Zastanawiasz się, jak nowe funkcje są dodawane w WordPress? Chcesz zaproponować nową funkcję dla WordPress? Niedawno jeden z naszych użytkowników zapytał nas, jak mogą zaproponować nową funkcję, która ma zostać dodana do WordPressa. W tym artykule pokażemy, jak tworzyć nowe sugestie dotyczące funkcji WordPress. Ten artykuł może być również używany jako przewodnik dla początkujących Trac, oprogramowanie do śledzenia błędów i biletów.

Make a Suggestion

Jak nowe funkcje trafiają do WordPressa

Jako oprogramowanie open source, rozwój WordPress jest napędzany przez jego użytkowników, programistów wolontariuszy i podstawowy zespół programistów. Każdy może zaproponować nowe funkcje i ulepszenia.

Jeśli istnieje funkcja, której chce wystarczająco dużo użytkowników i są Programiści zainteresowani pracą nad tą funkcją, to ostatecznie staje się ona częścią oprogramowania.

WordPress można łatwo rozszerzyć o wtyczki. Oznacza to, że nawet jeśli funkcja nie jest zawarta w rdzeniu, nadal może być dodana jako wtyczka. Jeśli funkcja może być łatwo dodana za pomocą wtyczki i nie jest korzystna dla większości użytkowników WordPress, nie jest dodawana do rdzenia. Zazwyczaj tak jest w przypadku większości nowych sugestii funkcji.

Użytkownicy mogą sugerować funkcje za pomocą WordPress Trac, który jest śledzenie błędów, rozwój, i oprogramowanie biletowe. Wszystkie postępy rozwoju WordPress są śledzone na trac.

Innym miejscem, w którym użytkownicy mogą sugerować nowe funkcje, są pomysły WordPress. Pozwala użytkownikom przesłać swoją sugestię jako pomysł, a inni użytkownicy WordPress mogą na nią głosować. W zależności od liczby głosów generowanych przez pomysł, zespół programistów WordPress może rozważyć dodanie go do rdzenia.

WordPress Ideas

Dodanie nowej sugestii funkcji WordPress za pomocą Trac

Najpierw upewnij się, że używasz Trac poprawnie. Trac nie jest platformą wsparcia!

Jeśli szukasz wsparcia, skorzystaj z forum wsparcia.

Zanim utworzysz bilet trac, proszę dokładnie przeszukać, aby upewnić się, że ktoś jeszcze nie zasugerował tego Fatu.

Gdy jesteś pewien, że funkcja masz zamiar zaproponować nie istnieje, a następnie odwiedzić Trac i utworzyć nowy bilet.

Zaloguj się do swojego WordPress.org konto. Jeśli nie masz konta, musisz się najpierw zarejestrować.

Po zalogowaniu się zobaczysz nowy formularz zgłoszenia, który wygląda następująco:

Opening a new ticket for feature suggestion in WordPress

Najpierw musisz podać podsumowanie swojej sugestii dotyczącej funkcji. Powinien to być prosty jednowierszowy, który wyjaśnia problem, który próbujesz rozwiązać za pomocą sugestii funkcji.

W obszarze “opis” podaj tyle szczegółów, ile potrzebujesz na temat sugerowanej funkcji. Możesz dodać zrzuty ekranu i makiety, aby wyjaśnić swoją sugestię. Musisz również użyć tej przestrzeni, aby uzasadnić swoją sugestię dotyczącą funkcji, wyjaśniając, dlaczego uważasz, że powinna ona być częścią rdzenia.

Upewnij się, że jako typ biletu wybrałeś “żądanie funkcji”. Jeśli dodajesz raport o błędzie, wybierz ” defect (bug)”. Jeśli uważasz, że sugerowana funkcja jest ulepszeniem już istniejącej funkcji, wybierz ulepszenie jako typ paragonu.

Wybierz numer wersji, komponent i fokus grupy zgodnie z wymaganiami. Na koniec kliknij przycisk Kontynuuj, aby wyświetlić podgląd.

Na następnym ekranie zobaczysz podgląd paragonu, kliknij na Utwórz Bilet przycisk, aby go przesłać.

Previewing your ticket in Trac

Co się stanie po złożeniu biletu do Trac?

Po przesłaniu zgłoszenia do Trac, staje się on dostępny dla innych współpracowników i programistów. Główni Programiści również otrzymają powiadomienia i mogą spojrzeć na Twój bilet.

Główni programiści mogą podejmować działania na Twoim bilecie. Istnieje wiele działań, które każdy użytkownik WordPress może podjąć na bilecie. Na przykład ktoś może zmienić jego ostrość, komponent, status itp.

Jeśli twój bilet zyska wystarczające zainteresowanie, ktoś może przesłać łatkę do niego. Ta poprawka może być następnie sprawdzona przez głównego programistę i może zostać zaakceptowana. Po zaakceptowaniu poprawki, główny programista lub zatwierdzający może dodać ją do rdzenia.

W zależności od charakteru Twojej sugestii, może to zająć dni, tygodnie, miesiące, a czasem nawet lata, aby stać się częścią rdzenia.

To wszystko, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak tworzyć nowe sugestie dotyczące funkcji WordPress. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem dlaczego WordPress jest darmowy? Jakie są koszty i jaki jest haczyk?

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…