Czy chcesz dodać zrzut ekranu do swojego posta na blogu,ale nie jesteś pewien, jak to zrobić? Zrzuty ekranu umożliwiają udostępnianie zrzutu obrazu ekranu komputera lub urządzenia mobilnego w postach na blogu. W tym artykule pokażemy, jak zrobić zrzut ekranu dla postów na blogu WordPress.

How to Take a Screenshot for Your Blog Posts

Robienie zrzutu ekranu dla postów na blogu

Ponieważ istnieje tak wiele różnych sposobów robienia zrzutu ekranu, stworzyliśmy przewodnik krok po kroku, jak zrobić zrzut ekranu na różnych urządzeniach i aplikacjach. Aby ci to ułatwić, stworzyliśmy również spis treści poniżej, dzięki czemu możesz szybko znaleźć metodę, która jest bardziej odpowiednia dla Ciebie.

  1. Jak zrobić zrzut ekranu za pomocą CloudApp
  2. Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze Mac
  3. Jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows
  4. Jak zrobić zrzut ekranu na Chromebooku
  5. Jak zrobić zrzut ekranu na iPhonie
  6. Jak zrobić zrzut ekranu na telefonie z Androidem

Gotowi, zaczynajmy!

Jak zrobić zrzut ekranu za pomocą CloudApp

CloudApp to popularna aplikacja do przechwytywania ekranu na rynku. Pozwala łatwo zrobić zrzut ekranu komputera i udostępnić. CloudApp automatycznie zapisuje link zrzutu ekranu w schowku, co oznacza, że możesz zarządzać wszystkimi zrzutami ekranu i udostępniać je na dowolnej platformie, w tym WordPress.

Działa świetnie na urządzeniach Mac i Windows, aby szybko przechwycić wybrany obszar lub cały ekran. CloudApp integruje się również ze wszystkimi popularnymi aplikacjami komunikacyjnymi, takimi jak Slack, Asana, Trello i inne.

Użytkownicy komputerów Mac mogą nacisnąć “Command + Shift + 5”, aby przechwycić zrzuty ekranu, a użytkownicy systemu Windows mogą nacisnąć “Alt + Shift + 5”, aby wykonać zrzut ekranu za pomocą CloudApp.

Zobaczysz również rozmiar na żywo w lewym dolnym rogu podczas robienia zrzutu ekranu. Pomoże Ci to zrobić zrzut ekranu o dokładnym rozmiarze, którego potrzebujesz.

CloudApp screen capture

CloudApp pozwala również tworzyć screencast wideo, dzięki czemu można tworzyć szybkie samouczki z dźwiękiem. Po prostu kliknij ikonę CloudApp na pasku menu przeglądarki i wybierz ikonę telewizora, aby nagrać ekran.

TV icon

Następnie kliknij i przeciągnij celownik (wskaźnik), aby nagrać określoną część wideo.

Wyświetli pasek menu poniżej wybranego obszaru. Po prostu kliknij ikonę mikrofonu, aby rozpocząć nagrywanie dźwięku, a następnie kliknij przycisk “Start”.

Screen recording with audio

Po zakończeniu nagrywania kliknij przycisk “Zakończ”, a zarejestrowany plik zostanie automatycznie zapisany w schowku.

CloudApp to aplikacja freemium i zdecydowanie najszybszy sposób na przechwytywanie i udostępnianie zrzutów ekranu. Używamy go w całej naszej firmie, aby pomóc w produktywności i współpracy.

Jeśli jednak nie chcesz korzystać z CloudApp, możesz również zrobić zrzut ekranu na różnych urządzeniach przy użyciu natywnej funkcji.

Jak zrobić zrzut ekranu na komputerze Mac

Jeśli używasz urządzenia Mac i chcesz zrobić zrzut ekranu, istnieje kilka opcji.

Na urządzeniach Mac możesz przechwycić cały ekran, wybraną część ekranu, określone okno i wiele innych.

Aby zrobić zrzut ekranu całego ekranu na urządzeniu Mac, po prostu naciśnij “Shift + Command + 3”, a przechwyci Twój ekran.

Jeśli chcesz przechwycić wybraną część, naciśnij klawisz ‘Shift + Command + 4’. Następnie kliknij i przeciągnij celownik (wskaźnik), aby wykonać zrzut ekranu wybranego obszaru.

Selected portion capture

Jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu określonego okna, naciśnij “Shift + Command + 4”, a także naciśnij “Spacja” na klawiaturze. Zobaczysz, że wskaźnik zmieni się w ikonę aparatu. Wystarczy przeciągnąć ikonę kamery w oknie, aby ją podświetlić i uchwycić.

Uwaga: Wszystkie aplikacje mogą nie zezwalać na zrobienie zrzutu ekranu swojego okna. W takim przypadku możesz zrobić zrzut ekranu wybranej części i przyciąć ją.

Capture a window

Domyślnie wszystkie zrzuty ekranu zostaną zapisane na pulpicie z czasem / datą przechwytywania jako nazwą pliku i.png jako rozszerzenie pliku.

Jak zrobić zrzut ekranu w systemie Windows

Aby zrobić zrzut ekranu na urządzeniach z systemem Windows, musisz nacisnąć klawisze “Ctrl + PrtSc”. To przechwytuje cały ekran.

Następnie możesz otworzyć ten zrzut ekranu w oprogramowaniu do edycji obrazu, takim jak Adobe Photoshop, aby przyciąć wymagany obszar i zapisać go na komputerze.

Jeśli używasz systemu Windows 10, możesz również użyć nowego narzędzia Wycinanie, aby łatwo robić zrzuty ekranu. Narzędzie wycinanie pozwala uchwycić określoną część ekranu i automatycznie zapisać go do schowka.

Możesz nacisnąć klawisze ‘Windows + Shift + S’, aby rozpocząć Robienie zrzutu ekranu za pomocą narzędzia Wycinanie. Następnie kliknij i przeciągnij wskaźnik, aby wybrać obszar na ekranie. Automatycznie przechwyci zrzut ekranu, gdy opuścisz kliknięcie prawym przyciskiem myszy.

Windows snipping tool

Ponieważ zrzut ekranu jest zapisywany w schowku, możesz wkleić go do dowolnego oprogramowania do edycji obrazu, takiego jak Adobe Photoshop, w celu uzyskania dalszych zmian, a następnie zapisać go na komputerze.

Jak zrobić zrzut ekranu na Chromebooku

W Chromebooku możesz zrobić zrzut ekranu całego ekranu lub wybranego obszaru. Naciśnij klawisze “Ctrl + okno przełączania”, aby przechwycić Pełny ekran.

Uwaga: Jeśli używasz Chrome OS 64.0.3282.134 lub nowszego, możesz po prostu nacisnąć przyciski “Power + Volume Down”, aby przechwycić cały ekran.

Screenshot on chromebook

Aby zrobić zrzut ekranu wybranego obszaru, musisz nacisnąć klawisze “Ctrl + Shift + Switch Window”. Następnie kliknij i przeciągnij celownik (wskaźnik), aby wybrać obszar, który chcesz przechwycić.

Po opuszczeniu kliknięcia zobaczysz powiadomienie w prawym dolnym rogu ekranu, które pokazuje, że zrzut ekranu jest zapisany w folderze “Pobrane”.

Jeśli używasz Chromeboxa z dołączoną do niego zewnętrzną (ogólną) klawiaturą, naciśnij “Ctrl + F5”, aby zrobić zrzut ekranu. Klawisz F5 będzie działał tak samo jak klawisz “okno przełącznika” na Chromebooku.

Jak zrobić zrzut ekranu na iPhonie

Robienie zrzutu ekranu na smartfonach jest w rzeczywistości dość proste

Jeśli używasz iPhone ‘ a X, musisz otworzyć swoje posty na blogu lub aplikację na ekranie. Naciśnij przycisk “Side” po prawej stronie i przycisk “Volume Up” po lewej stronie telefonu.

iPhone screen capture

Upewnij się, że naciskasz oba przyciski jednocześnie. Zrobi zrzut ekranu i zapisze go w folderze “zrzuty ekranu” na zdjęciach.

Jeśli używasz iPhone ‘ a 8 lub wcześniejszych modeli, otwórz ekran, który chcesz przechwycić na smartfonie. Wystarczy nacisnąć jednocześnie przyciski “Power + Home”, aby zrobić zrzut ekranu.

Jak zrobić zrzut ekranu na telefonie z Androidem

Istnieje wielu różnych producentów telefonów, którzy sprzedają smartfony z systemem operacyjnym Android (takie jak Samsung Galaxy, Motorola, Google Pixel itp.). Jednak większość nowych urządzeń postępuje zgodnie z tym samym uniwersalnym procesem, aby wykonać zrzut ekranu.

Na telefonie z Androidem musisz otworzyć ekran, który chcesz przechwycić. Następnie naciśnij razem przyciski “Power + Volume Down”.

Zrobi zrzut ekranu i zapisze go w galerii zdjęć.

To wszystko. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się robić zrzut ekranu dla postów na blogu. Możesz również zobaczyć nasz przewodnik na temat narzędzi do tworzenia lepszych obrazów dla swoich postów na blogu.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…