Czy chcesz utworzyć stronę potomną w swojej witrynie? Strony w WordPress mogą być samodzielne lub hierarchiczne, co oznacza, że strona może mieć własne podstrony znane również jako strony podrzędne. W tym artykule pokażemy, jak łatwo utworzyć stronę potomną w WordPress, aby lepiej zorganizować swoje strony.

How to create a child page in WordPress

Co to jest strona potomna w WordPress?

Strony i posty to dwa domyślne typy treści w WordPress. Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz przewodnik na temat różnicy między postami a stronami w WordPress.

Posty są częścią bloga i są wyświetlane w odwrotnej kolejności chronologicznej (Najpierw nowsze wpisy). Są one zwykle zorganizowane z kategorii i tagów.

Strony to jednorazowe lub samodzielne treści, które nie są częścią bloga. Na przykład strona “O nas” lub strona “KONTAKT”. Mogą być hierarchiczne, co oznacza, że można je organizować ze stronami nadrzędnymi i podrzędnymi.

Zazwyczaj witryny biznesowe wykorzystują strony do budowania struktury witryny. W ten sposób mogą zbudować stronę internetową bez tworzenia bloga. Ci, którzy chcą dodać bloga do swojej strategii content marketingowej, nadal mogą to zrobić, po prostu tworząc osobną stronę bloga.

Jeśli jednak masz zbyt wiele stron, trudno je zorganizować. Tutaj pojawiają się strony potomne. Możesz utworzyć szerszą stronę jako “rodzica”, a następnie dodać strony podrzędne, aby lepiej zorganizować strukturę i układ witryny.

WordPress pages used to create a website structure

Na przykład Strona nadrzędna o nazwie “O nas” może zawierać strony podrzędne dla członków zespołu, historię, kariery i inne.

Każda strona potomna może również mieć własne strony potomne i tak dalej. W ten sposób możesz budować relacje między stronami i tworzyć odpowiednią strukturę witryny.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się, jak łatwo utworzyć stronę potomną w WordPress.

Jak utworzyć stronę potomną?

Aby utworzyć stronę potomną, potrzebujesz strony nadrzędnej. Jeśli masz już stronę, której chcesz użyć jako rodzica, możesz już iść.

Po prostu przejdź do Strony ” Dodaj Nowy aby utworzyć nową stronę lub edytować istniejącą stronę w obszarze administracyjnym WordPress. Po prawej stronie zobaczysz Atrybuty Strony pudełko z Rodzic rozwijany.

Select parent page

W Rodzic rozwijane, zobaczysz listę wszystkich stron z witryny. Domyślnie jest ustawiona na “brak rodzica”, co oznacza, że ta strona jest stroną indywidualną bez asocjacji. Musisz wybrać stronę, której chcesz użyć jako rodzica z rozwijanego menu.

Następnie możesz po prostu iść do przodu i zapisać zmiany. Możesz powtórzyć ten proces, aby utworzyć więcej stron potomnych.

Aby wyświetlić strony potomne, możesz przejść do strony “Strony” wszystkie strony ” w obszarze administratora WordPress. Zobaczysz strony potomne wymienione pod ich stroną nadrzędną z prefiks.

Parent page

Następnie możesz dodać strony podrzędne do menu nawigacyjnego witryny jako podmenu.

Adding child pages in WordPress navigation menus

Zaawansowani użytkownicy mogą korzystać z innych metod, aby automatycznie wyświetlać listę stron potomnych dla strony nadrzędnej w widżetach paska bocznego WordPress lub szablonach motywów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak stworzyć stronę potomną w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz kompletny przewodnik, Jak przekonwertować kategorie WordPress na niestandardowe taksonomie, aby sortować treści w swojej witrynie.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Jak łatwo znaleźć i usunąć skradzione treści w WordPress (5 Sposobów)

W artykule: Jak i dlaczego skradziono zawartość witryny?1. Skonfiguruj Automatyczne Powiadomienia O…