Czy jesteś sfrustrowany swoim dostawcą hostingu WordPress? Nie wiesz, czy powinieneś zmienić hosty? W tym artykule udostępnimy kluczowe wskaźniki 7, które pomogą Ci wiedzieć,kiedy nadszedł czas na zmianę hostingu.

Frustrated User

Pokonanie Największego Strachu

Większość początkujących boi się zmienić hosty.

Dlaczego? ponieważ przeniesienie strony internetowej bez przestojów wymaga wiedzy technicznej.

Jeśli masz trochę doświadczenia, prawdopodobnie możesz śledzić nasz samouczek, Jak przenieść WordPress na nowy host bez żadnych przestojów. Mimo że nie wymaga żadnego kodu dzięki BackupBuddy, nadal jest przerażający dla wielu początkujących użytkowników.

Na szczęście większość dobrych firm hostingowych przeniesie Twoją witrynę za Ciebie (zwłaszcza jeśli ładnie poprosisz).

Ile by chcieli? To zależy od tego, jak duża jest Twoja strona. W większości przypadków jest za darmo. Czasami możesz zapłacić niewielką opłatę. Ale ta usługa jest zdecydowanie dostępna, nawet jeśli nie jest reklamowana. Wystarczy zapytać.

Teraz, gdy jesteś zwolniony ze swojego największego strachu, rzućmy okiem na powody 7, dla których powinieneś zmienić swojego hosta.

1. Częste Nieoczekiwane Przestoje

Website Downtime

Przestoje są złe dla ogólnej reputacji (rankingi SEO, ruch itp.). Nikt nie chce odwiedzać strony, która nie otwiera się przez połowę czasu.

Jeśli Twoja witryna jest wyłączona kilka razy w tygodniu, jest to krystalicznie jasna wskazówka, że musisz się przełączyć.

Jak sprawdzić, czy Twoja strona jest wyłączona? Ponieważ nie odwiedzasz swojej witryny 24/7, trudno jest o tym wiedzieć bez korzystania z usługi monitorowania. Na szczęście dostępne są usługi takie jak Pingdom, które pomagają monitorować czas pracy witryny za darmo.

Uptime odnosi się do systemu serwerowego, który jest online. Przestój jest wtedy, gdy nie można dotrzeć do serwera. Jeśli więc widzisz czas działania 99%, oznacza to, że w tym miesiącu Twoja witryna doświadczyła drobnych przestojów.

Zawsze możesz zapytać personel wsparcia hostingu o przestoje, które wystąpiły. Jeśli nie są przekonywujące, czas ruszać.

2. Błąd Podczas Nawiązywania Połączenia Z Bazą Danych

Error Establishing Database Connections

Jeśli regularnie widzisz błąd nawiązywania połączenia z bazą danych w swojej witrynie, oznacza to, że wyrastasz z serwerów hosta lub masz złą wtyczkę.

W obu przypadkach wsparcie hosta powinno być w stanie Ci pomóc. Jeśli nie są w stanie pomóc, powinieneś przełączyć się na kogoś, kto pomoże.

3. Dziwne Wewnętrzne Błędy Serwera

Internal Server Error in WordPress

Wewnętrzny błąd serwera jest jednym z najczęstszych błędów WordPress i być może najbardziej frustrującym. Sam komunikat o błędzie nie jest w stanie skierować użytkownika we właściwym kierunku, aby go naprawić.

Jeśli te wewnętrzne błędy serwera stają się zbyt częste w Twojej witrynie, jest to zły znak. Znajdź siebie dostawcą hostingu WordPress, który wie, jak prawidłowo skonfigurować swoje serwery dla WordPress.

4. Zawieszenie Strony

Website Suspended

Większość dostawców hostingu zastrzega sobie prawo do usunięcia Twojej witryny, zwłaszcza jeśli dzieje się nielegalna działalność.

Jednak niektóre firmy hostingowe zawieszają konta bez powiadomień z powodu głupich rzeczy, takich jak nadmiar.

Twój gospodarz powinien dbać o Twoją witrynę, ponieważ ufasz im w cyfrowe nieruchomości. Jeśli firma hostingowa zawiesi Twoją witrynę bez powiadomienia, musisz z nią poważnie porozmawiać.

Jeśli ta rozmowa nigdzie nie pójdzie, to czas przejść do firmy, która się troszczy.

Ważne jest również przechowywanie kopii zapasowych, ponieważ niektóre hosty będą trzymać Twoje dane jako zakładników.

5. Słaba Obsługa Klienta

Poor Customer Service

Nigdy nie znajdziesz hosta z 100% świetną Obsługą Klienta. Nie da się wszystkich uszczęśliwić. Nie wspominając o tym, że tylko najbardziej wkurzeni użytkownicy zostawiają recenzje hostingu.

Mając to na uwadze, dobra Obsługa klienta ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o hosting.

Musisz zadać sobie następujące pytania: Czy twój personel wsparcia hostingowego szybko reaguje? Czy są kompetentni i pomocni?

Czasami gospodarze po prostu odmawiają pomocy w WordPress twierdząc, że ich polityka wsparcia nie obejmuje oprogramowania. Jeśli nie otrzymasz dobrego wsparcia, czas ruszać.

6. Powolna Prędkość Strony

Strangeloop Speed Case Study

Szybkość jest naprawdę ważnym czynnikiem, aby zoptymalizować witrynę pod kątem lepszego doświadczenia użytkownika i wyższych rankingów wyszukiwania.

Zwykle powolne witryny są spowodowane zbyt dużą liczbą żądań lub zbyt dużą liczbą użytkowników na serwerze. W obu przypadkach Twój host powinien być w stanie pomóc ci dowiedzieć się, dlaczego Twoja witryna działa wolno.

Jeśli problem jest zbyt wiele żądań, można go naprawić za pomocą pewnych poprawek, niezależnie od tego, czy jest to usunięcie wtyczki, czy dalsza optymalizacja serwera. Jeśli jednak problem dotyczy zbyt wielu użytkowników, host poprosi Cię o uaktualnienie planu.

7. Twoja Strona Przerosła Twojego Hosta

Out Grown

Jeśli blogujesz od jakiegoś czasu, możliwe, że Twoja witryna wyrosła z hosta. Na współdzielonej platformie hostingowej witryna udostępnia zasoby serwera z wieloma innymi witrynami hostowanymi na tym samym serwerze. Chociaż możesz kontrolować i ograniczać używane zasoby za pomocą buforowania + CDN, nie masz kontroli nad tym, co robią inne witryny.

Jeśli Twoja witryna jest bardziej ruchliwa niż inne witryny na tym samym serwerze, będziesz faktycznie spowalniał inne witryny. Wielu dostawców hostingu współdzielonego rozpocznie zamykanie zasobów bez ostrzeżenia.

Jeśli zaczynasz mieć problemy z powolnymi witrynami lub spędzasz więcej czasu na wyjaśnianiu problemu obsłudze klienta, prawdopodobnie jest prawdopodobne, że wyrosłeś z hosta.

Gotowy do zmiany?

Są szanse, jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie rozważasz zmianę hosta.

Szukasz hosta, który poradzi sobie ze wszystkimi scenariuszami, zapewni solidny czas pracy i najwyższej klasy wsparcie?

Zalecamy korzystanie z Siteground. Niedawno zmieniliśmy naszą najlepszą stronę, List25, na ich platformę.

Ich serwery są wysoce zoptymalizowane pod kątem uruchamiania WordPress, oferują wbudowane buforowanie, obsługę CDN, a wsparcie jest naprawdę najlepsze w branży (doświadczenie z pierwszej ręki).

Co najlepsze, nie złamie to Twojego banku, ponieważ mają plan dla użytkowników na wszystkich poziomach. Użytkownicy WPBeginner otrzymują ekskluzywny rabat 60% na Siteground.

Jeśli chcesz rozejrzeć się, powinieneś rozważyć spojrzenie na innych zarządzanych dostawców hostingu WordPress, takich jak Pagely i WPEngine.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego, kiedy jest odpowiedni czas na zmianę hosta WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Możesz nas również znaleźć na Twitterze i Google+.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…