Jak WordPress działa za kulisami

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak WordPress faktycznie działa za kulisami?

Dla typowego użytkownika wydaje się to proste, ponieważ wpisujesz adres URL i strona ładuje się w ciągu kilku sekund, ale wiele dzieje się za kulisami.

W tym przewodniku omówimy, jak WordPress faktycznie działa za kulisami, a także stworzyliśmy łatwą do naśladowania infografikę.

How WordPress Works Behind the Scenes

Czym jest WordPress?

WordPress to Kreator stron internetowych i system zarządzania treścią. Jest to oprogramowanie open source, którego każdy może użyć do stworzenia dowolnej strony internetowej, którą można sobie wyobrazić.

Zaczęło się jako platforma blogowa w 2003, ale wkrótce przekształciło się w CMS, a później pełnoprawną platformę do budowania stron internetowych. Dziś zasila ponad 38% wszystkich stron internetowych w Internecie.

Aby dowiedzieć się więcej o jego ewolucji, historii oraz zaletach i wadach, zobacz nasz obszerny przewodnik na temat tego, co to jest WordPress? i ile kosztuje zbudowanie witryny WordPress.

Dlaczego Warto Dowiedzieć Się, Jak Działa WordPress?

WordPress jest oprogramowaniem open source, co oznacza, że każdy może studiować jego kod i pisać własne aplikacje (wtyczki) i szablony (motywy) dla niego.

Nauka, jak działa WordPress i co dzieje się za kulisami, może pomóc ci zrozumieć, co możesz z nim zrobić. Możesz dowiedzieć się o poprawie wydajności WordPressa i napisać lepszy kod dla własnych projektów.

Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez cały proces krok po kroku. Zaczniemy od momentu, gdy użytkownik zażąda strony, a zakończymy, gdy strona zostanie w pełni załadowana.

Gotowy? Zaczynajmy.

Click to View the Behind the Scenes WordPress Infographic

Możesz również skorzystać z naszego pisemnego samouczka poniżej, aby uzyskać więcej informacji.

1. Załaduj wp-config.plik php

Wp-config.php to plik konfiguracyjny WordPress. Ustawia globalne zmienne dla witryny WordPress i zawiera informacje o bazie danych WordPress. Jest to pierwszy plik WordPress ładuje się z oczywistych powodów. Dowiedz się więcej o wp-config.plik php i jak go edytować.

2. Ustaw Domyślne Stałe

Po wczytaniu wp-config.plik php, WordPress przejdzie do ustawiania domyślnych stałych. Obejmuje to informacje, takie jak domyślna lokalizacja przesyłania WordPress, maksymalne rozmiary plików i inne domyślne stałe ustawione w wp-config.plik php.

3. Załaduj zaawansowaną pamięć podręczną.plik php

If advanced-cache.plik php istnieje na twojej stronie, a następnie WordPress załaduje go dalej. Plik ten działa jako plik drop-in i jest używany przez kilka popularnych wtyczek, w szczególności wtyczek buforujących WordPress. Jeśli witryna korzysta z tego pliku, na ekranie wtyczek pojawi się nowy element o nazwie Drop-ins.

advanced-cache.php file appearing as drop-in

4. Załaduj wp-content / db.plik php

WordPress pozwala programistom tworzyć własne warstwy abstrakcji bazy danych i ładować je w bazie danych.plik php umieszczony wewnątrz folderu wp-content. Jest powszechnie używany przez wtyczki buforujące WordPress w celu poprawy wydajności bazy danych. Jeśli w Twojej witrynie znajduje się ten plik, WordPress go załaduje.

5. Podłącz MySQL i wybierz bazę danych

WordPress ma teraz wystarczająco dużo informacji, aby przejść dalej. Następnie połączy się z serwerem MySQL i wybierze bazę danych.

Jeśli WordPress nie jest w stanie połączyć się z bazą danych, zobaczysz błąd “Error establishing database connection”, a WordPress zakończy działanie tutaj.

Jeśli wszystko działa dobrze, przejdzie do kolejnych kroków.

6. Załaduj obiekt-cache.php lub wp-zawiera / cache.plik php

WordPress będzie teraz szukać object-cache.plik php. Jeśli nie istnieje, WordPress przejdzie do ładowania wp-includes/cache.plik php.

7. Załaduj wp-content / sunrise.plik php

Jeśli jest to sieć wielostanowiskowa, WordPress będzie teraz szukał wschodu słońca.plik php, jeśli istnieje w folderze wp-content.

8. Załaduj Bibliotekę Lokalizacji

WordPress zostanie teraz załadowany l10n.php Biblioteka w folderze wp-includes. Ten plik ładuje system lokalizacji WordPress, ładuje tłumaczenia, ustawia lokalizacje itp. Zobacz nasz przewodnik, Jak korzystać z WordPress w innych językach.

9. Załaduj Wtyczki Multisite

Jeśli jest to sieć multisite, to WordPress będzie teraz ładować wtyczki multisite. Dowiedz się więcej o tym, jak działają wtyczki w sieci WordPress multisite.

Network activated plugins

10. Do akcji ‘muplugins_loaded’

Akcja muplugins_loaded jest teraz uruchamiana przez WordPress. Ta akcja jest dostępna tylko dla wtyczek aktywowanych przez sieć na wielu stronach WordPress.

11. Załaduj Aktywne Wtyczki

WordPress załaduje teraz wszystkie aktywne wtyczki na stronie. Robi to, patrząc na wpis active_plugins w tabeli opcji w bazie danych WordPress. Dzięki temu WordPress może ignorować wtyczki zainstalowane w Twojej witrynie, ale NIE aktywowane.

12. Załaduj pluggable.plik php

Pluggable.plik php zawiera funkcje, które można przedefiniować za pomocą wtyczek WordPress. WordPress będzie teraz sprawdzić, czy funkcje wewnątrz tego pliku są już zdefiniowane przez inną wtyczkę. W przeciwnym razie sama zdefiniuje te funkcje.

13. Wykonaj akcję ‘plugins_loaded’

WordPress uruchomi teraz akcję “plugins_loaded”. Pozwala programistom na podłączenie ich funkcji do działania po załadowaniu wszystkich aktywnych wtyczek.

14. Wczytaj Reguły Przepisywania

WordPress załaduje teraz zasady przepisywania. Te zasady przepisywania pomagają WordPress korzystać z adresów URL przyjaznych SEO.

15. Instantiate $wp_query, $wp_rewrite, $wp

W tym momencie WordPress ładuje następujące obiekty:

$wp_query: Globalna instancja, która posiada klasę WP_Query. Mówi WordPress, jaka treść jest wymagana w typowym formacie zapytania WordPress.

$wp_rewrite: Globalna instancja przechowująca klasę WP_Rewrite. Zawiera reguły przepisywania i funkcje, które mówią WordPress, którego adresu URL użyć do wyświetlenia żądanej treści.

$wp: Globalna instancja klasy WP, która zawiera funkcje, które przeanalizują twoje żądanie i wykonają główne zapytanie.

16. Do Action ‘setup_theme’

WordPress przejdzie teraz do uruchomienia akcji “setup_theme”. Ta akcja działa przed załadowaniem motywu WordPress.

17. Załaduj Funkcje motywu potomnego.plik php

Funkcje.plik PHP działa jako wtyczka i jest używany w motywach WordPress, aby dodać specyficzne funkcje motywu do swojej witryny. Jeśli używasz motywu podrzędnego, WordPress załaduje teraz funkcje motywu podrzędnego.plik php.

W przeciwnym razie będzie on działał i ładował funkcje bieżącego aktywnego motywu.plik php.

18. Wczytaj Funkcje motywu nadrzędnego.plik php

Jeśli używasz motywu podrzędnego, WordPress załaduje teraz funkcje motywu nadrzędnego.plik php.

19. Do Action ‘after_setup_theme’

Ta akcja działa po tym, jak WordPress skonfiguruje motyw i załadowane funkcje motywu. Jest to pierwsza akcja dostępna dla tematów.

20. Ustawianie Bieżącego Obiektu Użytkownika

W tym momencie WordPress ładuje bieżący obiekt użytkownika. Pozwala WordPress zarządzać żądaniem zgodnie z rolą i możliwościami użytkownika.

21. Zrób działanie ‘init’

WordPress do tej pory załadował wszystkie kluczowe informacje, których potrzebuje. Teraz uruchamia akcję “init”.

Ta akcja pozwala programistom dodać kod, który musi zostać wykonany po załadowaniu przez WordPress wszystkich wcześniej wymienionych informacji.

22. Do akcji ‘widget_init’

Na widget_init action pozwala programistom rejestrować widżety i uruchamiać kod, który musieli uruchomić w tym czasie.

23. Run wp()

WordPress teraz wzywa wp() funkcja, która znajduje się w wp-zawiera / funkcje.php plik. Ustawia zapytanie WordPress globals $wp, $wp_query, $wp_the_query, a następnie wywołuje $wp->main.

24. Parse Request

Teraz WordPress ma wszystkie informacje potrzebne do przeanalizowania żądania użytkownika. Zaczyna się od sprawdzenia reguł przepisywania, aby pasowały do żądania użytkownika.

Następnie uruchamia filtry zmiennych zapytania, hook akcji żądania i wysyła żądanie nagłówka.

25. Uruchom Zapytanie

Jeśli żadna treść nie odpowiada zapytaniu, WordPress ustawi zmienną is_404.

W przeciwnym razie WordPress załaduje zmienne zapytania.

Następnie uruchomi WP_Query – > get_posts ().

Następnie wywołuje akcję do_action_ref_array ‘pre_get_posts’ z obiektem WP_Query.

WordPress uruchomi teraz apply_filters, aby oczyścić zapytanie i uruchomić ostateczne kontrole.

Teraz pobiera posty z bazy danych i stosuje filtry posts_results i the_posts.

Część zapytania kończy się zwrotem postów przez WordPress.

26. Zrób działanie ‘template_redirect’

WordPress uruchomi teraz template_redirect akcja. Ten hak działa tuż przed WordPress określa, którą stronę Szablonu załadować.

27. Załaduj Szablon Paszy

Jeśli żądana treść jest kanałem RSS,WordPress ładuje szablon kanału.

28. Załaduj Szablon

WordPress będzie teraz szukać pliku szablonu opartego na hierarchii szablonów WordPress. Następnie ładuje szablon, który zwykle zawiera pętlę WordPress.

29. Czy akcja “shutdown”

Tuż przed zakończeniem całego wykonywania PHP, WordPress uruchamia ostatnią akcję o nazwie shutdown.

WordPress przestaje tu działać. Uruchomił kod i wygenerował żądaną przez Użytkownika stronę internetową.

Teraz twój serwer hostingowy odpowiada na żądanie użytkownika, wysyłając im stronę internetową wygenerowaną przez WordPress. Ta strona zawiera kod HTML, CSS i Javascript, który informuje przeglądarkę użytkownika, jak wyświetlić go na ekranie.

Niesamowite, prawda? Wszystkie te rzeczy dzieją się w ciągu milisekund. Jeśli korzystasz z jednej z tych najlepszych usług hostingowych WordPress, najlepiej, aby Strona załadowała się w ciągu kilku sekund.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak działa WordPress za kulisami. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik krok po kroku, jak zwiększyć szybkość i wydajność WordPress dla początkujących.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…