Zmagasz się ze spamem trackback WordPress? WordPress trackback spam może stać się poważnym problemem dla wielu właścicieli witryn. W tym artykule pokażemy, jak zatrzymać WordPress trackback spam. Jeśli Twoje rozwiązanie spamowe nie działa dla ciebie, to jedna z poniższych sztuczek z pewnością pomoże Ci pozbyć się spamu trackback.

Skąd Pochodzi Spam Trackback WordPress?

Pingbacks i trackbacks spam jest generowany przez spamerów, którzy używają automatycznych skryptów do wysyłania milionów trackbacków do stron internetowych na całym świecie. Podobnie jak spam z komentarzami, spam trackback nie jest kierowany do twojej witryny osobiście.

To, co Ci spamerzy mają nadzieję osiągnąć, to to, że mogą zostawić swoje linki na stronie internetowej, gdzie trackbacki nie są monitorowane. Większość z tych linków spamowych wskazuje na nielegalne działania, takie jak sprzedaż narkotyków, oszustwa, Dystrybucja złośliwego kodu itp.

Get rid of Trackback Spam

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Jak całkowicie pozbyć się spamu Trackback całkowicie?

Najprostszym i najszybszym sposobem radzenia sobie ze spamem trackback jest całkowite wyłączenie go w Ustawieniach WordPress. Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić Ustawienia ” Dyskusja strony i pod domyślnymi ustawieniami artykułu odznacz pole obok “Zezwalaj na powiadomienia o linkach z innych blogów(pingbacks i trackbacks)”.

Disabling WordPress trackbacks and pingbacks

Spowoduje to wyłączenie spamu trackback i pingback w nowych artykułach. Jednak nadal musisz wyłączyć trackbacki na istniejących postach WordPress. Możesz to zrobić, postępując zgodnie z tym samouczkiem, jak wyłączyć trackbacki i pingi na istniejących postach.

Jeśli nie chcesz wyłączać trackbacków i pingbacków, oto jak możesz zwalczać spam trackbackowy.

Akismet

Akismet

Akismet jest jedną z dwóch domyślnych wtyczek dołączonych do każdej witryny WordPress. Wtyczka faktycznie łączy twoją stronę z usługą antyspamową Akismet.

Jest to ogromny filtr antyspamowy monitorujący miliony witryn, aby złapać spam komentarze i trackbacki. Używamy Akismet na WPBeginner do monitorowania komentarzy.

Ogólnie uważa się, że jest to tylko narzędzie do moderowania spamu w komentarzach, ale jest również bardzo skuteczne przeciwko spamowi trackback WordPress. Jeśli jeszcze nie korzystasz z Akismet, powinieneś go natychmiast aktywować. Zobacz nasz przewodnik na temat Akismet i dlaczego powinieneś zacząć z niego korzystać.

Prosta Walidacja Trackbacka z Topsy Blocker

Simple trackback validation plugin pozwala zatrzymać spam trackback, uruchamiając proste testy na każdym przychodzącym trackbacku. Na początku automatycznie blokuje wszelkie trackbacki pochodzące z topsy, które jest narzędziem wyszukiwania społecznościowego używanym do spamu trackback.

Następnie sprawdza, czy trackback faktycznie pochodzi ze strony, z której twierdzi, że pochodzi. Na koniec sprawdza, czy rzeczywisty link do twojej witryny istnieje w źródle trackback.

Ukryj Trackbacki

Ta wtyczka nie jest wtyczką chroniącą przed spamem, ale zapewnia funkcję, której mogą potrzebować niektórzy właściciele witryn. Jak sama nazwa wskazuje, całkowicie ukrywa WordPress trackbacks i pingbacks przed pojawieniem się w komentarzach na front-endzie Twojej witryny.

Jest to szczególnie przydatne w przypadku witryn, w których przypadkowo publikowane są setki spamowych trackbacków. Możesz aktywować tę wtyczkę, aby ukryć wszystkie trackbacki spamu przed publicznością, a następnie przejść do sekcji komentarzy w obszarze administracyjnym WordPress, aby usunąć wszystkie spam trackbacków.

To wszystko mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zablokować spam trackback WordPress. Możesz również zapoznać się z tymi 12 kluczowymi wskazówkami i narzędziami do zwalczania spamu komentarza w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…