Wiele motywów WordPress jest teraz dostępnych z obsługą pełnego ekranu, paralaksy i wielu środowisk. Ze względu na ten trend projektowania stron internetowych, jeden z naszych czytelników zapytał, czy wiemy o zasobach, aby znaleźć wysokiej jakości obrazy tła. W tym artykule podzielimy się, jak znaleźć darmowe i piękne obrazy tła do wykorzystania w Twojej witrynie WordPress.

Finding high quality background images

Uwaga: Jeśli Twój motyw nie obsługuje pełnoekranowego tła, możesz skorzystać z naszego samouczka, jak dodać pełnoekranowy obraz tła w WordPress.

Zrozumienie licencji i rozmiarów obrazów

Wszystkie obrazy w Internecie są chronione prawem autorskim. Nawet jeśli nie wspomniano o prawach autorskich, należy automatycznie założyć, że są one chronione prawami autorskimi.

Istnieje kilka miejsc w Internecie, gdzie można znaleźć Darmowe obrazy, które można legalnie wykorzystać na swoich stronach internetowych.

Ponieważ obrazy tła zwykle pokrywają cały ekran, musisz znaleźć naprawdę duże obrazy. Teraz z pewnością możesz zmieniać rozmiar i powiększać obrazy, ale spowoduje to utratę jakości, która jest zauważalna dla dużych obrazów.

Najlepiej, aby szukać obrazów o szerokości co najmniej 1920px i wysokości 1080 pikseli. Aby uzyskać lepsze wyniki, powinieneś wypróbować jeszcze większe wymiary. Pamiętaj, że zmiana rozmiaru obrazu w celu jego zmniejszenia jest o wiele łatwiejsza i możesz to zrobić bez utraty jakości.

Jeśli twój motyw WordPress poleca rozmiary obrazów tła, możesz poprosić swojego twórcę motywu, aby dowiedzieć się, jakie rozmiary zalecają użycie.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na fajne miejsca, aby znaleźć darmowe piękne obrazy tła.

1. freeimages

freeimages

Znany jako stock.xchng, freeimages.com oferuje ogromną kolekcję bezpłatnych zdjęć stockowych, które można wykorzystać jako obrazy tła w witrynie WordPress. Obrazy są zorganizowane w Kategorie, a strona ma również całkiem przyzwoitą funkcję wyszukiwania.

2. StockPhotosforFree.com

StockPhotosforFree.com

Łatwa do przeglądania strona z kategoriami i wyszukiwaniem, StockPhotosforFree.com oferuje dużą kolekcję wysokiej jakości obrazów, z których można korzystać bezpłatnie na dowolnych projektach internetowych.

3. Subtelne Wzory

Subtle Patterns

Subtelne wzory to piękny zasób oferujący bezpłatne wzory teksturowane. Te wzory nie są zbyt głośne, co czyni je idealnymi dla stron internetowych. Kolekcja może być przeglądana za pomocą tagów takich jak ciemny, jasny, papier, paski itp.

Możesz również kupić wtyczkę subtelne wzory dla Adobe Photoshop, aby używać tych wzorów we własnych PSD.

Ciekawostka: używamy jednego z wzorów z subtelnych wzorów w naszym tle.

4. Public Domain Archive

Public Domain Archive

Jak sama nazwa wskazuje, Public Domain Archive udostępnia zdjęcia i obrazy, które są w domenie publicznej. Oznacza to, że możesz używać tych obrazów we własnych projektach. Obrazy są podzielone na kategorie, dzięki czemu możesz przeglądać archiwum, aby znaleźć idealne zdjęcie do wykorzystania jako obraz tła.

5. Unsplash

Unsplash

Unsplash oferuje bezpłatne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, które można wykorzystać w dowolny sposób, ponieważ są one objęte licencją CC-0.

Strona publikuje 10 nowych zdjęć co 10 dni.

6. picjumbo

picjumbo

Picjumbo oferuje dużą kolekcję bezpłatnych zdjęć stockowych. Kolekcja może być przeglądana za pomocą kategorii i tagów. Witryna oferuje również sprytną funkcję wyszukiwania. Wszystkie obrazy na stronie są wysokiej jakości i można je łatwo wykorzystać jako obraz tła na blogu WordPress.

7. Magdeleine

Magdeleine

Magdeliene to ręcznie zbierana kolekcja pięknych darmowych obrazów stockowych. Możesz przeglądać obrazy według kategorii, tagów lub wybierając dominujący kolor. Przeglądanie według kolorów jest bardzo przydatną funkcją, gdy chcesz znaleźć obraz tła, który uzupełnia resztę twojego schematu kolorów.

8. Pixabay

Pixabay

Pixabay ma ogromną kolekcję wspaniałych zdjęć, obrazów i grafiki wektorowej, których możesz używać w swoich projektach za darmo. Obrazy mogą być przeglądane według kategorii lub według wyboru redaktora.

9. morgueFile

morgueFile

MorgueFile to kolejna kolekcja bezpłatnych zdjęć stockowych. Strona jest szybka, co ułatwia lokalizowanie zdjęć. Niektóre obrazy na morgueFile wymagają atrybucji, więc sprawdź obrazy przed ich użyciem.

10. Shutterstock

Shutterstock

Shutterstock nie jest darmowy, ale zdecydowanie warto o tym wspomnieć. Ich Biblioteka zdjęć, wektorów i ilustracji jest po prostu fenomenalna.

Jesteśmy płatnym klientem Shutterstock i możemy ręczyć za jakość zdjęć.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć piękne obrazy tła dla Twojej witryny WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat przyspieszania WordPress poprzez zapisywanie obrazów zoptymalizowanych pod kątem Internetu.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…