Jak zrobić podstawową edycję obrazu w WordPress

Czy wiesz, że możesz wykonać podstawową edycję obrazu w obszarze administratora WordPress? Obejmuje to kadrowanie, obracanie, skalowanie rozmiarów obrazów i obracanie ich w pionie lub poziomie.

Funkcje te przydają się, gdy jesteś z dala od głównego komputera i przesyłasz zdjęcia w podróży. WordPress pozwala szybko zmieniać rozmiar obrazów bez użycia oprogramowania do edycji obrazów.

W tym artykule pokażemy, jak używać WordPress jako podstawowego edytora obrazów, który pozwala przycinać, obracać, skalować i odwracać obrazy.

How to do basic image editing in WordPress

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Edycja zdjęć w obszarze administratora WordPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przesłać swój obraz w WordPress. Możesz przesłać obraz za pomocą edytora postów podczas pisania postu lub odwiedzając Media ” Dodaj Nowy strona.

Uploading an image via media uploader in WordPress

Po przesłaniu obrazu musisz odwiedzić Media ” Biblioteka strona. Teraz znajdź właśnie przesłany obraz i kliknij na niego.

Select an image to edit in WordPress media library

Spowoduje to otwarcie obrazu w wyskakującym oknie. Zobaczysz szczegóły obrazu w prawej kolumnie i podgląd obrazu po lewej stronie.

Teraz istnieją dwa sposoby otwierania obrazu za pomocą wbudowanego edytora obrazów WordPress.

Pierwszą opcją jest kliknięcie przycisku “Edytuj obraz” poniżej podglądu obrazu, który otworzy Edytor obrazów wewnątrz wyskakującego okienka. Drugą opcją jest kliknięcie na link “Edytuj szczegóły obrazu”

Image editing options

Kliknięcie łącza Edytuj szczegóły obrazu spowoduje zamknięcie wyskakującego okna multimediów i przejście do strony Edytuj Media.

Edit media page

Stąd możesz kliknąć przycisk “Edytuj obraz” poniżej podglądu obrazu. Spowoduje to otwarcie ekranu edycji obrazu.

Edit image screen

Zobaczysz pasek narzędzi z kilkoma przyciskami na górze obrazu. W prawej kolumnie zobaczysz kilka opcji zmiany rozmiaru obrazu.

Rzućmy okiem na to, co robi każda z tych opcji i jak ich używać do edycji obrazu w WordPress.

Image toolbar buttons

1. Uprawa – Pozwala przyciąć obrazy po prostu kliknij przycisk, a następnie wybierz obszar obrazu, który chcesz przyciąć z oryginalnego obrazu.

2. Obróć – Dwa przyciski obracania pozwalają obracać obraz zegara i licznika.

3. Flip – Przyciski flip umożliwiają odwrócenie obrazu w poziomie lub w pionie.

4. Cofnij / Przywróć – Jeśli nie podoba Ci się wprowadzona zmiana, po prostu Cofnij zmiany lub ponów je, aby powrócić.

Teraz spójrzmy na opcje, które masz w prawej kolumnie ekranu edycji obrazu.

Image edit settings

1. Skaluj Obraz – Możesz użyć tej opcji, aby ręcznie skalować obraz zachowując oryginalne proporcje. Użyj tej opcji przed przycięciem obrazu w przeciwnym razie zachowanie proporcji obrazu może być niemożliwe.

Uwaga: możesz tylko przeskalować obraz w WordPress. Nie można powiększać obrazów, zwiększając ich wymiary.

2. Proporcje obrazu – Jeśli chcesz zachować pewne proporcje nienaruszone to ta opcja pozwala ustawić go. Następnie możesz kliknąć przycisk Przytnij, aby wybrać obszar przy użyciu zdefiniowanego stosunku.

3. Ustawienia miniatur – Tutaj możesz wybrać, czy chcesz zastosować te zmiany do wszystkich rozmiarów obrazu, tylko miniatury, czy wszystkich rozmiarów obrazu z wyjątkiem miniatury. Należy pamiętać, że ta Miniatura jest najmniejszym rozmiarem obrazu stworzonego przez WordPress dla tego obrazu. To nie jest to samo, co polecany obraz lub Miniatura posta.

Gdy będziesz zadowolony z wprowadzonych zmian, nie zapomnij kliknąć przycisku Zapisz, skaluj lub Aktualizuj, aby zapisać zmiany.

WordPress zastosuje zmiany do obrazu i utworzy nową kopię obrazu na serwerze.

Jak przywrócić oryginalny obraz po edycji

Jeśli nie jesteś zadowolony z edytowanego obrazu, możesz łatwo powrócić do oryginalnej wersji. Po prostu Edytuj obraz ponownie, a tym razem zauważysz nowe pole meta o nazwie “Przywróć oryginalny obraz”.

Restore image after editing it in WordPress

Kliknij, aby go rozwinąć, a następnie kliknij przycisk “Przywróć obraz”. WordPress przywróci teraz oryginalny obraz i będziesz mógł go ponownie edytować lub pozostawić tak, jak jest.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się podstawowej edycji obrazu w obszarze administracyjnym WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę typowych problemów z obrazem w WordPress i jak je naprawić.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…