Ustawienia daty i godziny w WordPress

Czy kiedykolwiek chciałeś zmienić format daty w WordPress? Może chcesz skrócić miesiąc lub ukryć rok lub czas wyświetlania? Ostatnio jeden z naszych użytkowników zapytał, czy istnieje sposób na zmianę formatu daty i godziny? W tym artykule pokażemy, jak zmienić format daty i godziny w WordPress.

Ustawienia daty i godziny w WordPress

WordPress ma wbudowane funkcje, które pozwalają użytkownikom, a także programistom formatować datę i godzinę. Możesz zmodyfikować swój format, przechodząc do Ustawienia ” Ogólne strona w obszarze administracyjnym WordPress i przewiń w dół do sekcji Strefa czasowa.

Date and time settings in WordPress

Tutaj możesz wybrać strefę czasową dla swojej witryny wraz z formatami daty i godziny.

Istnieje kilka wbudowanych opcji, które możesz wybrać, klikając przycisk opcji, lub możesz wprowadzić własny niestandardowy format.

Jakie są formatowane znaki daty i godziny w WordPress?

Format daty i czasu jest oparty na znakach alfabetycznych, które reprezentują format czasu. Na przykład wpisanie Y spowoduje wyświetlenie roku w postaci czterech cyfr, takich jak 2014.

Wpisanie mniejszej litery y spowoduje wypisanie roku w postaci dwóch cyfr, np. 14. Pełną listę znaków formatu można zobaczyć tutaj.

Kilka przykładów powszechnie używanych znaków formatu daty i czasu:

M d, Y – will output-Nov 06, 2014
d M, Y – will output – 06 lis, 2014
F jS, Y – will output-listopad 6th, 2014
l, F jS, Y – will output-Thursday, November 6th, 2014
H: i: s / 21:26:12

Możesz wypróbować inny format w polu niestandardowym dla ustawień daty i godziny. Po wprowadzeniu formatu WordPress wyświetli podgląd twojej daty lub godziny.

Previewing date and time format

Po zapisaniu ustawień będzie on używać tego formatu w Twojej witrynie, chyba że Twój motyw ma wstępnie zdefiniowany format.

Innym często zadawanym pytaniem na temat formatów daty i czasu jest sposób wyświetlania czasu obok dat w postach WordPress.

Trudnym, ale lepszym rozwiązaniem byłoby edytowanie motywu WordPress poprzez utworzenie motywu podrzędnego i dodanie tej linii, w której chcesz wyświetlić czas.

<?php get_the_time(); ?> 

Ten kod pobiera tylko czas dla postu lub strony, która jest aktualnie przeglądana.

Jednak większość początkujących nie chce tworzyć motywów potomnych i przechodzić przez kod. Dla tych użytkowników istnieje łatwiejszy sposób na dodanie godziny obok daty.

Technicznie, gdy WordPress wyświetla datę, faktycznie wyświetla pełną datę i godzinę. Ponieważ jednak większość ludzi używa tylko znaków formatu dla daty, nie ma innego wyboru, jak wyświetlić tylko datę. Jeśli wprowadziłeś znaki związane z czasem w formacie daty, wyświetli się również czas. Na przykład,

d/m / Y g: i a will output 06/11/2014 12: 15

Podobnie, w razie potrzeby można również użyć znaków formatu związanych z datą w polu czas.

W zależności od potrzeb istnieje wiele innych rzeczy, które możesz zrobić z datą i godziną w WordPress. Na przykład możesz pokazywać czas ostatniej aktualizacji postów zamiast daty publikacji.

Możesz również wyświetlić bieżącą datę i godzinę oraz daty względne, takie jak ‘Ten post został opublikowany 2 dni temu’.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak zmienić format daty i godziny w WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…