Domyślnie WordPress kompresuje obrazy dla lepszej wydajności. Niedawno jeden z naszych czytelników zapytał, czy można zmienić ustawienie kompresji obrazu w WordPress. W tym artykule pokażemy, jak zwiększyć lub zmniejszyć kompresję obrazu JPEG w WordPress.

Za każdym razem, gdy przesyłasz obraz JPEG w WordPress, automatycznie kompresuje obraz do jakości 90%. W WordPress 4.5 liczba ta została dodatkowo zmniejszona do 82%, aby poprawić wydajność witryny dla użytkowników mobilnych.

Jeśli jesteś fotografem, który chce zaprezentować wysokiej jakości obrazy na swojej stronie internetowej, możesz wyłączyć kompresję obrazu w WordPress.

Aby to ułatwić, stworzyliśmy samouczek wideo na temat zmiany kompresji obrazu JPEG WordPress, który możesz obejrzeć poniżej.

Subskrybuj WPBeginner

Jeśli jednak chcesz po prostu postępować zgodnie z instrukcjami tekstowymi, możesz postępować zgodnie z naszym samouczkiem krok po kroku, jak zmienić kompresję obrazu JPEG w WordPress.

Jak wyłączyć kompresję obrazu w WordPress

Wszystko, co musisz zrobić, to wkleić następujący kod w funkcjach szablonu.plik php lub w wtyczce specyficznej dla witryny.

add_filter ('jpeg_quality', function ($arg){return 100;});

Gdy ustawisz wartość na 100, oznacza to, że WordPress kompresuje obraz w najwyższej jakości.

Jeśli nie jesteś fotografem lub artystą, prawdopodobnie nie zauważysz dużej różnicy w jakości. Ale dla tych, którzy codziennie pracują z wysokiej jakości obrazami, różnica w jakości jest oczywista.

Jak zwiększyć kompresję obrazu w WordPress

Zdecydowanie istnieją korzyści z wydajności, aby pozostawić jakość kompresji taką, jaka jest. Jeśli chcesz, możesz zmienić liczbę ze 100 na 80 lub coś mniejszego, aby wycisnąć jeszcze kilka Kb, a następnie wszystko, co musisz zrobić, to wkleić następujący kod:

add_filter ('jpeg_quality', function ($arg){return 75;});

Po wprowadzeniu tych zmian jakości obrazu należy upewnić się, że miniatury zostały zregenerowane.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak zmienić kompresję obrazu JPEG w WordPress. Jeśli jesteś fotografem, możesz sprawdzić galerię Envira i dodatek supersize, który pozwala wyświetlać obrazy w pełnej jakości w widoku pełnoekranowym.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…