Korzystanie z edytora pełnoekranowego bez rozpraszania uwagi w WordPress

Tworzenie postów na blogu to proces twórczy, który wymaga uwagi na szczegóły i koncentracji. Wielu pisarzy czuje się rozproszonych przez elementy ekranu interfejsu pisania WordPress, takie jak przyciski, kolumny, paski narzędzi itp.

WordPress ma wbudowany tryb bez rozpraszania uwagi do pisania. Ukrywa niepotrzebne elementy i daje pełnoekranowe płótno do tworzenia treści.

W tym artykule pokażemy Ci, jak korzystać z pełnoekranowego edytora bez rozpraszania uwagi w WordPress. Będziesz mógł przełączać się między trybem zwykłym a trybem bez rozpraszania uwagi bez wpływu na zawartość.

Using a distraction-free fullscreen editor in WordPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zalogować się do pulpitu WordPress i przejść do Posty ” Dodaj Nowy aby utworzyć nowy post. Zobaczysz edytor postów z paskiem narzędzi i kolumnami ustawień.

WordPress Post Editor

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, ekran edytora WordPress ma menu pulpitu nawigacyjnego po lewej stronie, Ustawienia dokumentu (post) po prawej stronie i pasek narzędzi na górze.

Chociaż te opcje są ważne, nie potrzebujesz ich cały czas.

Edytor bez rozpraszania uwagi pozwala ukryć je podczas pisania i pokazać je tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.

Aby włączyć tryb pełnoekranowy, musisz kliknąć ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu. Zobaczysz ukryte opcje i narzędzia, w tym tryby widoku, opcje edytora, opcje wtyczek i inne.

Po prostu kliknij opcję “Tryb pełnoekranowy”.

Select Fullscreen Mode in WordPress Post Editor

Ukryje menu WordPress po lewej i górnym pasku narzędzi. Teraz ekran będzie wyglądać znacznie czystsze.

WordPress Editor when Fullscreen Mode Enabled

Nowy edytor WordPress to edytor oparty na blokach, w którym musisz użyć nowego bloku dla każdego fragmentu treści.

WordPress blocks

Jeśli tworzysz post o dużej zawartości, na ekranie będzie jednocześnie widoczne kilka bloków.

Ale co, jeśli chcesz to jeszcze bardziej uprościć?

Tutaj przydaje się tryb Spotlight. Włączenie trybu Spotlight podświetli bieżący blok, nad którym pracujesz i przyciemni wszystkie pozostałe bloki.

Po prostu kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu,a następnie wybierz tryb Spotlight.

Enable Spotlight Mode in WordPress Editor

Teraz możesz dodawać / edytować zawartość w swoim bloku bez żadnych zakłóceń. Na przykład na poniższym zrzucie ekranu zobaczysz tylko blok akapitu w pełnym kolorze, podczas gdy inne są wyblakłe.

Spotlight Mode Enabled in WordPress Editor

Istnieją dwa paski narzędzi, które nadal będą widoczne na ekranie. Ten na górze umożliwia dodawanie nowych bloków, cofanie zmian i Pokazywanie konturu artykułu.

Drugi pasek narzędzi jest Tym, który pojawia się na górze każdego bloku. W większości przypadków pasek narzędzi bloku pokrywa się z drugim blokiem tuż nad nim. To może być mylące.

Aby to wyczyścić, możesz również przesunąć pasek narzędzi bloku na górę. Po prostu kliknij ikonę 3 kropek w prawym górnym rogu, a następnie wybierz opcję “Górny pasek narzędzi”.

Top Toolbar Option in WordPress Editor

Teraz Twoje narzędzia blokowe dla każdego bloku będą w jednym miejscu, na górze.

Top Toolbar Enabled in WordPress Post Editor

Możesz także ukryć okno Ustawienia dokumentu / bloku po lewej stronie. Okno zawiera ważne pola metadanych, takie jak kategorie, tagi, wyróżniony obraz itp. dla ustawień stylu postu i bloku.

Ale jeśli go nie potrzebujesz, po prostu kliknij ikonę ustawień, aby ukryć okno ustawień dokumentu/bloku.

WordPress Editor Settings Icon

Możesz pokazać go ponownie, klikając tę samą ikonę.

Możesz także użyć skrótu klawiaturowego Ctrl + Shift + , (Command + Shift + , dla komputerów Mac), aby ukryć lub pokazać Ustawienia dokumentu/bloku.

Korzystanie z edytora rozproszenia w klasycznym edytorze WordPress

Jeśli nie zaktualizowałeś swojej witryny do WordPress 5.0 lub nowszej wersji, twój edytor postów wygląda i działa inaczej. Nazywa się Klasyczny edytor.

Aby uruchomić tryb pełnoekranowy w klasycznym edytorze, musisz kliknąć przycisk “Tryb pisania bez rozpraszania uwagi” na pasku Menu post.

Distraction-free Writing Mode in Classic WordPress Editor

WordPress będzie teraz z wdziękiem konwertować ekran edycji postu w bałaganiarski edytor pełnoekranowy.

Distraction-free Writing Mode Enabled in Classic Editor

Pełnoekranowy edytor ma minimalistyczny układ. Posiada pasek menu na górze ekranu z opcjami formatowania tekstu.

Podobnie jak zwykły ekran edycji postu, edytor pełnoekranowy jest również dostępny zarówno w edytorze wizualnym, jak i tekstowym.

Edytor wizualny w trybie pełnoekranowym umożliwia pogrubienie tekstu lub kursywę, tworzenie list, dodawanie łączy i wstawianie multimediów za pomocą przycisków. Większość skrótów klawiaturowych WordPress będzie działać tak samo, jak na domyślnym ekranie edycji.

Fullscreen Classic WordPress Editor in Visual Mode

Przejście do edytora tekstu ukryje wszystkie te przyciski. Zobaczysz tylko przyciski do dodawania linków lub wstawiania multimediów.

Fullscreen Classic WordPress Editor in Text Mode

Edytor pełnoekranowy nie ma przycisku Publikuj ani żadnych pól meta do wyboru kategorii i tagów. Po napisaniu postu możesz wyjść z trybu pełnoekranowego, aby wybrać opcje postu.

Możesz kliknąć tę samą ikonę “tryb pisania bez rozpraszania uwagi”, aby wyjść z trybu pełnoekranowego. Możesz też użyć skrótu klawiaturowego Shift+Alt + w, aby włączyć lub wyłączyć tryb pełnoekranowy w edytorze WordPress Classic.

Z naszego doświadczenia wynika, że tryb pełnoekranowy pozwala nam pisać szybciej. Kilku studentów powiedziało nam, że używają tego trybu rozproszenia w WordPress podczas pisania prac badawczych.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci w użyciu edytora pełnoekranowego rozproszenia w WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, Jak sprawdzić błędy gramatyczne i ortograficzne w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Jak łatwo znaleźć i usunąć skradzione treści w WordPress (5 Sposobów)

W artykule: Jak i dlaczego skradziono zawartość witryny?1. Skonfiguruj Automatyczne Powiadomienia O…