Często początkujący WordPress mylą się między postami i stronami. Domyślnie WordPress ma dwa typy treści: posty i strony.

Jako początkujący prawdopodobnie zastanawiasz się, jaka jest różnica między postami a stronami? Wydają się wyglądać podobnie na pulpicie nawigacyjnym WordPress, a także na stronie internetowej.

Czytelnicy często pytają nas: Dlaczego potrzebuję obu? Kiedy powinienem korzystać z postów? Kiedy powinienem korzystać z pages?

W tym artykule wyjaśnimy różnicę między postami a stronami w WordPress.

WordPress Posts vs. Pages - What's the difference

Co to są posty w WordPress?

Posty są zawartość bloga wymienione w odwrotnej kolejności chronologicznej (najnowsze treści na górze). Zobaczysz posty wymienione na stronie bloga.

Jeśli używasz WordPress jako bloga, w końcu użyjesz postów dla większości treści swojej witryny.

Możesz dodawać i edytować swoje posty WordPress z menu “posty” na pulpicie nawigacyjnym. Oto jak wygląda ekran Dodaj nowy Post.

New WordPress Post Screen

Ze względu na ich odwrotną kolejność chronologiczną, Twoje posty mają być aktualne. Starsze Posty są archiwizowane na podstawie miesiąca i roku.

W miarę starzenia się postów użytkownik musi kopać głębiej, aby je znaleźć. Masz możliwość organizowania postów na podstawie kategorii i tagów.

WordPress Post Categories Tags

Ponieważ posty WordPress są publikowane z myślą o czasie i dacie, są konsorcjowane za pośrednictwem kanałów RSS. Dzięki temu czytelnicy mogą być powiadamiani o najnowszej aktualizacji postu za pośrednictwem kanałów RSS.

Blogerzy mogą korzystać z kanałów RSS do dostarczania wiadomości e-mail za pośrednictwem usług takich jak Constant Contact, Aweber lub MailChimp. Możesz utworzyć codzienny i tygodniowy biuletyn dla odbiorców do subskrybowania.

Bardzo terminowy charakter postów czyni go niezwykle społecznym. Możesz użyć jednej z wielu wtyczek udostępniania społecznościowego, aby umożliwić użytkownikom udostępnianie postów w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest itp.

Posty zachęcają do rozmowy. Mają wbudowaną funkcję komentowania, która pozwala użytkownikom komentować dany temat. Domyślnie włączone są komentarze, pingbacki i trackbacki.

WordPress Post Comments Enabled

Możesz iść do swojego Ustawienia ” Dyskusja aby wyłączyć komentarze do starszych postów, jeśli chcesz.

Posty WordPress zwykle mają imię i nazwisko autora oraz datę publikacji / aktualizacji.

Najlepszym przykładem postu WordPress może być ten artykuł, który teraz czytasz. Przejdź na górę, a nad tytułem artykułu zobaczysz kategorię posta “Przewodnik dla początkujących”. Pod tytułem znajduje się Data ostatniej aktualizacji, nazwisko autora i przyciski udostępniania społecznościowego.

WordPress Post Example WPBeginner Blog

Po głównej treści artykułu znajduje się sekcja komentarzy. Zazwyczaj nie można ich znaleźć na stronie.

Teraz, gdy wiesz, co to są posty, rzućmy okiem na strony i jak się różnią.

Czym są strony w WordPress?

Strony są statycznymi treściami typu “jednorazowego”, takimi jak Strona o stronie, Polityka Prywatności, Strona kontaktowa itp. Podczas gdy baza danych WordPress przechowuje opublikowaną datę strony, strony są ponadczasowymi jednostkami.

Na przykład Twoja strona informacje nie powinna wygasnąć. Oczywiście możesz wrócić i dokonać aktualizacji, ale są szanse, że nie będziesz miał o stronie 2012, o stronie 2013 itp. Ponieważ nie ma czasu i daty powiązanej ze stronami, nie są one domyślnie uwzględniane w kanałach RSS.

Możesz dodawać i edytować strony w WordPress z menu “strony” na pulpicie nawigacyjnym. Oto jak wygląda ekran dodawania nowej strony:

Add New Page WordPress Screen

Strony nie mają być społecznościowe w większości przypadków, dlatego nie zawierają przycisków udostępniania społecznościowego. Na przykład prawdopodobnie nie chcesz, aby inni tweetowali Twoją stronę z Polityką prywatności w większości przypadków.

Podobnie strony nie zawierają komentarzy. Nie chcesz, aby użytkownicy komentowali Twoją stronę kontaktową lub stronę z zastrzeżeniami prawnymi. Istnieje opcja włączania komentarzy, Jednak jest domyślnie wyłączona dla stron WordPress.

Comment Options in WordPress Pages

W przeciwieństwie do postów, strony mają charakter hierarchiczny. Na przykład możesz mieć podstrony lub strony potomne na stronie. Możesz łatwo przekształcić stronę w podstronę, wybierając Stronę nadrzędną z atrybutów strony podczas edycji strony.

Page Attributes WordPress

Kluczowym przykładem tego w działaniu będzie nasza strona z planem. Ta funkcja pozwala organizować strony razem, a nawet przypisać do nich niestandardowy szablon.

WordPress domyślnie jest wyposażony w funkcję, która umożliwia tworzenie niestandardowych szablonów stron za pomocą motywu. Pozwala to programistom dostosować wygląd każdej strony w razie potrzeby.

W większości motywów post I strony wyglądają tak samo. Ale kiedy używasz swojej strony do tworzenia strony docelowej lub strony galerii, bardzo przydatna jest funkcja niestandardowych szablonów stron.

Strony mają również tę archaiczną funkcję o nazwie “kolejność”, która pozwala dostosować kolejność stron, przypisując do niej wartość liczbową. Jednak ta funkcja jest rozszerzona o wtyczki, takie jak proste porządkowanie stron, które pozwala przeciągać i upuszczać kolejność stron.

Strony WordPress vs. posty (kluczowe różnice)

Podsumowując, poniżej znajdują się kluczowe różnice między postami a stronami w WordPress.

  • Posty są na czasie, a strony są ponadczasowe.
  • Posty są społecznościowe, a Strony nie.
  • Posty są organizowane za pomocą kategorii i tagów, a strony są hierarchiczne i mogą być zorganizowane jako strony podrzędne i nadrzędne.
  • Posty są zawarte w kanale RSS, a Strony nie.
  • Posty mają autora i datę publikacji, a Strony nie.

Różnice wymienione powyżej mogą mieć wyjątki. Możesz użyć wtyczek, aby rozszerzyć funkcjonalność obu typów treści.

Pomimo tych różnic istnieją pewne podobieństwa między stronami i postami w WordPress.

Po pierwsze, oba są używane do publikowania treści. Możesz dodać tekst, obrazy, formularze itp. do postów i stron. Na stronach i postach znajduje się pole meta-image.

Możesz zbudować stronę internetową bez korzystania z postów lub funkcji blogowania WordPress. Możesz również utworzyć stronę biznesową ze stronami i oddzielną sekcją bloga dla wiadomości, ogłoszeń i innych artykułów.

Najczęściej Zadawane Pytania

Poniżej znajdują się niektóre z najczęściej zadawanych pytań, które słyszeliśmy od naszych użytkowników na temat postów vs.stron, i jak prawidłowo z nich korzystać w WordPress.

1. Ile postów i / lub stron mogę mieć?

Możesz mieć tyle postów i/lub stron, które chcesz. Nie ma ograniczeń co do liczby postów lub stron, które można utworzyć.

2. Czy są jakieś zalety SEO dla jednego lub drugiego?

Wyszukiwarki lubią treści, które mają być zorganizowane. Ponadczasowe treści są uważane za ważniejsze; jednak istnieje wiele priorytetów dla najnowszych aktualnych treści.

Krótko mówiąc, może być różnica, ale jako początkujący nie musisz się o to martwić. Skoncentruj się na zorganizowaniu witryny dla użytkownika. Aby dowiedzieć się więcej, Zobacz nasz kompletny przewodnik SEO WordPress dla początkujących.

3. Jakie strony powinienem stworzyć na mojej stronie lub blogu?

To naprawdę zależy od tego, jaki rodzaj bloga lub strony internetowej tworzysz. Możesz jednak zobaczyć naszą listę ważnych stron dla wszystkich stron internetowych.

4. Czy Mogę zmienić posty na strony i odwrotnie?

Wielu początkujących przypadkowo dodaje treści do postów, gdy faktycznie chcieli tworzyć strony. Podobnie niektórzy nowi blogerzy mogą zapisywać posty na blogu jako strony.

Jeśli dopiero zaczynasz, możesz to łatwo naprawić za pomocą wtyczki przełącznika typu post. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł na temat przełączania typów wpisów w WordPress.

5. Czy istnieją inne typy treści w WordPress oprócz postów i stron?

Tak, są. Jednak te inne domyślne typy zawartości obejmują załączniki, wersje i menu nawigacyjne, które zwykle nie są używane w taki sam sposób, jak posty i strony.

WordPress pozwala również programistom tworzyć własne niestandardowe typy postów. Ta funkcja jest używana przez wtyczki do tworzenia dodatkowych typów treści w WordPress. Na przykład, jeśli prowadzisz sklep WooCommerce, zobaczysz wpis typu “produkty” w obszarze administracyjnym WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci poznać różnicę między stronami i postami w WordPress i jak z nich korzystać. Możesz również zobaczyć naszą listę ważnych rzeczy do zrobienia po zainstalowaniu WordPressa.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube dla samouczków wideo WordPress. Znajdziesz nas również na Twitterze i Facebooku.

You May Also Like

14 Najlepsze wtyczki WordPress SEO i narzędzia, których powinieneś używać

W artykule: Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach i narzędziach WordPress SEO1.…

Jak dodać nagłówki bezpieczeństwa HTTP w WordPress (Przewodnik dla początkujących)

W artykule: Czym są nagłówki bezpieczeństwa HTTP?Dodawanie nagłówków bezpieczeństwa HTTP w WordPress1.…

Czeka nas rozwój sportów motorowych

W artykule: Jaki jest związek między popularyzacją sportów motorowych a poprawą kultury…

Jak sprawdzić ruch w witrynie dla dowolnej witryny (Najlepsze Narzędzia 7)

W artykule: Dlaczego Warto Sprawdzić Ruch W Witrynie?Dlaczego warto sprawdzić ruch na…