Chcesz założyć blog kulinarny i zarabiać na swoich przepisach? Rozpoczęcie nowego bloga z jedzeniem może być wyzwaniem dla początkujących, szczególnie gdy nie jesteś technikiem. Pomagając ponad 100,000 + użytkownikom założyć własne blogi, często jesteśmy pytani o to, jak założyć blog o żywności i skutecznie zarabiać na nim pieniądze. W tym przewodniku krok po kroku pokażemy Ci, jak założyć blog kulinarny i zarabiać na swoich przepisach bez żadnych umiejętności technicznych.

Starting a food blog and making money from your recipes

Złamaliśmy ten proces, więc łatwo go śledzić, niezależnie od tego, czy masz 20 lat, czy 60 lat. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy, nasz zespół ekspertów pomoże Ci skonfigurować bloga za darmo. → Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatną konfigurację bloga WordPress! ←

Czego potrzebujesz, aby założyć blog kulinarny?

Istnieją trzy rzeczy, których potrzebujesz, aby rozpocząć blog żywności za pomocą WordPress:

 1. Nazwa domeny (będzie to nazwa Twojego bloga, którą ludzie będą wpisywać, aby znaleźć Twoją witrynę np. wpbeginner.com)
 2. Konto hostingowe (to miejsce, gdzie pliki Witryny są przechowywane w Internecie)
 3. Twoja niepodzielna Uwaga przez 30 minut.

Tak, możesz założyć zupełnie nowy blog kulinarny w mniej niż 30 minut, a my przeprowadzimy Cię przez cały proces, krok po kroku.

W tym samouczku omówimy następujące kwestie:

 • Jak zarejestrować nazwę domeny za darmo
 • Jak wybrać najlepszy Hosting
 • Jak zainstalować WordPress
 • Jak znaleźć idealny motyw (projekt strony internetowej) dla swojego bloga kulinarnego
 • Jak pisać przepisy z przyjaznym formatowaniem SEO
 • Jak zarabiać na blogu o jedzeniu
 • Jak uzyskać większy ruch na swoim blogu żywnościowym
 • Zasoby, aby nauczyć się WordPress i rozwijać swój blog kulinarny

Mając to na uwadze, zaczynajmy.

Punkt 1. Właściwa Konfiguracja

Największym błędem, jaki popełniają Nowi użytkownicy, jest rozpoczęcie od niewłaściwej platformy blogowej. Nie popełnisz tego błędu, skoro już tu jesteś.

Zalecamy korzystanie z WordPress.org dla Twojego bloga, ponieważ daje dostęp do wszystkich funkcji WordPress, a co najważniejsze, możesz zarabiać na swoim blogu bez żadnych ograniczeń.

Ważne, żebyś się nie mylił. WordPress.org z WordPress.com w rzeczywistości są to dwie różne platformy. WordPress.com, która jest hostowaną platformą blogową i WordPress.org jest darmową, samodzielną platformą. (Zobacz nasze porównanie WordPress.com vs WordPress.org więcej szczegółów)

Teraz możesz się zastanawiać, dlaczego jest WordPress.org wolny? Gdzie jest haczyk?

Prawda jest taka, że nie ma haczyka. Jest bezpłatny, ponieważ musisz zrobić konfigurację i hostować ją samodzielnie.

Innymi słowy, potrzebujesz nazwy domeny i hostingu. Zobacz nasz przewodnik na temat różnicy między nazwą domeny a hostingiem, aby dowiedzieć się więcej.

Nazwa domeny jest tym, co ludzie wpisują, aby dostać się do twojej witryny. To adres Twojej strony w Internecie. Think google.com lub wpbeginner.com.

Hosting to miejsce, w którym przechowywane są pliki Twojej witryny. To dom Twojej strony w Internecie. Każda strona internetowa potrzebuje hostingu.

Nazwa domeny zwykle kosztuje $14.99 / rok, a hosting zwykle kosztuje $7.99 / miesiąc.

To dużo dla początkujących, którzy dopiero zaczynają.

Na szczęście Bluehost, oficjalny dostawca hostingu WordPress zalecany, zgodził się zaoferować naszym użytkownikom Darmowa nazwa domeny i ponad 60% zniżki na hosting www.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej ekskluzywnej oferty Bluehost ←

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie i obsługuje miliony witryn WordPress, w tym niektóre z naszych własnych.

Są zobowiązani do oddania społeczności WordPress od 2005. Obiecali nam, że jeśli nie możesz skonfigurować bloga w ciągu 30 minut, postępując zgodnie z tym samouczkiem, to nasz zespół ekspertów zakończy proces za ciebie bez żadnych kosztów. Zrekompensują nam, więc nie musisz. Po prostu skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną pomoc w konfiguracji bloga.

Uwaga: W WPBeginner wierzymy w pełną przejrzystość. Jeśli zarejestrujesz się w Bluehost za pomocą naszego linku polecającego, zarobimy niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów dla Ciebie(w rzeczywistości zaoszczędzisz pieniądze i otrzymasz darmową domenę + darmowy SSL). Otrzymalibyśmy tę prowizję za polecenie prawie każdej firmy hostingowej WordPress, ale zalecamy tylko produkty, z których korzystamy osobiście i wierzymy, że dodadzą wartości naszym czytelnikom.

Teraz, gdy już to omówiliśmy, chodźmy do przodu i Kup domenę + hosting dla Twojego bloga z jedzeniem.

Otwórz stronę Bluehost w nowym oknie i podążaj za nią.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to kliknąć zielony przycisk “Rozpocznij teraz”.

Getting started with Bluehost

Na następnym ekranie musisz wybrać plan, który chcesz (najbardziej popularne są basic i plus).

Następnie zostaniesz poproszony o wprowadzenie nazwy domeny dla swojej witryny.

Choose domain name

Tip: Upewnij się, że nazwa domeny jest brandable. Jest to również bonus, jeśli używa słów kluczowych, które według ciebie będą wyszukiwać Twoi użytkownicy. Pomoże Ci to uzyskać większy ruch z wyszukiwarek takich jak Google. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik dotyczący wyboru najlepszej nazwy domeny dla Twojego bloga.

Po wybraniu nazwy domeny kliknij przycisk Dalej, aby kontynuować.

Teraz musisz dodać informacje o koncie i sfinalizować informacje o pakiecie, aby zakończyć proces. Zalecamy skorzystanie z planu 36 miesięcy, ponieważ jest to najlepsza wartość.

Na tym ekranie zobaczysz opcjonalne dodatki, które możesz kupić. To wyłącznie od Ciebie zależy, czy je kupisz, czy nie, ale generalnie nie zalecamy kupowania ich od razu. Zawsze możesz dodać je później, jeśli zdecydujesz, że ich potrzebujesz.

Optional hosting addons

Po zakończeniu otrzymasz wiadomość e-mail ze szczegółami dotyczącymi logowania do Panelu sterowania hostingiem (cPanel). W tym miejscu zarządzasz wszystkim, od wsparcia, e-maili, między innymi. Ale co najważniejsze, to tutaj instalujesz WordPress.

Punkt 2. Zainstaluj WordPress

Na pulpicie hostingu (cPanel) zobaczysz małe ikony dla różnych funkcji i usług hostingowych. Musisz przewinąć w dół do sekcji witryny i kliknąć ikonę WordPress.

Install WordPress

Na następnym ekranie kliknij przycisk Rozpocznij. Zostaniesz poproszony o wybranie nazwy domeny. Wybierz domenę z listy rozwijanej, a następnie kliknij przycisk Dalej.

WordPress installation

Następnie musisz wprowadzić nazwę witryny, nazwę użytkownika i hasło do witryny. Musisz również zaznaczyć wszystkie pola wyboru, a następnie kliknąć Zainstaluj.

Website settings

QuickInstall rozpocznie instalację WordPress. Zostaniesz poproszony o przeglądanie motywów WordPress, podczas gdy WordPress jest instalowany.

Nie musisz tego teraz robić. Pokażemy Ci, jak znaleźć najlepszy motyw WordPress dla Twojego bloga z jedzeniem później.

Po zakończeniu instalacji WordPress zobaczysz komunikat o sukcesie na górnym pasku nagłówka.

Installation successful

Kliknij kompletny link instalacji, a przeniesie Cię na ekran z adresem URL logowania WordPress i hasłem.

Installation finished

Gratulacje, Twoja strona WordPress jest już gotowa. Możesz kontynuować logowanie do swojej witryny, odwiedzając obszar administracyjny WordPress.

http://yoursite.com/wp-admin

Nie zapomnij wymienić yoursite.com z własną nazwą domeny. Po zalogowaniu zobaczysz panel administracyjny WordPress.

WordPress dashboard

Teraz jesteś gotowy, aby dostosować wygląd witryny z jedzeniem i zacząć dodawać przepisy kulinarne.

Punkt 3. Wybór tematu na blogu kulinarnym

Choosing a theme for a food and recipes blog

Motywy WordPress kontroluj wygląd i wygląd swojej witryny. Istnieją tysiące darmowych i płatnych motywów WordPress, które możesz zainstalować na swojej stronie.

Jednak nie wszystkie z nich nadają się na blog o jedzeniu. Będziesz potrzebował motywu, który pasuje do wyglądu i stylu bloga z jedzeniem. Nasz zespół ekspertów ręcznie wybrał najlepsze motywy WordPress dla blogów z przepisami i jedzeniem, które powinieneś wypróbować.

Po znalezieniu motywu, który Ci się podoba, przejdź do naszego przewodnika, jak zainstalować motyw WordPress, aby uzyskać instrukcje instalacji krok po kroku.

Punkt 4. Wybór wtyczki do receptur, która jest przyjazna SEO

Jeśli chcesz, aby twoje przepisy przyciągały ruch z wyszukiwarek, musisz sprawić, by były przyjazne dla wyszukiwarek.

Najlepszym sposobem pisania przepisów jest użycie Schema.org formatowanie. Schema.org formatowanie pozwala wyszukiwarkom wyświetlać dodatkowe informacje, takie jak ocena, czas przygotowania itp.

Recipe search

Wiemy, że może to zabrzmieć trochę zbyt maniakalnie dla początkujących. Nie martw się, sprawimy, że bardzo łatwo dodasz przepisy w schema.org formatowanie bez żadnych specjalnych umiejętności.

Po pierwsze, co musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę WP Recipe Maker. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Możesz również użyć wersji premium wtyczki WP Recipe Maker, aby w pełni wykorzystać jej rozbudowane funkcje, takie jak ulepszone SEO, łączenie składników, oceny użytkowników, taksonomie i inne.

Po aktywowaniu wtyczki musisz utworzyć post na blogu lub edytować istniejący. Na ekranie edycji postu kliknij przycisk WP Recipe Maker.

Launch recipe maker

Spowoduje to wyświetlenie okienka, w którym możesz wprowadzić szczegóły swojego przepisu. Zaczniesz od dodania obrazu przepisu, nazwy przepisu, opisu, porcji, czasu trwania i innych informacji.

Adding a new recipe

Po dodaniu ogólnych informacji kliknij zakładkę “składniki i instrukcje” i zacznij dodawać składniki i instrukcje.

Ingredients and Instructions

Możesz dodawać składniki i instrukcje jako zwykłe listy lub możesz podzielić je na grupy, a także dla różnych części przepisu.

Następnie musisz przejść do zakładki fakty żywieniowe i kliknąć przycisk Oblicz fakty żywieniowe.

Calculate nutrition facts

Wtyczka pobierze teraz fakty żywieniowe dla pasujących składników. Gdy będziesz zadowolony, możesz ponownie kliknąć przycisk Oblicz fakty żywieniowe, a on obliczy wartości.

Teraz, jeśli jesteś zadowolony z przepisu, możesz śmiało kliknąć Wstaw i Zamknij przycisk.

Wtyczka doda teraz wymagany shortcode do edytora postów. Możesz teraz zapisać lub opublikować swój post, a następnie kliknąć przycisk Podgląd, aby zobaczyć przepis w akcji.

Preview of a recipe in WordPress

Wtyczka zawiera rozbudowane ustawienia, w tym kilka stylów i szablonów do wyświetlania przepisów. Możesz iść do WP Recipe Maker ” Ustawienia strona, aby zmienić wygląd swoich przepisów i innych ustawień.

WP Recipe Maker settings

Punkt 5. Jak zarabiać na swoim blogu o jedzeniu

Po dodaniu kilku najlepszych przepisów nadszedł czas, aby zacząć zarabiać na swoim blogu o jedzeniu. Istnieje wiele sposobów zarabiania na swoim blogu z jedzeniem i zarabiania na recepturach.

Oto niektóre z najskuteczniejszych sposobów zarabiania na swoim blogu o jedzeniu.

1. Sprzedaż ebooków z przepisami

Selling ebooks

Najskuteczniejszą strategią zarabiania pieniędzy na blogu z przepisami byłaby sprzedaż własnych produktów lub cyfrowe pliki do pobrania. Produkty te mogą być fizycznymi gadżetami i towarami, takimi jak koszulki, drukowane książki, kubki, lub mogą być cyfrowymi plikami do pobrania, takimi jak e-booki.

Aby sprzedawać rzeczy z bloga WordPress, będziesz potrzebował WooCommerce. Jest on dostępny jako wtyczka WordPress i doda sklep internetowy do istniejącego bloga żywności.

Możesz także sprzedawać członkostwo na swojej stronie internetowej, umożliwiając płatnym członkom pobieranie e-booków, filmów, tajnych przepisów lub przesyłanie własnych treści. Jeśli chcesz przejść trasę subskrypcji, będziesz potrzebować MemberPress. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat tworzenia strony internetowej członkostwa.

2. Wyświetlanie Reklam Za Pomocą Google AdSense

Display ads on your food blog

Najprostszym sposobem, aby natychmiast zacząć zarabiać na swojej stronie jest za pomocą Google AdSense. Pozwala wyświetlać reklamy na blogu z jedzeniem i zarabiać pieniądze, gdy użytkownicy klikną te reklamy.

Dodanie Google AdSense do twojej witryny jest bardzo proste i nie wymaga żadnych umiejętności kodowania. Zobacz nasz przewodnik, jak prawidłowo dodać Google AdSense do swojego bloga WordPress instrukcje krok po kroku.

3. Marketing Afiliacyjny

Affiliate marketing

Marketing afiliacyjny to kolejny sposób na wygenerowanie strumienia dochodów z bloga spożywczego. Zasadniczo dodajesz linki do produktów partnerskich ze swoich przepisów i postów na blogu. Za każdym razem, gdy ktoś kupi te produkty za pomocą Twojego linku, otrzymasz prowizję.

Najpierw musisz znaleźć produkty powiązane z żywnością. Wiele najlepszych stron internetowych w branży spożywczej oferuje programy partnerskie. Możesz także dołączyć do programu partnerskiego Amazon i zacząć polecać produkty z największego na świecie sklepu eCommerce.

Zobacz naszą listę najlepszych narzędzi marketingu afiliacyjnego i wtyczek, których możesz użyć na swoim blogu z jedzeniem, aby zwiększyć zarobki partnera.

Aby uzyskać więcej porad dotyczących zarabiania, zobacz nasz artykuł na temat zarabiania w Internecie na blogu WordPress.

Punkt 6. Jak uzyskać większy ruch na swoim blogu żywnościowym

Zarobki Twojego bloga z jedzeniem zależą bezpośrednio od ruchu w Twojej witrynie. Więcej użytkowników odwiedzających Twoją witrynę oznacza więcej zarobków, rozpoznawalność marki i sukces Twojej witryny.

Oto kilka wskazówek, jak przyciągnąć więcej odwiedzających do twojej witryny.

Zacznij budować listę e-mailową

Email Marketing

Ponad 75% odwiedzających, którzy odwiedzają Twoją stronę, nie wróci ponownie. Nie ma nic złego w Twojej witrynie. Chodzi o to, że w Internecie jest tak dużo treści, że Twoja strona znika jak igła w stogu siana.

E-mail marketing pozwala uchwycić tych użytkowników jako subskrybentów, dzięki czemu można dotrzeć do nich za pośrednictwem poczty e-mail i przywrócić je do swojej witryny.

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, dlaczego od razu powinieneś zacząć budować swoją listę e-mailową. Po skonfigurowaniu rozwiązania e-mail marketingowego sprawdź nasz przewodnik, jak zrobić generowanie leadów w WordPress. Pomoże Ci rozwinąć listę e-mailową jak prawdziwy profesjonalista.

Utwórz kanał YouTube

YouTube

Jeśli chodzi o jedzenie, filmy są o wiele bardziej angażujące niż tekst. Tu pojawia się YouTube. Jest to nie tylko największa strona internetowa do udostępniania wideo na świecie, jest to również druga co do wielkości wyszukiwarka i druga najbardziej aktywna platforma mediów społecznościowych na świecie.

Tworzenie kanału YouTube nie pozwala dodawać przepisów wideo do bloga, pomaga również znaleźć nowych użytkowników, którzy mogą stać się aktywnymi subskrybentami i najbardziej zaangażowanymi fanami.

Wykorzystaj Instagram, aby zwiększyć ruch

Instagram

Fotki z jedzeniem są natychmiastowymi hitami wśród widzów Instagram. Popularna platforma udostępniania zdjęć i filmów szybko się rozwija i ma bardzo duże zaangażowanie.

Prześlij swoje zdjęcia żywności i użyj hashtagów, aby użytkownicy Instagramu mogli odkryć Twoje zdjęcia. Instagram Instagram jest najprostszym sposobem, aby rozwijać swoje Instagram następujące poprzez udostępnianie zdjęć w WordPress Instagram.

Istnieje wiele sposobów na przyciągnięcie większej liczby użytkowników do Twojego bloga z jedzeniem. Zobacz więcej wskazówek, jak przyciągnąć ruch do nowego bloga WordPress.

Punkt 7. Nauka WordPress z więcej zasobów

Gdy zaczniesz korzystać z WordPressa, szybko odkryjesz nowe rzeczy. Niektóre z tych nowych rzeczy mogą wyglądać zbyt techniczne lub skomplikowane. W tym możemy pomóc.

WPBeginner to największa bezpłatna witryna z zasobami WordPress na świecie dla początkujących.

Naszym celem jest dostarczanie pomocnych treści, które są łatwe do zrozumienia dla początkujących, właścicieli firm i blogerów.

Aby poszerzyć swoją wiedzę WordPress, powinieneś sprawdzić:

 • WPBeginner Dictionary-najlepsze miejsce dla początkujących, aby rozpocząć i zapoznać się z żargonem WordPress
 • Filmy WPBeginner-nowy w WordPress? Obejrzyj te filmy 23, aby opanować WordPress.
 • WPBeginner Blog-centralne miejsce dla wszystkich naszych tutoriali WordPress.

Możesz również subskrybować nasz kanał YouTube, na którym regularnie udostępniamy samouczki wideo, aby pomóc Ci nauczyć się WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak założyć blog o żywności i zarabiać na swoich przepisach. Możesz również zobaczyć nasz kompletny przewodnik SEO WordPress krok po kroku dla początkujących.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…