Instalacja wtyczki WordPress-przewodnik dla początkujących

Po zainstalowaniu WordPress pierwszą rzeczą, której każdy początkujący musi się nauczyć, jest zainstalowanie wtyczki WordPress.

W prostych słowach wtyczki WordPress są jak aplikacje dla Twojej witryny WordPress. Pozwalają dodawać nowe funkcje do WordPress, takie jak FORMULARZ KONTAKTOWY, pokaz slajdów, koszyk na zakupy i inne.

Istnieją tysiące darmowych i płatnych wtyczek dostępnych dla WordPress. W tym przewodniku krok po kroku pokażemy, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Installing a WordPress plugin - A beginner's guide

Zanim Zaczniesz

Jeśli używasz WordPress.com, wtedy nie można zainstalować wtyczek.

Często otrzymujemy skargi od użytkowników, którzy mówią, że nie widzą menu wtyczek na pulpicie WordPress. To dlatego, że używasz WordPress.com, która ma swoje ograniczenia.

Nie można instalować wtyczek na WordPress.com chyba, że zmienisz ich biznes plan. Z drugiej strony możesz zainstalować dowolną wtyczkę na swoim własnym hostingu WordPress.org witryna od razu po wyjęciu z pudełka (Zobacz różnice między self hosted WordPress.org vs WordPress.com).

Jeśli chcesz przełączyć się z WordPress.com na WordPress.org, a następnie przeczytaj nasz tutorial jak prawidłowo przenieść się z WordPress.com na WordPress.org.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się teraz, jak zainstalować wtyczkę WordPress na swojej stronie.

Jak zainstalować wtyczkę WordPress

Aby to ułatwić, stworzyliśmy samouczek wideo na temat instalacji wtyczki WordPress, który możesz obejrzeć poniżej.

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli jednak chcesz po prostu postępować zgodnie z instrukcjami tekstowymi, możesz postępować zgodnie z naszym samouczkiem krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Omówiliśmy wszystkie trzy metody: instalowanie wtyczki WordPress za pomocą wyszukiwania, przesyłanie wtyczki WordPress i ręczne instalowanie wtyczki WordPress za pomocą FTP.

Gotowy? Zaczynajmy.

Zainstaluj wtyczkę za pomocą wyszukiwania wtyczek WordPress

Najprostszym sposobem instalacji wtyczki WordPress jest skorzystanie z wyszukiwarki wtyczek. Jedynym minusem tej opcji jest to, że wtyczka musi znajdować się w katalogu wtyczek WordPress, który jest ograniczony tylko do darmowych wtyczek.

Pierwszą rzeczą, którą musisz odwiedzić Wtyczki ” Dodaj Nowy strona wewnątrz obszaru administracyjnego WordPress.

Searching for plugins to install in WordPress admin area

Zobaczysz ekran podobny do tego na powyższym zrzucie ekranu. Znajdź wtyczkę, wpisując nazwę wtyczki lub funkcjonalność, której szukasz. Następnie zobaczysz kilka ofert, takich jak Poniższy przykład:

Plugin search results

Możesz wybrać wtyczkę, która jest najlepsza dla ciebie. Ponieważ w naszym poszukiwaniu szukaliśmy WPForms, która jest najlepszą wtyczką do formularzy kontaktowych WordPress, klikniemy przycisk “Zainstaluj teraz” obok niego.

WordPress będzie teraz pobrać i zainstalować wtyczkę dla ciebie. Następnie zauważysz, że przycisk “Zainstaluj teraz” zmieni się w przycisk “Aktywuj”.

Activating a WordPress plugin

Wtyczka WordPress może być zainstalowana w Twojej witrynie, ale nie będzie działać, dopóki jej nie aktywujesz. Więc śmiało i kliknij przycisk Aktywuj, aby rozpocząć korzystanie z tej wtyczki w swojej witrynie WordPress.

To wszystko, pomyślnie zainstalowałeś swoją pierwszą wtyczkę WordPress.

Następnym krokiem jest skonfigurowanie ustawień wtyczki. Ustawienia te będą się różnić dla każdej wtyczki, dlatego nie będziemy obejmować, że w tym poście.

Zainstaluj wtyczkę za pomocą WordPress Admin Plugin Upload

Płatne wtyczki WordPress nie są wymienione w katalogu wtyczek WordPress. Wtyczki te nie mogą być instalowane przy użyciu pierwszej metody.

Dlatego WordPress jest wyposażony w metodę przesyłania, aby zainstalować takie wtyczki. Pokażemy Ci, jak zainstalować wtyczki WordPress za pomocą opcji przesyłania w obszarze administracyjnym.

Najpierw musisz pobrać wtyczkę ze źródła (który będzie plikiem zip). Następnie musisz przejść do obszaru administracyjnego WordPress i odwiedzić Wtyczki ” Dodaj Nowy strona.

Następnie kliknij przycisk “Prześlij wtyczkę” na górze strony.

Upload plugin button

Spowoduje to ujawnienie formularza przesyłania wtyczki. Tutaj musisz kliknąć przycisk “Wybierz plik” i wybrać plik wtyczki pobrany wcześniej na komputer.

Select plugin zip file to upload and install in WordPress

Po wybraniu pliku należy kliknąć przycisk “Zainstaluj teraz”.

WordPress będzie teraz przesłać plik wtyczki z komputera i zainstalować GO dla ciebie. Po zakończeniu instalacji zobaczysz komunikat o powodzeniu.

Activate plugin

Po zainstalowaniu musisz kliknąć link aktywuj wtyczkę, aby rozpocząć korzystanie z wtyczki.

Musisz skonfigurować ustawienia, aby dopasować je do swoich potrzeb. Ustawienia te będą się różnić dla każdej wtyczki, dlatego nie będziemy obejmować, że w tym poście.

Ręcznie Zainstaluj wtyczkę WordPress za pomocą FTP

W niektórych rzadkich przypadkach dostawca usług hostingowych WordPress może mieć ograniczenia dotyczące plików, które mogą ograniczyć możliwość instalacji wtyczki z obszaru administratora.

W tej sytuacji najlepiej zainstalować wtyczkę ręcznie za pomocą FTP.

Metoda FTP manager jest najmniej przyjazny dla początkujących.

Najpierw musisz pobrać plik źródłowy wtyczki (będzie to plik zip). Następnie musisz rozpakować plik zip na komputerze.

Rozpakowanie pliku ZIP wtyczki spowoduje utworzenie nowego folderu o tej samej nazwie. Jest to folder, który musisz ręcznie przesłać do swojej witryny za pomocą klienta FTP.

Musisz uzyskać dostęp do swojego hosta za pośrednictwem menedżera FTP. Jeśli nie masz nazwy użytkownika i hasła FTP, skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych WordPress i zapytaj ich.

Otwórz klienta FTP na komputerze i połącz się z witryną za pomocą danych logowania dostarczonych przez hosta. Po podłączeniu musisz przejść do / wp-content / wtyczki/ folder na twojej stronie.

Następnie prześlij folder wyodrębniony z pliku zip do / wp-content / wtyczki/ folder na twoim serwerze WWW.

Uploading a plugin via FTP

Po przesłaniu plików musisz odwiedzić obszar administracyjny WordPress i kliknąć Wtyczki link w menu administratora. Zobaczysz, że wtyczka została pomyślnie zainstalowana na stronie wtyczek.

Activate installed plugin

Musisz kliknąć link Aktywuj poniżej wtyczki, aby rozpocząć korzystanie z niego.

Po aktywacji może być konieczne skonfigurowanie ustawień wtyczki. Wtyczki WordPress mają własne ustawienia, które różnią się od jednej wtyczki do drugiej, więc nie będziemy ich tutaj opisywać.

Najczęściej Zadawane Pytania Dotyczące Instalacji Wtyczek WordPress

Jako początkujący możesz mieć kilka pytań na temat instalacji wtyczek WordPress. Jako największa witryna z zasobami WordPress, słyszeliśmy je wszystkie.

Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących instalowania wtyczek WordPress.

1. Jak znaleźć najlepsze wtyczki WordPress do zainstalowania na mojej stronie?

Istnieje ponad 55,000 wtyczek WordPress w samym darmowym katalogu wtyczek WordPress. Wiele innych jest dostępnych jako wtyczki premium. To sprawia, że początkującym trudno jest znaleźć najlepszą wtyczkę dla potrzebnej funkcji.

Zebraliśmy listę wszystkich niezbędnych wtyczek WordPress, których potrzebuje większość witryn WordPress.

Mamy również szczegółowy samouczek na temat wyboru najlepszej wtyczki WordPress, w której pokażemy, czego szukać, szukając wtyczki.

2. Jaka jest różnica między zainstalowanymi i aktywnymi wtyczkami?

WordPress pozwala zainstalować wtyczkę i nie używać jej w ogóle. Aby korzystać z wtyczki na swojej stronie, musisz ją “aktywować”.

Możesz zobaczyć aktywne wtyczki, odwiedzając stronę “wtyczki” w obszarze administracyjnym WordPress. Zostaną one wyróżnione niebieskim tłem.

Installed and active plugins

Wtyczki z białym tłem są zainstalowane na twojej stronie, ale nie są aktywne.

3. Czy powinienem usunąć nieaktywne wtyczki?

Jeśli nie używasz wtyczki, zaleca się usunięcie jej ze swojej strony internetowej. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zobacz nasz artykuł na temat dlaczego należy usunąć nieaktywne wtyczki w WordPress.

4. Ile wtyczek mogę zainstalować w WordPress?

Możesz zainstalować tyle wtyczek WordPress, ile potrzebujesz. Nie liczba wtyczek wpływa na szybkość witryny, ale jakość tych wtyczek. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł na temat tego, ile wtyczek WordPress należy zainstalować.

5. Jak odinstalować wtyczkę WordPress

Możesz odinstalować wtyczkę WordPress, odwiedzając stronę wtyczki w obszarze administracyjnym WordPress. Jeśli wtyczka, którą chcesz usunąć, jest aktualnie aktywna, najpierw musisz ją dezaktywować. Następnie możesz po prostu kliknąć link Usuń, aby usunąć go ze swojej witryny.

Uninstall a WordPress plugin

Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat prawidłowego odinstalowania wtyczki WordPress.

Mamy nadzieję, że to pomogło Ci dowiedzieć się, jak zainstalować wtyczki WordPress.

Możesz również zobaczyć naszą kategorię wtyczek, w której piszemy o najlepszych wtyczkach WordPress, których możesz użyć, aby osiągnąć to, co chcesz zrobić. Każdy z tych artykułów zawiera instrukcje krok po kroku, jak skonfigurować poszczególne wtyczki.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Jak łatwo znaleźć i usunąć skradzione treści w WordPress (5 Sposobów)

W artykule: Jak i dlaczego skradziono zawartość witryny?1. Skonfiguruj Automatyczne Powiadomienia O…