GitHub to usługa hostingu projektów używana przez wiele projektów open source i programistów. Jako użytkownik WordPress czasami możesz natknąć się na wtyczki lub motywy hostowane na GitHub. Ponieważ GitHub nie jest specyficzny dla rozwoju WordPress, może być trudno nowemu użytkownikowi dowiedzieć się, jak pobrać i zainstalować wtyczkę lub motyw z GitHub. W tym artykule pokażemy, jak zainstalować wtyczki lub motywy WordPress z GitHub.

Installing a WordPress plugin or theme from GitHub

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Czym jest GitHub?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, GitHub jest usługą hostingu kodu. Jest darmowy do wykorzystania w projektach open source i obecnie jest najpopularniejszą usługą hostingu projektów wśród programistów open source. Używa systemu kontroli wersji Git, stąd nazwa GitHub. Nie tylko zapewnia łatwe narzędzia do współpracy, GitHub oferuje również funkcje społecznościowe, takie jak śledzenie użytkowników, nadawanie repozytoriom gwiazdek, subskrybowanie repozytoriów i projektów itp.

Github może być używany w każdym rodzaju projektów, które chcą korzystać z funkcji kontroli wersji Git. Na przykład zasoby edukacyjne Open Source, projekty dokumentacji, podręczniki, Przewodniki itp. Narzędzia GitHub pozwalają użytkownikom dodawać innych użytkowników do swoich projektów i pracować z nimi w zespołach.

Pobieranie i instalowanie wtyczek i motywów WordPress z GitHub

Przed zainstalowaniem motywu WordPress lub wtyczki z GitHub, upewnij się, że jesteś w stanie otrzymywać aktualizacje dla niego. Omówimy tę część w dalszej części tego artykułu.

Instalacja wtyczek i motywów z GitHub jest bardzo prosta. To tak jak ręczne instalowanie wtyczki WordPress.

Najpierw przejdź do repozytorium wtyczki / motywu na GitHub. Na stronie głównej repozytorium kliknij przycisk klon lub Pobierz, a następnie kliknij przycisk Pobierz Zip.

Downloading a WordPress plugin or theme from GitHub

Teraz udaj się do obszaru administracyjnego WordPress i przejdź do Wtyczki ” Dodaj Nowy strona.

Będziesz musiał ręcznie przesłać wtyczkę z komputera. Aby to zrobić, kliknij przycisk Prześlij.

Manually upload and install a WordPress plugin

Pokaże ci to opcję przesłania pliku ZIP wtyczki.

Musisz kliknąć przycisk “Wybierz plik”, a następnie wybrać plik ZIP z komputera.

Następnie musisz kliknąć przycisk Zainstaluj teraz. WordPress będzie teraz przesłać archiwum zip z komputera do witryny, rozpakować go i zainstalować wtyczkę dla ciebie.

Po zakończeniu zobaczysz komunikat o sukcesie. Następnie możesz kliknąć na Aktywuj Wtyczkę link do aktywacji wtyczki na swojej stronie.

Jak uzyskać aktualizacje wtyczek WordPress zainstalowanych z GitHub?

Domyślnie WordPress szuka nowszej wersji wtyczki w oparciu o plik read me wtyczki i nagłówek wtyczki, który zawiera informacje o najnowszej stabilnej wersji do użycia. Jednak WordPress domyślnie nie wyświetla automatycznych aktualizacji wtyczek pobranych z GitHub. Aby umożliwić użytkownikom automatyczne otrzymywanie aktualizacji bezpośrednio z repozytoriów GitHub, twórcy motywów i wtyczek muszą zrobić trochę dodatkowego wysiłku.

Aby to osiągnąć, niektóre wtyczki i motywy z GitHub mogą już zawierać kod, który pozwoli Ci otrzymywać automatyczne aktualizacje.

W niektórych przypadkach twórca motywu / wtyczki może poprosić o zainstalowanie wtyczki GitHub Updater. Co pozwoli ci uzyskać aktualizacje wtyczek i motywów GitHub z wykorzystaniem tej metody.

W obu przypadkach będziesz musiał skontaktować się z programistą wtyczki/motywu na GitHub i zapytać ich o sytuację aktualizacji, aby mieć pewność, że otrzymają aktualizacje po wydaniu nowej wersji.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci zainstalować wtyczki lub motywy WordPress z GitHub.

Jeśli podoba ci się wtyczka lub motyw, którego używasz z GitHub, nie zapomnij o gwiazdce tej wtyczki na GitHub. Pozwoli to deweloperom wiedzieć, że doceniasz ich wysiłek. Daj nam znać, jakie ciekawe projekty WordPress odkryłeś na Githubie, zostawiając komentarz poniżej.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…