Jak zmienić autora postu w WordPress

Chcesz zmienić autora postu w WordPress?

Czasami może być konieczna zmiana posta na innego autora niż użytkownik, który pierwszy go przesłał. Możesz to zrobić bez konieczności kopiowania i wklejania posta za pomocą innego konta.

W tym artykule pokażemy, jak po prostu zmienić autora postu w WordPress za pomocą kilku kliknięć.

How to Change the Author of a Post in WordPress

Zanim zmienisz autora postu WordPress

Jeśli chcesz po prostu pokazać swoje imię na poście napisanym przez innego użytkownika w Twojej witrynie WordPress, możesz postępować zgodnie z instrukcjami w tym artykule.

Ale jeśli chcesz pokazać innego użytkownika jako autora, musisz najpierw upewnić się, że ten użytkownik istnieje w Twojej witrynie WordPress. Zobacz nasz przewodnik, jak dodawać nowych użytkowników i autorów w WordPress, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Możesz przeglądać i zarządzać wszystkimi użytkownikami w swojej witrynie WordPress, odwiedzając pozycję menu użytkownicy po zalogowaniu się na koncie administratora WordPress.

View and Manage All the Users on Your WordPress Site

Jeśli chcesz tylko zmienić sposób wyświetlania swojego imienia i nazwiska, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak dodać lub zmienić swoje imię i nazwisko w WordPress.

Powiedziawszy to, spójrzmy, jak szybko i łatwo zmienić autora postu w WordPress. Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić, więc użyj poniższych linków, aby przejść do metody, której chcesz użyć.

  • Jak zmienić autora z edytora bloków
  • Jak zmienić autora z klasycznego edytora
  • Jak zmienić autora z Quick Edit
  • Jak zmienić autora wielu postów WordPress

Jak zmienić autora z edytora bloków

Jeśli używasz edytora bloków Gutenberga, najpierw musisz otworzyć post lub stronę, na której chcesz zmienić nazwisko autora. Na ekranie edycji postu musisz upewnić się, że Post jest zaznaczony na prawym pasku bocznym.

Make Sure Post Is Selected

Następnie znajdź autora w sekcji “Status i widoczność”, a zobaczysz listę dostępnych autorów do wyboru. Musisz wybrać nową nazwę autora z rozwijanego menu.

Select the New Author Name from the List

Gdy to zrobisz, kliknij “Aktualizuj” lub “Zapisz wersję roboczą”, aby zapisać zmiany.

To wszystko, udało Ci się zmienić autora postu w edytorze bloków Gutenberga.

Jak zmienić autora z klasycznego edytora

Jeśli używasz klasycznego edytora WordPress, po prostu otwórz post lub stronę, w której chcesz zmienić nazwę autora. Prawdopodobnie nie zobaczysz panelu autora w edytorze, zwłaszcza jeśli niedawno uruchomiłeś swój blog WordPress.

Musisz kliknąć przycisk Opcje ekranu w prawym górnym rogu ekranu. Spowoduje to wyświetlenie menu z kilkoma opcjami, które możesz pokazać lub ukryć na ekranie edycji postu.

Śmiało i kliknij pole wyboru obok opcji autor.

Click the Checkbox Next to Author

Panel autor powinien być teraz widoczny na ekranie. Musisz kliknąć na nazwisko bieżącego autora, a następnie zobaczysz listę dostępnych autorów do wyboru.

List of Authors

Po wybraniu nowego autora kliknij “Aktualizuj” lub “Zapisz wersję roboczą”, aby zapisać zmiany.

Gratulacje, udało Ci się zmienić autora postu w klasycznym edytorze.

Jak zmienić autora z Quick Edit

Możesz również szybko zmienić autora postu z ekranu szybkiej edycji podczas przeglądania wszystkich postów z Posty ” Wszystkie Posty strona.

Po pierwsze, należy najechać myszką na post, który chcesz zmienić i powinno pojawić się menu. Teraz musisz kliknąć link szybkiej edycji.

Click the Quick Edit Link

Teraz zostanie wyświetlony szybki edytor metabox. Musisz kliknąć nazwisko bieżącego autora i wybrać nowego autora z listy. Następnie należy kliknąć przycisk Aktualizuj, aby zapisać zmiany.

Select a New Author from the List

Dobra robota, zmieniłeś autora posta za pomocą szybkiej edycji.

Jak zmienić autora wielu postów WordPress

Zmiana autora dla wielu postów przy użyciu powyższych metod zajęłaby dużo czasu. Na szczęście istnieje łatwiejszy sposób na szybką zmianę autora dla wielu postów WordPress naraz.

Aby zbiorczo aktualizować autorów, należy najpierw przejść do Posty ” Wszystkie Posty strona. To wyświetli wszystkie posty w Twojej witrynie WordPress.

Domyślnie WordPress pokazuje posty 20 na stronę. Jeśli chcesz wyświetlić więcej postów, musisz kliknąć Opcje ekranu i zmienić liczbę postów, które chcesz wyświetlić.

Show 40 Posts Per Page in WordPress

Teraz musisz wybrać posty, w których chcesz zmienić autora.

Po wybraniu postów należy wybrać Edytuj z menu rozwijanego “akcje zbiorcze”, a następnie kliknąć przycisk Zastosuj.

Select Edit from Bulk Actions

WordPress pokaże teraz “masową edycję” metabox. Musisz wybrać nowego autora, klikając menu rozwijane obok autora opcja.

Click the Drop Down Menu Next to Author

Nie zapomnij kliknąć przycisku Aktualizuj, aby zapisać zmiany.

To wszystko, z powodzeniem zmieniłeś autora dla wielu postów WordPress bez edytowania ich indywidualnie.

Jak zoptymalizować profile autorów pod kątem SEO

Na koniec możesz zoptymalizować strony profilu autora, aby poprawić swoje rankingi SEO. Profil autora jest tym, co pojawia się na dole postów na blogu opublikowanych pod Twoim nazwiskiem.

Author info box plugin preview

Tutaj możesz dodać krótką biografię, linki, a nawet profile w mediach społecznościowych.

Prezentując biografię autora, możesz zbudować większą wiarygodność i dać czytelnikom szansę dowiedzieć się więcej o Tobie i autorach w Twojej witrynie.

WordPress pozwala dodać krótką biografię autora,ale aby dodać linki do mediów społecznościowych, musisz użyć wtyczki WordPress author bio.

Poza tym będziesz również chciał ulepszyć strony archiwum autora, na których WordPress wyświetla listę postów napisanych przez tego autora.

Aby zoptymalizować strony autorów pod kątem SEO, zalecamy użycie All in One SEO. Jest to najlepsza wtyczka SEO dla WordPress używana przez ponad 2 miliony stron internetowych. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik dotyczący instalacji wtyczki WordPress.

Po aktywacji po prostu przejdź do Profil Użytkownika aby edytować swój profil autora. Następnie przewiń w dół do sekcji “wszystko w jednym SEO Pro”, w której możesz dodawać linki do swoich profili na Facebooku i Twitterze oraz tworzyć biografię autora.

Author profile SEO

Po wprowadzeniu niezbędnych zmian kliknij “Aktualizuj profil” na dole strony.

Użytkownicy zobaczą teraz biografię nowego autora na dole każdego postu, który publikujesz lub zmieniasz na swoje imię.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak zmienić autora postu w WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę ekspertów najlepszych wtyczek WordPress dla stron internetowych i nasze porównanie najlepszych platform kursów online.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…