Zoptymalizuj swoje przychody z AdSense w WordPress

Chcesz zwiększyć przychody z Google AdSense?

Google AdSense to świetny sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie z witryny WordPress. Możesz zwiększyć przychody AdSense, umieszczając reklamy w obszarach o wysokiej konwersji, wybierając odpowiedni motyw i wybierając najlepsze wtyczki.

W tym artykule podzielimy się wskazówkami, jak zoptymalizować przychody z AdSense w WordPress.

Optimize your AdSense Revenue in WordPress

Co To jest AdSense i jak to działa?

Google AdSense to sieć reklamowa prowadzona przez Google, która umożliwia blogerom i właścicielom witryn zarabianie pieniędzy poprzez wyświetlanie tekstu, obrazu, wideo i innych interaktywnych reklam na swoich stronach internetowych. Reklamy te są kierowane przez zawartość witryny i odbiorców.

Reklamy AdSense są Koszt za kliknięcie (CPC), co oznacza, że otrzymujesz wynagrodzenie za każde kliknięcie reklamy w Twojej witrynie. To świetny sposób na zarabianie pieniędzy online na swoim blogu WordPress.

Kwota otrzymywana za kliknięcie różni się w zależności od treści reklamy i grupy demograficznej użytkowników. Na przykład ruch z krajów tier-1 (Usa, Wielka Brytania i Australia) zwykle otrzymuje znacznie wyższy CPC niż ruch z krajów tier-3 (Kongo, Jamajka i Sri Lanka).

Oto trzy czynniki, które wpływają na ogólne przychody z usługi AdSense:

  • Rozmiar Reklamy
  • Umieszczenie Reklamy
  • Jakość ruchu

Przyjrzyjmy się, jaki rozmiar i miejsca docelowe AdSense są najlepsze.

Najlepszy rozmiar i rozmieszczenie reklam AdSense

Przychody z Google AdSense zależą od sposobu interakcji użytkowników z reklamami w Twojej witrynie, więc strategiczne rozmieszczenie reklam ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia przychodów z AdSense.

Z naszego doświadczenia wynika, że rozmiary AdSense, które działają najlepiej, to:

  • 336 x 280 (duży prostokąt)
  • 300 x 250
  • 728 x 90
  • 160 x 600

Zauważ, że są to dość duże reklamy i są domyślnie bardziej widoczne. Obszary, w których zwykle je umieszczasz, również muszą być widoczne.

Idealne miejsca docelowe reklam to nagłówek witryny, nad treścią, pomiędzy treścią i po treści posta.

Reklamy na pasku bocznym rzadko mają dobrą współczynnik klikalności (CTR), dlatego mamy tendencję do ich całkowitego unikania.

Ogólną zasadą jest to, że powinieneś umieścić co najmniej jedną jednostkę reklamową nad fałdą swojej witryny WordPress. Nad zakładką znajduje się obszar widoczny dla użytkowników, gdy wylądują na twojej stronie bez przewijania.

Placement of Ads

Podczas konfigurowania Google AdSense istnieje kilka obszarów umieszczania, których absolutnie chcesz uniknąć za wszelką cenę, ponieważ może to spowodować zamknięcie konta.

Pływające Reklamy Przewijania – Niektórzy wydawcy używają pływających widżetów paska bocznego lub pływających pasków stopki do wyświetlania reklam, które przewijają się wraz z użytkownikami. Widzieliśmy ludzi, którzy zostali zbanowani za to konto AdSense, więc zalecamy, aby nie używać tego miejsca docelowego.

Reklamy Popup – Widzieliśmy również ludzi wyświetlających swoje reklamy AdSense wewnątrz wyskakującego okienka lightbox. Jest to również niezgodne z zasadami AdSense i powinieneś unikać tego umieszczania.

Reklamy powyżej paginacji – Jednym z najlepszych miejsc do generowania przypadkowych kliknięć jest powyżej paginacji. Otrzymaliśmy Ostrzeżenie od Google o tym i wprowadziliśmy szybką zmianę, aby zapobiec zawieszeniu naszego konta.

Niezależnie od tego, co robisz, nie klikaj własnych reklam. Ponieważ jest to pewny sposób na zablokowanie konta Google.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na najlepsze wtyczki Google AdSense dla WordPress, które mogą pomóc ci zwiększyć przychody z AdSense.

Zarządzanie i wstawianie reklam Adsense w WordPress

Najlepszym sposobem zarządzania reklamami w WordPress jest użycie wtyczki do zarządzania reklamami. Wtyczki te pozwalają wstawiać i zarządzać reklamami z jednego miejsca bez pisania kodu.

Oto kilka wtyczek WordPress, aby zoptymalizować miejsca docelowe AdSense.

1. Wstaw Reklamy Postów

Insert Post Ads

Jak sama nazwa wskazuje, Wstaw reklamy postów to darmowa wtyczka, która pozwala łatwo wstawiać reklamy wewnątrz postów na blogu WordPress.

Wtyczka umożliwia umieszczanie reklam między akapitami, co może znacznie zwiększyć przychody.

Jest bardzo łatwy w użyciu i nie wymaga żadnych skomplikowanych ustawień. Po prostu utwórz nową jednostkę reklamową i wklej kod reklamowy Adsense.

Możesz także wybrać miejsce wyświetlania reklamy, np. po ust. 1, i opublikować jednostkę reklamową. Po określeniu, gdzie umieścić reklamy, wtyczka automatycznie rozpocznie wyświetlanie reklamy w postach na blogu WordPress.

Sprawdź nasz samouczek, jak wstawiać reklamy w treści postu w WordPress.

2. AdSanity

AdSanity WordPress plugin

AdSanity to wtyczka premium WordPress do prawidłowego zarządzania reklamami w Twojej witrynie WordPress.

Współpracuje ze wszystkimi platformami reklamowymi, w tym z Google AdSense. Możesz łatwo tworzyć i wstawiać reklamy w witrynie WordPress i zarządzać jednostkami reklamowymi z obszaru administracyjnego WordPress.

Możesz tworzyć grupy reklam i wyświetlać reklamy rotacyjnie. Możesz także wyświetlać reklamy za pomocą widżetów przeciągnij i upuść WordPress.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym samouczkiem na temat zarządzania reklamami w WordPress z wtyczką Adsanity.

Bonus: MonsterInsights

MonsterInsights

MonsterInsights to najlepsze rozwiązanie analityczne dla WordPress i pomaga skonfigurować Google Analytics bez edytowania kodu lub zatrudniania programisty.

Dzięki MonsterInsights Ads addon możesz skonfigurować śledzenie AdSense w swojej witrynie WordPress za pomocą kilku kliknięć i zobaczyć, jak ludzie wchodzą w interakcję z Twoimi reklamami.

Uzyskasz szczegółowe informacje, aby zwiększyć przychody z usługi AdSense i dowiedzieć się, które reklamy uzyskują najwięcej kliknięć. Wtyczka pomaga również znaleźć najlepszą pozycję do umieszczania reklam w Twojej witrynie i zwiększa współczynnik klikalności (CTR).

Poza tym MonsterInsights pomaga skonfigurować zaawansowane śledzenie, takie jak śledzenie e-commerce, śledzenie konwersji i inne.

Zapewnia również najważniejsze statystyki analityczne w pulpicie nawigacyjnym WordPress, dzięki czemu możesz na pierwszy rzut oka zobaczyć, jak działa Twoja witryna i podejmować decyzje oparte na danych.

Aby uzyskać więcej informacji, możesz przejść do naszego szczegółowego przewodnika na temat śledzenia zaangażowania użytkowników w WordPress za pomocą Google Analytics.

AdSense zoptymalizowane motywy dla WordPress

Chociaż możesz dodać Google AdSense do dowolnego motywu WordPress, istnieje kilka motywów, które są bardziej zoptymalizowane pod kątem reklamy.

Motywy te mają specjalne wyznaczone obszary, w których można umieścić kod reklamowy lub mają układ umożliwiający wstawianie reklam w zoptymalizowanych lokalizacjach.

Oto kilka zoptymalizowanych motywów WordPress AdSense, których możesz użyć.

1. ElegantThemes Divi

ElegantThemes Divi

ElegantThemes Divi to najlepszy motyw WordPress zoptymalizowany pod kątem Google AdSense. Oferuje wiele szablonów i opcji dostosowywania, aby umieścić reklamy AdSense.

Najlepszą częścią korzystania z Divi jest to, że oferuje kompletny motyw WordPress i wizualny budowniczy. Możesz dostosować i edytować swój motyw, dodając i usuwając elementy za pomocą Kreatora przeciągania i upuszczania.

Dzięki Divi otrzymujesz ponad 40 różnych elementów do dodania do swojego motywu i ponad 100 układów. Poza tym istnieje wiele stylów i efektów najazdu, czcionek i stylów tekstu, dzielników kształtów i innych, aby dostosować swój motyw.

2. Ad-Sense

Ad-Sense theme

Ad-Sense to motyw zaprojektowany i zoptymalizowany pod kątem Google AdSense. Jest to jeden z najbardziej przyjaznych reklam motywów na rynku.

Dzięki Ad-Sense otrzymujesz różne funkcje, takie jak umieszczenie reklam, aby umieścić reklamy w menu nawigacyjnym, nagłówku, tle witryny, treści przed i po i nie tylko.

Motyw pozwala również zarządzać reklamami, automatycznie wykrywa blokery reklam i blokuje zawartość dla użytkowników bloków reklamowych. Istnieje 8 różnych predefiniowanych układów do wyboru i możesz je dostosować do swoich potrzeb.

3. MH Newsdesk

MH Newsdesk theme

MH Newsdesk to w pełni przyjazny dla urządzeń mobilnych motyw WordPress dla czasopism i stron informacyjnych.

Główną cechą tego motywu jest to, że jest to w pełni zoptymalizowany motyw AdSense dla witryn WordPress. Motyw zawiera obszary gotowe do widżetów, dzięki którym możesz umieścić widżety reklamowe w dowolnym miejscu w witrynie.

Motyw jest zoptymalizowany pod kątem SEO i nie musisz się martwić o powolną wydajność. Jest również wyposażony w Czcionki Google, dzięki czemu można łatwo zmienić czcionkę tekstu i nagłówki.

4. Cyfrowe

Digital theme for AdSense

Digital to darmowy, Przyjazny Dla Adsense motyw WordPress.

Jest to wielofunkcyjny motyw z w pełni responsywnym układem i łatwo łączy się z Google AdSense. Motyw cyfrowy jest wyposażony w Pełne wsparcie dla WooCommerce i wbudowany suwak.

Motyw można łatwo dostosować za pomocą niestandardowego nagłówka, tła i opcji kolorów. Dodatkowo jest zoptymalizowany pod kątem SEO i zapewnia szybką prędkość ładowania strony.

5. MH kwadrat

MH Squared theme

MH Squared to motyw premium WordPress zoptymalizowany pod kątem Adsense.

Zawiera gotowe do użycia obszary umieszczania reklam. Układ motywu jest w pełni mobilny i wygląda równie świetnie na wszystkich rozmiarach ekranu.

Motyw MH Squared jest idealny dla każdego, kto chce założyć magazyn, publikację online lub witrynę z wiadomościami. Jest wyposażony w niestandardowe opcje motywów i jest wysoce zoptymalizowany pod kątem wydajności.

6. ProMax

Promax theme

ProMax to pięknie zaprojektowany darmowy motyw AdSense dla WordPress.

Jest wyposażony w wiele spotów, aby w widocznym miejscu wyświetlać reklamy Adsense nad obszarem składania bez uszczerbku dla wygody użytkownika.

Motyw zawiera niestandardowe tło, nagłówek i menu społecznościowe. Ponadto możesz łatwo dostosować dowolny element motywu do swoich potrzeb biznesowych.

7. TruePixel

TruePixel theme

TruePixel to wielofunkcyjny, w pełni responsywny motyw WordPress zoptymalizowany pod kątem Adsense i SEO.

Jest wyposażony w niestandardowe opcje, takie jak przewijanie paralaksy, wiele widżetów AdSense, opcje układu, warianty kolorów, stałe menu i obszerny panel opcji motywu.

Poza tym motyw TruePixel jest wysoce konfigurowalny, ponieważ oferuje ponad ikony czcionek 590. Działa również ze sklepem internetowym WooCommerce po wyjęciu z pudełka.

8. Nominalna

Nominal theme

Nominal to w pełni responsywny motyw WordPress gotowy na AdSense.

Posiada kojący kolor i mobilny układ responsywny. Motyw zawiera wiele obszarów AdSense, w których możesz umieścić kod reklamowy, aby zwiększyć swoje zarobki dzięki wyższemu CTR.

Funkcje projektowe, które otrzymujesz z motywem nominalnym, obejmują panel opcji, widżety, integrację z mediami społecznościowymi, Czcionki Google i wiele innych.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak zoptymalizować przychody z AdSense w WordPress i zwiększyć swoje zarobki. Możesz również sprawdzić nasz przewodnik, jak wybrać najlepszy kreator stron internetowych i najlepsze oprogramowanie do projektowania stron internetowych.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

Jak napisać dobry komentarz na blogu i ominąć filtr antyspamowy w WordPress

W artykule: Video Tutorial1. Dlaczego chcesz komentować?2. Bądź pełen szacunku i uprzejmy3.…

Jak edytować wp-config.plik php w WordPress

W artykule: Co to jest wp-config.plik php?Video TutorialPierwsze KrokiZrozumienie wp-config.plik phpUstawienia MySQL…

Czy należy usunąć “linki” Blogroll na rzecz menu WordPress?

Wczoraj na naszej stronie na Facebooku zadaliśmy pytanie: “gdybyś mógł pozbyć się…

Przewodnik dla początkujących, aby naprawić swoją Zhakowaną witrynę WordPress

W artykule: Kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zaczniemyKrok 0-poproś profesjonalistę, aby…