Jak zainstalować i skonfigurować WP Super Cache

Szukasz sposobu na skonfigurowanie WP Super Cache na swojej stronie WordPress?

Wyszukiwarki takie jak Google uważają teraz Szybkość witryny za ważny czynnik rankingowy. WP Super Cache może sprawić, że Twoja strona będzie działać szybciej, zwiększyć SEO witryny i poprawić wrażenia użytkownika.

W tym artykule pokażemy, jak zainstalować i skonfigurować WP Super Cache na swojej stronie.

How to Install and Setup WP Super Cache

Co to jest WP Super Cache i dlaczego warto go używać?

WP Super Cache jest jedną z najpopularniejszych i najlepszych wtyczek buforowania WordPress. Jest to darmowa wtyczka i ma ponad 2 miliony aktywnych instalacji.

WP Super Cache wykonuje kopię każdej strony w Twojej witrynie w postaci statycznego pliku HTML. W ten sposób, gdy ktoś odwiedza Twoją witrynę, otrzymuje szybko skopiowaną wersję, zamiast generować całą witrynę od zera.

W rezultacie szybkość i wydajność witryny WordPress znacznie się poprawiają. Wtyczka pamięci podręcznej pomija wiele kroków za kulisami, aby upewnić się, że odwiedzający nie muszą czekać na otwarcie strony.

Dzięki szybko ładującej się stronie internetowej możesz zobaczyć wzrost w rankingu SEO WordPress i wyszukiwarek. Google daje znaczną przewagę szybszym witrynom, ponieważ wykorzystuje szybkość witryny jako czynnik rankingowy.

Poza tym poprawisz również wrażenia użytkowników witryny. Witryna, która szybko się ładuje, zachęca ludzi do częstszego odwiedzania jej. W ten sposób zyskujesz większe zaangażowanie i konwersje, ponieważ użytkownicy spędzają więcej czasu na stronach.

Teraz, czy jesteś gotowy, aby skonfigurować WP Super Cache na swojej stronie? Przekonajmy się.

Konfigurowanie WP Super Cache-łatwy sposób

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę WP Super Cache na swojej stronie. Aby uzyskać więcej informacji, możesz skorzystać z naszego przewodnika na temat instalacji wtyczki WordPress.

Po aktywacji WP Super Cache powiadomi Cię, że buforowanie nie jest w tej chwili włączone w Twojej witrynie.

Aby włączyć pamięć podręczną, przejdź do Ustawienia ” WP Super Cache. Następnie w zakładce łatwe Kliknij opcję “buforowanie”. Gdy to zrobisz, kliknij przycisk “Aktualizuj Status”.

Enable caching in WP Super Cache

Po włączeniu pamięci podręcznej musisz przewinąć w dół do sekcji Tester pamięci podręcznej, a następnie kliknąć przycisk “Testuj pamięć podręczną”, aby sprawdzić, czy działa.

Test the cache

WP Super Cache pobierze twoją witrynę WordPress dwa razy i porówna znaczniki czasu obu stron. Jeśli oba znaczniki czasu się zgadzają, oznacza to, że buforowanie działa teraz w Twojej witrynie.

WP Super Cache Advanced Set up

WP Super Cache to potężna Wtyczka WordPress, która zawiera wiele zaawansowanych opcji. Opcje te mogą jeszcze bardziej poprawić wydajność witryny i zapewnić większą kontrolę nad tym, jak wtyczka będzie buforować witrynę.

Włącz Buforowanie

Aby skonfigurować WP Super Cache z opcjami zaawansowanymi, przejdź do zakładki Zaawansowane w wtyczce WP Super Cache. Następnie kliknij pole wyboru ” Włącz buforowanie.’

WP Super Cache advanced settings

Poniżej buforowania zobaczysz opcje metody Dostarczania pamięci podręcznej. Zalecamy skorzystanie z opcji “Simple”, jeśli jesteś początkujący i nie znasz się na edytowaniu plików serwera.

Włącz kompresję w WP Super Cache

Kompresja pozwala WP Super Cache serwować pliki w pamięci podręcznej jako skompresowane pliki, co poprawia czas ładowania. Pliki te są pobierane przez przeglądarki szybciej ze względu na ich mniejszy rozmiar.

Aby włączyć kompresję, przewiń w dół do sekcji różne i zaznacz pole ” Kompresuj strony, aby były szybciej obsługiwane przez odwiedzających.’

Miscellaneous advanced cache settings

Włącz Dynamiczne Buforowanie

Jeśli chcesz zachować dynamikę niektórych części strony internetowej podczas buforowania, WP Super Cache oferuje dla niej opcję.

Aby włączyć tę opcję, możesz przejść do sekcji Zaawansowane i kliknąć pole wyboru ” Włącz dynamiczne buforowanie.’

Enable dynamic caching

Włączenie dynamicznego buforowania jest przydatne w pewnych sytuacjach, zwłaszcza jeśli masz strony zawierające często zmieniającą się zawartość. Możesz na przykład przyspieszyć strony zawierające reklamy, zezwalając na dynamiczne buforowanie.

Skonfiguruj Czas Wygaśnięcia I Zbieranie Śmieci

WP Super Cache pozwala ustawić czas wygaśnięcia i częstotliwość usuwania buforowanych stron z serwera.

Aby rozpocząć, po prostu przewiń w dół do sekcji “czas wygaśnięcia i usuwanie śmieci” w zakładce Zaawansowane, aby ją skonfigurować.

Set up Expiry time and garbage collection

“Limit czasu pamięci podręcznej” mówi wtyczce, aby usunąć buforowaną stronę i wykonać nową pamięć podręczną. Wtyczka ustawi go na 1800 sekund domyślnie, co jest Świetne dla strony o dużym natężeniu ruchu.

Jeśli jednak masz nową stronę internetową, która nie generuje dużego ruchu, to 3600 seconds jest dobrym punktem wyjścia.

Poza tym możesz zaplanować czas dla wtyczki, aby sprawdzić stare pliki z pamięci podręcznej i je usunąć.

Określ strony, których nie chcesz buforować

Domyślnie wtyczka będzie buforować wszystkie strony w Twojej witrynie. Może to zwiększyć rozmiar plików pamięci podręcznej i wykorzystać więcej zasobów. Jednak WP Super Cache pozwala dodawać strony, których nie chcesz buforować.

Możesz przewinąć w dół do sekcji “odrzucone ciągi URL” na karcie Zaawansowane, aby rozpocząć. W polu tekstowym, śmiało i wprowadź ciąg URL stron, które nie wtyczki do pamięci podręcznej.

Na przykład, jeśli masz sklep eCommerce, możesz wykluczyć strony, które odwiedzający często odwiedzają, i zapisać zasoby serwera. Mogą to być strona kasy, strona konta i strona podziękowania.

Add page URLs to remove from caching

Po zakończeniu nie zapomnij kliknąć przycisku “Zapisz ciągi”.

Konfigurowanie CDN z WP Super Cache

Większość witryn z treścią obsługuje wiele plików statycznych z każdym żądaniem strony.

Pliki te to skrypty JavaScript, obrazy, arkusze stylów i inne. W przeciwieństwie do Twoich postów WordPress, które są dynamicznie generowane przez PHP, pliki te mogą być obsługiwane za pomocą usługi Content Delivery Network (CDN).

CDN to sieć rozproszonych geograficznie serwerów, które pomagają szybko dostarczać treści odwiedzającym. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak to działa, sprawdź naszą infografikę na temat Czym do cholery jest CDN.

Uwaga: Konfigurowanie CDN z WP Super Cache jest nieco techniczne i wymaga pewnego doświadczenia z CDN. Jeśli wolisz łatwiejszą metodę, CloudFlare jest bezpłatnym dostawcą CDN, który jest łatwy w konfiguracji. Zobacz nasz samouczek, Jak skonfigurować bezpłatny CDN CloudFlare w Twojej witrynie WordPress.

Aby skonfigurować CDN z WP Super Cache, śmiało i kliknij kartę CDN, a następnie zaznacz pole obok opcji “Włącz obsługę CDN”.

Teraz wprowadź adres URL poza witryną, który będzie adresem URL Twojej strefy ściągania. Strefa pobierania informuje CDN, gdzie znaleźć pliki i jak je udostępnić użytkownikom. Możesz na przykład wprowadzić następujące dane: https://cdn.wpbeginner.com

Enable CDN support

W polu Dodatkowe CNAMEs wprowadź Inne CNAMEs utworzone dla twojej strefy pull. Na przykład, http://cdn1.wpbeginner.com, http://cdn2.wpbeginner.com , http://cdn3.wpbeginner.com.

Pozostałe ustawienia można pozostawić domyślne. Na koniec zaznacz pole “Pomiń adresy URL https, aby uniknąć błędów “zawartości mieszanej” i zapisz zmiany.

Click the skip HTTPS URLs option

Teraz Twoja strona jest gotowa do serwowania statycznych treści z CDN.

Serwuj statyczną stronę z WP Super Cache

Tryb preload w WP Super Cache pozwala tworzyć statyczne pliki super cache dla wszystkich postów i stron oraz obsługiwać statyczną stronę internetową. W ten sposób Twoje treści będą się szybko ładować, gdy ktoś odwiedzi Twoją witrynę.

Statyczny plik super cache pomaga oszczędzać zasoby serwera, obsługiwać starą witrynę, która nie jest już aktualizowana, i poprawić szybkość witryny, serwując tylko statyczne treści.

Aby rozpocząć, przejdź do zakładki “Preload” w wtyczce WP Super Cache. Następnie możesz ustawić czas odświeżania plików pamięci podręcznej wstępnego ładowania.

Domyślnie wtyczka ustawi go na 600 minut, ale możesz skrócić czas, jeśli publikujesz wiele artykułów każdego dnia.

Pamiętaj, że wstępne ładowanie całej witryny WordPress zajmuje trochę czasu i zużywa dużo zasobów na twoim serwerze. Możesz pozostawić go na 0, jeśli nie chcesz, aby Twoje pliki statyczne wygasały, chyba że ręcznie odświeżysz pamięć podręczną.

Preload super cache file

Następnie upewnij się, że zaznaczyłeś pola ‘tryb ładowania wstępnego (wyłączono usuwanie śmieci. Zalecane).”Możesz także włączyć preloady dla różnych tagów, kategorii i innych taksonomii w swojej witrynie.

Wtyczka oferuje również opcję otrzymywania powiadomień e-mail za każdym razem, gdy pliki są odświeżane. Domyślnie będzie używać ustawienia “bez e-maila”, ale możesz go zmienić, wybierając opcję z rozwijanego menu.

Po zakończeniu zapisz ustawienia, a następnie kliknij przycisk “wstępnie załaduj pamięć podręczną teraz”.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci skonfigurować WP Super Cache na swoim blogu WordPress. Możesz również sprawdzić nasz samouczek, Jak przenieść witrynę WordPress z HTTP do HTTPS, lub zobaczyć nasz ekspert wybrać najlepszych rejestratorów domen.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…