Wynajęcie wirtualnego asystenta lub wielu podwykonawców może być jedną z najlepszych decyzji, które możesz podjąć dla swojej firmy WordPress. Mogą zająć się zadaniami, w których nie jesteś dobrze obeznany, lub zadaniami, które wymagają nieproporcjonalnie dużo czasu na zwrot, który zapewniają. Delegowanie takich zadań pozwala zaoszczędzić czas na skupienie się na najważniejszych zadaniach o wysokiej wartości.

Ci, którzy z powodzeniem współpracowali z wirtualnymi asystentami i opracowali procesy zarządzania tymi ludźmi, śpiewają swoje pochwały—ale z pewnością są też ludzie, którzy mieli swój udział w koszmarnych doświadczeniach podwykonawców WordPress. Podobnie jak w przypadku firmy zatrudniającej pracowników w niepełnym i pełnym wymiarze godzin, wiele z tych problemów można wykorzenić za pomocą właściwego procesu zatrudniania.

Jeśli nie chcesz być osobiście zaangażowany w proces zatrudniania, masz kilka opcji. Możesz wynająć firmę usługową wirtualnego asystenta (lub jakiś rodzaj agencji, która specjalizuje się w wykonywaniu wyspecjalizowanych zleceń freelance) dla określonych zadań lub znaleźć freelancerów za pomocą wirtualnych agencji asystentów (podobnych do bardziej tradycyjnych agencji rekrutacyjnych, które znajdują i szkolą pracowników).

Problemy z tymi opcjami nieuchronnie wynikają z braku kontroli i zawyżonych cen, ponieważ będziesz musiał albo zapłacić za usługi rekrutera pośrednika, albo przyczynić się do spłacenia narzutu wynajętej agencji.

Najprawdopodobniej odkryjesz, że najlepszą opcją jest bezpośrednie zatrudnienie podwykonawcy WordPress. Pytanie brzmi, jak można to robić skutecznie?

Po pierwsze: musisz podzielić się swoim oferta pracy gdzie podwykonawcy WordPress szukają pracy.

Gdzie zatrudnić podwykonawcę WordPress

Jeśli po raz pierwszy zatrudniasz podwykonawcę WordPress (lub dowolnego rodzaju podwykonawcę dla Twojej firmy!), będziesz musiał zbudować proces rekrutacji od podstaw.

Oto kilka miejsc, w których można znaleźć utalentowanych podwykonawców WordPress:

 • Oferty pracy Online: Craigslist to świetne (również tanie) miejsce do zamieszczania ofert pracy. Jeśli fizyczna lokalizacja Twojego podwykonawcy WordPress nie jest ważna, Publikuj na głównych rynkach (Chicago, NYC, LA itp.) dla dodatkowej widoczności i większej puli talentów do wyboru.
 • Internetowe strony z ofertami pracy: Upwork i Fiverr czasami cieszą się złą sławą z perspektywy freelancera, ale jako klient zyskujesz dostęp do rynku talentów z szeroką gamą umiejętności i poziomów wiedzy. Potencjalni podwykonawcy WordPress na tych platformach wydają się być najbardziej idealni dla jednorazowych projektów, ale przekonasz się, że niektóre relacje zaczynające się na tych platformach rozkwitają w długoterminowe partnerstwa robocze.
 • Skierowania: Społeczność WordPress jest niesamowicie współpracującym miejscem: po prostu poproś o pomoc,a otrzymasz. Jeśli nie wiesz, do kogo się zwrócić, rozważ udział w lokalnym spotkaniu WordPress lub wydarzeniu WordCamp i dołącz do sieci!

Publikowanie pracy i pisanie opisu pracy

Jeśli zatrudniasz podwykonawcę WordPress za pośrednictwem internetowych witryn lub portali z ofertami pracy lub platform zewnętrznych, takich jak Fiverr i Upwork, proces weryfikacji rozpoczyna się natychmiast po opublikowaniu ogłoszenia o pracę.

Jeśli po raz pierwszy próbujesz napisać opis pracy, do której zatrudniasz, nie zazdroszczę ci. Chociaż prawdopodobnie masz dość wyraźny obraz tego, czego szukasz w swojej głowie, może być trudno przetłumaczyć to na kopię.

Jeśli masz wiele problemów z wymyśleniem czegoś skutecznego, rozważ zatrudnienie copywritera, aby to zrobić dobrze. Pomyśl o napisaniu dobrego opisu pracy jako inwestycji: możesz go ponownie wykorzystać w przyszłości, gdy Twoja firma się rozszerzy lub jeśli twój pierwszy podwykonawca WordPress nie zadziała.

Oto podstawy, które pomogą Ci znaleźć odpowiednich kandydatów:

 • Podstawowy opis stanowiska pracy: Wyjaśnij, za jakie zadania zapłacisz podwykonawcy.
 • Potrzebne umiejętności: Jeśli znajomość określonego języka programowania, struktury motywów lub określonych umiejętności programistycznych zaplecza są niezbędne,aby być skutecznym w roli, do której zatrudniasz-koniecznie zadzwoń! Pomoże to zdyskwalifikować tych, którzy nie będą pasować, dzięki czemu można zaoszczędzić czas w procesie rekrutacji w dół drogi.
 • Potrzebne godziny: Ponieważ zatrudniasz podwykonawcę WordPress, a nie pracownika w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin, który może polegać na jednej firmie dla wszystkich swoich dochodów, wyjaśnij, ile czasu oczekujesz, że Twoja praca zajmie każdy tydzień – i czy zadanie trwa w nieskończoność lub przez ograniczony czas.
 • Oczekiwane wynagrodzenie: Wiele firm przechodzących własne procesy zatrudniania traktuje te informacje jako sekretny skarb, którego musisz szukać, tylko po to, aby być rozczarowanym, gdy przeskoczysz wszystkie obręcze i przekonasz się, że stawka wynagrodzenia jest obraźliwie niska. Zrób sobie i potencjalnemu podwykonawcy WordPress przysługę (i zaoszczędź zarówno dużo czasu i wysiłku) i zapewniają stawkę wynagrodzenia bezpośrednio na opisie pracy – nawet zakres zrobi.

Jeśli masz wiele potrzeb biznesowych, możesz pokusić się o zatrudnienie kompleksowego podwykonawcy WordPress-ale spróbuj oprzeć się tej pokusie. Będziesz o wiele bardziej skuteczny, zatrudniając kilka wyspecjalizowanych osób. Mając to na uwadze, upewnij się, że opis stanowiska jest jak najbardziej szczegółowy, co chcesz, aby twój podwykonawca WordPress ci pomógł.

Ustalenie wiarygodności podwykonawcy WordPress

Jeśli proces rekrutacji obejmuje publikowanie na stronach internetowych, które nie wymagają od użytkowników tworzenia konta online (takich jak Craigslist), upewnij się, że zapytaj o referencje. Naprawdę, niezależnie od tego, gdzie znajdujesz potencjalnych podwykonawców WordPress, referencje są świetnym sposobem na ustanowienie odpowiedzialności i wiarygodności.

Zatrudnianie z platform freelancerskich, takich jak Fiverr lub Upwork, jest pomocne, gdy masz napięty budżet lub po prostu chcesz zlecić podstawowe zadania, które nie są warte twojego czasu. Wielu pracowników na tych platformach jest prawdopodobnie nowych w freelancingu i chce zbudować swoje portfolio i listę klientów. Nie oznacza to, że nie ma również wysokiej jakości, uznanych freelancerów, tylko że niskie ceny odzwierciedlają zielony talent.

Oprócz oferowania taniego źródła talentów, szukanie pomocy na tych platformach pomaga zminimalizować ryzyko, ponieważ wymagają one od użytkowników tworzenia profili. Większość z tych platform zaprasza osoby zatrudniające freelancerów do pozostawienia ocen i recenzji na podstawie ich doświadczenia we współpracy, co może pomóc w określeniu potencjalnego dopasowania przed zatrudnieniem podwykonawcy WordPress.

Oczywiście, jeśli ktoś może żartobliwie dostać ich szopa być # 1 Restauracja Na TripAdvisor, to łatwo dla kogoś, aby utworzyć wiele kont i stworzyć “miejsc pracy” w celu pozostawienia pozytywnych opinii i przyciągnąć potencjalnych klientów. Więc ćwiczyć osąd podczas przeglądania recenzji-jeśli zauważysz jakieś negatywne opinie, to prawdopodobnie faktycznie oznacza, że są one legalne!

Warto również zrozumieć, że konkurencja jest ostra na platformach freelance, takich jak Fiverr i Upwork. Freelancerzy muszą licytować miejsca pracy; niektórzy nawet oferują niskie oferty, aby zaspokoić klienta(lub po prostu dlatego, że mieszkają w kraju o stosunkowo niskich kosztach utrzymania i mogą). Dla freelancerów nowych na platformie pracy, może być trudno zarezerwować miejsca pracy, ponieważ większość klientów wartych swojej soli poszukuje pracowników z dowodem pomyślnie zakończonej pracy.

Wywiad

Zatrudnianie do każdej pracy wymaga przepychania dużej ilości kandydatów przez lejek, aż w końcu wylądujesz na tylko jeden Podwykonawca WordPress, który jest idealny dla Twoich potrzeb.

W swojej książce, Recruit Rockstars, Kierownik rekrutacji Jeff Hyman dzieli się tym, jak jego lejek rekrutacyjny Zwykle trzęsie się:

wordpress subcontractor hiring steps (150 candidates, 20 viable, 5 vetted, 2 finalists, 1 hire)
Jeff Hyman ‘ s zatrudnianie lejek od 150 kandydatów do 1 rockstar zatrudnić

Źródło Obrazu: Jeff Hyman

Chociaż ten lejek zatrudniania technicznie odnosi się do zatrudniania na pełny etat, możesz wyciągnąć podobne wnioski na temat idealnej liczby kandydatów(i kroków!) wymagane do lądowania na jednej osobie, która jest idealna dla Twojej firmy.

Po przejrzeniu aplikacji wszystkich potencjalnych podwykonawców WordPress powinieneś wymyślić (proporcjonalnie mniejszą) liczbę realnych opcji. W tym momencie będziesz chciał zaprosić te osoby do przejścia do etapu rozmowy kwalifikacyjnej.

Etap rozmowy kwalifikacyjnej jest prawdopodobnie “najłatwiejszą” częścią zatrudniania, ponieważ ludzie wiedzą, że oczekują tego etapu przy ubieganiu się o pracę. Idealnie byłoby, gdybyś spędził trochę czasu na zastanawianiu się, które pytania będą ważne, aby zadać kandydatom, aby móc powtarzać pytania między kandydatami, aby stworzyć pewien poziom standaryzacji do porównywania ich ze sobą.

Etap rozmowy kwalifikacyjnej pozwala dowiedzieć się więcej o każdym kandydacie, ale czasami ludzie mówią to, co myślą, że chcesz usłyszeć, zwłaszcza gdy prowadzisz wywiad przez e-mail lub jako rozmowę audio. Jak najwięcej, naciskaj na rozmowę twarzą w twarz (lub przynajmniej rozmowę wideo!), abyś mógł obserwować niewerbalne sygnały potencjalnego podwykonawcy WordPress.

Komunikacja werbalna stanowi tylko 7% rozmów, podczas gdy komunikacja niewerbalna stanowi Pozostałe 93%, przy czym komunikacja niewerbalna składa się z tonu głosu i mowy ciała.

Pytania na rozmowę kwalifikacyjną, aby zadać podwykonawcy WordPress

Podczas tworzenia pytań na rozmowę kwalifikacyjną zastanów się nad pytaniem o następujące kwestie:

 • Jakie są Twoje umiejętności? Oprócz podstawowych lub technicznych umiejętności, których szukasz, będziesz również chciał zadawać pytania, które wyjaśniają naturę ich umiejętności miękkich. Według Toggl, powinieneś zatrudnić pracowników, którzy spełniają co najmniej te trzy kryteria: 1. Historia samodzielnego zarządzania: dowody na to wskazują, że są zmotywowani i mogą pracować przy minimalnym nadzorze. 2. Dobry system wsparcia: praca zdalna może być samotna! 3. Dobre umiejętności pisania ponieważ większość komunikacji między zdalnymi zespołami odbywa się za pomocą narzędzi tekstowych.
 • Jak zareagowałbyś na sytuację X? Ważne jest, aby uwzględnić pytania sytuacyjne, aby zrozumieć, jak myślą Twoi potencjalni podwykonawcy WordPress. Przedsiębiorca Josh Steimle dzieli się 17 pytaniami, które zwykle zadaje swoim wirtualnym asystentom podczas wywiadów.
 • Oczekiwania: Zadaj pytania dotyczące harmonogramu i dostępności potencjalnego podwykonawcy WordPress, porozmawiaj o wynagrodzeniu, oczekiwanych zadaniach i zakresie pracy. Upewnij się, że w tym momencie zadajesz pytania—chcesz mieć pewność, że nic z tego nie jest łamaczem umowy i że oboje rozumiecie, jak to jest pracować razem.
 • Jak wygląda ich życie poza pracą. Chcesz wiedzieć, czy są zrównoważone i powinieneś skorzystać z okazji, aby zagłębić się w to, co je motywuje.

Lista Potencjalnych Podwykonawców WordPress

Gdy już zdecydujesz się na kilku kandydatów o dużym potencjale, zaproponuj im płatny projekt testowy, aby sprawdzić, czy mogą przejść swoją rozmowę (pod względem doświadczenia) i symulować, jak wyglądałaby komunikacja, jeśli zdecydujesz się współpracować.

Oferowanie projektu testowego jest również idealnym sposobem na określenie:

 • Ich stosunek do pracy
 • Jakość pracy
 • Jak szybki jest zwrot
 • Jeśli pracownik może wykonać pracę samodzielnie, przy minimalnych instrukcjach
 • … i inne drobniejsze punkty, w które zwykle nie masz okazji zanurkować, dopóki nie rozpoczniesz szkolenia i szkolenia!

Na tym etapie procesu zatrudniania ważne jest, aby sprawdzić umiejętności, w których potrzebujesz największej pomocy: w tym przypadku utrzymanie witryny WordPress.

Zapytaj o próbki

Jeśli zatrudniasz skierowanie, a podwykonawca WordPress, na który patrzysz, jest już uważany za profesjonalistę, może to być obraźliwe, jeśli poprosisz go o ukończenie testu, zwłaszcza jeśli już udowodnił, że jest dobry w tym, co robi.

W pewnych sytuacjach zamiast testu możesz poprosić wykonawców WordPress o portfolio ich pracy. Każdy, kto poważnie myśli o tym, co robi, powinien mieć profesjonalne portfolio, aby zaprezentować swoją pracę.

Przeglądając witrynę portfolio potencjalnego wykonawcy WordPress, obserwuj, jak traktują własną konserwację witryny. Zazwyczaj ludzie skorzystają z tej okazji, aby zaprezentować swoją najlepszą pracę. Jeśli ich strona internetowa wygląda niechlujnie i nie dorównuje Twoim standardom, to przynajmniej wiesz, kto nie do wynajęcia!

Okres Próbny

Po wybraniu najlepszego kandydata zapytaj go, czy jest gotów ukończyć dłuższy płatny okres próbny. Ten okres próbny może trwać od dwóch tygodni do dwóch miesięcy. Da ci to przedsmak tego, jak to jest pracować z kandydatem przez określony czas. Zachęci również wybranego podwykonawcę WordPress do podjęcia próbnego wysiłku, wiedząc, że decyzja o zatrudnieniu zostanie podjęta po jej zakończeniu.

W okresie próbnym daj podwykonawcy WordPress ograniczony dostęp do tajemnic handlowych i poufnych informacji (takich jak konta bankowe i hasła). Kimanzi Constable dzieli się przestrogą o tym, jak ufny był i jak jego wirtualny asystent prawie ukradł jego zawartość. LastPass to świetny sposób na bezpieczne udostępnianie haseł podwykonawcom WordPress.

Po zakończeniu okresu próbnego będziesz miał o wiele lepszy pomysł, czy chcesz pracować z danym podwykonawcą WordPress w dłuższej perspektywie.

Ostatnie przemyślenia: jak Zwetować i zatrudnić podwykonawcę WordPress

Jeśli zatrudniasz kogoś, kto zleca podwykonawstwo pracy, a nawet wprowadza rutynowe zmiany we własnych witrynach WordPress, musisz dowiedzieć się, czy możesz zaufać tej osobie, aby uzyskać dostęp do twojej witryny i wykonywać prace zgodne z najlepszymi praktykami WordPress.

Ustanowienie wieloetapowego procesu zatrudniania podwykonawców WordPress może wydawać się dużo pracy, ale zmniejsza szanse, że przypadkowo na pokładzie kogoś, komu nie można ufać z poufnymi informacjami Twojej firmy lub kto nie właściwie mają umiejętności, które twierdzą, że mają.

Zatrudnianie wirtualnego asystenta/podwykonawcy WordPress może być najlepszą decyzją, jaką możesz podjąć, aby odzyskać swój czas (i zarobić więcej pieniędzy!), o ile odpowiednio ich zweryfikowałeś. Poświęć więc dodatkowy czas i wysiłek, aby poznać swojego kandydata, zanim w pełni go zaangażujesz, a później pożałujesz. 

 

Jeśli wcześniej współpracowałeś z podwykonawcami WordPress, podziel się własnymi wskazówkami dotyczącymi skutecznego sprawdzania kandydatów w komentarzach poniżej. Masz więcej pytań na temat rozpoczęcia pracy? Upuść je w komentarzach, aby społeczność WordPress mogła Ci pomóc!

Tagi:

You May Also Like

Jak naprawić nieprawidłowy błąd JSON w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Co powoduje błąd “nieprawidłowa odpowiedź JSON” w WordPress?1. Sprawdź adresy…

Jak zmienić kolor linku w WordPress (poradnik dla początkujących)

W artykule: Dlaczego Linki Są Ważne?Jak dodawać linki w postach i stronach…

Jak naprawić błąd krytyczny w WordPress (krok po kroku)

W artykule: Co To jest błąd krytyczny w WordPress?Co powoduje krytyczny błąd…

Jak zainstalować WordPress lokalnie na komputerze Mac za pomocą MAMP

W artykule: Jak zainstalować MAMP na komputerze MacInstalacja WordPress na komputerze MacWypróbowanie…