Jak umożliwić użytkownikom przesyłanie zdjęć w witrynie WordPress

Czy chcesz, aby użytkownicy mogli przesyłać zdjęcia na Twoją witrynę WordPress?

Jeśli chcesz zaakceptować zgłoszenia gości, recenzje produktów lub uruchomić konkurs fotograficzny, musisz zezwolić użytkownikom na przesyłanie zdjęć. Możesz jednak nie chcieć dać im dostępu do obszaru administracyjnego WordPress.

W tym artykule pokażemy, jak bezpiecznie zezwolić użytkownikom na przesyłanie zdjęć w witrynie WordPress bez udzielania im dostępu do WordPress admin.

How to allow users to upload images on a WordPress site

Umożliwienie użytkownikom bezpiecznego przesyłania zdjęć w WordPress

Jeśli chcesz uruchomić blog dla wielu autorów, najprostszym sposobem na umożliwienie użytkownikom przesyłania obrazów jest dodanie ich jako autora w swojej witrynie.

Jednak zapewnienie użytkownikom dostępu do obszaru administracyjnego WordPress nie jest idealne do jednorazowych scenariuszy, takich jak przesyłanie postów gości, recenzje produktów, konkursy fotograficzne itp.

Na szczęście istnieje kilka wtyczek WordPress, które pozwalają użytkownikom przesyłać obrazy, bez narażania bezpieczeństwa witryny lub dając im dostęp do obszaru administracyjnego WordPress.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na kilka sposobów łatwego umożliwienia użytkownikom przesyłania obrazów w WordPress.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz pisemne instrukcje, po prostu czytaj dalej.

Metoda 1. Pozwól użytkownikom przesyłać obrazy za pomocą formularza przesyłania plików

Ta metoda jest przydatna, gdy potrzebujesz tylko użytkowników, aby przesłać obraz lub inny plik, taki jak CV, list motywacyjny itp.

Możesz po prostu utworzyć formularz przesyłania pliku, który gromadzi nazwę Użytkownika, adres e-mail, zdjęcie / sam plik i dowolną wiadomość, którą chcesz dołączyć.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę WPForms. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

WPForms to najlepsza wtyczka do tworzenia formularzy WordPress, z której korzysta ponad milion witryn 4. Zawiera pole przesyłania plików, którego będziemy używać w tym samouczku.

Po aktywacji musisz odwiedzić WPForms ” Ustawienia strona w panelu WordPress, aby wprowadzić klucz licencyjny. Możesz znaleźć swój klucz licencyjny w obszarze swojego konta na stronie WPForms, w zakładce “Pliki do pobrania”.

Tak będzie to wyglądać po wprowadzeniu go na swojej stronie:

Entering your license key for WPForms

Teraz przejdź do WPForms ” Dodaj Nowy aby stworzyć swój formularz. W tym przykładzie użyjemy “prostego formularza kontaktowego”. Kliknij na niego, a pojawi się nowy formularz.

The default simple contact form, showing fields for Name, Email, and Message

Następnie przeciągnij i upuść pole “przesyłanie plików” na Formularz. Możesz znaleźć to pole w sekcji “Fancy Fields” po lewej stronie.

Adding a File Upload field to the form

Po dodaniu kliknij pole przesyłania pliku w formularzu, aby go edytować.

Zmienimy nazwę tego pola (jego etykietę) na” twoje zdjęcie ” i określimy, które rozszerzenia plików są dozwolone. Chcemy tylko plików graficznych, więc zezwalamy na pliki JPG / JPEG, GIF i PNG.

Uwaga: Domyślnie WordPress umożliwia przesyłanie tylko niektórych typów plików. Na przykład użytkownicy nie będą mogli przesłać.obrazy svg, lub .pliki zip, chyba że wyraźnie dodasz je do listy Zezwalaj. Za chwilę wyjaśnimy, jak to zrobić.

Na razie kontynuujmy modyfikowanie ustawień pola. Zalecamy określenie maksymalnego rozmiaru pliku 5 MB i zaznaczenie pola obok “wymagane”, aby użytkownik nie mógł przesłać formularza, dopóki nie załaduje obrazu.

Limit rozmiaru pliku pomaga zaoszczędzić koszty dysku na koncie hostingowym WordPress.

Editing the file upload field. Label now reads 'Your Photograph'.

Możesz również ustawić dalsze opcje dla tego pola, klikając strzałkę w dół obok “Opcje zaawansowane”.

Tutaj możesz wybrać styl pola przesyłania. Domyślnie jest to pole “nowoczesne” przeciągnij i upuść. Jeśli chcesz, możesz zastąpić go polem “klasycznym”, które wygląda tak:

Switching to the Classic upload field

Możesz także zapisać obraz w bibliotece multimediów WordPress, zaznaczając to pole. Jest to dobry pomysł, jeśli zamierzasz zestawić przesłane zdjęcia do postu na blogu lub podobnego.

Gdy będziesz zadowolony z formularza, możesz zapisać i wyjść z kreatora formularzy.

Dodawanie formularza przesyłania obrazu w WordPress

Następnie chcesz dodać swój formularz do posta lub strony WordPress. WPForms ułatwia dodawanie formularzy w dowolnym miejscu na swojej stronie.

Po prostu Edytuj post lub stronę, na której chcesz dodać formularz przesyłania obrazu. W edytorze treści WordPress musisz dodać blok WPForms do obszaru zawartości.

Adding a WPForms block to your page

Następnie musisz wybrać formularz utworzony wcześniej z rozwijanego menu. WPForms wyświetli podgląd formularza w obszarze zawartości.

Możesz teraz zapisać swój post lub stronę i wyświetlić go na żywo, aby zobaczyć formularz przesyłania obrazu w akcji.

Zezwalanie na przesyłanie dodatkowych typów plików

Czasami użytkownicy mogą zobaczyć ten błąd podczas próby przesłania pliku, nawet jeśli zezwoliłeś na ten typ pliku w Ustawieniach pola przesyłania:

Przepraszamy, ten typ pliku nie jest dozwolony ze względów bezpieczeństwa

Problem polega na tym, że WordPress domyślnie dopuszcza tylko niektóre typy plików. Najprostszym sposobem na dopuszczenie większej liczby typów plików jest użycie wtyczki towarzyszącej.

Zalecamy wtyczkę typy przesyłania plików z WPForms.

Po zainstalowaniu wtyczki w WordPress i aktywowaniu jej przejdź do Ustawienia ” Typy Przesyłania Plików.

Następnie możesz wybrać typy plików z listy, które chcesz zezwolić, lub możesz dodać niestandardowe typy plików.

Whitelisting additional file types in WordPress
Zauważ, że lista nie zawiera typów, które WordPress już domyślnie dopuszcza.

Metoda 2. Zezwalaj użytkownikom na przesyłanie zdjęć jako autorzy gościnni

Kluczowym powodem, dla którego użytkownicy mogą przesyłać zdjęcia, jest gromadzenie zgłoszeń gości. Możesz również użyć bardzo podobnej metody dla innych treści generowanych przez użytkowników, takich jak referencje.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę WPForms. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Uwaga: Aby korzystać z dodatku “Opublikuj zgłoszenia”, potrzebujesz wersji ” Pro ” (lub wyższej).

Po aktywacji wtyczki należy odwiedzić WPForms ” Ustawienia strona w panelu WordPress, aby wprowadzić klucz licencyjny. Możesz znaleźć swój klucz licencyjny w zakładce “Pliki do pobrania” swojego konta na stronie WPForms.

To zobaczysz po wprowadzeniu klucza licencyjnego w witrynie:

Entering your license key for WPForms

Następnie przejdź do WPForms ” Dodatki aby zainstalować dodatek do przesyłania postów. Kliknij przycisk “Zainstaluj dodatek”. Automatycznie zainstaluje się i aktywuje

Installing the WPForms post submissions addon

Teraz możesz zacząć budować formularz zgłoszenia postu gościa.

Przejdź do WPForms ” Dodaj Nowy, a następnie przewiń w dół, aby znaleźć formularz przesyłania postów na blogu.

Creating a Blog Post Submission form

Kliknij na niego, a nowy formularz zostanie utworzony dla ciebie. Będzie to miało domyślne pola dla szczegółów autora gościa, a także proponowany tytuł postu, treść, polecany obraz, fragment postu i kategorię.

Możesz dodać więcej pól (sekcji formularza), jeśli chcesz. Na przykład możesz dodać pole “Strona / adres URL”, w którym autor może wprowadzić adres URL własnego bloga.

Adding a website/URL field

Aby zmienić etykietę w polu lub dowolnym tekście formularza, po prostu kliknij na nią.

Na przykład możesz kliknąć pole “polecany obraz” i zmienić “opis”, aby podać preferowany rozmiar polecanych obrazów.

Editing the File Upload field in WPForms

Pliki przesłane za pomocą wstępnie ustawionego pola “polecany obraz” będą przechowywane w bibliotece multimediów w WordPress.

Możesz włączać i wyłączać tę opcję, klikając menu rozwijane “Opcje zaawansowane” dla tego pola.

Choose whether to store uploaded images in the Media Library

Tip: Jeśli chcesz utworzyć formularz od zera, zwróć uwagę, że pole “przesyłanie plików” nie domyślnie przechowuj pliki w bibliotece multimediów. Upewnij się, że to ustawienie jest włączone, jeśli chcesz z niego korzystać.

Jeśli chcesz, możesz zmienić typy obrazów, które będą akceptowane w polu “przesyłanie plików”. Na przykład użytkownicy mogą przesyłać tylko pliki PNG.

Można również wprowadzić maksymalny rozmiar pliku, w MB. Jeśli chcesz, możesz zezwolić użytkownikom na przesłanie 2 lub więcej plików.

Changing the file upload settings

Pole’ Modern ‘ (domyślne) umożliwia użytkownikom przeciąganie i upuszczanie plików. Jeśli wolisz, możesz zmienić to pole na “klasyczne” w opcji Zaawansowane. Zauważ, że pozwala to użytkownikom na przesłanie tylko jednego pliku.

Switching to the classic upload

Po uzyskaniu wszystkich pól w formularzu przejdź do zakładki “Ustawienia”. Możesz zmienić szczegóły w sekcji “Powiadomienia” tutaj.

Na przykład, jeśli Twoje posty gości trafią do edytora, będziesz chciał, aby ich adres znajdował się w polu “Wyślij na adres e-mail”.

Changing your form's settings

Możesz także zmienić wiadomość potwierdzającą, którą widzi użytkownik po przesłaniu formularza. Możesz to zrobić pod Ustawienia ” Potwierdzenie.

Gdy już wypełnisz formularz, kliknij przycisk “Zapisz” u góry ekranu.

Dodanie formularza zgłoszenia postu gościa do Twojej witryny

Możesz dodać swój formularz do swojej witryny w dowolnym poście lub stronie. Możesz utworzyć nową stronę specjalnie dla zgłoszeń postów gości.

Jeśli używasz edytora (bloku) Gutenberga, po prostu kliknij ikonę ( + ), aby utworzyć nowy blok. Następnie wybierz “WPForms” z sekcji “Widgety”.

Adding a form to your page using the block editor (Gutenberg)

Następnie zobaczysz rozwijane menu WPForms. Wybierz formularz z listy, a zostanie on dodany do Twojego posta.

Tip: Jeśli nadal używasz klasycznego edytora, zobaczysz przycisk “Dodaj formularz” obok “Dodaj Media”. Kliknij, aby wyświetlić listę rozwijaną formularzy. Wybierz ten, który chcesz, a następnie kliknij “Dodaj formularz”, aby umieścić go w swoim poście.

Możesz oczywiście użyć pola ‘File Upload’ w dowolnej formie, którą utworzysz. Oznacza to, że możesz użyć powyższej metody do dowolnego rodzaju treści generowanych przez użytkowników, które chcesz zbierać.

Metoda 3. Zezwalaj użytkownikom na przesyłanie zdjęć do konkursu

Chociaż formularz przesyłania plików umożliwia użytkownikom przesyłanie dowolnego typu plików, może nie być najlepszym rozwiązaniem, jeśli prowadzisz konkurs fotograficzny.

To dlatego, że WPForms jest kreatorem formularzy, a nie wtyczką do konkursu. Nie zawiera funkcji takich jak wybieranie zwycięzców, udostępnianie wirusów itp.

Tu pojawia się RafflePress. Jest to najlepsza wtyczka do rozdawania WordPress, która pozwala tworzyć wirusowe konkursy, aby zwiększyć ruch i obserwujących w mediach społecznościowych.

Możesz go użyć do zaprojektowania widżetu konkursowego, który umożliwia użytkownikom przesyłanie zdjęć,ale także zachęca do udostępniania i innych działań angażujących, aby zwiększyć liczbę obserwowanych.

Submit an image action

Stworzyliśmy szczegółowy przewodnik, Jak stworzyć konkurs fotograficzny w WordPress z RafflePress, który możesz śledzić więcej szczegółów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak umożliwić użytkownikom przesyłanie zdjęć w witrynie WordPress. Możesz również zobaczyć nasze porównanie najlepszych usług e-mail marketingowych i najlepszego oprogramowania powiadomień push, aby połączyć się z odwiedzającymi po opuszczeniu Twojej witryny.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak stworzyć katalog stron w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest katalog stron www?Metoda 1: Tworzenie katalogu WordPress…

Jak i dlaczego należy ograniczyć próby logowania w WordPress?

W artykule: Dlaczego warto ograniczyć próby logowania w WordPress?Jak ograniczyć próby logowania…

7 Najlepsze Wtyczki Do Kompresji Obrazu WordPress W Porównaniu (2021)

W artykule: 1. EWWW Image Optimizer2. Optimol3. ShortPixel Image Optimizer4. reSmush.it5. Kompresuj…

Jak zorganizować lub zmienić kolejność stron WordPress z przeciągnij i upuść?

W artykule: Po co zmieniać kolejność stron WordPress?Organizuj swoje strony WordPress za…