Niedawno jeden z naszych użytkowników zapytał, czy istnieje sposób na wyłączenie powiadomień e-mail o utraconych/zmienionych hasłach w WordPress? Domyślnie WordPress automatycznie wysyła powiadomienia e-mail do administratorów, gdy inny użytkownik resetuje hasło za pomocą łącza utracone hasło. Te e-maile mogą stać się irytujące, jeśli prowadzisz witrynę z wieloma użytkownikami. W tym artykule pokażemy, jak wyłączyć powiadomienia e-mail o utracie/zmianie hasła w WordPress.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to utworzyć wtyczkę WordPress specyficzną dla witryny. Wtyczka WordPress specyficzna dla witryny pozwala dodać dowolny niestandardowy kod, aby zmienić lub rozszerzyć funkcjonalność WordPress w Twojej witrynie. Mamy szczegółowe instrukcje dotyczące tego, dlaczego i jak utworzyć wtyczkę WordPress specyficzną dla witryny.

Po utworzeniu wtyczki WordPress specyficznej dla witryny, musisz dodać te dwie linie do wtyczki.

jeśli ( !function_exists ('wp_password_change_notification')) {
    function wp_password_change_notification () {}
}

Zapisz zmiany, a następnie aktywuj wtyczkę specyficzną dla witryny.

To wszystko. WordPress przestanie wysyłać powiadomienia e-mail za każdym razem, gdy użytkownik zmieni hasło.

Pozwól nam wyjaśnić Ci kod. WordPress ma wbudowaną funkcję wp_password_change_notification położony w / wp-includes / pluggable.php plik. Ta funkcja jest odpowiedzialna za wysyłanie powiadomień e-mail po zresetowaniu hasła przez użytkownika.

Te dwie linie kodu zastępują wbudowaną funkcję i zamiast wysyłać wiadomość e-mail, instruuje WordPressa, aby nic nie robił.

Być może zastanawiasz się, dlaczego nie wkleić tego kodu do funkcji motywu.plik php?

Bo to nie zadziała. WordPress ładuje pluggable.plik php przed funkcjami Twojego motywu.pliku php, więc nie można nadpisać funkcji zdefiniowanych w pluggable.php w funkcjach twojego motywu.plik php. Dlatego musisz wkleić ten kod do wtyczki specyficznej dla witryny.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wyłączyć powiadomienia e-mail o zmianie hasła w witrynie WordPress dla wielu użytkowników. Możesz także sprawdzić, jak wyłączyć powiadomienia e-mail nowych użytkowników lub jak wyłączyć powiadomienia o komentarzach w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…