Czy chcesz dowiedzieć się, kto czyta i subskrybuje twój blog WordPress? Częścią budowania bloga jest zrozumienie, w jaki sposób użytkownicy czytają i wchodzą w interakcję z Twoimi treściami. W tym artykule pokażemy, jak znaleźć, kto czyta i subskrybuje twój blog WordPress.

Who reads and subscribes to your WordPress blog

Dlaczego musisz znać swoich odbiorców?

Zrozumienie odbiorców ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojego bloga lub firmy. Pomaga dowiedzieć się: które strony w Twojej witrynie są najbardziej popularne wśród użytkowników? Jak użytkownicy znaleźli te strony? Skąd pochodzą ci użytkownicy? A co jeszcze przeglądali na twojej stronie?

Wszystkie te informacje pomagają zdecydować, jaki rodzaj treści działa dla odbiorców. Pomaga również dowiedzieć się, co nie działa z czytelnikami.

Pozwala to planować i tworzyć lepsze treści.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na to, jak dowiedzieć się więcej o swoich czytelnikach i subskrybentach.

Dowiedz się więcej o swoich czytelnikach i subskrybentach za pomocą Google Analytics

Google Analytics jest najbardziej wszechstronną analizą dostępną obecnie na rynku. Może być używany do śledzenia odwiedzających witrynę, a także subskrybentów kanału RSS.

Najpierw musisz odwiedzić stronę Google Analytics i założyć konto. Zajrzyj do działu “Jak zarejestrować się w Google Analytics” w naszym przewodniku, jak zainstalować Google Analytics w WordPress szczegółowe instrukcje.

Konfigurowanie Google Analytics dla WordPress przez MonsterInsights

W tym samouczku będziemy używać wtyczki MonsterInsights. Jeśli już korzystasz z wtyczki i skonfigurujesz ją w swojej witrynie WordPress, możesz przejść do następnego kroku.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Google Analytics by MonsterInsights. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz przewodnik krok po kroku, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Insights ” Ustawienia strony i kliknij na “Uwierzytelnij się za pomocą konta Google” guzik.

Authenticate Google Account to select your Analytics profile

Spowoduje to otwarcie okna dialogowego, w którym zostaniesz poproszony o zezwolenie wtyczki Google Analytics na dostęp do konta Google.

Google Account Permission

Kliknij przycisk Zezwalaj, aby kontynuować.

Wyskakujące okienko wyświetli teraz kod, który musisz skopiować i wkleić do ustawień wtyczki Google Analytics w Twojej witrynie WordPress.

Gdy to zrobisz, wtyczka pobierze teraz Ustawienia konta z konta Google Analytics. Następnie musisz wybrać swój profil analytics, klikając Wybierz profil.

Select a profile

Kliknij przycisk Zapisz zmiany, aby zapisać ustawienia.

To wszystko, co udało Ci się skonfigurować Google Analytics przez MonsterInsights na swojej stronie internetowej. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym Przewodnikiem dla początkujących, jak korzystać z Google Analytics dla witryny WordPresss.

Śledzenie linków RSS w Google Analytics

Google Analytics może nie tylko śledzić odwiedzających odwiedzających Twoją witrynę, ale może również śledzić linki do twojej witryny z innych źródeł, takich jak Kanał RSS, biuletyn e-mail, linki społecznościowe itp.

Zobacz nasz przewodnik, Jak śledzić linki w WordPress za pomocą Google analytics.

Jeśli ręcznie udostępniasz łącza, możesz dodać własne parametry adresu URL. Ale linki w kanale RSS i biuletynie są automatycznie generowane przez WordPress.

Oto jak możesz śledzić linki RSS w WordPress za pomocą wtyczki Google Analytics by MonsterInsights.

Przejdź do Analityka ” Ustawienia w obszarze administracyjnym WordPress i kliknij na Zaawansowane tab.

Tracking RSS feed links in Google Analytics

Zaznacz pole obok ‘Tag linki w kanale RSS ze zmiennymi kampanii’ opcja i kliknij przycisk Zapisz zmiany.

To wszystko, pomyślnie włączyłeś śledzenie linków w swoim kanale RSS.

Przeglądanie raportów dla linków kanału RSS w Google Analytics

Zaloguj się do Pulpitu nawigacyjnego Google Analytics, a następnie odwiedź Stronę raportowania. Przejdź do Akwizycja “Cały Ruch” Źródło / Medium tab.

Google Analytics Acquisition

Tam znajdziesz RSS jako źródło i jako medium w raportowaniu. Możesz go kliknąć, aby dokładniej sprawdzić, którą zawartość kliknęli.

Wyszukiwanie Informacji O Abonencie

Aby znaleźć informacje o subskrybencie, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dać użytkownikom możliwość subskrybowania bloga za pośrednictwem biuletynu e-mailowego. Zobacz, dlaczego powinieneś od razu zbudować swoją listę e-mailową.

Mamy również e-mail marketing 101 przewodnik, który pomoże Ci zbudować listę e-mail w WordPress.

Omówimy, jak znaleźć informacje o subskrybentach w dwóch najpopularniejszych platformach e-mail marketingu wśród naszych użytkowników.

Znajdź informacje o subskrybentach w MailChimp

Jeśli używasz MailChimp, ma on własną wbudowaną analizę. Raporty te informują o tym, jak przebiegały kampanie Newslettera i kampanie RSS na e-mail.

Po prostu zaloguj się na swoje konto MailChimp i kliknij Raporty z górnego menu.

Zobaczysz listę e-maili wysłanych do subskrybentów. Kliknij przycisk Wyświetl raport obok wiadomości e-mail.

View reports in MailChimp

To pokaże Ci przegląd kampanii. Dostarczy Ci również informacji, takich jak liczba użytkowników, którzy otworzyli lub nie otworzyli Twojego e-maila, odrzucone adresy e-mail, raporty o nadużyciach, liczba kliknięć, kliknięte linki itp.

Viewing MailChimp reports

Znajdź informacje o subskrybentach w AWeber

Jeśli używasz AWeber w WordPress jako dostawcy listy e-mail, możesz użyć wbudowanej funkcji raportów AWeber. Pokaże Ci, jak przebiegały kampanie newslettera lub RSS na e-mail.

Po prostu zaloguj się na swoje konto AWeber, a następnie kliknij Raporty.

Aweber Reports

Pulpit raportowania zapewnia szczegółowy przegląd ogólnych stawek otwierania i klikania. Możesz zagłębić się w raporty, klikając skróty w lewym menu.

AWeber reports shortcuts

To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć, kto czyta i subskrybuje twój blog WordPress. Możesz również zobaczyć naszą listę przydatnych narzędzi 40 do zarządzania i rozwijania swojego bloga WordPress.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…