Jeśli chcesz zmienić nazwę kategorii Uncategorized w WordPress, to nie jesteś pierwszy. Często początkujący WordPress pytają nas, czy można usunąć lub zmienić nazwę kategorii uncategorized w WordPress. W tym artykule pokażemy, jak zmienić nazwę kategorii Bez kategorii i jak zmienić domyślną kategorię w WordPress.

Rename Default Category in WordPress

Co To jest domyślna kategoria w WordPress?

Kategorie i tagi to dwie domyślne taksonomie, które są dostarczane z każdą nową instalacją WordPress. Według projektu Twoje posty WordPress muszą być umieszczone w co najmniej jednej kategorii.

Jeśli zapomnisz przypisać kategorię do swojego postu, zostanie on automatycznie umieszczony w domyślnej kategorii. W nowej instalacji WordPress ta domyślna Kategoria nosi tytuł “Uncategorized”.

Default Uncategorized category in WordPress

Zazwyczaj można po prostu iść do Posty ” Kategorie i Usuń kategorię. Nie można jednak usunąć kategorii domyślnej, dopóki nie zostanie przypisana inna kategoria, która ma być używana jako domyślna.

Istnieją dwa sposoby rozwiązania tego problemu. Możesz zmienić nazwę domyślnej kategorii z uncategorized na coś bardziej znaczącego lub możesz ustawić nową kategorię domyślną.

Powiedziawszy to, zobaczmy, jak możesz zmienić nazwę kategorii Bez kategorii lub ustawić nową kategorię domyślną.

Video Tutorial

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli nie podoba Ci się film lub potrzebujesz więcej instrukcji, Kontynuuj czytanie.

Zmiana nazwy kategorii Uncategorized w WordPress

Nie można usunąć kategorii domyślnej, ale można zmienić jej nazwę. Musisz odwiedzić Posty ” Kategorie strona w panelu administracyjnym WordPress i kliknij link Edytuj poniżej kategorii Uncategorized.

Edit Uncategorized category to rename it

Spowoduje to przejście do ekranu edycji kategorii, gdzie możesz zmienić nazwę kategorii I zmienić jej adres URL.

Renaming category

Jeśli Twoja witryna nie jest aktywna lub indeksowana przez wyszukiwarki, możesz zmienić plik URL.

Jeśli jednak witryna jest aktywna, zmiana adresu URL spowoduje błędy 404, gdy wyszukiwarki lub faktyczni użytkownicy odwiedzają stary adres URL.

Nie martw się, pokażemy Ci, jak skonfigurować przekierowania w dalszej części tego artykułu.

Zmiana domyślnej kategorii w WordPress

Możesz również łatwo zmienić domyślną kategorię w WordPress. Najpierw upewnij się, że masz dostępną kategorię inną niż uncategorized.

Jeśli masz kategorię, której chcesz użyć jako domyślnej, możesz pominąć ten krok. W przeciwnym razie przejdź do Posty ” Kategorie i utwórz nową kategorię.

Add new category in WordPress

Teraz odwiedź Ustawienia ” Pisanie strona. Pierwszą opcją na stronie jest ustawienie domyślnej kategorii postów.

Kliknij menu rozwijane obok niego i wybierz domyślną kategorię, której chcesz użyć.

Default post category setting in WordPress

Nie zapomnij kliknąć przycisku zapisz zmiany, aby zapisać swoje ustawienia.

WordPress będzie teraz używać kategorii wybranej jako kategorii domyślnej. Jeśli zapomnisz przypisać kategorię do postu, zostanie on umieszczony w tej domyślnej kategorii.

Jednak posty w kategorii uncategorized nie zostaną przeniesione do nowej kategorii. Możesz edytować te posty i zmienić ich kategorię.

Jeśli jest tylko kilka postów, możesz to zrobić ręcznie. W przeciwnym razie możesz sprawdzić nasz przewodnik, jak masowo przenosić posty do kategorii i tagów w WordPress.

Możesz również usunąć kategorię “Uncategorized”. Jeśli post został umieszczony tylko w uncategorized, zostanie automatycznie przeniesiony do nowej domyślnej kategorii.

Przekierowanie Starego Uncategorized URL

Jeśli Twoja witryna była aktywna po zmianie nazwy kategorii Uncategorized lub usunięciu kategorii uncategorized, użytkownicy i wyszukiwarki zobaczą stronę 404 dla starego adresu URL.

Oto jak możesz to łatwo naprawić i przekierować użytkowników do nowego adresu URL kategorii lub zmienionego adresu URL.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Simple 301 Redirects. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia ” Przekierowania 301 strona i wprowadź Stary Bez kategorii adres url w polu żądania, a nowy adres URL w polu docelowym.

Setting up redirects

Na przykład, jeśli twój stary, nieskategoryzowany adres URL wyglądał tak

http://example.com/category/uncategorized/

Wtedy wejdziesz / category / uncategorized/ w polu żądania.

W polu miejsce docelowe musisz wprowadzić pełny nowy adres URL. Na przykład:

http://example.com/category/general/

Nie zapomnij kliknąć przycisku zapisz zmiany, aby zapisać swoje ustawienia. Szczegółowe instrukcje znajdują się w naszym Przewodniku dla początkujących do tworzenia przekierowań w WordPress.

To wszystko. Teraz osoby odwiedzające Twój stary adres URL kategorii “Uncategorized” zostaną przekierowane do nowego adresu URL.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci dowiedzieć się, jak zmienić nazwę kategorii Bez kategorii, a także Jak ustawić nową domyślną kategorię w WordPress. Możesz także sprawdzić nasze 10 najbardziej poszukiwane hacki kategorii i wtyczki do WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

6 Najlepszych bramek płatności WooCommerce dla WordPress

W artykule: Jak wybrać najlepszą bramkę płatności WooCommerceTop WooCommerce bramek płatności dla…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…