Usuń swój Blog WordPress

Czy chcesz usunąć swój blog WordPress? Podczas gdy blogowanie jest zabawne, czasami możesz po prostu chcieć się tego wszystkiego pozbyć. Niedawno jeden z naszych użytkowników zapytał nas, czy możliwe jest usunięcie ich bloga WordPress. W tym artykule omówimy krok po kroku, jak bezpiecznie usunąć swój blog WordPress i jakie środki ostrożności należy podjąć.

Zanim zaczniemy, ważne jest, aby pamiętać, że istnieją dwa rodzaje blogów WordPress. Pierwszym i bardziej powszechnym jest self hosted WordPress.org strona internetowa. Drugi typ to blogi hostowane na WordPress.com. zobacz różnicę między WordPress.com vs WordPress.org.

Uwaga: Jeśli chcesz po prostu przełączyć się z jednej platformy na drugą, aby uzyskać więcej swobody, powinieneś postępować zgodnie z naszym samouczkiem, jak prawidłowo przenieść bloga z WordPress.com na WordPress.org.

Delete your WordPress Blog

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak usunąć swój blog WordPress.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Usuwanie Twojego WordPress.com Blog

Najpierw przyjrzymy się, jak usunąć WordPress.com blog.

Krok 1: Kopia Zapasowa

Bez względu na to, na ile jesteś pewien usunięcia witryny, zawsze powinieneś utworzyć kopię zapasową na wypadek, gdybyś zmienił zdanie w przyszłości. Ta kopia zapasowa przyda się, jeśli kiedykolwiek chcesz przywrócić witrynę.

Niestety nie ma jednego przycisku na WordPress.com że można nacisnąć i pobrać wszystkie dane. Będziesz musiał ręcznie wykonać kopię zapasową WordPress.com witryny przechodząc do Pulpitu Nawigacyjnego w Narzędzia ” Eksport sekcji.

Export your WordPress.com blog

Przycisk Eksportuj całą zawartość eksportuje tylko twoje posty, strony, kategorie, tagi, komentarze itp. Nie będzie tworzyć kopii zapasowych plików multimedialnych i przesyłanych plików. W tym celu musisz kliknąć Media i ręcznie pobrać wszystkie pliki.

Krok 2: Usuwanie WordPress.com Blog

Link do usunięcia witryny znajduje się w menu Narzędzia WordPress.com deska rozdzielcza.

Delete your WordPress.com blog

Po kliknięciu zostaniesz poproszony o podanie przyczyny. Kliknij na “Another Reason” aby kontynuować usuwanie witryny.

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okna, w którym zostaniesz poproszony o upewnienie się, że wyeksportowałeś dane. Ostrzega również, że usuwając witrynę, stracisz wszystkie jej Dane i nie będziesz mógł z niej korzystać. Kliknij pole wyboru, a następnie kliknij przycisk Usuń teraz.

Confirm that you want to delete your WordPress.com blog

Otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem, aby upewnić się, że to Ty zażądałeś usunięcia swojej witryny. Musisz kliknąć link weryfikacyjny w wiadomości e-mail, aby zakończyć usuwanie bloga.

To wszystko, twój WordPress.com blog został usunięty.

Krok 3: Domeny Niestandardowe

Jeśli kupiłeś domenę od WordPress.com, wtedy nie będziesz mógł usunąć swojego WordPress.com miejsce. WordPress poinformuje cię, że ta strona nie może zostać usunięta, ponieważ korzysta z niestandardowej domeny.

Aby uzyskać dostęp do menedżera domen, Twoja witryna musi być aktywna na WordPress.com w tym momencie masz dwie możliwości.

Możesz przenieść tę domenę do innego rejestratora, co zajmie kilka dni. Każdy rejestrator domen, taki jak Godaddy, NameCheap itp., ma własne instrukcje, które możesz wykonać.

Alternatywnie, możesz po prostu zrobić swój WordPress.com blog prywatny.

Po prostu zaloguj się do swojego WordPress.com dashboard i przejdź do Ustawienia ” Czytanie strona. Przewiń w dół do sekcji widoczność witryny i zaznacz opcję “Chcę, aby moja strona była prywatna…”.

Making a WordPress.com site private

Nie usunie to Twojego WordPress.com blog, ale nie będzie publicznie dostępny. Możesz poczekać, aż rejestracja domeny wygaśnie, a następnie usunąć bloga. Upewnij się, że domena nie jest ustawiona na automatyczne odnawianie w WordPress.com.

Usuwanie Self Hosted WordPress.org miejsce

Usuwanie self hosted WordPress.org strona jest o wiele prostsza, ponieważ masz całą swobodę i pełny dostęp do własnych danych.

Krok 1: Kopia Zapasowa Przed usunięciem witryny upewnij się, że masz pełną kopię zapasową witryny WordPress. Nawet jeśli uważasz, że nigdy więcej nie przywrócisz tej witryny, nadal zalecamy wykonanie kopii zapasowej danych na wypadek, gdybyś zmienił zdanie.

Krok 2: Usuń Pliki Zaloguj się do Pulpitu nawigacyjnego cPanel swojego konta hostingowego i znajdź menedżera plików.

Using cPanel filemanager to delete your WordPress.org site

W menedżerze plików przejdź do katalogu głównego swojej witryny i usuń wszystkie pliki i foldery.

To wszystko, co udało się usunąć swój własny hostowany WordPress.org miejsce. Następnie po prostu Anuluj subskrypcję hostingu i gotowe.

Jeśli kiedykolwiek zmienisz zdanie i chcesz przywrócić witrynę, oto przewodnik, jak przywrócić WordPress z kopii zapasowej.

Myśli Końcowe

Chcemy podkreślić, że usunięcie strony internetowej nie oznacza, że od razu zniknęła z sieci. Google zwykle tworzy pamięć podręczną witryny, która pozostaje tam tak długo, jak Google tego chce.

Są też takie projekty jak Archive.org który stara się zachować sieć poprzez śledzenie historycznych zmian na stronach internetowych.

Wreszcie, są spamerzy, którzy skrobają (kopiują / kradną) pełne strony internetowe. Jeśli Twoja strona została zeskrobana, cała ta treść nadal żyje, dopóki spamer nie zdecyduje się ją usunąć.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…