Czy wiesz, że Google pokazuje wszystkie witryny bez SSL jako”nie Bezpieczne”. Oznacza to, że jeśli nie używasz certyfikatu SSL w swojej witrynie, stracisz zaufanie klientów.

Ponieważ certyfikat SSL pomaga chronić dane witryny, jest to w rzeczywistości wymóg przyjmowania płatności online.

Zazwyczaj płatne certyfikaty SSL są dość drogie. Jeśli dopiero zaczynasz blog lub robisz witrynę biznesową dla MAJSTERKOWICZÓW, prawdopodobnie chcesz utrzymać niskie koszty.

Na szczęście istnieje wiele sposobów uzyskania bezpłatnego certyfikatu SSL, aby obniżyć koszty witryny. W tym artykule pokażemy, jak łatwo uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny WordPress i skonfigurować go samodzielnie.

Getting a free SSL certificate for your WordPress site

Omówimy również następujące tematy:

 • Co To jest certyfikat SSL?
 • Dlaczego potrzebujesz certyfikatu SSL dla swojej witryny WordPress
 • Jak działa certyfikat SSL, aby zapewnić bezpieczeństwo informacji
 • Ile kosztują certyfikaty SSL
 • Jak można uzyskać bezpłatny certyfikat SSL
 • Jak zainstalować darmowy certyfikat SSL w WordPress

Gotowy? Zaczynajmy.

CO TO JEST SSL?

SSL oznacza Secure Sockets Layer. Jest to protokół internetowy do zabezpieczania transferu danych między przeglądarką użytkownika a odwiedzaną przez niego stroną internetową.

Każdy użytkownik Internetu przekazuje informacje podczas odwiedzania stron internetowych. Informacje te często mogą być poufne, takie jak szczegóły płatności, Informacje o karcie kredytowej lub dane logowania.

Korzystanie z normalnego protokołu HTTP oznacza, że informacje te mogą zostać przechwycone przez hakerów. To jest, gdzie SSL lub HTTPS przychodzi.

Witryny internetowe wymagają certyfikatu SSL wydanego przez jeden z uznanych organów wydających certyfikat. Certyfikat ten jest weryfikowany i podświetlany na pasku adresu przeglądarki użytkownika znakiem kłódki i HTTPS zamiast HTTP.

Address bar showing SSL secure padlock icon with HTTPs

Czy potrzebuję certyfikatu SSL dla mojej witryny WordPress?

SSL / HTTPS jest zalecany dla wszystkich stron internetowych. Jest to jednak absolutnie wymagane dla wszystkich stron internetowych, które zbierają informacje o użytkowniku, takie jak dane logowania, informacje o płatności, karty kredytowe i inne.

Jeśli prowadzisz sklep e-commerce, witrynę członkowską lub wymagasz od użytkowników logowania, musisz od razu uzyskać certyfikat SSL.

Większość usług płatności online wymaga, aby Twoja witryna korzystała z protokołu SSL/HTTPs, zanim będziesz mógł otrzymywać płatności.

Oprócz bezpieczeństwa, certyfikat SSL tworzy również pozytywne wrażenie Twojej marki wśród Twoich użytkowników. Google zaleca również stosowanie protokołu SSL, a badania pokazują, że strony internetowe obsługujące protokół SSL zajmują nieco wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Wreszcie, jeśli Twoja witryna nie korzysta z certyfikatu SSL, Google Chrome pokaże użytkownikom, że Twoja witryna nie jest Bezpieczna.

Not secure label shown in Google Chrome web browser

Ta ikona wpływa na wizerunek Twojej marki i zaufanie użytkowników do twojej witryny.

Jak działa certyfikat SSL?

Teraz, gdy wyjaśniliśmy, CO TO JEST SSL i dlaczego jest to ważne, możesz się zastanawiać, jak faktycznie działa certyfikat SSL?

SSL chroni informacje poprzez szyfrowanie transferu danych między przeglądarką użytkownika a stroną internetową.

Gdy użytkownik odwiedza witrynę SSL / HTTPs, jego przeglądarka najpierw sprawdza, czy certyfikat SSL witryny jest ważny.

Jeśli wszystko się sprawdzi, przeglądarka używa klucza publicznego witryny do szyfrowania danych. Dane te są następnie wysyłane z powrotem do zamierzonego serwera (strony internetowej), gdzie są odszyfrowane przy użyciu klucza publicznego i tajnego klucza prywatnego.

How SSL works to protect data transfer

Ile kosztują Certyfikaty SSL?

Koszt certyfikatów SSL różni się w zależności od urzędu certyfikacji. Ich ceny mogą wynosić od 50 do 200 USD rocznie. Niektórzy dostawcy oferują dodatkowe usługi ze swoimi certyfikatami, które mogą również wpływać na koszt certyfikatu SSL.

Jeśli zamierzasz kupić certyfikat SSL, zalecamy użycie Domain.com. są jedną z największych usług rejestracji nazw domen na świecie i oferują najlepszą ofertę na certyfikaty SSL.

Oferują proste plany certyfikatów SSL już od $35.99 / rok i są objęte gwarancją bezpieczeństwa 10,000 wraz z pieczęcią witryny TrustLogo. Po zakupie certyfikatu SSL możesz poprosić dostawcę usług hostingowych o zainstalowanie go za Ciebie.

Ale zanim to zrobisz, powinieneś sprawdzić, czy możesz uzyskać certyfikat SSL za darmo.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli wolisz pisemne instrukcje, po prostu czytaj dalej.

Jak Mogę uzyskać certyfikat SSL za darmo?

Wielu właścicieli witryn niechętnie korzysta z protokołu SSL ze względu na dodatkowe koszty. To pozostawiło wiele małych witryn narażonych na kradzież danych i informacji.

Projekt non-profit o nazwie Let ‘ s Encrypt postanowił to naprawić, ustanawiając bezpłatny urząd certyfikacji.

Celem tego urzędu certyfikacji jest ułatwienie właścicielom witryn internetowych uzyskania bezpłatnego certyfikatu SSL. Internet staje się bezpieczniejszym miejscem, jeśli coraz więcej stron internetowych zacznie używać SSL.

Facebook, Shopify, Google, Facebook, Shopify, Google, Facebook, Shopify, Google, Facebook, Shopify, WordPress.com i wiele innych.

Wyzwaniem jest to, że instalacja bezpłatnego certyfikatu SSL przez Let ‘ s Encrypt dla początkującego użytkownika jest dość trudna, ponieważ wymaga wiedzy o kodowaniu i znajomości systemów serwerowych.

Na szczęście wszystkie najlepsze firmy hostingowe WordPress oferują teraz bezpłatny certyfikat SSL ze wszystkimi swoimi planami hostingowymi (niektóre używają Let ‘ s Encrypt).

Wybór jednego z tych dostawców pozwoli Ci uniknąć kłopotów związanych z samodzielną instalacją bezpłatnego certyfikatu SSL.

Oto najlepsze firmy hostingowe WordPress, które oferują bezpłatny certyfikat SSL ze swoimi planami hostingowymi.

 • Bluehost
 • SiteGround
 • HostGator
 • WPEngine
 • Dreamhost
 • InMotion Hosting
 • GreenGeeks
 • Hostinger
 • Liquid Web

Jeśli korzystasz już z jednej z tych firm, możesz włączyć bezpłatny certyfikat SSL z pulpitu hostingowego. Po prostu zaloguj się do Pulpitu nawigacyjnego cPanel swojego konta hostingowego i przewiń w dół do sekcji “Bezpieczeństwo”.

Enable free SSL certificate from cPanel

Użytkownicy Bluehost znajdą bezpłatną opcję SSL, odwiedzając moje witryny ” Zarządzaj stroną. Stąd możesz przejść do karty Bezpieczeństwo i włączyć bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny.

Bluehost free SSL

W zależności od firmy hostingowej Panel sterowania hostingiem może wyglądać inaczej niż na powyższym zrzucie ekranu. Jeśli masz problemy z lokalizacją darmowej opcji SSL, możesz poprosić swojego dostawcę hostingu o włączenie jej dla ciebie.

Jeśli Twoja firma hostingowa nie oferuje bezpłatnego SSL, możesz łatwo postępować zgodnie z naszym przewodnikiem, aby zmienić hosting i przenieść swoje witryny do jednej z powyższych firm.

Instalacja bezpłatnego certyfikatu SSL i konfiguracja WordPress

Po włączeniu bezpłatnego certyfikatu SSL musisz skonfigurować WordPress, aby zacząć używać HTTPS zamiast HTTP we wszystkich adresach URL.

Najprostszym sposobem na to jest zainstalowanie i aktywacja naprawdę prostej wtyczki SSL na swojej stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji wtyczka sprawdzi, czy twój certyfikat SSL jest włączony. Następnie włączy przekierowanie HTTP na HTTPS i zmieni ustawienia witryny, aby zacząć używać SSL/HTTPs.

SSL enabled in WordPress

Aby Twoja witryna była całkowicie bezpieczna, musisz upewnić się, że adresy URL witryny ładują się za pomocą protokołu HTTPS. Naprawdę prosta wtyczka SSL robi to automatycznie, ustalając adresy URL podczas ładowania strony.

Nawet jeśli pojedynczy adres URL nadal ładuje się przy użyciu niezabezpieczonego protokołu HTTP, przeglądarki będą traktować całą witrynę jako nie w pełni bezpieczną.

Connection not fully secure

Aby naprawić te adresy URL, musisz użyć narzędzia inspect przeglądarki, aby je znaleźć, a następnie zastąpić je poprawnymi adresami URL HTTPs. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz nasz samouczek, Jak naprawić błąd mieszanej zawartości w WordPress.

Naprawdę prosta wtyczka SSL sprawia, że bardzo łatwo jest skonfigurować bezpłatny certyfikat SSL w WordPress. Dlatego polecamy go wszystkim początkującym.

Jednak podczas ładowania strony wyłapuje niebezpieczne adresy URL, co nieco wydłuża czas ładowania strony. Dlatego zaawansowani użytkownicy, którzy obawiają się prędkości WordPress, używają ręcznej metody konfiguracji bezpłatnego certyfikatu SSL.

Stworzyliśmy szczegółowe instrukcje krok po kroku, aby pomóc ci poprawnie przełączyć WordPress z HTTP na HTTPS (który pokazuje zarówno metodę ręczną, jak i metodę wtyczki).

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik krok po kroku, jak utworzyć bezpłatny biznesowy adres e-mail dla swojej witryny WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Jak łatwo znaleźć i usunąć skradzione treści w WordPress (5 Sposobów)

W artykule: Jak i dlaczego skradziono zawartość witryny?1. Skonfiguruj Automatyczne Powiadomienia O…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…