Jak stworzyć galerię zdjęć w WordPress

Chcesz stworzyć galerię zdjęć w WordPress?

Galeria obrazów umożliwia dodawanie zdjęć w wierszach i kolumnach. Pozwala to wyświetlać więcej zdjęć na mniejszej przestrzeni, a jednocześnie ułatwia użytkownikom ich przeglądanie.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo utworzyć galerię zdjęć w WordPress, która sprawi, że Twoje zdjęcia będą wyglądać jeszcze lepiej.

How to create an image gallery in WordPress

Po co tworzyć galerię zdjęć w WordPress?

WordPress ułatwia dodawanie obrazu do postów na blogu i stron. Wystarczy dodać blok obrazu i przesłać obraz.

Jeśli jednak dodajesz wiele obrazów, wszystkie te obrazy pojawią się jeden po drugim. Nie wygląda to dobrze, a twoi użytkownicy będą musieli dużo przewijać, aby wyświetlić je wszystkie.

Adding Multiple Images in WordPress Post Without Creating a Gallery

Tworząc galerię, można wyświetlać obrazy w układzie siatki z kolumnami i wierszami. Możesz pokazać miniatury swoich zdjęć, a użytkownicy mogą kliknąć na nie, aby zobaczyć pełny obraz.

W ten sposób będziesz mógł pokazać więcej zdjęć w mniejszej przestrzeni, a to będzie wyglądać o wiele bardziej profesjonalnie.

Preview of WordPress Photo Gallery Using Default Gallery Block

WordPress jest wyposażony we wbudowaną funkcję galerii do szybkiego tworzenia galerii zdjęć. Nowy edytor bloków WordPress zawiera blok galerii, który umożliwia utworzenie galerii WordPress za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Możesz także użyć wtyczek Galerii Obrazów WordPress, aby utworzyć jeszcze bardziej solidne galerie z większą liczbą funkcji.

W tym samouczku pokażemy obie metody tworzenia galerii zdjęć w WordPress.

Zacznijmy od domyślnego bloku galerii WordPress.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Metoda 1. Tworzenie galerii zdjęć bez wtyczki

WordPress ma wbudowaną funkcję, która pozwala tworzyć galerię. Ta funkcja jest bardzo prosta i nie ma wielu opcji, ale wykonuje zadanie.

Oto jak utworzyć galerię zdjęć w WordPress bez użycia wtyczki.

Najpierw musisz edytować post lub stronę, na której chcesz dodać galerię zdjęć. Na ekranie edycji postu kliknij ikonę Dodaj nowy blok i wybierz blok galerii.

Add Gallery Block to WordPress Post Editor

Spowoduje to dodanie bloku galerii do edytora WordPress, w którym możesz kliknąć przycisk “Prześlij”, aby przesłać zdjęcia z komputera. Możesz także wybrać spośród wcześniej przesłanych zdjęć w bibliotece multimediów.

Image Upload Options in WordPress Gallery Block

Jeśli klikniesz przycisk Prześlij, możesz ogólnie przesłać jedno zdjęcie na raz. Możesz jednak wybrać i otworzyć wiele obrazów za pomocą klawisza Ctrl naciśniętego na klawiaturze.

Upload Images to Your WordPress Photo Gallery from Computer

Po przesłaniu wszystkich obrazów możesz dodawać podpisy do zdjęć. Po prostu kliknij na zdjęcia, a zobaczysz opcję ” napisz podpis…”, w której musisz wprowadzić podpis.

Write Captions in Your Gallery Images

Jeśli wybierzesz przycisk Biblioteka multimediów, będziesz mógł wybierać obrazy dla swojej galerii naraz. Po wybraniu obrazów można również wprowadzić tekst alternatywny, tytuł i podpis obrazu w panelu Szczegóły załącznika po prawej stronie.

Select Images from WordPress Media Library

Wybierz zdjęcia, które chcesz dodać i kliknij przycisk “Utwórz nową galerię” w prawym dolnym rogu.

Następnie zobaczysz stronę “Edytuj galerię”, na której możesz dodawać/przeglądać podpisy obrazów. Po zakończeniu kliknij przycisk “Aktualizuj galerię” w prawym dolnym rogu.

Update Your WordPress Library

Następnie ekran edycji postu otworzy się z panelem ustawień bloku galerii po prawej stronie. Teraz możesz wybrać liczbę kolumn dla każdego wiersza, włączyć lub wyłączyć opcję Przytnij obrazy i wybrać, gdzie połączyć obrazy galerii.

WordPress Gallery Block Settings

Z linku do opcji możesz wybrać Brak, jeśli chcesz, aby użytkownicy oglądali tylko twoje zdjęcie. Ta opcja wyłącza klikanie funkcji dla obrazów.

Jeśli wybierzesz opcję plik multimedialny, obrazy będą klikalne, a plik obrazu otworzy się po kliknięciu. Podobnie strona załącznika zostanie otwarta, jeśli wybierzesz opcję strona załącznika.

Gdy będziesz zadowolony z ustawień, możesz opublikować post i wyświetlić podgląd galerii na swojej stronie NA ŻYWO.

Na przykład, oto jak Galeria Zdjęć pojawiła się na naszej stronie demo.

Preview of WordPress Photo Gallery Using Default Gallery Block

Czy to nie było szybkie i łatwe?

Też ładnie wygląda. Jeśli jednak regularnie tworzysz galerie zdjęć, wkrótce zauważysz, że brakuje mu pewnych podstawowych funkcji.

Na przykład obrazy nie będą klikalne lub otworzą się na nowej stronie. Jeśli połączysz obrazy galerii ze stroną pliku multimedialnego lub załącznika, użytkownicy będą musieli kliknąć przycisk Wstecz, aby ponownie wyświetlić galerię.

Nie jest przyjazny dla użytkownika, a wygląd galerii zależy od motywu. W większości przypadków otrzymujesz tylko jeden bardzo ogólny styl.

Nie możesz organizować galerii na tematy, albumy, tagi itp. Twoja galeria nie jest nigdzie przechowywana i jeśli chcesz dodać tę samą galerię ponownie, musisz ją odtworzyć.

Jeśli chcesz dodać więcej profesjonalnie wyglądających galerii zdjęć na swojej stronie, powinieneś użyć następnej metody.

Do tej metody będziemy używać pluginu Galeria Envira. Jest to najlepsza wtyczka Galerii Obrazów WordPress na rynku.

Envira pozwala łatwo tworzyć w pełni responsywne, piękne i nowoczesne galerie zdjęć w WordPress. Jest bardzo szybki i zawiera wiele funkcji, takich jak wyskakujące okienko lightbox, Łatwa nawigacja po obrazach, Kreator przeciągnij i upuść oraz profesjonalne szablony galerii.

Zaczynajmy.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Envira Gallery. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Galeria Envira ” Ustawienia strona, aby wprowadzić klucz licencyjny. Możesz pobrać ten klucz ze swojego konta na stronie galerii Envira.

Enter Envira Gallery License Key

Po zweryfikowaniu klucza licencyjnego możesz przejść do Galeria Envira ” Dodaj Nowy strona do stworzenia pierwszej galerii.

Creating a New Gallery with Envira Gallery WordPress Plugin

Najpierw musisz podać tytuł swojej galerii, a następnie kliknąć przycisk “Wybierz pliki z komputera”, aby przesłać zdjęcia.

Możesz także wybrać pliki z biblioteki multimediów WordPress, klikając przycisk “Wybierz pliki z innych źródeł”.

Po przesłaniu zdjęć pojawią się one w sekcji Galeria.

Images in Envira Gallery Builder

Możesz kliknąć ikonę ołówka na obrazie, aby dodać podpis, tytuł i tekst alternatywny dla każdego obrazu.

Edit Gallery Image Metadata

Następnie należy kliknąć kartę “Konfiguracja”.

Tutaj możesz zmienić ustawienia galerii, takie jak liczba kolumn, leniwe ładowanie obrazu, pozycjonowanie tytułu i podpisu, marginesy, wysokości, rozmiary miniatur, wymiary obrazu itp.

Configure Envira Gallery Settings

Następnie musisz kliknąć kartę “Lightbox”.

Wyskakujące okienko lightbox pozwala użytkownikom powiększać obrazy i przeglądać je bez opuszczania strony.

Domyślne ustawienia będą działać bardzo dobrze dla większości stron internetowych, ale możesz przejrzeć opcje i zmienić je, jeśli chcesz.

Envira Gallery Lightbox Options

Następnie możesz kliknąć kartę “mobilne”, aby skonfigurować ustawienia galerii dla urządzeń mobilnych. Pozwala wybrać wymiary obrazu dla urządzeń mobilnych, włączyć lub wyłączyć lightbox i więcej.

Envira Mobile Gallery Settings

Następnie możesz przejrzeć więcej opcji, takich jak Galeria slug i dodać niestandardowy CSS z sekcji “Różne”.

Możesz teraz opublikować swoją galerię, która udostępni ją do dodania w dowolnym miejscu w Twojej witrynie WordPress.

Następnie musisz edytować post lub stronę, na której chcesz wyświetlić swoją galerię.

Na ekranie edycji postu kliknij ikonę Dodaj nowy blok i wybierz blok galerii Envira.

Add Envira Block to WordPress Post Editor

Kliknięcie na nią spowoduje dodanie bloku galerii Envira w edytorze postów. Teraz możesz wyszukać galerię po jej nazwie lub znaleźć ją, klikając ikonę rozwijanej strzałki.

Choose an Envira Gallery to Add to your WordPress Post

Następnie wtyczka załaduje Twoją galerię w edytorze postów.

Envira Gallery Added to WordPress Post Editor

Następnie możesz jeszcze raz przejrzeć ustawienia galerii z panelu Ustawienia blokowania po prawej stronie.

Envira Gallery Block Settings

Możesz teraz zapisać swój post i wyświetlić jego podgląd, aby zobaczyć galerię na swojej stronie NA ŻYWO.

WordPress Photo Gallery Created with Envira Gallery

Kliknięcie na dowolny obraz w galerii otworzy go w wyskakującym okienku lightbox. Możesz przeglądać obrazy w lightboxie, naciskając klawisze strzałek w lewo i w prawo na ekranie lub na klawiaturze.

Envira Gallery Image in the Lightbox Popup

Twoja galeria będzie wyglądać równie świetnie na urządzeniach mobilnych. Użytkownicy będą mogli dotknąć obrazu, aby go powiększyć i przesunąć palcem, aby wyświetlić następny lub poprzedni obraz.

Responsive WordPress Photo Gallery

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak stworzyć galerię zdjęć w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, jak rozwiązać typowe problemy z obrazem w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…