Wybór odpowiedniej nazwy domeny dla Twojej witryny ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu. Jeśli wybierzesz niewłaściwą nazwę domeny, późniejsze przełączanie się bez szkody dla marki i rankingów wyszukiwania może być kłopotliwe.

Dlatego niezwykle ważne jest wybranie najlepszej nazwy domeny od samego początku.

Na początku może być trudno wymyślić chwytliwe pomysły na nazwę firmy z idealną nazwą domeny.

W tym artykule udostępnimy wszystkie narzędzia i wskazówki, których potrzebujesz, aby uzyskać pomysły na nazwę domeny, wybrać najlepszą nazwę domeny i zarejestrować nową domenę (za darmo).

How to Choose the Best Domain Name

Wskazówki 14 dotyczące wyboru najlepszej nazwy domeny

Rozpoczynając blog, wybór nazwy domeny może być stresujący, ponieważ nie chcesz popełnić błędu.

Aby ułatwić ten proces, Mamy prosty 14-stopniowy framework, za pomocą którego możesz wybrać najlepszą domenę dla swojej witryny.

 1. Trzymaj się. com
 2. Użyj słów kluczowych w wyszukiwaniu nazwy domeny
 3. Zachowaj krótką nazwę domeny
 4. Ułatwiają wymawianie i pisanie
 5. Zachowaj to unikalne i markowe
 6. Unikaj myślników w nazwie domeny
 7. Unikaj podwójnych liter
 8. Zostaw miejsce na rozbudowę
 9. Sprawdź swoją nazwę domeny
 10. Korzystaj z generatorów domen dla sprytnych pomysłów
 11. Działaj szybko, zanim ktoś inny go zabierze
 12. Najlepsze miejsce do rejestracji nazwy domeny
 13. Uzyskaj bezpłatną domenę z hostingiem
 14. Najpopularniejsze rejestratory domen

Rzućmy okiem na te wskazówki jeden po drugim, aby uzyskać więcej szczegółów.

1. Trzymaj się. com

Stick to the .com extension

Obecnie dostępnych jest wiele nowych rozszerzeń nazw domen, od oryginalnych. com,. NET i. org do rozszerzeń niszowych .pizza,fotografia, a nawet .blog.

Zawsze zalecamy wybór nazwy domeny. com.

Chociaż wymyślanie sprytnych nazw blogów przy użyciu nowych rozszerzeń może być kuszące,. com jest nadal najbardziej znanym i wiarygodnym rozszerzeniem nazwy domeny.

Naszym zdaniem nowsze rozszerzenia domen jak .ninja,Fotografia i inne mogą sprawić, że Twoja firma będzie mniej godna zaufania.

Domeny Dot-com są najbardziej pamiętne. Wielu użytkowników, zwłaszcza tych, którzy nie są tak zaawansowani technologicznie, automatycznie wpisuje “.com” na końcu każdej domeny bez myślenia o tym.

Jeśli Twoja strona jest coś jak jane.fotografii, a użytkownicy przypadkowo wpisują jane.photography.com, trafią na stronę błędu na photography.com strona internetowa.

Mądrze jest uniknąć tego ryzyka, trzymając się .com.

Nie wspominając o tym, że większość klawiatur smartfonów automatycznie ma przycisk. com.

2. Użyj słów kluczowych w wyszukiwaniu nazwy domeny

Słowa kluczowe odgrywają ważną rolę w domenie. Używając słów kluczowych w nazwie domeny, informujesz Wyszukiwarki, o czym jest Twoja witryna. Oprócz wysokiej jakości treści i dobrego doświadczenia użytkownika, słowa kluczowe w Twojej domenie mogą pomóc ci osiągnąć wyższą pozycję w Google.

Bardzo trudno jest znaleźć dobrą domenę z docelowymi słowami kluczowymi, które nie są jeszcze zajęte.

Musisz być kreatywny i łączyć słowa kluczowe z innymi słowami, aby wyróżnić swoją domenę.

3. Zachowaj Krótką Nazwę Domeny

Chociaż słowa kluczowe są ważne, nie przesadzaj z długością domeny. Lepiej mieć nazwę domeny, która jest krótka i niezapomniana.

Zalecamy, aby nazwa domeny nie przekraczała 15 znaków. Dłuższe domeny są trudniejsze do zapamiętania przez użytkowników.

Nie wspominając o tym, że użytkownicy będą również bardziej podatni na wprowadzanie literówek z dłuższymi nazwami domen, co może prowadzić do utraty ruchu.

Dlatego dobrze jest zachować krótką długość domeny.

4. Spraw, aby nazwa domeny była łatwa do wymówienia i przeliterowania

Powinieneś być w stanie łatwo udostępnić swoją nazwę domeny podczas mówienia, a także pisania. Nigdy nie wiesz, kiedy zostaniesz poproszony o udostępnienie nazwy domeny osobiście.

Jeśli planujesz użyć nazwy domeny do utworzenia profesjonalnego biznesowego adresu e-mail, zdecydowanie powinien być łatwy do zrozumienia i przeliterowania dla każdego słuchacza.

5. Zachowaj to unikalne i markowe

Nazwa domeny Twojego bloga musi być wyjątkowa, dzięki czemu możesz wyróżnić się w umysłach czytelników. Mądrze jest badać inne blogi w swojej niszy i dowiedzieć się, jakich nazw domen używają.

Nie chcesz przypadkowo użyć nazwy znaku towarowego lub zostać oskarżonym o kopiowanie innego blogera.

Możesz także wybrać nazwę domeny, która jest bardziej brandowalna.

Brandable nazwy domen są unikalne, chwytliwe i zapadające w pamięć. Na przykład “Amazon.com” to o wiele bardziej Markowa nazwa niż “BuyBooksOnline.com”.

6. Unikaj myślników w nazwie domeny

Nigdy nie twórz nazwy domeny za pomocą myślników. Myślniki mogą być oznaką spamu, z którym nie chcesz być kojarzony.

Domeny dzielone wyrazami są również podatne na literówki. Jeśli wybierzesz nazwę domeny z myślnikami, ponieważ żądana domena jest już zajęta, użytkownicy prawdopodobnie znajdą się na stronie konkurencji, jeśli zapomną wpisać myślnik.

7. Unikaj Podwójnych Liter

Dobrym pomysłem jest unikanie domen z podwójnymi literami, ponieważ zwiększa to szanse na utratę ruchu przez literówki. Na przykład domena taka jak Presssetup.com będzie bardziej podatny na literówki i spowoduje utratę ruchu.

Unikanie podwójnych liter sprawi, że Twoja domena będzie łatwa do wpisania i bardziej rozpoznawalna.

8. Zostaw miejsce na rozbudowę

Mądrze jest wybrać nazwę domeny powiązaną z Twoją branżą / niszą, ponieważ daje użytkownikom wyobrażenie o tym, o czym jest Twoja witryna. Ale nie chcesz też zbytnio ograniczać swoich długoterminowych opcji.

Na przykład kwiaciarnia może wybrać nazwę domeny, taką jak orchidblog.com ale wtedy mogą zacząć blogować o innych kwiatach obok storczyków. W takim przypadku domena może uniemożliwić przyciągnięcie czytelników zainteresowanych innymi kwiatami.

Prawidłowe przeniesienie witryny do nowej domeny może być frustrującym procesem i może spowodować utratę rankingów wyszukiwania, jeśli nie zrobisz tego dobrze. Dlatego ważne jest, aby od początku wybrać elastyczną nazwę domeny.

9. Sprawdź Swoją Nazwę Domeny

Zanim zarejestrujesz nazwę domeny, spróbuj dowiedzieć się, czy istnieje już zarejestrowana firma używająca tej samej nazwy.

Możesz przeprowadzić wyszukiwanie znaków towarowych, aby sprawdzić, czy istnieje już podobna lub dokładna nazwa, która jest już znakiem towarowym.

Research trademarks to avoid conflicting domain names

Facebook, Instagram, Twitter, Facebook, Instagram, itp., Możesz również przeprowadzić wyszukiwanie w Google i sprawdzić dostępność nazwy na najlepszych stronach społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook, Instagram itp.

Podobna lub pasująca nazwa nie tylko spowoduje zamieszanie, ale może również mieć poważne konsekwencje prawne, które mogą kosztować dużo pieniędzy.

Po uruchomieniu własnej witryny możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak znak towarowy i prawa autorskie do nazwy i logo witryny.

10. Korzystaj z generatorów nazw domen dla pomysłowych pomysłów

Obecnie istnieje ponad 360 milionów zarejestrowanych nazw domen. Prowadzi to do tego, że wiele osób mówi, że wszystkie dobre domeny są już zajęte.

Ręczne wyszukiwanie pojedynczej nazwy domeny może być bardzo czasochłonne.

W tym miejscu pojawiają się Generatory nazw domen. Te bezpłatne narzędzia automatycznie wyszukują zdefiniowane słowa kluczowe, aby znaleźć setki sprytnych pomysłów na nazwę domeny.

Nameboy domain generator tool

Zalecamy korzystanie z Nameboy, który jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych generatorów nazw domen online.

Możesz również użyć darmowego narzędzia generatora nazw firm WPBeginner lub generatora domen IsItWP, aby znaleźć więcej pomysłów na nazwy domen.

11. Działaj szybko, zanim ktoś inny go zabierze

Każdego dnia tysiące nowych nazw domen są rejestrowane ze wszystkich części świata. Jeśli znalazłeś nazwę domeny, która Ci się podoba, nie czekaj zbyt długo.

Nazwy domen są jak nieruchomości. Tysiące ludzi aktywnie poszukuje dobrych nazw domen, które mogą zarejestrować, aby uzyskać lepsze ceny w przyszłości.

Jeśli nie działasz szybko, ktoś może zarejestrować twój pomysł na domenę.

Ponieważ nazwy domen są stosunkowo tanie, zawsze zalecamy naszym czytelnikom szybkie działanie. Jeśli zmienisz zdanie później, możesz po prostu pozwolić jej wygasnąć.

Najlepsze miejsca na zakup nazwy domeny

How to register your own domain name and how to get one for free

Istnieją setki rejestratorów domen w Internecie. Ważne jest, aby wybrać ostrożnie, ponieważ później przeniesienie domeny może być trudne.

Podobnie jak w przypadku hostingu, ceny rejestracji domeny mogą się różnić od $9 do $24. Możesz nawet dostać go za darmo*.

Przyjrzyjmy się, jak łatwo można kupić nazwę domeny.

Darmowa rejestracja domen z hostingiem

Większość firm hostingowych oferuje również rejestrację domen jako usługę. Niektóre z tych firm oferują bezpłatną rejestrację domen z nowymi kontami hostingowymi.

Jeśli uruchamiasz nową stronę internetową, dobrym pomysłem jest skorzystanie z tej oferty i uzyskanie nazwy domeny za darmo.

Poniżej znajdują się dwie firmy hostingowe WordPress, które oferują naszym użytkownikom ponad 60% zniżki na hosting, bezpłatny certyfikat SSL i bezpłatną nazwę domeny:

Bluehost jest jedną z najstarszych i największych marek, jeśli chodzi o hosting. Są oficjalnym dostawcą hostingu rekomendowanym przez “WordPress”.

HostGator to kolejny popularny dostawca usług hostingowych, który oferuje bezpłatną nazwę domeny z bardzo przystępnymi opcjami hostingu witryny.

Ważne jest, aby pamiętać, że większość hostów oferuje bezpłatne Rejestracje domen tylko przez 1 rok. Po pierwszym roku Twoja rejestracja domeny zostanie odnowiona za zwykle około $14 rocznie.

Wielu użytkowników korzysta z bezpłatnej domeny przez pierwszy rok, ponieważ musiałbyś zapłacić za nazwę domeny bez względu na to, dlaczego nie dostać jej za darmo.

Najpopularniejsze Rejestratory Domen

Jeśli chcesz po prostu zarejestrować nazwę domeny bez zakupu hostingu, możesz to zrobić, kupując ją od rejestratora nazwy domeny.

Domain.com jest jednym z najlepszych rejestratorów domen na rynku. Oferują wszystkie nazwy domen najwyższego poziomu, z funkcją inteligentnego wyszukiwania, domenami premium i wszystkimi niezbędnymi narzędziami do zarządzania nazwami domen.

Search for domain name on Domain.com

Domain.com oferuje czytelnikom WPBeginner 25% rabatu, a naszym domain.com kupon powinien zostać automatycznie zastosowany przy zakupie.

Network solutions to kolejny popularny rejestrator domen z ponad 7 milionami zarejestrowanych domen.

Oferują naszym użytkownikom 25% zniżki z kodem kuponu Network Solutions: WPBEGINNER.

GoDaddy jest największym rejestratorem domen na świecie. Zarządzają ponad 63 milionami nazw domen dla ponad 14 milionów klientów.

Oferują również plany hostingowe. Jeśli korzystasz z naszego kodu kuponu GoDaddy, możesz uzyskać bezpłatną nazwę domeny.

Powiązane: 7 najlepsze alternatywy GoDaddy, które są tańsze i bardziej niezawodne.

Myśli Końcowe

Jeśli zaczynasz blog po raz pierwszy, może okazać się, że nasz najlepszy przewodnik, jak rozpocząć blog WordPress, jest pomocny, ponieważ prowadzi cię przez wszystko krok po kroku.

Możesz również sprawdzić naszą stronę kupony WordPress i blogów, aby znaleźć najlepszą ofertę na inne narzędzia internetowe i usługi.

Aby uzyskać więcej pomysłów na nazwy domen, możesz zobaczyć nasz post na najlepszych darmowych generatorach nazw domen 14 lub po prostu użyj generatora nazw firm zasilanego Sztuczną Inteligencją WPBeginner, który również sprawdza dostępność nazw domen.

To wszystko. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, jak wybrać idealną nazwę domeny dla swojego bloga lub firmy.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…