Niezależnie od tego, czy muzyka jest weekendowym hobby, pasją w niepełnym wymiarze godzin, czy pełnoetatowym koncertem, posiadanie strony internetowej dla Twojego zespołu jest dobrym pomysłem.

Everybody ‘ s everything ma obecnie swoją stronę, więc twój zespół zdecydowanie zasługuje na swój mały dom w sieci. I chociaż istnieje wiele twórców stron, takich jak Bandzoogle, FourFour i Bandvista, które sprawiają, że tworzenie witryny jest bardzo szybkie, będę argumentować, że nie są to najlepsze sposoby na zbudowanie obecności w Internecie. W rzeczywistości będę tak śmiały, że powiem, że twój czas byłby znacznie lepiej spędzony na wspinaniu się na małą krzywą uczenia się, aby zrozumieć podstawowy WordPress i zbudować witrynę od podstaw.

Jeśli nie jesteś przekonany, wysłuchaj mnie.

Dlaczego WordPress jest idealną platformą dla zespołów

WordPress to świetna platforma dla wielu rodzajów witryn w różnych niszach, ale ma szczególne zalety dla zespołów i muzyków. Dlaczego? Rzućmy okiem, dobrze?

WordPress jest elastyczny. Możesz przejść tak proste lub tak złożone, jak chcesz z WordPress, i to jest prawdziwe piękno. Niezależnie od tego, czy chcesz czegoś z ogromną liczbą funkcji, czy po prostu chcesz prostej strony, możesz to osiągnąć za pomocą tego CMS. Weźmy na przykład stronę gigantów.

They-Might-Be-Giants
Nie dostaniesz dużo prostszego niż może być strona gigantów, ale jest funkcjonalna i wyraźnie WordPress-ian.

Wygląda bardzo podobnie do prostego bloga. Ale ma sprytny kalendarz daty trasy w pasku bocznym, który sprawia, że czuje się wyraźnie przyjazny dla zespołu.

WordPress można oszukać. Możesz dodawać funkcje za pomocą wtyczek bez wiedzy o kodowaniu. Sprawdź Blog Jay – Z, Life + Times.

To blog, tak, ale projekt jest czymś naprawdę wyjątkowym i oferuje trochę czegoś innego dla odwiedzających. Mówiąc prościej, nie jest to standardowa strona bloga.

Jay-Z
Chociaż strona Jay-Z jest blogiem w swej istocie, oferuje inne wrażenia wizualne.

Aktualizacje są proste. WordPress to platforma blogowa w swej istocie. Możesz łatwo dodawać nowe strony i posty, a dzięki wtyczkom tworzyć i dodawać kalendarze wydarzeń, galerie zdjęć i inne za pomocą kilku kliknięć.

Łatwa integracja z większą społecznością. WordPress jest przeznaczony do budowania społeczności, dzięki czemu bardzo łatwo jest budować i komunikować się z fanami. Strona internetowa Jasona Mraza ma znaczącą społeczność. Odwiedzający mogą zarejestrować się w członkostwie, które pozwala dostosować stronę główną, profil i Strumień aktywności oraz umożliwia dyskusje na forum.

MRaz
Strona Jasona Mraza używa społeczności na samym jej fundamencie.

Teraz, gdy masz jaśniejsze zrozumienie tego, co sprawia, że WordPress jest tak korzystny dla zespołów, możesz zacząć od rzeczywistego rozwoju swojej witryny. Zacznijmy od procesu wybierania motywu dla Twojej witryny i przejdź stamtąd.

Wybierz motyw

Wybór odpowiedniego motywu na stronie zespołu jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych rzeczy, które zrobisz. Ustanawia układ, projekt i podstawowe funkcje witryny, co oznacza, że lepiej zrób trochę badań, zanim zdecydujesz się na jedną.

Oto dobry wybór motywów, które zawierają projekt odpowiedni dla zespołu i/lub funkcje, które spełniają potrzeby zespołu, takie jak wbudowany kalendarz wycieczek, sklep internetowy lub możliwość pobierania plików MP3 przez użytkowników. z pewnością nie musisz wybierać motywu zaprojektowanego z myślą o zespołach, ale może to pomóc w późniejszym wyeliminowaniu niektórych kroków konfiguracji.

 • Amplify

  Amplify to motyw zaprojektowany specjalnie dla muzyków, który używa wtyczki AudioTheme do wyświetlania wszystkiego, czego potrzebujesz dla swojego zespołu. Na przykład możesz pokazać swoje najnowsze utwory i albumy, filmy, galerie zdjęć i inne. Możesz również z łatwością wyświetlać nadchodzące daty wycieczek i wydarzeń.

  Ten motyw jest również wyposażony w Beaver Builder, który ułatwia dostosowywanie nagłówków, tła, menu, schematów kolorów i innych. Dodatkowe funkcje obejmują pełną dokumentację, Filmy szkoleniowe oraz roczne aktualizacje i wsparcie.

  Wzmocnienie kosztuje $75.

  Zainteresowany Amplify?

  DetailsDemo
 • Głośnik

  Speaker to jednostronicowy motyw dla witryn muzycznych – chociaż ma opcję wielostronicową, jeśli jej potrzebujesz. Jest responsywny i wyposażony w funkcje, które ułatwiają promowanie Twojego zespołu. Na przykład jest wyposażony w tła wideo, wiele list odtwarzania, galerię zdjęć w układzie murarskim, obsługę list odtwarzania audio i wideo oraz liczne opcje dostosowywania.

  Zawiera również sekcje branżowe, takie jak Dyskografia i daty tras koncertowych. Inne funkcje obejmują efekt paralaksy, formularz kontaktowy 7, czcionki Google, wiele formatów postów na blogu, miniatury wideo, ikony społecznościowe 27, zgodność z WooCommerce, dwa lightboxy, dokumentację i kompatybilność motywów potomnych. Jest również gotowy do tłumaczenia i wyświetlania siatkówki.

  Głośnik jest zbudowany na WolfFramework i jest dostępny za $ 58.

  Zainteresowany Speaker?

  DetailsDemo
 • Promenada

  Promenade to piękny motyw zaprojektowany dla muzyków, który oferuje responsywny układ i funkcje, które są intuicyjne dla twórców muzyki. Ten motyw pozwala zaprezentować najnowsze, najlepsze i najlepsze treści, niezależnie od tego, czy są to nowe utwory, albumy, filmy czy daty tras koncertowych.

  Stronę główną można dostosować do własnych potrzeb. Na przykład ma polecany obszar treści, który pozwala wyróżnić najlepsze posty i informacje. Możesz także pochwalić się polecanym obrazem lub niestandardowym odtwarzaczem audio. I prawie każdy obszar jest widgetyzowany, dzięki czemu możesz wstawiać filmy, daty wycieczek, tekst i wszystko, co chcesz, gdziekolwiek chcesz, za pomocą kilku kliknięć.

  Możesz tworzyć listy utworów, dodawać teksty, pobierać linki i tabulatury. Dodaj kompozycję nagrania i linki do miejsc, w których ludzie mogą kupić Twoją muzykę. Dodaj filmy z wyświetlaczem o pełnej szerokości. Dodatkowo ten motyw jest przyjazny dla SEO i działa na frameworku AudioTheme, aby uzyskać niestandardowe wrażenia muzyczne.

  Promenada jest w cenie 79 dolarów.

  Zainteresowany Promenade?

  DetailsDemo
 • Balon Tuningowany

  Innym tematem, który warto sprawdzić, jest Tuned Balloon. Jest bardzo łatwy w konfiguracji i używa WordPress Theme Customizer do dokonywania zmian i dostosowań motywów. Zawiera Jetpack i jest kompatybilny z WooCommerce. Niektóre godne uwagi funkcje obejmują responsywny projekt, wiele formatów postów, obsługę języka RTL oraz widgetyzowany pasek boczny i stopka.

  Możesz także dostosować menu i zmienić styl motywu dzięki dołączonemu plikowi PSD. Dostrojony balon jest również wyposażony w wtyczkę suwaka Soliloquy.

  Możesz dostać ten motyw teraz za $58.

  Zainteresowany Tuned Balloon?

  DetailsDemo
 • Oklaski

  Applause to kolejny jednostronicowy motyw przeznaczony dla zespołów, który oferuje wiele funkcji, aby zadowolić nawet najbardziej wybrednych projektantów. Jest zbudowany na Bootstrap, HTML5 i CSS3, dzięki czemu jest responsywny i niezwykle niezawodny. Ten motyw utrzymuje wszystkie informacje o wydarzeniach związanych z muzyką zorganizowane i łatwo dostępne dzięki dedykowanym działom audio, wideo, galeriom i wydarzeniom.

  Odtwarzacz audio może być wyświetlany z najnowszymi utworami ze zdalnym linkowaniem lub ścieżkami z własnym hostingiem. Możesz wyświetlić nadchodzące daty wycieczek z własną mapą, cenami biletów i datą, kiedy trafią do sprzedaży. Ten motyw jest również wysoce konfigurowalny z dwoma opcjami nagłówka, sześcioma typami postów, możliwością wielu stron, edytorem przeciągania i upuszczania, nieograniczonymi kolorami i czcionkami Google. Jest również gotowy do tłumaczenia i zawiera formularz kontaktowy Ajax, ikony Awesone Font, METRONIC Social Icons, dokumentację i wsparcie.

  Możesz dostać aplauz za 43 dolary.

  Zainteresowany oklaskami?

  DetailsDemo
 • RoadRunners

  RoadRunners to kolejny jednostronicowy motyw, który oferuje wygodne funkcje dla muzyków. Projekt jest responsywny i płaski oraz zawiera niestandardowe typy postów Dla wydarzeń i artystów, co ułatwia aktualizowanie informacji w locie.

  Kilka godnych uwagi cech tego motywu to niestandardowe pola do wstawiania map do miejsc, animacje CSS, skróty, formularz kontaktowy 7 i możliwość dostosowania każdej sekcji strony głównej. Sekcje te obejmują nagłówek, o nas, wydarzenia, artyści, referencje, galerię, formularz kontaktowy, blog i wiele innych.

  RoadRunners jest obecnie dostępny za $ 43.

  Zainteresowany RoadRunners?

  DetailsDemo
 • Płyta rezonansowa

  Soundboard jest wyposażony w wiele funkcji skierowanych bezpośrednio do muzyków, co pomaga wziąć część pracy z tworzenia strony internetowej zespołu. Ma dedykowane sekcje do takich rzeczy jak zdjęcia, filmy, Dyskografia i daty tras koncertowych. Chodzi o to, aby dostarczyć wszystkie informacje, których chcieliby fani w jednym dogodnym miejscu.

  Strona główna ma niestandardowe widżety dla najnowszych wiadomości, dat tras koncertowych, najnowszego albumu, nowych zdjęć i filmów. Możesz pochwalić się swoją okładką albumu, tytułami piosenek, tekstami i opcjami zakupu. Możesz nawet wyświetlić odtwarzacz audio, aby odwiedzający mogli uzyskać podgląd twoich utworów. Jest nawet wyposażony w kompatybilność dla odtwarzacza JW.

  Inne funkcje obejmują suwak Nivo, niestandardowe kolory i tła, szablony stron 7, niestandardowe typy postów 5, niestandardowe widżety 7, system siatki 960, gotowość do tłumaczenia, skróty, kompatybilność między przeglądarkami, ładny Lightbox Zdjęć, obojętne treści i wiele innych.

  Płyta rezonansowa da ci 58 dolarów.

  Interesuje Cię płyta rezonansowa?

  DetailsDemo
 • Music Pro

  Podobnie jak sama nazwa wskazuje, Music Pro jest motywem zaprojektowanym dla profesjonalistów muzycznych i może być łatwo używany przez zespoły, wytwórnie płytowe, a nawet czasopisma muzyczne. Jest responsywny i jest zgodny z czterema wtyczkami: Wolf Socials, Wolf Music Network, Wolf Shortcodes i Wolf gram.

  Niektóre godne uwagi cechy tego tematu obejmują trzy skórki, niestandardowe tła i logo, niestandardowe kolory i czcionki, wiele list odtwarzania dzięki jplayerowi, dyskografię, wbudowany system recenzji i ocen, kompatybilność z systemem koszyka PayPal, trzy suwaki strony głównej, galerie zdjęć, galerie wideo, miniatury wideo i osiem formatów postów.

  Jest również wyposażony w Komunikat górnego paska, który możesz dostosować, aby powitać odwiedzających, a także przyciski udostępniania społecznościowego, formularz kontaktowy, skróty, SEO, nieograniczone paski boczne i widżety, rozwijane menu, niestandardowe widżety 14, Zawartość demo, dokumentacja i wsparcie. Ten jest całkiem all inclusive, nie sądzisz?

  Możesz dostać Music Pro teraz za $58.

  Interesujesz się Music Pro?

  DetailsDemo
 • Muza

  Muzyka jest doskonałym wyborem tematycznym dla tych, którzy są w zespole lub w jakiś sposób związani z przemysłem muzycznym. Projekt jest bardzo nowoczesny i responsywny, więc będzie dobrze wyglądał na każdym urządzeniu. Ponadto oferuje narzędzia potrzebne do utrzymania porządku, takie jak albumy, galerie, filmy i wydarzenia. To także świetna platforma blogowa.

  Ten motyw jest gotowy do siatkówki, zoptymalizowany pod kątem SEO i zawiera przyjazne dla dotyku funkcje, takie jak pełnoekranowe pokazy slajdów, filmy, suwaki i obrazy lightbox. Wykorzystuje nieograniczoną liczbę kolorów, jest gotowy do tłumaczenia, kompatybilny z motywem potomnym i zawiera niestandardowe tła pełnoekranowe, panel opcji motywu za pośrednictwem GPanel, dane obojętne, szablony stron, Czcionki Google, formularz kontaktowy z reCaptcha, niestandardowe widżety, skróty i wsparcie dla tradycyjnych i muzycznych sieci społecznościowych.

  Dodaj wsparcie i dokumentację do miksu, a otrzymasz bardzo przydatny motyw dla muzyków. Obecnie jest wyceniony na 48 dolarów.

  Interesuje Cię Muse?

  DetailsDemo
 • Żyj!

  Żyj! jest profesjonalnym motywem stworzonym specjalnie dla muzyków wszystkich pokroju i zawiera mnóstwo funkcji, które sprawiają, że promowanie i sprzedaż Twojej muzyki online to bułka z masłem. Jest responsywny i wysoce konfigurowalny. Może być nawet używany dla osób spoza przemysłu muzycznego, jeśli tylko kopią wygląd. To elastyczność w najlepszym wydaniu, ludzie.

  Ten temat zawiera również suwak nagłówka, suwak rewolucji, 3 skórki, siatkówkę i gotowość do tłumaczenia, galerie zdjęć, dyskografię, daty wycieczek, galerię wideo, sklep i wiele innych. Zawiera również Formularz kontaktowy 7, Wiele formatów postów na blogu, Czcionki Google, niestandardowe czcionki 19, opcje lightbox 2, przyciski udostępniania społecznościowego, SEO, galerię Instagram, szablon motywu podrzędnego, zawartość demo, dokumentację i wsparcie.

  Żyj! jest dostępny w cenie 58 USD.

  Zainteresowany Live!?

  DetailsDemo
 • LA-BAND

  LA-BAND jest stylowy i nowoczesny, dzięki czemu idealnie pasuje do zespołów wszelkiego rodzaju. Zawiera 25 schematów kolorów, 16 niestandardowych szablonów i nieograniczone paski boczne, dzięki czemu możesz osiągnąć dokładnie to, co chcesz z tym motywem. Zawiera również stronę 404, nieograniczone pokazy slajdów i strony, które działają specjalnie dla muzyków, takie jak strona audio, strona wydarzeń, strona wideo i strona ze zdjęciami.

  Jest również wyposażony w niestandardowe widżety 4, elastyczną stronę główną, którą można dostosować do potrzeb układu, paginację, skróty, niestandardowe typy postów, panel opcji motywu, kompatybilność z różnymi przeglądarkami, suwak Flex, Mapy Google i wsparcie mediów społecznościowych. Dodatkowe korzyści obejmują dokumentację i zawartość demonstracyjną XML.

  Możesz dostać LA-BAND teraz za $48.

  Zainteresowany LA-BAND?

  DetailsDemo
 • Brooklyn Indie Band

  Jeśli szukasz motywu, który oddaje klimat indie Bandu, do którego zmierzasz, Brooklyn Indie Band jest dobry do sprawdzenia. Na początek miło się na to patrzy i ma na celu jak najprostsze skonfigurowanie strony internetowej.

  Ten motyw jest responsywny i zawiera dodatek Boostpress Admin, który sprawia, że strona administracyjna rzeczy jest błyskawiczna. Jest również wyposażony w akcje kolorów, które pozwalają dopasować kolory dokładnie do dołączonego pliku PSD. Ponadto zawiera style motywów i zawartość XML, aby pomóc w uruchomieniu witryny w mgnieniu oka.

  Brooklyn Indie Band kosztuje 38 dolarów.

  Zainteresowany Brooklyn Indie Band?

  DetailsDemo
 • JamSession

  JamSession to kolejny motyw idealny dla muzyków i zespołów. Projekt jest nowoczesny i elastyczny, dzięki czemu można go przerobić do konkretnych potrzeb z łatwością, szczególnie w odniesieniu do preferowanego gatunku muzycznego. Tak, piosenkarze country i didżeje mogą z tego skorzystać!

  Niektóre funkcje obejmują responsywny projekt, konfigurowalne menu, nieograniczone kolory, dotykowy pokaz slajdów, układ murarski i niestandardowe typy postów na wydarzenia, galerie zdjęć, filmy i dyskografie. Posiada również typ postu dla albumów, za pomocą którego można dodawać niestandardowe informacje o albumie, opcje zakupu i odtwarzacz muzyki. Inne funkcje obejmują tło pełnoekranowe, formularz kontaktowy z reCaptcha, stronę konserwacji, obsługę sieci społecznościowych, dokumentację, bezpłatne aktualizacje i wiele innych.

  Zdobądź JamSession teraz za $58.

  Zainteresowany JamSession?

  DetailsDemo
 • Metryczny

  Ostatni, ale na pewno nie najmniej na tej liście tematów jest Metric,” hardkorowy ” temat przeznaczony dla melomanów-w branży i na zewnątrz. Projekt jest świeży i czuje się bardzo “teraz”, co jest ważne, gdy próbujesz odwołać się do swoich fanów. Oferuje wiele funkcji i opcji organizacyjnych dla albumów, zdjęć, filmów i wydarzeń. Użyj go jako bloga lub zwykłej strony. Jest również responsywny i zoptymalizowany pod kątem SEO, więc Twoi fani będą mogli go łatwo znaleźć.

  Inne funkcje obejmują nieograniczone kolory, retina i gotowość do tłumaczenia, suwak rewolucji, dotykowy lightbox, niestandardowe typy postów, wiele formatów postów, GPanel 3.1.0, szablony stron, Czcionki Google, formularz kontaktowy, obojętne treści, wsparcie mediów społecznościowych, integrację z 23 muzycznymi sieciami społecznościowymi i wiele więcej.

  Spodziewaj się zapłacić $58 za Metric.

  Zainteresowany Metric?

  DetailsDemo

Włącz pobieranie MP3

Jako muzyk będziesz chciał dzielić się swoją muzyką ze światem. Jednym ze sposobów na to jest oferowanie piosenek na swojej stronie jako MP3 do pobrania. dostępnych jest wiele wtyczek, które ułatwiają konfigurację-niezależnie od tego, czy chcesz oferować swoje utwory za darmo, czy za pieniądze. Zanim jednak do tego dojdę, myślę, że ważne jest, aby pamiętać, że możesz dodawać pliki do pobrania bez dodawania czegokolwiek innego do swojej witryny.

Zgodnie z obsługą wszystkiego WordPress, możesz dodawać pliki do pobrania za pomocą kilku kliknięć. Poważnie, wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć w miejscu, w którym chcesz, aby pojawił się link do pobrania, kliknij Dodaj Media i wybierz plik do przesłania z komputera. Stamtąd wszystko, co musisz zrobić, to napisać opis tego, co chcesz, aby link powiedział.

Text link downloads are easy to insert.
Pobieranie linków tekstowych jest łatwe do wstawienia.

Coś w stylu “Download my hot new jam” może zadziałać. Następnie kliknij Wstaw do postu. To wszystko.

Może to działać całkiem dobrze, jeśli musisz tylko zaoferować kilka pobrań na swojej stronie. Jeśli chcesz przenieść rzeczy na bardziej profesjonalny poziom, rozwiązanie wtyczki jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem.

Oto kilka moich ulubionych:

 • Łatwe Pobieranie Cyfrowe

  Jeśli planujesz sprzedawać swoją muzykę tylko cyfrowo, możesz sprawdzić Easy Digital Downloads. Ta wtyczka jest łatwa w konfiguracji i oferuje wiele wbudowanych funkcji dla Twojej wygody, takich jak kody rabatowe, analizy, API, wiele bramek płatności, eksport danych i wiele innych.

  Interesuje Cię Easy Digital Downloads?

  Szczegóły
 • Sklep Muzyczny

  Wtyczka zaprojektowana specjalnie do umożliwienia ludziom pobierania muzyki nazywa się Music Store. Jest idealny do sprzedaży dowolnych plików audio i przetwarza transakcje za pośrednictwem PayPal. Jest kompatybilny ze wszystkimi przeglądarkami i urządzeniami i zawiera odtwarzacz audio do podglądu.

  Odtwarzacz audio obsługuje wiele formatów, w tym MP3, WAV, WMA i OGA. Pozwala również na udostępnianie społecznościowe. Wtyczka jest bezpłatna, ale możesz uaktualnić dodatkowe funkcje, takie jak możliwość sprzedaży kolekcji muzyki, funkcja koszyka na zakupy, rabaty, kupony i możliwość wstawiania produktów jako widżetu na pasku bocznym witryny.

  Interesujesz się sklepem muzycznym?

  Szczegóły
 • SoundCloud Master

  Inną opcją wtyczki do pobrania muzyki jest SoundCloud Master. Współpracuje z SoundCloud, aby umożliwić integrację WordPress z muzyczną siecią społecznościową. Można go dostosować do dowolnego schematu kolorów i można odtwarzać zarówno pojedyncze utwory, jak i pełne zestawy albumów, jeśli chcesz.

  Masz również możliwość wyświetlania okładek za pośrednictwem TechGasp Bang! Oprawa graficzna. Dzięki łatwej konfiguracji i dołączonemu widżetowi i skróconemu kodowi, w mgnieniu oka zaczniesz działać.

  Zainteresowany SoundCloud Master?

  Szczegóły

Wyróżnij Swoją Dyskografię

Podczas gdy Twoi fani z pewnością będą chcieli wiedzieć, gdzie idziesz, podobnie jak w przypadku, gdy pojawisz się w następnej trasie, chcą również wiedzieć, gdzie byłeś. A dużą częścią tego jest podkreślanie całej muzyki, którą stworzyłeś do tej pory. Nazywa się to dyskografią i opisuje każdy album i każdy singiel, który kiedykolwiek wydałeś.

Oczywiście można je stworzyć ręcznie. To nie byłoby takie trudne. Wystarczy wymienić swoje albumy, ich utwory i dołączyć okładkę albumu. To wszystko. Ale jeśli chcesz, aby Twoja Dyskografia była nieco bardziej dynamiczna, z funkcją listy odtwarzania, linkami do pobrania i linkami dostawców, Możesz rozważyć rozwiązanie wtyczki. Oto kilka wartych sprawdzenia:

 • Simple Discography

  Jak sama nazwa wskazuje, Simple Discography oferuje prosty sposób na wstawienie dyskografii na swoją stronę. Dzięki niemu możesz tworzyć albumy zawierające określone utwory muzyczne. Możesz dołączyć tyle lub tak mało informacji, ile chcesz. Możesz na przykład dodać tytuł i opis albumu, okładkę, tytuły utworów, datę publikacji i długość każdego utworu.

  Zawiera również krótki kod do wstawiania listy albumów, widżet do listy albumów, interfejs przeciągania i upuszczania oraz responsywny projekt.

  Prosta Dyskografia jest darmowa.

  Interesuje Cię Dyskografia Simple?

  Szczegóły
 • Artistografia

  Wtyczka Artistography umożliwia tworzenie portfolio dla muzyki, zdjęć i filmów na jednej stronie. Zasadniczo tworzy i “stronę artysty”, która może być używana do wyświetlania wszystkich tych istotnych informacji. Jest bardziej nastawiony na wytwórnie płytowe, katalog artystów i witryny festiwali muzycznych, ale nadal widzę, że jest on również używany na stronie indywidualnego zespołu.

  Tworzy serię zakładek jQuery na stronie do podświetlania informacji o artyście. Używa również soundmanager2 do wyświetlania odtwarzacza audio. Może być nawet zsynchronizowany z PayPal, dzięki czemu odwiedzający mogą bezproblemowo kupować muzykę.

  Artistography is free.

  Interesuje Cię Sztuka?

  Szczegóły

Sprzedaj Swój Towar

Podczas gdy zespoły zarabiają na życie grając i sprzedając swoją muzykę, spora część ich dochodów pochodzi z merch. Wiesz, T-shirty, czapki, szpilki, guziki i tym podobne? Tak, wszystkie te rzeczy, które normalnie byłyby sprzedawane poza miejscem koncertu, mogą (oczywiście) być sprzedawane także w Internecie i jest to coś, co musisz zaoferować za pośrednictwem oficjalnej strony zespołu.

Możesz użyć dowolnej usługi e-commerce lub wtyczki, aby dodać towar na sprzedaż-w tym MarketPress!—ale jest kilka zaprojektowanych z myślą o konkretnych potrzebach zespołów-lub przynajmniej dobrze je uzupełniają-o których myślę, że warto wspomnieć tutaj.

 • FoxyShop

  FoxyShop to bardzo przydatna wtyczka do koszyka zakupów dla WordPress. Łączy się z usługą foxycart hosted shopping cart, która umożliwia zarządzanie zapasami z tej usługi na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Oznacza to, że nie musisz wchodzić na zewnętrzną stronę, aby zarządzać najnowszymi ofertami koszulek.

  Ta wtyczka ma możliwość dodawania nieograniczonej liczby obrazów na każdym produkcie i używa wyskakującego pokazu slajdów. Oferuje również obsługę widżetów, sortowanie produktów metodą przeciągnij i upuść, ceny sprzedaży, wsparcie dla produktów cyfrowych i subskrypcji oraz wsparcie internalizacji.

  FoxyShop jest darmowy.

  Zainteresowany FoxyShop?

  Szczegóły
 • WooCommerce Custom T-Shirt Designer

  Jeśli używasz WooCommerce, możesz skorzystać z wtyczki WooCommerce Custom T-Shirt Designer. Wspominam o tym tylko dlatego, że koszulki są tak ogromną częścią większości ofert handlowych zespołu. To, co jest fajne w tej wtyczce, to odwiedzający witrynę mogą przesyłać własne projekty, aby stworzyć prawdziwie niestandardową koszulę bezpośrednio na twojej stronie. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli proponujesz podstawowy projekt koszulki—powiedzmy z logo zespołu—a następnie pozwól, aby ludzie upiększali się według własnego uznania.

  Jest wyposażony w różnego rodzaju opcje dostosowywania koszulek wraz z wieloma funkcjami po stronie Administratora, takimi jak niestandardowe kolory, ustawienia przycisków, możliwość włączenia różnych paneli projektowych i wiele innych.

  Wersja tej wtyczki jest również dostępna dla WP eCommerce i będzie cię to kosztować $28.

  Interesuje Cię WooCommerce Custom T-Shirt Designer?

  Szczegóły
 • Cart66

  Jeśli prostota jest nazwą gry dla Ciebie, Cart66 jest doskonałym rozwiązaniem wtyczki e-commerce. Pozwala bardzo szybko założyć sklep internetowy. Dzięki niemu możesz sprzedawać produkty materialne i cyfrowe, przetwarzać Karty kredytowe, zarządzać zamówieniami, oferować promocje i nie tylko. Możesz również opodatkować według stanu, kodu pocztowego lub zamówienia, dodawać niestandardowe pola do produktów, modyfikować walutę, dostosowywać wpływy e-mail, integrować się z programem partnerskim, a nawet wstawiać produkty na dowolną stronę lub post.

  Cart66 Lite jest bezpłatny lub możesz uaktualnić do wersji professional za $ 30 / miesiąc.

  Zainteresowany Cart66?

  Szczegóły
 • TheCartPress

  TheCartPress to kolejny prosty system koszyka do skonfigurowania, który działa z PayPal i Authorize.net. możesz rozszerzyć jego funkcję o dodatkowe wtyczki. Niektóre standardowe funkcje obejmują podatek naliczany, kategorie produktów, możliwość sprzedaży produktów fizycznych i cyfrowych, wskaźnik wagi stołu i powiązane produkty.

  Jest to dość przydatna darmowa wtyczka, która może służyć jako przyzwoita alternatywa dla płatnych opcji.

  Zainteresował Cię TheCartPress?

  Szczegóły
 • WordPress Ultra Prosty Koszyk Na Zakupy PayPal

  WordPress Ultra prosty koszyk na zakupy PayPal jest naprawdę prosty w użyciu. Po prostu dodaje przycisk Dodaj do koszyka do twojej witryny. Możesz wstawić go na dowolnym poście lub stronie. Możesz go przetestować w systemie PayPal i dostosować różne aspekty procesu realizacji transakcji, takie jak zmiany cen, tekst i CSS. Ponadto jest wyposażony w krótki kod ułatwiający integrację witryny.

  Ta wtyczka jest całkowicie darmowa.

  Interesujesz się WordPress Ultra Simple Paypal Koszyk?

  Szczegóły

Dodaj kalendarz wycieczek

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zamieścić na stronie zespołu, jest kalendarz wydarzeń. Poinformowanie fanów, gdzie będziesz grać dalej, jest niezbędne do zwiększenia sprzedaży biletów i utrzymania najbardziej lojalnych obserwatorów w pętli. Istnieje wiele wtyczek kalendarza, ale oto kilka skierowanych do muzyków, które powinny pomóc fanom być na bieżąco z tym, kiedy będziesz następny w ich szyi lasu:

 • Kalendarz Koncertów

  Kalendarz koncertów jest absolutnie tak prosty, jak przychodzą. Ta wtyczka ułatwia wyświetlanie kalendarza ze wszystkimi nadchodzącymi koncertami na liście. Jest łatwy w konfiguracji i aktualizacji i łatwy w użyciu dla fanów. Możesz nawet skonfigurować go tak, aby wyświetlał informacje o każdym miejscu z mapą dla każdej lokalizacji i linkami do miejsc sprzedaży biletów.

  Ta wtyczka jest darmowa.

  Interesuje Cię kalendarz koncertów?

  Szczegóły
 • GigPress

  GigPress to kolejna opcja dodawania kalendarza wydarzeń do witryny WordPress,tylko ta ma wiele funkcji, które są dostosowane do muzyków. Po zainstalowaniu ta wtyczka umożliwia zarządzanie nadchodzącymi i przeszłymi datami wycieczek, a następnie wyświetlanie ich w witrynie NA ŻYWO za pomocą skrótów, widżetu lub znaczników szablonu PHP.

  Ta wtyczka umożliwia dodawanie do widżetu różnych artykułów, miejsc, wycieczek, a nawet powiązanych postów. Dodatkowo możesz zsynchronizować go z kanałami RSS i iCalendar, dzięki czemu Twoi fani mogą z łatwością dodawać daty wycieczek do swoich osobistych kalendarzy. Dzięki wielu opcjom dostosowywania, integracji blogów oraz możliwości importowania i eksportowania danych do iz plików CSV, nie ma granic w sposobie prezentowania światu swoich kolejnych koncertów.

  Zainteresowany GigPress?

  Szczegóły
 • Events Manager

  Events Manager to kolejna wtyczka, która ułatwia wyświetlanie najnowszych koncertów w intuicyjny i estetyczny sposób za pomocą skrótów, stron i widżetów. Możesz zarządzać poszczególnymi wydarzeniami, konfigurować kalendarze, a nawet tworzyć nowe lokalizacje i miejsca. Możesz pozwolić odwiedzającym wyszukiwać wydarzenia na podstawie lokalizacji, a nawet wyświetlać je na Mapach Google. Na koniec możesz przyjmować rezerwacje na wydarzenia za pomocą tej wtyczki z ceną, datą, płatnością i innymi opcjami za pomocą PayPal, Authorize.net, a nawet przez telefon lub e-mail.

  Menedżer wydarzeń jest dostępny zarówno w wersji darmowej, jak i premium. Premium dodaje fora wsparcia pro oraz dodatkowe funkcje i Dodatki. W przypadku jednej witryny możesz spodziewać się zapłaty 75, a za maksymalnie 5 witryn zapłacisz 150.

  Zainteresowany Events Manager?

  Szczegóły
 • saBooking

  Jeszcze inna wtyczka, którą możesz wypróbować, nazywa się saBooking. Jest idealny do założenia systemu rezerwacji lub rezerwacji na swojej stronie. Zawiera cztery różne mody kalendarza, które pomagają tworzyć niestandardowe kalendarze dla dat wydarzeń. Wtyczkę można modyfikować, aby wyświetlać daty, a także godziny wydarzeń. Oferuje również godzinne interwały, co pozwala na podwójną obsługę nie tylko koncertów, ale także profesjonalnych spotkań.

  Dołączony Menedżer wycieczek pozwala skonfigurować lokalizację, miejsca, oferty i Polecane wycieczki. Pozwala również wyróżnić najlepiej sprzedającą się wycieczkę i daje użytkownikom możliwość wyszukiwania. W zestawie znajduje się również Menedżer wydarzeń, wiele bramek płatności, Wiele opcji wyświetlania kalendarza dla użytkownika końcowego, Fundacja Ajax, kalendarz rezerwacji zaplecza, skróty i wiele innych.

  Możesz dostać saBooking za $25.

  Interesuje Cię saBooking?

  Szczegóły

Oferuj Próbki Audio

Tak, rozmawialiśmy już o tym, jak oferować MP3 do pobrania na swojej stronie za darmo i na sprzedaż, ale to, co jeszcze do omówienia, to jak oferować próbki audio. To znaczy, Twoja strona nie będzie w pełni reprezentować Twojego zespołu, chyba że będzie na niej klipy audio z Twoją muzyką, prawda?

Nie mówię, że odwiedzający powinni być bombardowani Twoimi utworami, gdy TYLKO STRONA się załaduje. To jest po prostu irytujące i bardzo przypomina te automatyczne odtwarzanie plików MIDI z Lat 90. nie rób tego! Zamiast tego możesz zaoferować wbudowany odtwarzacz audio, który ma podkręconą muzykę. Daj odwiedzającym możliwość odtwarzania twoich utworów, a możesz po prostu zdobyć kilku fanów zarówno dla swojej muzyki oraz Twój doświadczony Projekt strony.

Oto kilka wtyczek, które ułatwiają dodawanie próbek audio:

 • Cue

  Jeśli chcesz zbudować listę odtwarzania i wyświetlić ją na stronie zespołu, możesz sprawdzić Cue. Ta wtyczka daje Ci tę możliwość za pomocą tagu szablonu, widżetu i krótkiego kodu, dzięki czemu masz wiele opcji integracji muzyki bezpośrednio z witryną. Jeśli wolisz, możesz używać utworów w swojej bibliotece multimediów, dodawać nowe lub łączyć je z utworami zewnętrznymi.

  Interfejs jest przeciągany i upuszczany i reaguje, więc będzie wyglądał świetnie na każdym urządzeniu. Ta wtyczka faktycznie układa się na szczycie wbudowanych funkcji multimedialnych w WordPress za pomocą MediaElement.js. Jest również wyposażony w integrację AudioTheme, więc jeśli używasz takiego motywu, możesz automatycznie dodawać utwory do listy odtwarzania z dyskografii.

  Kij jest wolny.

  Zainteresowany Cue?

  Szczegóły
 • MP3-jPlayer

  MP3-jPlayer to kolejna świetna opcja audio i playlist dla Twojej witryny WordPress. Jest responsywny, zbudowany na HTML5 i zawiera wiele opcji dostosowywania kolorów, czcionek, obrazów i tytułów, a także wysokość, szerokość, ustawienia głośności i różne elementy stylu. Ustaw go tak, aby odtwarzał jedną lub wiele ścieżek. Wyskakuje z twojej witryny, gra w widżecie lub pracuje nad pobraniem. Integruje się nawet bezpośrednio z wbudowanymi opcjami multimediów WordPress za pomocą Kreatora list odtwarzania typu “przeciągnij i upuść”.

  Opiera się na natywnych krótkich kodach, aby rozszerzyć funkcje muzyczne witryny. Możesz dodać nieograniczoną liczbę odtwarzaczy muzycznych do stron, postów, pasków bocznych, a nawet plików szablonów, jeśli chcesz. Obsługuje wiele plików muzycznych, współpracuje z Icecast i Shoutcast i jest kompatybilny z większością przeglądarek i multisite.

  MP3-jPlayer jest darmowy.

  Interesuje Cię MP3-jPlayer?

  Szczegóły
 • Odtwarzacz audio HTML5 jQuery

  Innym odtwarzaczem audio do rozważenia jest trafnie nazwany odtwarzacz audio HTML5 jQuery. Ta wtyczka dodaje do witryny stylowy odtwarzacz muzyki, który obsługuje pojedyncze utwory i listy odtwarzania i może być wstawiony za pomocą krótkiego kodu. Dostosuj wygląd, dodaj okładkę, linki do pobrania / zakupu i oceny. Współpracuje ze wszystkimi głównymi przeglądarkami i urządzeniami, obsługuje formaty plików MP3 i OGG i oferuje łatwą integrację z cyfrowymi plikami do pobrania.

  Ta wtyczka daje również możliwość włączania i wyłączania autoplay, oceny gwiazdek i innych. Dostępna jest również wersja Pro, która oferuje wiele list odtwarzania, menedżera list odtwarzania typu “przeciągnij i upuść”, responsywny projekt i obsługę widżetów. Dla pojedynczej licencji witryny wersja Pro będzie kosztować $30. Dla nieograniczonych witryn, $110.

  Zainteresowany odtwarzaczem audio HTML5 jQuery?

  Szczegóły
 • Kompaktowy odtwarzacz audio WP

  Compact WP Audio Player to kolejna darmowa wtyczka, która dodaje Hybrydowy odtwarzacz HTML5 i Flash do twojej witryny. Umieść pliki MP3 na swoich stronach i postach za pomocą prostego skrótu. Sam odtwarzacz jest kompaktowy i atrakcyjny oraz obsługuje pliki MP3 i OGG. Jest responsywny, działa na wszystkich głównych przeglądarkach i może być sparowany z linkami do pobrania i/lub linkami do zakupu, aby zaoferować wygodne próbki utworów.

  Interesuje Cię kompaktowy odtwarzacz WP Audio?

  Szczegóły
 • Album Audio

  Ostatnia wtyczka odtwarzacza audio, o której będę tutaj mówił, nazywa się Audio Album. Opiera się na MediaElement.js do grupowania plików audio w albumy. Jest wyposażony w podstawowy arkusz stylów do dostosowywania. Ta wtyczka nie tworzy list odtwarzania, ale jest to idealny sposób na grupowanie plików audio, które już przesłałeś do swojej witryny, w spójne albumy, co może być naprawdę pomocne w organizacji witryny.

  Zainteresowany albumem Audio?

  Szczegóły

Dołącz Teledyski

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy weteranem branży, dobrym pomysłem jest również wykorzystanie wideo. To może oznaczać sprytnie wyprodukowane teledyski. Albo może to nagranie z trasy koncertowej. Niezależnie od tego, w tym filmy, w których występujesz w jakiś sposób na swojej stronie, mogą zdziałać cuda, zwiększając zaangażowanie fanów. Im więcej treści podasz, tym dłużej pozostaną w Twojej witrynie. A im dłużej ludzie będą przebywać na twojej stronie, tym bardziej prawdopodobne jest, że wykonają dowolne zadanie, na przykład zakup muzyki lub towaru.

W rzeczywistości nie potrzebujesz żadnych dodatkowych narzędzi do wyświetlania filmów na swojej stronie. WordPress jest wyposażony w obsługę wideo. A jeśli masz Jetpack, moduł shortcode Embeds umożliwia osadzanie filmów za pomocą shortcode. Oczywiście, jeśli Twoje filmy są hostowane w określonej witrynie lub nawet hostowane samodzielnie i chcesz uzyskać więcej opcji dostosowywania w sposobie ich prezentacji, możesz wypróbować rozwiązanie wtyczki. Oto kilka opcji godnych każdego zespołu:

 • Advanced Responsive Video Embedder

  Zaawansowana, responsywna wtyczka do osadzania wideo ułatwia osadzanie filmów z dowolnego źródła na swojej stronie. Używa responsywnych rozmiarów, leniwego obciążenia, miniatur i skrótów, aby filmy nie powodowały wzdęcia witryny. Możesz łatwo dostosować sposób wyświetlania filmów za pomocą niestandardowych parametrów URL. Działa ze wszystkimi dużymi witrynami, takimi jak YouTube, CollegeHumor i Vimeo, ale także z innymi witrynami, takimi jak Blip, MyVideo i twitch.

  Interesujesz się zaawansowanym responsywnym osadzaniem wideo?

  Szczegóły
 • Wtyczka Wideo WordPress

  Nie dostajesz dużo prostszego niż wtyczka wideo WordPress, ale hej, może to jest to, do czego zmierzasz? Ta wtyczka dodaje filtr, który pozwala osadzać filmy z różnych witryn wideo 66. To jest to!

  Zainteresowany Wtyczką wideo WordPress?

  Szczegóły
 • Wideo.js

  Kolejna naprawdę prosta i darmowa wtyczka nazywa się wideo.js. Działa poprzez rozszerzenie podstawowych funkcji Wideo.odtwarzacz wideo JS HTML5 oferuje, umożliwiając Osadzanie wideo na dowolnej stronie lub poście. Posiada również opcję flash fallback dla osób przeglądających Twoją witrynę z przeglądarki, która nie obsługuje HTML5.

  Interesuje się wideo.js?

  Szczegóły
 • WP Video Lightbox

  WP Video Lightbox to ostateczna wtyczka wideo, o której będę tutaj dyskutować. Pozwala na osadzanie filmów jak zwykle w witrynie, tylko pojawiają się one w nakładce lightbox, co może być miłe, aby dodać trochę więcej stylu i wymiaru. Może być również używany do prezentacji obrazów i działa również na iPhonie i iPadzie.

  Zainteresowany WP Video Lightbox?

  Szczegóły

Prezentacja galerii na żywo

Jeśli twój zespół regularnie występuje w wielu publicznych występach i koncertach, ważne jest, aby dołączyć również galerię zdjęć. Fani będą chcieli zobaczyć te niesamowite ujęcia na żywo, gdy tylko pojawią się nowe. WordPress ma wbudowaną funkcję galerii, ale możesz nieco ulepszyć wygląd o coś nieco bardziej fantazyjnego. Chociaż istnieje wiele wtyczek Galerii Obrazów, poniższe siedzą na szczycie stosu:

 • Galeria NextGEN

  Musisz zacząć od najpopularniejszej wtyczki galerii, prawda? Dzięki ponad 12 milionom pobrań, NextGen Gallery ułatwia przesyłanie i wyświetlanie licznych galerii zdjęć w witrynie. Dzięki niemu możesz przesyłać pliki wsadowo, importować metadane, zmieniać kolejność obrazów, edytować miniatury, tworzyć albumy i wiele więcej za pomocą kilku prostych kliknięć.

  Możesz również wybierać między wyświetlaniem miniatur i pokazami slajdów na frontendzie witryny, z których oba oferują wiele opcji rozmiaru, stylu, przejść, kontroli i efektów lightbox.

  Galeria NextGEN jest bezpłatna, ale dostępna jest również wersja Pro, która zawiera bardziej responsywne galerie, lightboxy, Głębokie linkowanie, Udostępnianie społecznościowe, wsparcie e-commerce i więcej za $79.

  Interesuje Cię Galeria NextGEN?

  Szczegóły
 • Slickr Flickr

  Flickr jest popularną platformą do udostępniania zdjęć, szczególnie dla osób, które często pokazują NA ŻYWO. Korzystanie z wtyczki Slickr Flickr pozwala na wyświetlanie zdjęć i galerii z konta Flickr, jak również z kont fanów w bardziej stylowy sposób niż to, co oferuje Sam Flickr.

  Osadzaj galerie w postach, stronach, a nawet widżetach paska bocznego tekstu. Możesz sortować zdjęcia według tytułu, opisu lub daty, dodawać podpisy do zdjęć, konfigurować pokazy slajdów autoplay i nie tylko. Działa z wieloma różnymi wtyczkami lightbox i może być nawet używany do wyświetlania pojedynczych zdjęć.

  Slickr Flickr jest darmowy.

  Zainteresowany Slickr Flickr?

  Szczegóły
 • Galeria Zdjęć

  Galeria zdjęć ma prostą nazwę, ale kilka zaawansowanych funkcji do wyświetlania zdjęć zespołu ze stylem. Zawiera wiele różnych narzędzi do dodawania i edytowania obrazów bezpośrednio z witryny. Dodawaj opisy i tagi, twórz galerie i albumy oraz Konfiguruj pokazy slajdów. Niektóre widoki układu obejmują miniatury, mozaikę i murowanie. Możesz tworzyć dostosowania dla kodu osadzania i używać menedżera plików do przesyłania, zmiany nazwy, reorganizacji i ogólnie zarządzania obrazami za pomocą kilku kliknięć.

  Ta wtyczka zawiera również cztery różne widżety, w tym Dynamic Photo Gallery Tags Cloud, Tag Cloud, Photo Gallery Slideshow i Photo Gallery, z których wszystkie pozwalają dodawać różne funkcje związane ze zdjęciami do paska bocznego witryny.

  Galeria zdjęć jest bezpłatna, ale Wersja Pro zawiera więcej pokazu slajdów i efektów lightbox, więcej widoków albumów, komentowanie zdjęć, Udostępnianie społecznościowe, wsparcie i aktualizacje za $30 do $60.

  Interesuje Cię Galeria Zdjęć?

  Szczegóły
 • Galeria

  Wtyczka Galeria pozwala skonfigurować wiele galerii zdjęć w witrynie za pomocą kilku kliknięć. Dodaj tyle zdjęć, ile chcesz, dołącz opisy, jeśli chcesz i wyświetl je wszystkie na jednej stronie lub na poszczególnych stronach. Obsługuje wysokiej jakości zdjęcia i jest bardzo prosty w użyciu. Jest to w zasadzie krok naprzód od standardowych funkcji galerii WordPress bez kilku puchów.

  Wersja Premium galerii zawiera więcej opcji ustawień lightbox, kadrowanie obrazu, adresy URL przycisków, obsługę przycisków społecznościowych “Lubię to”, stronicowanie, dostosowywanie galerii obrazów i obsługę klienta za $20 miesięcznie.

  Interesuje Cię Galeria?

  Szczegóły

Dołącz do subskrypcji newslettera

Utrzymywanie kontaktu z fanami jest istotną częścią prowadzenia strony internetowej zespołu, a utrzymywanie biuletynu e-mailowego jest dobrym sposobem na to. Dzięki niemu możesz powiadamiać poprzednich odwiedzających, gdy Twoja witryna została zaktualizowana, gdy uruchamiasz nowy album, oferujesz nowe towary lub ogłaszasz nowe daty tras koncertowych. Oczywiście musisz sprawić, aby Twoi fani faktycznie wpisali swoje adresy e-mail i zapisali się do newslettera, aby był skuteczny.

Nie będę tutaj mówił o tym, jak zwiększyć liczbę rejestracji e—mail—to post na kolejny dzień-ale kilka usług biuletynu, które możesz chcieć sprawdzić, obejmuje MailChimp, stały kontakt i AWeber. Wszystkie te usługi subskrypcji oferują profesjonalne narzędzia do zdobywania przewagi nad budowaniem listy.

Oferta Fakty I Liczby

Zajrzyjcie na stronę zespołu, a zauważycie sekcję, Często dedykowaną stronę (a czasem kilka stron), która szczegółowo opisuje historię zespołu. Mam na myśli pełnoprawny biogram, który zawiera podstawowe informacje o każdym członku zespołu, historyczny opis tego, jak zespół się zebrał, oś czasu głównych kamieni milowych i wiele innych.

Możesz również zaoferować listę faktów, ciekawostek lub Często zadawanych pytań, aby pomóc fanom lepiej poznać Ciebie i twoją muzykę. Oto kilka innych rzeczy, które możesz chcieć uwzględnić:

 • Rekordowa sprzedaż.
 • Lista wszystkich krajów, w których grałeś
 • Informacje o zespole zapasowym i ekipie drogowej
 • Utwory Demo
 • Ekskluzywne zdjęcia
 • Inne informacje zza kulis.

Kiedy ktoś naprawdę lubi zespół, chce wiedzieć o nim wszystko. Wszelkie informacje, które możesz dostarczyć, czy to Zdjęcia, fakty, czy utwory demo, idą długą drogę w kierunku zaspokojenia tego pragnienia wiedzy.

Nie zapomnij o mediach społecznościowych

Bez względu na branżę, w której pracujesz, potrzebujesz mediów społecznościowych. Czuję, że mówię, że w każdym poście piszę tutaj dla WPMU DEV, ale to prawda! I trzeba to powtarzać.

Media społecznościowe dla zespołów są niezbędnym trybikiem w Kole marketingowym. Spójrz na artystkę taką jak Amanda Palmer. Wiele lat temu porzuciła tradycyjną wytwórnię płytową, a dzięki uporczywemu zaangażowaniu w media społecznościowe zyskała większą popularność niż kiedykolwiek. Większość z tego ma związek z jej determinacją w kontaktach z fanami.

amanda-palmer
Amanda Palmer jest mistrzynią mediów społecznościowych.

Publikuje na Twitterze przez cały dzień i korzysta z platformy, aby ogłaszać koncerty ninja-improwizowane programy, w których występuje w dowolnym mieście, w którym jest obecnie, z niewielkim wyprzedzeniem. Ale oto, po kilku godzinach ogłaszania tego na Twitterze, ludzie pojawiają się na występie.

Skoncentrowany wysiłek na społecznej jest ważne, ale integracja witryny odgrywa istotną rolę tutaj. Wyświetlanie kanałów społecznościowych na twojej stronie oferuje dwojakie korzyści. Działa jak świeże treści w witrynie i pozwala odwiedzającym wiedzieć, w jaki sposób mogą śledzić najnowszą muzykę i programy.

Istnieje wiele wtyczek integracji społecznej tam i mówiłem o nich długo w przeszłości. Oto krótka lista tych, które uważam za szczególnie pomocne:

RebelMouse is one social feed option.
RebelMouse to tylko jedna z opcji kanału społecznościowego.
 • RebelMouse: dodaje shortcode do twojej witryny, który pozwala utworzyć pojedynczy strumień, który łączy wszystkie kanały mediów społecznościowych na jednej stronie lub poście.
 • WordPress Social Stream: działa podobnie do RebelMouse, ale oferuje więcej estetyki pinboard i dodatkowe opcje sieciowe.
 • ShareThis: dodaje przyciski udostępniania i analizy udostępniania społecznościowego do twojej witryny.
 • Pióro mediów społecznościowych: prosta wtyczka społecznościowa, która dodaje stylowe przyciski udostępniania i śledzenia do twojej witryny.

Wrapping Up

Kiedy tworzysz nową stronę, bez względu na jej temat, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Twój hosting. Twoja nazwa domeny. Twój temat. Ale gdy przejdziesz do szczegółów, musisz pomyśleć o tym, czego Twoi odbiorcy oczekują od strony na dany temat. W przypadku zespołów fani oczekują bardzo konkretnych rzeczy od stron internetowych skupionych wokół muzyków. Oznacza to listy odtwarzania muzyki, okładki albumów, galerie zdjęć, teledyski, biografie zespołów i sposób na kupowanie utworów.

Jeśli uda ci się zapoznać z głównymi komponentami opisanymi tutaj, będziesz na dobrej drodze do stworzenia spójnej strony internetowej zespołu, która gromadzi istotne informacje o Tobie, pomaga fanom pozostać w kontakcie z Tobą na drodze i daje ludziom możliwość słuchania i kupowania Twojej muzyki.

Założyłeś stronę zespołu? Jakie funkcje były must-have? Przegapiłem coś? Niezależnie od tego, możesz zostawić poniżej notatkę o tym, co Twoim zdaniem jest niezbędnym elementem strony zespołu i jakie narzędzia WordPress (rdzeń, wtyczka lub motyw) ułatwiają ich wdrożenie.

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

9 Najlepsze Darmowe Wtyczki WordPress Author Bio Box

W artykule: 1. Simple Author Box2. Branda3. Autor postu WP4. Author Bio…