych usług telefonicznych dla małych firm.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…