Po przeczytaniu naszego artykułu o tym, jak zezwalać na anonimowe komentarze, jeden z naszych czytelników zapytał nas, czy możliwe jest zaprzestanie przechowywania adresu IP w komentarzach WordPress. Niektórzy właściciele witryn mogą chcieć to zrobić, aby chronić prywatność swoich użytkowników. W tym artykule pokażemy, jak przestać przechowywać adres IP w komentarzach WordPress.

Comment Privacy in WordPress

Plusy i minusy Nie Przechowywania adresu IP w komentarzach WordPress

Domyślnie WordPress rejestruje i przechowuje adresy IP użytkowników zostawiających komentarze na twojej stronie. Te adresy IP są trwale przechowywane w Twojej bazie danych.

Powodem przechowywania adresów IP z każdym komentarzem jest pomoc właścicielom witryn w walce z niechcianymi komentarzami lub spamem. Wtyczki takie jak Akismet mogą blokować komentarze z adresów IP znanych jako wykorzystywane przez spamerów.

O ile użytkownicy nie korzystają z usługi VPN, ich prawdziwe adresy IP nadal można znaleźć w logach witryny. Większość dostawców hostingu WordPress prowadzi dziennik dostępu wszystkich odwiedzających Twoją witrynę przez ograniczony czas.

Z drugiej strony, nie przechowując adresu IP w komentarzach WordPress, możesz poprawić prywatność komentujących na swojej stronie. Mogą czuć się bardziej pewni wyrażania swoich opinii, wiedząc, że Twoja witryna nie przechowuje adresów IP z komentarzami.

Metoda 1: Zatrzymaj Przechowywanie adresów IP w komentarzach za pomocą wtyczki

Ta metoda jest łatwiejsza i zalecana dla nowych stron internetowych i początkujących.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Usuń IP. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji wtyczka zastąpi adres IP użytkownika na 127.0.0.1, który jest adresem IP zwykle używanym przez localhost.

Wtyczka nie usunie adresów IP przechowywanych ze starszymi komentarzami. Jeśli masz starsze komentarze z zapisanymi adresami IP, możesz również usunąć te adresy IP. Pokażemy Ci, jak to zrobić w dalszej części tego artykułu.

Metoda 2: Ręczne zatrzymanie przechowywania adresów IP za pomocą komentarzy WordPress

Jeśli wygodnie wklejasz fragmenty kodu w WordPress, powinieneś zamiast tego użyć tej metody.

Po prostu dodaj ten kod do funkcji motywu.plik php lub wtyczka specyficzna dla witryny.

function wpb_remove_commentsip ($comment_author_ip) {
powrót ";
}
add_filter ('pre_comment_user_ip', 'wpb_remove_commentsip');

Jest to w zasadzie ten sam kod używany przez wtyczkę, o której wspomnieliśmy w pierwszej metodzie. Jednak zamiast przechowywać 127.0.0.1, pozostawia pole IP puste.

Usuń adres IP ze starych komentarzy

Niezależnie od tego, jakiej metody używasz, aby zatrzymać przechowywanie komentarzy IP, stare komentarze w Twojej witrynie WordPress zawsze będą miały adresy IP.

Jeśli masz stare komentarze na swojej stronie, możesz usunąć adresy IP z tych komentarzy.

Pokażemy Ci, jak to zrobić, uruchamiając zapytanie MySQL w bazie danych WordPress. Bardzo ważne jest, aby upewnić się, że masz najnowszą kopię zapasową bazy danych WordPress.

Następnie musisz zalogować się do Panelu sterowania hostingiem WordPress i poszukać phpMyAdmin.

Upewnij się, że wybrałeś swoją bazę danych WordPress, klikając nazwę bazy danych w kolumnie po lewej stronie. Następnie musisz kliknąć menu SQL.

Removing IP address from old comments in WordPress

Spowoduje to wyświetlenie pola tekstowego, w którym należy wprowadzić to zapytanie:

UPDATE 'wp_comments' SET 'comment_author_IP'=";

Kliknij przycisk Idź Pod textarea, aby uruchomić zapytanie. To wszystko, usunie wszystkie adresy IP przechowywane z komentarzami w bazie danych WordPress.

Uwaga: Jeśli masz niestandardowy prefiks bazy danych WordPress, dostosuj wp_comments do niestandardowego prefiksu tabeli.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak przestać przechowywać adres IP w komentarzach WordPress. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik, Jak dodać Zapytaj mnie o coś anonimowo w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…